19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BTW: Talenty

Každý člověk dostane do vínku celý balík všelijakých schopností. Mnoho z nich je tak nějak obvyklých, některé sotva problikávají a jiné jasně září, protože splynuly s podstatou naší duše a je v nich skryta velká síla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 28.5.2007 14:16

No to byla rychlost! Ten bude rozmazlený...

veram 28.5.2007 11:52

Jůůů, Pražáci,

můžete se zůčastnit moc zajímavé výtvarné akce - koukejte tady. Tak na tohle si na to letiště zajedu, doufám, že to tam najdu

julča 28.5.2007 16:55

Re: Jůůů, Pražáci,

8-o8-o8-o Veram!!! to jsi u nás doma!!! ;-D;-D;-DV

MaRi 28.5.2007 18:22

Re: Re: Jůůů, Pražáci,

tak vidíš, milá Julinko, nic se neutají;-D 

veram 28.5.2007 18:48

Re: Re: Jůůů, Pražáci,

;-D;-D;-D

veram 28.5.2007 18:49

Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

Já tě nechtěla prásknout na plnou pusu, vykoukli jste na mě při brousení internetem. A na to letiště určo půjdu a zkusím se výtvarně vyžívat

julča 28.5.2007 18:53

Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

Moc děkuju za podporu :-), já to tvořím v potu tváře a tohle je pro mě opravdu povzbuzení, děkuju moc VVV

A je tam i důkaz, že Medvídek umí kreslit, hledejte u čarodejnic

veram 28.5.2007 19:13

Re: Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

A ty stránky máte prostě skvělé.

julča 28.5.2007 18:55

Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

Tu informaci o krásné mozaice mi poslala naše milá klientka a nadchlo mě to :-)-je to jednoduché a originální, taky bych se připojila, kdybych měla cestu do Phy ;-)

veram 28.5.2007 19:05

Re: Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

Tak co kdybys zorganisovala něco podobného - co vím - třeba na Špilasu? Nebo někde tak vůbec :-D

julča 28.5.2007 19:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

je to fakt parádní nápad, mozaiku mám moc ráda, je to krásné, jednoduché, rozverné-právě tvořím malou fontánku (no vlastně už asi 8 let, ale teď už to fakt dotáhnu) ...jestli půjdeš na to letiště (i ostatní) pošli mi potom prosím fotku...moje adresa je na Hadopasech, děkuju V:-) 

Kadlus 28.5.2007 19:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

Dík, sice jsem různě "gůgloval",ale na takhle ucelenou stránku jsem nenarazil.Spíš jsem byl párkrát na regionální úrovni v obraceném gardu-jako lektor.

Kadlus 28.5.2007 19:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jůůů, Pražáci,

To patří samozřejmě jinam- ke Xerxové a studiachtivým seniorům.

Jakub S. 28.5.2007 23:52

Nóale - od takový šikovný julči bysme se dali rádi poučovat, né?

Alena 29.5.2007 16:30

Re: Jůůů, Pražáci,

Určitě najdeš ! Viděla jsem na vlastní oči - fotky jsou ze 14. května letošního roku. Ale nikdo u mozaiky nebyl, takže jsem si nemohla "zaskládat" :-(

kadlus 28.5.2007 11:40

Jen poznámku

Ti,co tohle už mají za sebou,ti možná budou souhlasně kývat(nebo nesouhlasně mručet),ti,co je to čeká(nebo jsou v tom momentálně až po uši),mohou dělat totéž.Najednou ten/ta naš "samáruka,samánoha" u ničeho nevydrží,zájmy, které pro své "pitomky" vybrali pra/rodiče v dobré víře,v horším případě ve snaze ukojit své neukojené touhy, v daleko nejhorším případě snaha ukojit touhu po bohatství-tak tyhle zájmy střídá"jako ponožky"(vím, dnes nosit fusekle není zrovna in),u ničeho nevydrží,přeskakuje z jednotlivých činností jako čmelák po jeteli. Dospěláci "oči v sloup",zásahy přímé i nepřímé,rodinné sváry ("to má určitě po Tobě,já takovej/á nebyla,vydržel/a jsem u všeho,že mu něco neřekneš.).

Zkusili jste někdy uvažovat nad tím, že právě tohle "nesnesitelné a nepochopitelné "jednání může být velice poctivé hledání sebe sama, snaha dopídit se, co by mi sedělo-možná,že se objeví (nebo někdo objeví),že právě tohle může(ale nakonec nemusí),být to pravé ořechové? Parafrázoval bych-" Nechte maličkých přijíti ke mně .."(doufám, že mi bývalý ministrant nevynadá)asi takhle: Nechte "pitomky",ať se v tom přehrabou sami.Jen je nechte,"ať se bojí",ale ať si to zkusí.Neztrácet kontrolu- ale také neztrácet hlavu,když něco nevyjde.Pokud mají dobrý příklad v nejbližším okolí- tím je především rodina,tak se neztratí.Pokud občas "padnou na ústa do bláta",nezvedat,neumývat!Nevodit za ručičku !Pak se projeví i skryté talenty.Někdy ne,život však nepotřebuje jen tvůrčí pracovníky,ale třeba i ty, co jim v pravý čas podají hřebík, nebo namíchají maltu,nebo jinak budou jenom "helfři".Věřte,to není přednáška,zažil jsem to jako "pitomek",jako táta,jako děda.Život mne donutil pracovat při humanitním vzdělání s technikou.Dnes vím,že bych se u ní rozhodně neztratil.Když mi to táta ve 14 tvrdil,prosadil jsem si svojí.Nelituji,ale co kdyby?

Jiřina z GB 28.5.2007 12:20

Re: Jen poznámku

jojo...pověstná věta jednoho z mých potomků, když odjížděl poprvé na internát:   "Teď se mi teprve rozjede život! "...(předtím byl chudáček doma v koncentráku)...Za 14 dní byl doma jako na koni a dodnes z něj lezou hrůzné historky, čím včím se musel na intru prokousat..

Lucka V. 28.5.2007 14:19

Re: Jen poznámku

,,Nechte "pitomky",ať se v tom přehrabou sami" Ano, taky jsem zastáncem této cesty, jenže...Co když si pitomek sám zvolil cestu, která se zdála všem být optimální a najednou je tlak okolí i vlastní touha uspět takový, že to psychika ještě nehotového člověka přestává zvládat? Kde je ta hranice, kdy říct  - vykašli se na to, jdi tou lehčí cestou, kdy podat pomocnou ruku a jakým způsobem, aby to bylo přijato s pochopením?

MaRi 28.5.2007 14:40

Re: Re: Jen poznámku

Lucko, o tom jsme už tady řeč měli - pamatuju. Znovu bych řekla: podpořit, říct svůj názor, nevnucovat ho a znovu podporovat člověka v jeho rozhodnutí. Je to ale mooc těžké. Mimochodem, jak se vede vaší cyklistce??

Lucka V. 28.5.2007 15:13

Re: Re: Re: Jen poznámku

Uhodila jsi hřebíčkem do hlavičky, to je to, oč běží:-/ Bohužel jsou věci, které lze těžko ovlivnit, například názor týmového lékaře na to, jaká je optimální váha závodníka. No a když tento pán zkouší vtěsnat dospívající holky do tabulek kluků, nemůže to dopadnout dobře. Takže Píďa sice s nadšením trénovala, ale příjem potravy omezila na minimum. A dokázala, že umí být velmi důsledná... Nastal tvrdý boj, strašně jsem se s tím doktorem pohádala, Píďu jsem naštěstí dokázala zarazit relativně včas, než se to vymklo kontrole. Jenže... Hnali jsme ji na několik dalších vyšetření, naštěstí je fyzicky zcela v pořádku, ale vzhledem k váhovému úbytku samozřejmě chybí síla. Zatím dojíždí kolem čtvrtého místa v národním poháru, což není špatné, jí to ale nestačí. K tomu škola, kterou si vybrala, je dost náročná. Pokud se rozhodla studovat s vyznamenáním, je to další spousta práce navíc. Podotýkám - nikdo ji k tomu nenutí, jsou zkrátka předměty, které stačí prolézt. V této situaci stačí pár pitomých poznámek hlavy rodiny a z Píďalky je uzlík nervů. Navrhovala jsem jí, ať se na repre letos vykašle, v 17 letech má všechno před sebou a jsou mnohem důležitější věci, než sport a výborné vysvědčení. Nechce a statečně se s tím vším pere, ale bojím se, aby to nezašlo moc daleko. Nechci ztratit její důvěru nějakými zákazy, jsem tak trochu jediný ,,její" člověk, kterého má. Občas ale zjišťuji, že na psychologa jsem zralá už i já. Zkrátka, mít pod jednou střechou dva lidi, za které by člověk dýchal, ale kteří nejsou schopni pochopit jeden druhého, tím pádem si ubližují, je průšvih:-/

Kadlus 28.5.2007 15:45

Re: Re: Re: Re: Jen poznámku

dámy,to rozhodně nejsme ve při/mezera je tam správně/,jde o tu kontrolu, nenápadnou, s patřičným nadhledem,s možností využít práva zkušenějšího,někdy i silnějšího.Vždy tam musí být u kontrolovaného pocit- jeho, ne Váš- že jde o jeden z názorů v jeho prospěch.Ta aplikovaná a doporučovaná zkušenost musí být cítit a být alespoň částečně brána v potaz.Pokud tomu tak nebude, budete v pozici"spřátelených armád".Tím nechci v žádném případě říkat,že někdy/zcela individuelně/ nejsou prospěšná i silová řešení.Doslovně.Pamatuju - nejstarší syn-"Tati, kdybys mi dal radši pár facek, místo toho kázání,tak to beru!"

Tam došlo k protichůdným posunům v myšlení obou- k záměně příčiny a následku.

zana 28.5.2007 17:34

Re: Re: Re: Re: Jen poznámku

Hm, nemáš to jednoduchý, Lucko... nevím, řekla bych netlačit zbytečně, možná že pocit, že jsi "její člověk" je ze všeho nejdůležitější. Jestli visí na té reprezentaci, tak ať školu dělá jen tak, aby se udržela. Nešla by zařídit individuálka?

VVR^VVR^VV

Ap 28.5.2007 10:27

Hlásím štěňátka.

Že bych měla talent na opatrování zvířátek?? S rodinkou je vše v nejlepším pořádku, akorát maminka se dva dny neměla moc do jídla. Tedy kuřátko si dala, z ruky, vlež u miminek, ale granulky do ní páneček dostat nemohl ani s polívkou (nekamenujte mě, naši pséci jsou prostě převážně granuloví, sporáku se vyhýbám,v kuchyni se skoro bojím:-P...).  V sobotu jsem dorazila zrovna v době večerního krmení, páneček si stěžoval, že Gerdička nepapá. Tak jsem vzala misku, zeptala jsem se jí, jestli si nedá a že jí zatím dětičky pohlídám a ona že teda jo. Koukla na mě, vylezla z pelechu, večeři slupla na jeden nádech, honem se vrátila k malým, tak jsem ji moc pochválila, jaká že je šikovná holka a ona  na to, že je a že by se ještě zašla s dovolením vyčůrat, jestli jí tedy pohlídám ty děcka. A šla. Páneček koukal jak puk8-o;-D.Štěňdové se už hezky zaoblili a jsem jimi naprposto fascinovaná. Je kouzelné, jak takové psí nic už umí některé typické projevy velkých psů. Protáhnutí, slastné zívnutí... Chudáci moji pséci doma, čas, který by patřil jim trávím nad klubkem bíločerných bobánků. A oni mě ještě radostně vítají, když konečně přijdu. Polepším se, jen co drobci trošku povyrostou.

Rpuť 28.5.2007 10:43

Re: Hlásím štěňátka.

:-)R^

Dede 28.5.2007 11:15

Re: Hlásím štěňátka.

R^ A povídání bude? A fotečky budou? ???;-DV

Ap 28.5.2007 11:37

Re: Re: Hlásím štěňátka.

No jooo;-P,bude. Ale pocitac nemám, digifoto nemám, ale bude. Slebuju na černé psí uši a neuseknuté ocásky!!

zana 28.5.2007 17:36

Re: Re: Re: Hlásím štěňátka.

chválím a těším se :-)V

Beda 28.5.2007 10:10

jak píšou všichni - moc zajímavé téma

škoda, že toho moc nenapíšu... za sebe - baví mě hodně věcí, ale nic pořádně neumím:-/;-D ... ale vybavuje se mi ten šikovný řemeslník... dělal nám chlapík takové ty bezpečnostní dveře - lidi, to byl koncert8-o!!R^ ... uměl se dřevem, s plechem, při práci jakoby tančil, každý pohyb byl ladný a přitom účelný a přesný, nářadí mu v rukou poletovalo a vznášelo se a ještě se u toho usmíval... ptala jsem se, co je zaměřením, prý původně elektrikář;-) ... ale uměl snad všechno a byla opravdu radost ho při práci pozorovat - skoro umělecký zážitekR^VV:-)

julča 28.5.2007 10:06

Talent

Báječné téma!!! U nás v rodině stále diskutované, věnujeme se tak trochu výtvarničení a můj muž má obdivuhodnou schopnost přesvědčit o skrytém výtvarném talentu každého, kdo se u nás v atelieru objeví. Pokud tedy máte pocit, že malovat NEUMÍTE A NIKDY VÁM TO ANI NEŠLO, prostě to jednoho dne zkuste (jak říká můj muž). :-)

veram 28.5.2007 10:18

Re: Talent

Jé, Julčo, to je věc, ktrá mě moc mrzí, že neumím ani trošku malovat a kreslit. ;-( A přitom jsem si to vždycky moc přála. To bych měla zajet k vám do ateliéru :-D:-D:-D. Ale bojím se, že by mi to bylo houby platné ...