29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

BTW: Rozloučení

Milí Zvířetníci, nadešel čas se rozloučit. Zvířetník vedu od srpna roku 2002, kdy jsem ho převzala po Míše Neffové. Byly to krásné roky, roky práce, přátelství, stále nových objevů – mezi autory i čtenáři jsem potkávala další a další pozoruhodné lidi. S mnoha z nich jsem se spřátelila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Asteris 6.5.2014 7:28

Milá Dede

Taky Ti chci poděkovat, za to že ses ujala před těmi dávnými asi 11 roky Zvířetníku a že jsi ho přes různé problémy dovedla až sem. Doufám, že se s Tebou loučíme jen  jako s redaktorkou a že stále zůstaneš pilnou přispěvovatelkou a podělíš se s námi nejen o babičkovské radosti a starosti, ale i o ty životní. Přeju moc spokojenosti a těším se na další články.

Liko, jsem Ti moc vděčná, že ses ujala Zvířetníku, přiznávám, že já jsem prostě konzument - já nemám ten dar slova, abych sesmolila smysluplné povídání, ale alespoň se budu snažit se častěji objevovat v diskuzích.

Z. Nelina 5.5.2014 20:44

Dede díky

Milá Dede,

velké díky za Tvoji práci v plném rozsahu co už tady bylo napsáno přede mnou a přeji hodně úspěchu a spokojenosti v každé Tvoji další činnosti.

Zvířetníci si Tě vážili a měli rádi a byla pro ně radost k určitým příležitostem Ti dělat překvapení.

Tím chci za sebe poděkovat i těm, kteří se na nápadech a organizaci podíleli. Byly to krásné časy.

D. Ruščáková 5.5.2014 22:40

Re: Dede díky

Děkuju, milá Nelino! A moc doufám, že Zvířetník čekají další dobré časy, že si je Zvířetníci nedají vzít a zapracují na nich:))

Z. Jajka 5.5.2014 22:58

Re: Dede díky

Sem se přidám, Dede díky

Z. Hanča 5.5.2014 20:40

Milá Dede,

děkuji ti mnohokrát za práci pro Zvířetník, za nápady, za laskavý přístup k autorům, za celých krásných jedenáct let. Je obdivuhodné, že sis nikdy nevybrala od té práce dovolenou, vždy jsi myslela na to, abychom měli co číst. Věřím, že jsi tu práci dělala srdcem, bylo to znát.

Shodou okolností jsem ze svého posledního zaměstnání odcházela po jedenácti letech. To už člověk stihne zapustit kořeny. Nemusela jsem odejít, bylo to moje vlastní rozhodnutí a loučila jsem se nerada, ale musela jsem to zkusit postavit se na vlastní nohy a po letech vím, že jsem udělala dobře.

Přeji ti, milá Dede, aby se splnila všechna tvoje očekávání spojená s novým pracovním angažmá a aby se ti po všech stránkách dařilo! Že se ti bude líbit v babičkovské roli a že tě bude naplňovat, to je nad slunce jasnější!

Milá Liko, děkuji ti, že ses chopila Zvířetníku a povedeš jej dál. Slibovat nebudu raději vůbec nic, ovšem náhlá překvapení nejsou vyloučena.

D. Ruščáková 5.5.2014 20:44

Re: Milá Dede,

Máš pravdu, milá Hančo, i s tou prací. Potřebovala jsem změnu a teď ji mám - ještě se s ní musím taky popasovat:))

A teď jsem si to na prstech spočítala... ono je to jedenáct a třičtvrtě roku! Za tu dobu vyroste novorozeňátko do puberťáka:))

A doufám, že až zase bude v Hradci, že se ozveš:))

Z. Hanča 5.5.2014 23:14

Re: Milá Dede,

Moc ráda!!

D. Ruščáková 5.5.2014 19:52

Ještě jednou zopakuju, aby se to našlo!

Nepředávala jsem Lice žádné databáze, žádná jména a adresy. Kdo se mi se svými daty svěřil, tak zůstala u mě s tím, že slíbenou diksrétnost dodržím i nadále.

Proto autoři prosím nečekejte a sami s Likou navažte kontakt...:))

T. Zana 5.5.2014 19:39

O.T.

Na Hadech v části Účet je vyúčtování za duben.

M. Crossette 5.5.2014 18:50

Děkuji Dede i Liko

Milá Dede, moc ti děkuji za skvěle odvedenou práci na 11km dlouhé zvířetnické cestě. A za to, žes na ní i přes řadu vyčuhujícíh kořenů setrvala a šla dál. Tvůj život teď nabírá zase jiný směr (navíc jsi babička) a přeji ti při jeho plavbě silný vítr do plachet. Ze všechno nejvíce ti děkuji za možnost písemnou formou se podělit s ostatními o moji lásku se zvířatům. Když se z ní člověk vyznává spřízněným duším, psaní jde tak nějak samo. Opouštíš vedení Zvířetníku, ale ne seskupení, které tu za ta léta vzniklo a tak si jen podstoupila židli v čele stolu Licce a sama přesedla na vedlejší - k nám. Zůstáváš nadále s námi a to je moc fajn.

Milá Liko, děkuji ti, že jsi se tak rychle rozhodla přebrat od Dede veslo. Chuť a nadšení ujmout se Zvříetníku ti rozhodně nechybí a tak ti přeji, aby ti oboje vydrželo hodně dlouho a Zvířetník rozkvétal a košatil se stejně krásně, jako současná jarní příroda.

Náš sedmihodinový časový rozdíl má

M. Crossette 5.5.2014 18:52

dokončení - bylo to moc dlouhé

vliv i na moji diskuzi, většinou si jí čtu s dost velkým zpožděním, často dočítám až pozdě večer. Vstáváme poměrně brzy, ale snídáme až o dost později (pokud nikam nemusíme jet) Nakrmit a zorganizovat naše zvířectvo ráno chvilku trvá. Manžel si před snídaní sedá k počítači, já ale většinou jen rychle zkotroluji poštu. Teď, co se k nám vrátilo teplo (ba už I hic) se chodím ráno zase probouzet na zahradu, tu dobu mám nejraději. Je ještě přijemný chládek, chodím venku ještě v noční kočili, sleduji kočky, ptáky, nakrmím želvy (všechny se probudily),koukám jak mi přes noc povyrostla zahrada, chvilku posedím. Pak je čas na snídani (a my snídáme dost dlouho) a najednou je půl dne pryč. Když si konečně sednu k počítači, většina z váš už chodí domů z práce, nebo se už díváte na večerní zprávy. Ale jak články, tak čtení komentářů si užívám. Bývaly doby, kdy se u článků po chvalných komentářích diskuze "odštěpila" na tak veselou notu, že jsem škytala smíchem a doslova se cítila omlazená. Moc bych si přála, aby se tyhle a podobné debaty zase vrátily, protože alespoň pro mne jsou jakýmsi elixírem zdraví, který užívám denně virtuálně na dálku

D. Ruščáková 5.5.2014 19:35

Re: dokončení - bylo to moc dlouhé

Děkuju, milá Maričko - vždycky byla radost s tebou spolupracovat a tvé láskyplné články Zvířetník vždycky krášlily:))

Jsem moc ráda, že se nám navzdory vzdálenostem podařilo jakýmsi zázrakem i osobně potkat:))

T. Zana 5.5.2014 19:41

Re: dokončení - bylo to moc dlouhé

Jemine, chodit po zahradě v noční košili! To musí být krása :-)

Z. Matylda 5.5.2014 20:11

Re: dokončení - bylo to moc dlouhé

Taky chodím na terasu v noční košili- když ji musím oběhnout se podívat, že koča nikde nenechala kusy myší, které by psice považovaly za jedlé. U nás v řadovce se snažím nenosit noční košili příliš krátkou.

Z. Tora 5.5.2014 18:17

Milá Dede, milá Liko

Milá Dede, dostala jsem se k napsání příspěvku až ted,  ale snad není pozdě. Jako dlouholetý zabukista jsem vystrčila hlavu ven těsně před tím, než se lodička začala houpat. Pak se posbíraly třísky a já se s vámi přesunula na Hady a teď sem. Obdivuji tvou trpělivou a dlouhodobou práci pro tuto komunitu, čtu velmi ráda tvé příspěvky a vždycky se nad nimi zamyslím, a to, jak jsi se letos popasovala s drabblaty nemělo chybu. Přeju ti, ať se ti moc daří, ať máš radost z lidí kolem sebe, z rodiny, z kamarádů, ať tě baví práce a ať se tu s námi dál ráda setkáváš.

Lice přeji, ať má z čeho vybírat články a pevné nervy (což určitě má, jinak by to nevzala :-) )

A nám všem přeji - hodně krásných článků, autorům pořádnou odezvu na jejich psaní a když už tady padlo Jsme jedné krve, ty i já (i můj oblíbený autor), přimlouvám se, abychom ve stejném duchu šli dál a panovalo zde vždy vodní příměří. Pořád, ne když je  vody jen po paty...

D. Ruščáková 5.5.2014 19:37

Re: Milá Dede, milá Liko

Díky Toro - doufám, že budeš psát dál, třeba na Shirocco se vždycky těším! A drabble byly bezvadná zábava a já jen žasla, jak ses dokázala popasovat se všemi tématy v rámci svého Hotelu u devíti koček - klobouk dolů:))

Z. Jjana 5.5.2014 17:22

Milá Dede,

máš naprosto pravdu ve všem, co zde píšeš. Jaké si tu uděláme, takové to budeme mít - dobré nebo špatné, smysluplné nebo čistě formální, zábavné či studené a neosobní. 

Děkuji za všechny ty roky práce a doufám, že na ně budeš alespoň trochu v dobrém vzpomínat.

Držím palce Lice, aby všechno zvládala co nejlépe.

D. Ruščáková 5.5.2014 19:38

Re: Milá Dede,

Milá JJ, já nechala ve Zvířetníku srdce a to se nezapomíná. A krásných zážitků bylo moc moc, jak říká Xerxová.

Moc doufám, že si lidé zvyknou klábosit i tady, nejen na Hadech...:))

O. Joklová 5.5.2014 17:02

milá Dede - díky převeliké...

... ti patří i ode mne... udělala jsi obrovský kus práce pro tuto komunitu, přesněji řečeno se pod tvýma rukama zrodila, vytvořila - však to taky bylo nějakých let... heršvec, 11 let života - to je docela veliký kusanec... já jsem k tomu své taky napsala v jedněch Úsměvech, resp. nikoli v "nějakých jedněch", byl to Almanach, aneb co mi dal Zvířetník... kdybych někdy chtěla pochybovat, otevřu si ho a trochu pročtu - a ten byl celý cílený k tobě!!! jsou tam mnohá vyznání a teď tady v diskusi člověk jen stěží hledá honem honem nějaká vhodná slova, slova jiná než prosté DĚKUJI

udělala jsi toho pro mne touto cestou velmi mnoho, a byla i doba, kdy jsi mě podržela v mém soukromí, na což se nezapomíná a i za to ti dnes chci poděkovat... ale to zní už jako loučení a já se s tebou neloučím - věřím že o sobě nějakým způsobem pořád víme, i když si nepíšeme zrovna každý den.. a na tvé nové, další články se těším, ano přimlouvám se za BTW na Zvířetníku, a také v diskusi tě ráda uvidím

takže díky a přeju ti moc štěstí do dalšího života, pracovního, babičkovského, psího, stopovacího a vůbec všech, které budeš dále žít

já jsem toho na Zvířetník věru moc nenapsala, ale také se hlásím k pravidelným čtenářům - a snažím se taky aspoň něco připsat i do diskuse, vím to moc dobře, že pro autora jsou slova jeho čtenářů důležitou zpětnou vazbou, a vlastně i určitým vyjádřením poděkování či ocenění

a Liko, tobě pak patří taky mé veliké poděkování - jsem moc ráda, že ses ujala vesla, dobře děláš že to nechceš nějak moc hrotit (pokud jsem to správně pochopila), nech si prostor k dýchání, ale i tak je to kusanec odvahy a čeká tě kusanec práce, udržet tu naši lodičku dále na vodě... moc tě zatím neznám, ale i z toho mála co vím - jsem ráda že jsi to právě ty, kdo se vesla ujal... tak ať se ti to daří, kdybys cokoli potřebovala, můžeš se na mě obrátit, ráda pomůžu (taky už jakés zkušenosti mám, s webem i s redakčními systémy, a jako druhdy redaktorka bych se ti třeba mohla i někdy hodit)

D. Ruščáková 5.5.2014 19:39

Re: milá Dede - díky převeliké...

Oj Bedulko, však se známe, ne?:)) Řešily jsme toho spolu spoustu a vždycky se dokázaly dohodnout. I já ti mám za co děkovat:))

Z. Jenny 5.5.2014 15:21

Díkuvzdání...

Milá Dede, jak Ti poděkovat ?  Tvůj Zvířetník mi přinesl radost do života v době kdy mne trápil osud. Našla jsem tady přátelé a co může být více ?!  Inteligentní pohodové lidi se zvířaty i bez zvířat, kteří denně obohacovali můj život. Veselé i smutné časy sdílené se Zvířetníky, byly balzámem na duši a tudíž i na těle.

Jsme jedné krve ty i já, já řekl můj oblíbený spisovatel. Tak to cítím a moc Ti děkuji, za všechnu starost a práci, kterou jsi nám dala a naplnila náš čas ,ve kterém jsme mohli tříbit naši mysl. 

Liko, díky, bude mi ctí tady  s Tebou a s ostatními pobýt.

D. Ruščáková 5.5.2014 19:46

Re: Díkuvzdání...

Milá Jenny, zrovna my dvě bychom si klidně mohly děkovat navzájem, nemyslíš?:)) Jen se podívej na kočičí kožichy ve své domácnosti a budeš znát jednu z odpovědí:)) Druhá je třeba ta, že jsi pro mnohé z nás vzorový příklad obecního zastupitele, člověka na svém místě, který poctivě a s neuvěřitelným nasazením dbá o svěřené území i lidi, ať se kolikrát chovají jakkoliv. Spolu s tebou jsme mockrát drželi palce, aby vaši vesnici neodnesla voda, radovali se z vašich úspěšných akcí. Podle mě jsi mnoha lidem poprvé ukázala, jak se také může tahle práce dělat. A já si tě za to velmi vážím. A nejen za to...:))

Z. Dalmi 5.5.2014 14:46

Milá Dede,

vzpomínám, jak jsem před lety nutně potřebovala pod vyprávění www napsat prosbu, aby pokračoval v tom příběhu. Můj první příspěvěk do diskuze zněl tedy: "ještě"  :-)

Jak jsem se svěřila v nějakých "Úsměvech" otevřel se mi tím svět Zvířetníku a já Ti za něj mnohokrát děkuji. Byla jsem tady velmi ráda, mockrát jsem utíkala mezi své, kteří mi rozumějí. Děkuji.

Přeji Ti ve Tvé profesní i soukromé činnosti jen to nejlepší. A poděl se, prosím, s námi o některé příhody, pejskové, vnoučkové, jakékoliv.

Lice přeji radost z práce a psavější lidičky než jsem já.

T. Zana 5.5.2014 19:44

Re: Milá Dede,

No ale doufám, že minimálně jeden článeček brzo kápne ;)

D. Ruščáková 5.5.2014 19:49

Re: Milá Dede,

Milá Dalmi, vzhledem k tomu, že jsi obvykle v zápřahu, díky kterému se v podstatě sama se sebou potkáváš ve dvěřích, se dá těžko čekat, že budeš ještě i pilně psát (i když věřím, že malé černé by mohlo změnit situaci:)) Zato kolik jsi toho pro zvířetnické akce ušila! Takže také patříš mezi aktivní uživatele:)) Já ti nejen za to taky děkuju.

H. Williamson 5.5.2014 14:14

Velke diky, Dede

za Zviretnik, za tve psani a za tebe. Nejak mi ta slova nejdou. Dokazala jsi ohromny kus prace a podporila ve psani lidi, kteri by to jinak nedelali. Nakonec jsi spoluvytvorila a stmelila spolecenstvi. Jo, ze to nekdy hapruje, to se stave i v nejlepsich rodinach. Preju ti kupu stesti v nove praci a radost z babickovani.

Liko, moc obdivuju tvuj pristup k veci a preju ti (i nam), at se dilo dari. Za sebe slibuju, ze se polepsim a dokoncim aspon nektere ze svych asi 14 povidani a clanku, ktere mi lezi nedokoncene v pocitaci. Protoze, jak uz predrecnici naznacili, Zviretnik je kolektivni dilo pod taktovkou zkuseneho dirigenta.

Zviretniky prosim o vic diskuze. Ano, ja jsem taky na vine. Nekdy se spis zadrhnu na Hadech nebo na NZ. Takze Zviretnik se stal jaksi vic "formalni". Ale kdyz to slo driv, tak by to mohlo jit i ted.

Podle mne obavy z registrace jsou v podstate bezpredmetne. Jestli jste si nekdy neco koupili pres internet nebo pouzivate elektronicke bankovnictvi, tak jste vystaveni vetsimu ohrozeni invaze soukromi a potencialnimu nebezpeci vic, nez se zaregistrovat pod nickem na Lidovkach. Pouzivate-li email, tak vam patrne taky chodi reklamy, a patrne reklamy tematicky spojene s tim, o cem si soukrome korespondujete.

Tak jeste jednou: Dede, vsechno nejlepsi a Lice hodne zdaru. Bude to jen tak dobre, jak si to udelame.

D. Ruščáková 5.5.2014 14:37

Re: Velke diky, Dede

Děkuju moc, milá Hanko - bylo vždy obohacením si s tebou psát a diskutovat. A tu poslední větu z tvého příspěvku by chtělo tesat - lidem do hlav:)))

Z. Lika 5.5.2014 17:24

Hankooo!

Ty máš v šuplíku 14 rozdělaných článků? Tak to hezky šupky dupky dopiš a pošli! Těším se!

Z. Tosca 5.5.2014 12:59

Tak jo

sice už bylo řečeno vlastně všechno, ale řeknu to teda znovu :)

Dede, vždy jsem si vážila Tvojí práce, ale ještě víc jsem si vážila Tebe. Dala jsi Zvířetníku víc, než bylo zdrávo, a proto se Tě některé situace dotkly víc, než sis zasloužila. Jsem ráda, že jsi u vesla vydržela až do chvíle, kdy ho může převzít někdo jiný. DĚKUJI!

Liko ... věřím, že to zvládneš! A to, jak to bude vypadat, se ukáže časem :)

Články slibovat nebudu. Nemám na ně čas a ani náladu. Abych mohla psát, musím být v určitém rozpoložení. A v mém případě to platí nejen u článků, ale i u diskuzí. Takže za sebe neslibuji ani pravidelnou a častou účast v diskuzích. Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Uvidím, jaké budou diskuze. Uvidím, jaká bude atmosféra.

D. Ruščáková 5.5.2014 13:59

Re: Tak jo

Díky, milá Tosco, bylas mi ve chvíli krize velkou oporou a já to oceňuju:))