20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Spinaway

Úzká silnice se zařezávala do horského úbočí a pozvolna stoupala, peleton však nezpomaloval. Pozor, pokus o únik! Srdce buší ve snaze udržet tempo, krev šumí ve spáncích, svaly se napínají. Teď! Únik se nepovedl a stále sevřená skupina se přehoupla přes hřeben a sjíždí do mělkého údolí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirka - Houston 15.1.2007 20:45

Re: Re: Jakube a ostatni

Hanko, Tve prispevky by vydaly na nekolik clanku v Clovecinach. Rada si poctu, protoze ziji stale mezi Americany. Pokud jsem se setkala s Cechy, zkusenosti neslavne ! Tito lide lhali / pokud nekradli /, dalsi vlastnost nadrazovani / casto nebylo proc / a zavist. S kym si tady rozumim, jsou prave stari usedlici, a ti,  kteri dedi rec z generace na generaci. Jsou jaksi moralne cisti a urcite se lisi od rychlokvasnych kapitalistu tady, nebo v CR !

WWW 15.1.2007 21:37

Zdravim mila Mirko. Pridavam se k tobe, moc zajimave povidani napsala Hana, pocetl jsem si . Dekuji za privitani a za prani, moc potesilo !!

Jakub S. 15.1.2007 21:57

Re: Čechoameričani - juj

Holky, cokoliv na tohle téma napíšete/nadhodíte/sdělíte, je pro mě prostě na jedno shltnutí. Všecko lačně hltám a cokoliv bych chtěl rozšířit. Fakt to udělejte, obě! - Teď jenom, Hani: fakt bych rád odpověď, v jakém jazyku s tou báječnou starou paní šprechčíte!?

Hana Williamson 15.1.2007 23:12

Re: Re: Čechoameričani - juj

Jakube: pani J. tvrdi, ze nejlepe vladne francouzsky a pak spanelsky. Cestina na tretim miste - jinak mluvi nekolika dalsimi  jazyky.  Mluvime cesky, ale ona to obcas proklada anglictinou, tak sikovne jako treba ze musi oddrajvovat auto k dylerovi. Ale to velmi zridka. Jinak, co se jazyka tyce, na nasich konverzacich neni nic pozoruhodneho. Snad, ze je to trochu starocestina. S moji mamou si tykaji, ale kdyz pani J. se mnou mluvi o mame, tak je to zasadne pani matka.

Jakub S. 16.1.2007 0:31

Re: Čechoameričani - juj

Heršvec, já bych chtěl bejt někdy u toho - to musí být pro člověka přes jazyky pastva! Moje heslo ve výzkumáku v ODIS bylo: fremde Zungen das ist meine! A šlus. A basta. Fidli. Gudnajtajrý-ý-ýn.

Mirka - Houston 15.1.2007 16:17

Primerene, primerene.....

Zajem o " adrenalin " sport mne jiz opustil, po te co z telocvicny odvezla sanitka cvicenku s infarktem. Cvicitelka, bohuzel pouze pronesla " Precenila se!  " Zalezi vsak na veku a zdravi.  Ani sport by se nemel stat dopingem. Nepochopim zde otevrene telocvicny, ktere jsou otevrene 24 hod. denne. Je vsak dobre pro mlade lidi, ze si jdou zacvicit, nikoliv do baru. Casto stihnou oboji....;-P  Preji Vam pani Dede, at mate vice dobrych zazitku a at se Vam tato telocvicna libi... Je to pro Vas urcite lepsi, nez telocvik odkladat, nic nedelat a vzdychat nad kondickou ! Co Vam a pejskum opravdu uprimne zavidim, je  SNIH ! Dik za dalsi pekne foto i clanek....R^

WWW 15.1.2007 16:08

vzkaz

Mily pane Kadlus !

On tomu porad jeste neni konec vidte ? A to jeste mila Fallowa naznacila, ze se nejak flakam !

Moc pekne to delate . Dik !

zana 15.1.2007 15:06

konečně jsem na to přišla :-)

Na té druhé fotce leží Nazgůlové na okraji Zeměplochy ;-).

Kačer 15.1.2007 15:11

Re: konečně jsem na to přišla :-)

aaano, šoupnout je jako ilustraci k Prachettovi :-)

Vave 15.1.2007 18:09

Re: konečně jsem na to přišla :-)

Jo, to je přesné, Zuzanko! :-)

Štětinka 15.1.2007 14:50

Tak se mi

Ondra právě oblík do Vojtovech trenclí (je to jeden z jeho prvních pokusů s oblíkáním), má je chudák po kolena a zadkem dopředu. Už dlouho jsem se tak nenachechtala. Budu muset po nákupech a shánět pidi boxerky, nebo budou rvačky;-D

zana 15.1.2007 15:18

Re: Tak se mi

No to určitě. Jak má fungovat mladý muž bez boxerek ?;-D

Štětinka 15.1.2007 15:41

Re: Re: Tak se mi

myslim, že se zkusim radši spíchnout, nebo mě ta chlapy přídou draho8-o;-D

julča 15.1.2007 14:41

Milá Dede

Krásný článek, jako vždy. Dneska mě tak povídání vyburcovalo, že se mi podařilo vyřídit skoro všechny maily, které jsem odkládala napotom...;-D Je to prostě nádhera V

julča 15.1.2007 14:51

Re: Milá Dede

Ten, kdo vymýšlel tento sportovní stánek totiž myslel na všechny, takže tam i všechny má. Tahle věta mě v článku moc zaujala, je to totiž o tom, že všichni vlastně dostanou šanci. Minulý týden jsem byla se svým 4 letým synem v Anthroposu (výstava o pravěku v Brně), který je fungl nově opravený. Synek je malý vědátor a všechno ho zajímá. Expozice jsou ale udělané tak, že si klouček malého vzrůstu absolutně neškrtne. Prostě se do žádné vitríny nepodívá, protože je vymyšlená PRO DOSPĚLÉ. Byli jsme tam v neděli odpoledne a v celém areálu byly pouze rodiny s malými dětmi, všechny povystrkovány svými rodiči, aby děti viděly na lupy a malinké exponáty. To mě hrozně naštvalo, moje maminka mi řekla, že Anthropos není

pro malé děti, ale pro koho tedy je? A kam mám jít s dítkem, které se samo od sebe zajímá o pravěk? 8-o 

julča 15.1.2007 14:52

Re: Re: Milá Dede

Je to v Norsku jiné, Dede? :-)

Dede 15.1.2007 15:20

Re: Re: Re: Milá Dede

Je to přátelštější. Pamatuju, jaké jsme mívali problémy, když byli kluci malí a chodili jsme do Veletržního paláce na moderní umění. Hlídačky nás ostře sledovaly, byli jsme automaticky podezřelí. A potom jsem zjistila, že to ještě bylo dobré, třeba v Anežském klášteře se tvářili, že brát  TAM  děti by mělo být trestné. Tady se s dětmi minimálně počítá a mohu potvrdit, že některá muzea jsou v tomto smyslu skvělá -- třeba Fram, Kon-tiky nebo námořní muzeum, kde jsme byli v neděli. Vše je s dětmi dobře přístupné, vitríny jsou většinou nízko (ne všechny, ale třeba modely lodí, věci z vybavení apod.), jsou tam i přístupné kajuty, dá se sáhnout na kormidelní kolo, kolem stěn jsou hromady lan a rybářské sítě. U Framu je zase spousta vycpaných zvířat a sama loď, do které se dá vlézt. Samozřejmě tam jsou také "vysoké" vitríny s fotografiemi a texty, ale je tam toho pro mrňouse tolik, že se tam dá chodit poměrně často a děti si vždy najdou něco nového. A je jich tam vždy plno...:-)

julča 15.1.2007 15:29

Re: Re: Re: Re: Milá Dede

Chystám se už 14 dní na výstavu o restaurování. Vidím to v barvách: já honím dvě děti po těch úžasně rozlehlých výstavních prostorách a restaurování mě vzdáleně mine ;-D;-D;-D

zana 15.1.2007 15:22

Re: Re: Milá Dede

Takhle to u nás vždycky bývalo, třeba v ZOO v Praze, která je podle mne vyloženě určená dětem, bývaly "před Fejkem" u výběhů  živé ploty. Takže malé děti si ani neškrtly, nebo si mamina zavzpírala. Výstavy (včetně třeba ilustrací k dětským knížkám) totéž.... Snad by se to mohlo pomaloučku lepšit, ale asi to chce se hádat, protože jinak ty lidi svoje pohodlíčko nedaj.:-/

julča 15.1.2007 15:32

Re: Re: Re: Milá Dede

Ano, v brněnské zoo jsou úžasné hluboké nádrže s lachtany, dítě do nich vidí tak, že rodič musí dítě vzít do náruče a  NAKLONIT nad hlubinu...Tak tedy raději jedeme do ZOO ve Zlíně ;-D 

Jakub S. 15.1.2007 21:45

Lešná?!

No - Milá Julčo, honem tady ostatním, i z úplně jiných zemí, třeba z Teksasu nebo z Čech, pochval moji milovanou Lešnou - ode mě to jaksi asi nevyzní.  Objednávám si neplacenou reklamu - když já su lokální patriot - ! A: viděli jste už ten prosklený mexický subtropický aztécký pavilón?! A ten dětský koutek - no spíš koutisko? S vembloudem, jezděním na poníkovi, žirafí prolízačkou a vláčkem a vůbec? a průchozí voliéry, a tři sloní holky v nejkrásnějším věku, a tři klokaní děti-albínky (!!) volně kolem, a volné opičky kolem vás... no vidíte. Stop. Tí Valaši sú ostudní, nedá sa!

Štětinka 15.1.2007 15:46

Re: Milá Dede

Jo, tahle věta zaujala i mě. Páč jsem se párkrát pokoušela zdolat hodinu aerobiku. Jenže všechny cviky se opakují pouze 4x. Takže na první jsem nevěřícně zírala, druhý jsem pohla rukama, třetí i nohama a čtvrtý jsem už pochopila, to se už ale začínal nový cvik. Proto jsem na aerobik zanevřela a plácám se radši s kýblema mlíka. Vím, že existují jakési výukové hodiny, ale nějak si neumím představit, že přídu z práce, osprchuju se , popadnu kecky a tepláky, hodinu pojedu kamsi, tam budu hodinu mučit tělo a pak zase hodinu dom, osprchovat, děti umýt, do postele... Na to jsem teda pěkně líná;-D

KláraS 15.1.2007 16:25

Re: Re: Milá Dede

na normální aerobik jsem nikdy nechodila - přišlo mi to za 1) praštěný, za 2) strašně rychlý a vůbec. Co mě ale uchvátilo byl aquaaerobik - skvělé odreagování a hlavně tě z toho nebolí žádný svaly a vůbec R^ A člověk zjistí jak i normální pohyby jsou ve vodě problém ;-D

Štětinka 15.1.2007 17:59

Re: Re: Re: Milá Dede

Kláro, a pořádá se taky tady u nás na Zbraslavi ve Vltavě, nebo ještě líp ve Zbraslavským potoku? Vše ostatní je pro mě hodina cesty...;-D;-P

Kačer 15.1.2007 18:41

Re: Re: Re: Re: Milá Dede

Jednou jsme s kámoškou přišly na hodinu cvičení, ale spletly jsme se, a byl tam tříhvězdičkovej aerobic, tak prej, že to zkusíme (normálně tady vkládám názornou ukázku, ale to teď nemůžu) no něco takovýho jsem nezažila. Nestíhaly jsme vůbec nic, do 10 minut jsem byla splavená, za 15 rudá a do 20 minut mi naskočila na čele žíla "zlosti", a to jsem věděla, že je zle ;-D

Fallowa 15.1.2007 13:20

Myslím,

že to řekl Jiří Šlitr o Evě Pilarové ve filmu,jehož název si nemůžu vybavit:-). 

Fallowa 15.1.2007 13:32

Re: Myslím,

Sorry,to je odpověď pro Jakuba na čtvrté stránce a nechápu,proč se to objevilo tady!

Jakub S. 15.1.2007 14:23

Nevr majnd,

jak říkáme my španělé: já sem tady! Jasně, je to v Dobře placené procházce, kterou teď budou The Three Formen & Mr Soukhy dávat v Národním. Ten film je tak půvabný, že to dál nejde. Legenda, dokonalá. A je to odvaha, znova. No ale kdo jiný, když?

Dede 15.1.2007 12:40

To leží na hrázi zamrzlého jezera

a zírají přes bílou hladinu do dáli. Lehli si tak sami, bez povelu a bylo v tom na chvilku skutečně něco mystického... Jsem ráda, že jsem to stihla vyfotit :-)

Dede 15.1.2007 12:41

Re: To leží na hrázi zamrzlého jezera

Pardon, to měl být komentář k té druhé fotce,,,8-o:-)