21.3.2023 | Svátek má Radek


Diskuse k článku

BTW: Rozloučení

Milí Zvířetníci, nadešel čas se rozloučit. Zvířetník vedu od srpna roku 2002, kdy jsem ho převzala po Míše Neffové. Byly to krásné roky, roky práce, přátelství, stále nových objevů – mezi autory i čtenáři jsem potkávala další a další pozoruhodné lidi. S mnoha z nich jsem se spřátelila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Louk 5.5.2014 9:57

CUKETOVOU?!?

Ešče se s ní trumfovat?!? Šišmarja, to jsou vyhlídky!  Klidně se o řízek šábnu, čutoru s rumem nechám kolovat... jenom když si zemdleninomilci své cukety, mrkfe, celery a spol. laskavě ponechají... uff, hrůza mě polila při pondělku :- )).

A. Lex 5.5.2014 9:28

Re: No, jakou si hospůdku uděláme

Hele Louk, věřím, že už máš naklofaný článek o novém psím poděsu, abychom se o ní nedověděli až to bude stará bábule.Co Cvrliky, ještě je na nich tráva, nebo pustý drn?

Z. Lída 5.5.2014 8:34

Díky

Milá Dede, děkuji Ti za krásné dny, které jsem s Tebou zažila na Zvířetníku. Nejsem tu až tak dlouho, ale vždycky jsem si sem chodila pro trochu radosti.

Milá Liko, díky Tobě tahle krásná lidská společnost pokračuje. Jsem Ti za to přijaté veslo moc vděčná a držím Ti všechny palce. A budu se snažit občas přispět i nějakým povídáním.

D. Ruščáková 5.5.2014 9:11

Re: Díky

Lído, jen choď dál - věřím, že tu bude pořád dost radosti pro každého:))

A děkuju.

A. Lex 5.5.2014 9:32

Re: Díky

Lído, to by bylo fajn, vím, lidé nemají dnes dost času, ale přece jenom ....pár hřejivých slůvek by bylo  příjemných. Nahoře to píše dobře YGA, jak díky Dede napsala svůj první Portrét o Toyence, já na tom byla podobně, pod vedením Dede jsem se osmělila a také začala psát. A potom to jde už samospádem :-).

P. Pů 5.5.2014 8:34

...

Dede, zlatá a přesná slova jsi napsala. Ať se Ti daří v nových projektech, nicméně dovoluji si...("to ne, dovolovat si na nás nebudete")...a budu, just budu :o))), dovoluji si vyjádřit naději že Tvé trefné glosy se budou pod články vyskytovat i nadále.

Malá poznámka k té registraci...redakce ustoupila až tak daleko že nám povolila přezdívky. Co byste kdo u všech všudy chtěli víc?

D. Ruščáková 5.5.2014 9:12

Re: ...

Díky Pů:))

M. Sedláková 5.5.2014 8:30

Poděkování.

Milá Dede,

také já se přidávám k poděkování za to, jak jste vedla Zvířetník. Nejprve jsem byla jen mlčící čtoucí  a posléze diskutující. Pak jsem našla odvahu i něco napsat. Protože já píšu ráda , i když vašich kvalit Dede zdaleka nedosahuji. Budu sem chodit i psát nadále. 

Míša z Plzně

D. Ruščáková 5.5.2014 9:36

Re: Poděkování.

Míšo, jen piš - máš co říct a navíc máš svůj charakteristký styl. Každý píšeme jinak, protože jsme každý jiný. A právě pestrost je jednou předností Zvířetníku...:))

A děkuju.

O. Joklová 5.5.2014 16:22

Re: Poděkování.

Míšo alias Hepčo - máme od tebe slíbený ten článek o autismu, já jsem na to nezapomněla!!! chicht

Z. Inka 5.5.2014 8:20

Bylo to zde již řečeno,

ale ráda se přidávám k těm, kteří ze srdce děkují. Díky Zvířetníku jsem našla pár nových přátel a snad i kamarádů.

U nás vstává veškerá zvířena brzy.... a to brzy je opravdu brzy, tak okolo páté. Felínek padne do mé postele a pokud nejsem okamžitě při smyslech a nehladím, kousne mne jemně ale důrazně do ruky. Majda ho jde umýt, ten plašan přeletí podkroví, vzbudí Bimbouše a zaleze do Kátina pokoje. Já už většinou neusnu, vezmu kníhu, na mě se usadí Brášulka - rána plná lásky

D. Ruščáková 5.5.2014 9:43

Re: Bylo to zde již řečeno,

Milá Inko, zkus taky někdy psát i sem - ze Hadů vím, že umíš:))

Děkuju.

Z. Matylda 5.5.2014 7:57

Díky za všechny ty roky a práci

co jsi se Zvířetníkem měla. Je smutné, že to, co jsme dřív dodržovali automaticky, se musí připomínat.

Pokud jde o registraci, nelíbila se mi. Ale nakonec ti, co sem dorazili, tady fungují v nezměněné podobě jako kdysi, takže výmluva na ztrátu soukromí neobstojí. Chybějící smajlíky mi nevadí, o to víc se snažím, abych své sdělení formulovala správně.

Liko, hodně štěstí ti přeju a hodně čtenářů.

D. Ruščáková 5.5.2014 9:45

Re: Díky za všechny ty roky a práci

Děkuju moc milá Matyldo - za přátelství, práci pro Zvířetník a za tvoje prima psaní - moc doufám, že máš už pro Liku něco připravené!:))

E. Žampachová 5.5.2014 7:43

Milá Dede, milá Liko

oběma vám děkuji. Dede za těch 12 let práce, za to, že vedla tuto komunitu i ve velmi těžkých dobách, že naše komunita společně překonala i krizi a že vše pokračuje - stejně - ne to nejde. Ale pokračuje.  Za přátelství a vůbec za vše, co se vypsat nedá, ještě jednou děkuji-

.

Liko, tebe ještě osobně neznám, ale děkuji za statečnost, se kterou jsi převzala žezlo. A přeji hodně úspěchů. Pokud budeš potřebovat podporu, Dede ti asi dá adresy. Tak neváhej, pokud mi čas a chabé síly dovolí, hlásím se k výpomoci. A neboj. Případné zadrhnutí ti nikdo nevyčtě, naopak se bude snažit ti pomoci. Na škarohlídy nehleď. Moc díky a good luck (český ekvivalent se obvykle nepřeje a zlom vaz se mi nechce psát).

Z. Lika 5.5.2014 8:03

Milá Evo,

jsem ráda, že se ozýváš a děkuji za vlídná slova. Svůj zvířetnický email uveřejním v zítřejším článku a budu ráda,

když se mi ozveš, nejlépe rovnou s článkem nebo aspoň jeho příslibem :-)

Z principu není možné, aby mi Dede předala databázi emailů, jelikož jsem třetí osoba.

Držím vám palce!!

D. Ruščáková 5.5.2014 9:42

Re: Milá Evo,

Pozor - to je poznámka pro autory! Nepředávala jsem žádné osobní údaje s výjimkou těch kontaktů, u kterých jsem si vyžádala souhlas.

Takže pište Lice a navazujte své osobní kontakty:))

D. Ruščáková 5.5.2014 9:47

Re: Milá Dede, milá Liko

Milá Evo, i já děkuju - kromě všeho ostatního i za desítky užitečných rad, které jsi mi dala, kdykoliv jsem se s psinama ocitla v úzkých.

A moc držím palce Derče, ať to dopadne co nejlíp!

A. Uhlíř 5.5.2014 7:37

Poděkování

Přeji všem přítomným pěkný den.

Paní Dagmaro, dobře jste Zvířetník vedla. Rád jsem pro něj psal. Děkuji!

Aleš U.

Z. Yga 5.5.2014 8:31

Re: Poděkování

Aleši - ale doufám, že budeš rád psát dál. Tvé články mám moc ráda. A že je nový převozník? Nu, zvykneme si na nové cesty a jinou rychlost přes zvířetnickou řeku.

D. Ruščáková 5.5.2014 9:48

Re: Poděkování

Milý Aleši, věřím, že budete pokračovat v psaní - já vás opravdu ráda čtu! A díky vám jsme dokonce začali poznávat i Ostravu, tak ať to neskončí!:))

Z. Lika 5.5.2014 7:35

Milá Dede,

děkuju za ten kus práce, který jsi odvedla, protože ta piplačka opravdu není samozřejmost, a mám radost s Tebou, že Tě čekají jiné krásné a naplňující projekty.

Pokud jde o mě, budu opravdu spíš pouhým převozníkem od jednoho táboráku k dalšímu, který zapálím, aby ho lidi viděli, a měli si kde sednou a popovídat si podle chuti.

Pokud zábava nabere směr, který se mi osobně nebude líbit, radši si půjdu na břeh řeky dát doutník a pozorovat vodu :-) Jsme na internetu, a přesně jak píšeš, tady není možné někoho překřičet nebo vzít ho převoznickým pádlem po hlavě, jakkoli bych k tomu měla chuť. Pokud se někdo chová jako demižón s burčákem, ať radši průběžně ubublává, než abychom byli ohození všichni :-) Ale i to se může stát. Nu což, opláchnem se v řece, než půjdem spát.

Druhý den pěkně naložím další článek a popojedem zase o kousek dál, kde to bude zajímavé.

Těším se! A přeji krásný den.

D. Ruščáková 5.5.2014 7:41

Re: Milá Dede,

Díky Liko, za to že jsi:))

Zvířetník byl projekt mého srdce, až moc, obávám se, a moc si přeju, aby se dál rozvíjel, získával nové lidi – autory, čtenáře i diskutující. (h)

K mému dnešnímu článku mě přivedly stesky po starých časech, protože tehdy ta prostá pravidla pro diskuzi, která jsem jen shrnula (nevymyslela), fungovala tak nějak úplně samospádem :) A také to, že doufám, že se budevíc diskutovat i na zde (nejen na Hadech), protože denní čtenost Zvířetníku teď zahrnuje +- 3 000 lidí a bylo by fajn, kdyby se jich do diskuze zapojilo víc.

Z. Xerxová 5.5.2014 5:20

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Dášo, dík. Užívej si další životní etapu - etapu nejen babičkovskou. Zvířetník se teď pro tebe stane místem, kam kdykoli můžeš zaskočit, ale nemusíš...

Liko, dík. Budu se těšit na spolupráci. Neboj, pokud to bude zpočátku někde drhnout... však ono se to rozutíká. A já věřím, že báječným směrem...

Nevíte proč štěníci tak rádi vstávají brzy ?? Včera 5:05, dnes 4:50...

Z. Nítkovská 5.5.2014 5:49

Re: hezký den

jestli on nebude celej po paničce (myslím s tím vstáváním)

Z. Jajka 5.5.2014 7:36

Re: hezký den

Třeba se to s letním slunovratem zase začne točit zpátky :-)...

E. Žampachová 5.5.2014 7:37

Re: hezký den

že zrovna tobě vadí ranní vstávání?! Ty, která jsi měla uklizeno vypráno uvařeno, než jsme my ostatní byli schpopni jakékoliv smysluplné aktivity? (srdíčko a úsměv)

No a to si představ, že máš těch štěníků 11. Lidi nechápou, proč jsem nakonec ráda, že jsem se jich zbavila (rozuměj našla co nejlepší pokud možno prokádrované páníky).

Letos bude smutno - snad aspoň ten jeden drobek přežije.

Užívej si, mamutík bude miminko strašně krátce (ale to už znáš...)

A. Lex 5.5.2014 9:38

Re: hezký den

Xerxová, vrána k vráně sedá......... :-).

My už máme tohle za sebou. Dnes už Ajvi chrní do té doby než vstanu já, ale jak otevřu oko, už ji mám na posteli a studený čumák ve voku a celým psem dává najevo, ať už se něco děje.

D. Ruščáková 5.5.2014 7:38

Re: hezký den

Xerxová, já děkuju:)) I ty ses dobrovolně upsala k denní práci pro Zvířetník a pokud náhodou najsi na příjmu, tak tady tvůj pozdrav zatraceně chybí:))

Ta další etapa bude jak doufám hlavně pracovní a babičkovská do té míry, jak budu mít štěstí - a to (náhodou) na příští měsíc a půl mít budu:))

A štěňata? Já s tou naší bílou příšerou vstávala ve stejnou hodinu... ale do sněhu! (Hm, já vím, tyhle dny ten časný březen taky připomínají:)) Takže štěně řádilo hlavně doma.

Pokud jde o tebe, tak bych řekla, že si cvičíš Najtíka do podoby svůj k svému:)) Takže ještě čekám, kdy tě začne lovit, jak to dělávala jistá Kosatka dravá:))