26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

BTW: S paničkou ve stopě

Tak tohle vám musím vyprávět sám - na paničku bych se radši nespoléhal. Ona by vám to určitě vysvětlovala a vysvětlovala... a přitom to bylo tak jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bubu 5.3.2009 9:45

Re: Tedy Dede, ty řádíš!

Oni mají československou vlčáčici a ta jim taky oňuchává čumec. Včera šéf nainstaloval do maštale kameru, aby mohli kontrolovat dění u kobylek. Každým dnem se má narodit hříbě.

Ap 5.3.2009 9:39

malinko OT

Dnes vyšly nové "Květy" a je tam krásný článek o nejtěžším závodu tažných psu na Aljašce a upozornění, že právě v sobotu začíná v Norsku (Alta) nejdelší evropský závod na 1000km. Účastní se ho Češka Jana Henychová z Horního Maxova v Jizerkách. Pojede se spřežením 14 sibiřských hasky a jestli se jí povede dokončit, bude první ženou a prvním Čechem, kterému by se to povedlo. Jistě si na ni vzpomenu, až budu taky o víkendu stát s Alim na startu našich malých a milých závodů na Cakově. Prosím o palcodržnu - pro Janu!!R^

Lucka V. 5.3.2009 9:38

Re: jó běžky

Za paty;-D To dělal Argus coby štěně, jenže to bylo proto, že se nechtěl bořit v hlubokém sněhu. Oblíbený sport byl doběhnout nic netušícího běžkaže, hupsnout mu na patky běžek a pak se děsně radovat, že dotyčný leží na drž...ústech ve sněhu a dá se mu pěkně skákat po zádech.;-D  

Dede 5.3.2009 9:33

Re: Něco mi to připomíná

Jasně Pitrýsku, ať jsou zoubky jako nové! R^ :-)V

Dede 5.3.2009 9:30

malé upřesnění

Tohle byla ta první nezapomenutelná vyjížďka - po ní následovaly mnohé další, byť ne tak dramatické;-) Mohu bohužel konstatovat, že Kazanův vztah k tahání je konstantní, tedy nee, na lyže mi zezadu šlape pořád - proč se namáhat v hlubokém sněhu, když za paničkou se běží jedna radost, že? Nad kopcem se jim snažím poručit čekej a ujet. Většinou to funguje:)) Jenom v pondělí jsem měla problém - hustě sněžilo a trochu foukalo, a já jsem přes brýle vůbec neviděla. Tak jsem si je sundala a mžourala bez nich - šlo to trochu líp. Jenže potom přišel dlouhý sjezd a s tou rychlostí mě sníh oslepoval úplně. Řítila jsem se z kopce a najednou vidím proti sobě pádící černou skvrnu (moji psi byli za mnou) - pes! Naštěstí to byl ve stopě vycvičený norský pes, takže se mi inteligentně vyhnul a jeho hnědý kolega po pár sekundách také. Jejich pánečka jsem míjela za chvilku a ten na mě jen radostně halekal. Hekla jsem v odpověď a ujížděla dál. Dokonce jsem minula správnou odbočku - neviděla jsem ji...8-o takže jsem se musela vracet. Ale bylo to skvělé. V Dnes je nad nulou a do sněhu trochu prší. I tak ho je moc a moc, ale prašan už holt nebude :-)

Xerxová 5.3.2009 9:23

Re: Něco mi to připomíná

držím slečně Shelmince Galadrielce palce VV

EvaŽ 5.3.2009 9:23

Běžky a pes

to je téma. Pády při překřížení cesty, šlapání na patky, zamotávání do vodítek. Ale nejhezčí zážitek byk, když jsem jela poprvé s Nickem. To mu bylo už přes rok a byl zvyklý, že jsem proti němu pomalá a neohrabaná. Mizera s tím počíta a občas se "zapomněl" protože věděl, že mě vždy doběhne. Ale s lyžemi jsem zvítězila. "Zapomněl se" když jsme přijeli k rozumně prudkému (aby to jelo, ale ne tolik, abych nestačila koukat jinam než před sebe) kopci. Hvízdnu, pes nic. Tak jsem se odpíchla a jedu z kopce, přitom kokám, co pes. Naprosto zděšeně strnul!! Ta pomalá panička sviští z kopce. Rozběhl se, ve sněhu to šlo pomaleji. Ještě dnes vidím ten zděšený pohled, který říkal  " Co to znamená, ona běží tak rychle, že ji nemohu dostihnout?!! Jak je to možné?!" Kopec byl dlouhý a já si hocha opravdu vychutnala. Na konci byl pes s jazykem po kolena a veeelmi omluvným výrazem "paničko, já už budu hodný, jen mi neuteč!". Tentokrát jsem se smála já. Po nějaké době pacholek pochopil, že tak rychle se běhá jen z kopce, po rovině a do kopce že to nejde. Takže nad kopcem byl hooodný. Na rovině syčák zase provokoval.

Xerxová 5.3.2009 9:22

Re: Něco mi to připomíná

My známe v Jizerkách skoro každý pařez v létě i v zimě. V posledních letech ale davy lidí nás nějak omrzely a na běžky chodíme málo - ve všední den, brzo ráno - a bez psa. Je tam opravdu hodně přelidníno i přepsíno.

Tady taky slůní slůňo. Užijte si s Rysátkem procházku :-)

Xerxová 5.3.2009 9:19

Re: jó běžky

Rodiče mojí polovičky měli dávno předávno střední černou pudlici Koletku (ne kotletku - ale Collette;-D). Přestože byla dost statná, byla parádně pohyblivá a povahově zcela báječná psice. Celá rodina velmi běžkující, Koletka nebyla výjimkou. A já zírala na psici, která uměla povel "za paty" - zařadila se za patky lyží do stopy a tím bezchybně uhýbala protijedoucím a taky u prudších sjezdů (kde by nestíhala) naskakovala páníkům na lyže a vezla se (někdy za botama, někdy před botama). Všichni dobří lyžaři, takže to s ní uměli.

Teď jsem si představila Dede ve sjezdu - daník stojící vpředu, Kazan vzadu... to by byl sssvissstot z kopečka dolů ;-D;-D

karakal 5.3.2009 9:19

Re: Něco mi to připomíná

Tady svítí sluníčko. Asi se vypravíme ven. Jinak my jsme kdysi našeho belgičánka (už je dávno za duhovým mostem) zkoušeli zapřahat do sání. Jenže jednou do něj ze zadu drcly a od té doby se pořád ohlížel. A to už moc k tahání nebylo, tak jsme toho nechali. S běžkama běhával, ale buď na volno, nebo to byla pro vodiče docela bojovka.

Jinak běžecká stopa a psi: Dokud to byl sem tam pejsek, tak se to zvládlo, ale pak se z toho stala móda a stopa (zvlášť v Jizerkách) byla mnohdy totálně rozdupaná. No a když se k tomu přidali pěšáci (proč bych se měl bořit, když mi to tu ti běžkaři tak pěkně udupali) a už bylo jednodušší zkusit prošlápnout novou stopu, než jet ve staré. Pokud ovšem bylo vedle nějaké použitelné místo ... Párkrát jsem si v rozdupané stopě při sjezdu namlela.

Xerxová 5.3.2009 9:12

Re: No to je nádhera!

;-D

EvaŽ 5.3.2009 9:12

Re: jó běžky

Jó pes, přeběhnuvší přes špičky běžek je zábava. Párkrát jsem takhle hodila tygra (hodila hubu) hlavně s Nickem. Holky mají z lyží respekt. Takže se ani nezamotávají kolem nás ani nepřebíhají. Motání se protijedoucím je ovšem něco jiného a tak občas děláme slovníkem ostudu (zlatá cizina;-))

Alex 5.3.2009 9:07

Ale Dede,

jaképak chudák já! Vždyť to byla taková nádhera co nám bonznul Kazan.Já se směji ještě teď.  Stejně jsi jednička, když jsi všechny ty "hrozivé" situace vymanévrovala a ani jednou neupadla. Klobouk dolů. Užívejte si sněhu, když je opravdu hodně, tak ani ty pády tak moc nebolí ;-).

My už máme blátivé psy a musí se umývat s celým podvozkem. Zdravím do zavátého Norska. Skol!

Pitrýsek 5.3.2009 9:05

Něco mi to připomíná

Milý chlupatý Kazane, to tvoje štěkáníčko, to je sluničko hned po ránu. Přitom je na ÚJM těžce zataženo. Mraky -málem - brnkají o špičku sousedovic smrku. ... Ale přesto si vzpomínám, když jsem , jako mladé děvče, měla svou první fenulku. Erdelička Aida měla také smysl pro humor. Měla jsem mladšho brášku.  A stopovací postroj parádně sloužil k zapřahání do sáněk, aby proměňoval Aidinku v báječného saňového psa. Jak byla Aidina chytrá, jako každý správný airedalleterrier, přec jen nebyla dokonalá. Zapomenula zakalkulovat do své jízdy také obrubníky a tak se jí při, tryskové jízdě, podařilo bráchu převrhnout do závěje. Dodnes to mám v živých barvách před očima. Brácha leží v závěji obličejem dolů a po zádech mu nadšeně skáče Aida a do té závěje ho zadupává. Převrácené sáňky tahá přes bráchu. No prostě -parádní cirkus. Smáli jsme se všichni. Nejvíc Aidina. Tak parádní prču jsme zase vymysleli! Akorát brácha prskal sníh ještě když jsme přijeli domů.

Trochu mimo: Dnes ve dvě hodiny bude pívetka malé Shelmince strhávat zubní kámen. Já vím, banální záležitost. Ale to víte, každá narkoza je drobet riziko. Tak prosím, aspoň pár Zvířetníčků, kdyby mohlo zapnout palcodržnu. předem děkuji.

Loučím se. Vrátím se až večer.

veram 5.3.2009 9:03

Re: No to je nádhera!

Ahoj, Xerxová, onehdá měl na matfyzu seminář Lukeš od vás a Milan si s nim povídal a bylo tam "To mi řekla Xerxová" a "Pozdravujte Xerxovou" a tak. Lukeš si, chudák, na takovou kolegyni ne a ne vzpomenout...

Fallowa 5.3.2009 9:03

Re: jó běžky

Andělíček s ksichtem i brejlema;-D;-D;-D - no,hlavně,že se brejle našlyR^!

Xerxová 5.3.2009 8:54

Re: No to je nádhera!

já ti dám tiplicí - tipličkou ;-D To jsou rozdílné potvůrky. I když jsi velká, tak v zimě jsi tiplička ;-D;-D Vidím, že se ti ten sněžnej komár fakt líbil :-)

Xerxová 5.3.2009 8:51

Re: hezký den

jestli jede v červnu, tak už asi neee;-D. Na začátku týdne tam bylo asi metr a půl ("dole" v Bedřichově), na hřebenech bude parádně ještě dlouho. Opravdu letos byl sněhově vydatný rok... A jinak se upravují pro veřejnost tratě MS přímo v Liberci... Ze zásob umělého sněhu to taky vidím na dlouhou jarní lyžovačku...  

abyt 5.3.2009 8:51

Kazane

a Daníku, je vidět že máte vskutku milující paničku. Dělá pro vás co může!;-P

zana 5.3.2009 8:49

Re: No to je nádhera!

Tohle by chtělo bejt múúúškou jenom zlatou (tiplicí;-)) a pozorovat pěkně neviděna8-o;-D

zana 5.3.2009 8:48

Pááni

Dede, tak to muselo bejt moc pěkný;-). Kazan to teda podal s citem, ale nějak si umím ty tvoje komentáře představit...;-D

 I když já teda na běžky moc nikdy nebyla a ty sněžnice, co se na ně furt chystám, jsme letos zase nestihli.

zana 5.3.2009 8:44

Re: jó běžky

andělíček s xichtem a brejlemaR^R^;-D

zana 5.3.2009 8:43

Re: hezký den

Xerxová, synek mi jede do Bedřichova. Užije tam ještě ty lyže?

Bubu 5.3.2009 8:42

jó běžky

Běžky! To je nebezpečný vynález. Nenávidím je. Jsem nešika a děsně se u toho nadřu. Takže běžky zůstaly na Mém nejdražším. Často vyvezu Mého nejdražšího s Bárou na kopec do Kozlova, a pak je vyzvednu v Litomyšli na Černé hoře (příjemných 13 - 15 km). Bára to miluje, skáče pánečkovi na patky, plete se, oňuchává ostatní běžkaře, páneček vříská a nadává a Bára se baví náramně. Na konci bývá obvykle naprosto vyflusnutý páneček a šťastně rozfuněná Bára s tlamou od uchu k uchu, připravená si to střihnout ještě jednou.

Jednou mi volali asi z půli cesty. Přijela jsem a našla pánečka obaleného sněhem a bez brejlí. A protože se brýle bez brýlí blbě hledají, potřeboval helfnout. Prý jel z kopečka, Bára mu přeběhla před lyžema, on zapackoval a udělal kotrmelec. Posbíral se a jel dál. Až o kus níže mu došlo, že za to, jak špatně vidí, nemůže mlha, ale chybějící dioptrie. Vrátila jsem se s ním a našli jsme - otisk ve sněhu - andělíčka - i s xichtem. A z něj trčely brejle !

A skvěle jsi to naštěkal Kazane. Chichichi. ;-D 

Lucka V. 5.3.2009 8:41

No to je nádhera!

Chechtám se jak cvok, protože to vyprávění je takové...no...plastické;-D;-D;-DR^ Argus taky funguje jako tažná síla běžkařů, popřípadě bruslařů, když se povede zamrzlá Berounka. A sledovat jeho a Pétiny kreace je taky o život. Jednou ji takhle šílenou rychlostí táhl na bruslích a povedlo se jim minout trojici lidí stojící jim v cestě - vzali to bravurně každý z jiné strany, bohužel mezi nimi zůstalo vodítko8-o. Jako člověk zkažený komixy jsem  smíchy téměř nebyla schopna se těm po ledě se válejícím lidičkám omluvit:-P

Xerxová 5.3.2009 8:31

Re: Tedy Dede, ty řádíš!

Hafling je ještě velký :-), na ranči Malevil mají minikoníky a ti jsou výrazně menší než Betka - a hrozně rádi si s ní hrají - běhají podle plotu, oňuchávají si čeníšky a evidentně se koníci i ona dobře baví VV

Bubu 5.3.2009 8:26

Re: Tedy Dede, ty řádíš!

Helejse Xerxová, není ona doga vlastně nějaká menší odrůda koně? ;-) Můj šéf chová haftlingy a ti jsou jen o malý kousek větší než Kosatka. Takže USTUP je akorát.

Xerxová 5.3.2009 8:13

Re: Tedy Dede, ty řádíš!

u nás se hodně používá USTUP... To je to celorodinná nákaza koňmi :-) A těm se říkalo ustup. A tak naše dogušky nejen uhýbají, ale často ustupují ;-D Koneckonců - jdou taky pohodlně poplácat po pozadí a člověk se nemusí shýbat...;-D

Rpuť 5.3.2009 8:07

Re: Tedy Dede, ty řádíš!

Blesan už přišel na to, že je lepší hnát mě před sebou. Má to tu výhodu, že mu npř. cestou k ledničce nemůžu zdrhnout;-P;-D

Zdena 5.3.2009 7:49

Padám smíchy

Tak tohle je fakt dobrý - jsi odvážná, Dede, frajerka!