3.3.2021 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

BTW: S paničkou ve stopě

Tak tohle vám musím vyprávět sám - na paničku bych se radši nespoléhal. Ona by vám to určitě vysvětlovala a vysvětlovala... a přitom to bylo tak jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ap 5.3.2009 7:39

Asi umřu!

Dede, to je krásaR^;-D!!Jak já Vám závidím ten sníh;-)... Blahopřeju k úvodní jízdě se psím spřežením. A chápu moc dobře, pamatuju si na naše začátky. Kombinace běžek a psů přináší spoustu nezapomenutelných okamžiků a uvolní emoce. Tuto sezonu mě několik hlubokých zážitků přinesla vyjížďka na běžkách s Alím a sestřičkou Aurum. Vůbec to nefungovalo a když už se rozběhli společně, byl to pro změnu takový hukot, že to taky nešlo:-P.Sněhu bylo trochu, pod ním zmrzlá hrouda, hádejte, jakou jsem měla tu onu (Y)8-o. Duhová víla hadra;-D. Přeju spoustu dalších společných projížděk v doprovodu Nazgůlů. Napado mě ještě k tomu společnému zápřahu. Když nemusí být oba psi nutně na vodítkách, zkus nechat zapřaženého Daníka a Kazana nech na volno, možná to bude lepší,než když se snaží ulovit hůlku volným vodítkem. Možná pochopí, že za běžkama se mu kluše líp a nebude se motat. Držím palce a těším se na další povídáníVV.

Xerxová 5.3.2009 7:32

Re: hezký den

ještě doplněk meteorologický - lidičky 8-o tady se objevují první kousky bezsněžného trávníku :-) Celou noc funěl teplý vítr a dokázal srazit sněhovou pokrývku na minimum VV

Dede, třeba jaro dorazí jednou i na Sever ;-)

Xerxová 5.3.2009 7:15

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Kazane, jsi jednička, že jsi nám takové pěkné povídání naštěkal. Dede, tý to děsně trvá, než něco napíše VV  O psech a běžkách pomlčím - Arona (proslulá nechutí k rolbám a sněžným skútrům) mě několikrát vláčela za sebou a já ryla svým malým nosánkem hlubokou brázdu - ale nepustila jsem ji;-D;-D. Taky je dobré, když svištíte za tryskem ženoucí dogou a ona odbočí do lesa za srnkou... Nepustila jsem ;-D;-D

Teď mají naše dogy smůlu - do Jizerek na stopy nesmí... (zákaz psů)

Karolína 5.3.2009 7:06

Vidím to

jako Veram!!A protože jsem kdysi na běžkách začínala s přednostou (já uměla výborně sjezd, on ne, on uměl výborně běhat, já ne - na těch lyžích ať takových či takových jsme byli fakt úžasná dvojka k nepřehlédnutí!), tak jsem si vzpomněla na své zlaté časy běžek. Myslím, že to vypadalo velice podobně, jen Daník s Kazanem chyběli. Ale zážitků nepočítaně. Jednou jsme stáli nahoře na prudkém sjezdu z Rýchor do Sklenařovického údolí k Žacléři. Mrzlo a ta zledovatělá vrstva sněhu byla rozrytá rolbou. Nahoru se sápal jakýsi pohledný mladík a varoval nás, abychom jeli opatrně, že to má strašné zrychlení a na těch boulích je to nebezpečné. "Břídile, já ti ukážu, kdo je tu mistr", pomyslela jsem si a probudila se ve mně frajeřina, která dokonale potlačila pud sebezáchovy. Rozjela jsem se jak mistr světa a všichni čumte! No, chvíli čuměli, nežli se vydali odebrat rozvěšenou běžkyni s vykloubeným levým ramenem ze smrčku asi 200 m dole, přičemž cestou se pasovali na sběrače odpadlého sportovního vybavení. Stálo mne to tenkrát 8 týdnů sádrového krunýře a hodně bolesti, když mi tu ruku vraceli do ramene zpátky. Jo, a brýle! Dodnes nepochopím, že mi oko nevypíchla nějaká ta větvička, když jsem stromek objímala těsně u kmene a pod smrčkem bylo naseto ulámaných zelených kousků jak po kulovém blesku.

Fallowa 5.3.2009 6:59

Re: Tedy Dede, ty řádíš!

Uhni taky často používám - nejvíc v kuchyni,nebo když jdu k zvonícímu mobilu - Ferda běží na krok přede mnou, jako by ho chtěl zvednout a při tom se ohlíží, jestli jdu za ním...

Fallowa 5.3.2009 6:53

Dobrý den!

Milá Dede,v Kazanově podání to je opravdu psinaR^;-D!Jsi statečná lyžařka - běžkyně a Nazgúlové nejsou bestie šeredný,ale spíš trochu škodolibí rošťáci:-).A děkuju,žes nám (kteří nebyli na Pražení) napsala historku z toho setkání - třeba se ještě někdo přidá a taky napíše "praženou" historku:-)!Přeju hezký den k lišejníkůmV.

Rpuť 5.3.2009 6:36

Tedy Dede, ty řádíš!

Jsi žena udatná! Já bych si to netroufla, neb je mi jasné, že v něžné Blesanově péči bych přežila tak tři minuty - nejsem sebevrah!

A vidím, že slovo "uhni" je i jinde frekventované. Musím se přiznat, že ho používám dost často - když Blesan leží u ledničky, když si sedne pod mojí žídli a začne se drbat, když mi odchází se stolem, když mi leží na gauči s hhlavou na MÉM polštáři....;-)

Vave 5.3.2009 6:22

Teda,

milá DedeVV, to musela být ale psina! ;-);-D;-D;-D

Prosím prosím, vyjeď si ještě někdy! (a hned o tom napiš!) :-)

Jakub S. 5.3.2009 0:41

Šťastná to žena...

Brou...k.

HanaW 5.3.2009 0:30

Tyyyy jo

Teda Dede, uz dlouho jsem se tak "srdecne" nezasmala. vzhledem k tomu, ze jsem sveho casu bezkovala vydatne, tak zcela chapu komplikace zpusobene Nazgulama - a v yhybani se ve stope. I kdyz tedy v psim doprovodu jsem to nikdy neprovozovala.8-o Jses odvazna zena.

Mimochodem, je to ta sama historka, kterou se bavilo posledni Prazeni?

veram 5.3.2009 0:15

Kazane,

úplně to vidím! Uáááááá! Ale ne, nejsem zlomyslná, ani trošičku, Dedé, vážně! :-D;-D:-D;-D:-D;-DR^R^R^