29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

BTW: Rozloučení

Milí Zvířetníci, nadešel čas se rozloučit. Zvířetník vedu od srpna roku 2002, kdy jsem ho převzala po Míše Neffové. Byly to krásné roky, roky práce, přátelství, stále nových objevů – mezi autory i čtenáři jsem potkávala další a další pozoruhodné lidi. S mnoha z nich jsem se spřátelila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bytová 5.5.2014 11:51

Také

bych chtěla Dede poděkovat za jedenáct let života, které Zvířetníku věnovala a přeji do dalších životních zákrut klid, pohodu, štěstí a potěšení nejen z vnoučete/čat, ale také zasloužené potěšení z pouhého "líného" čtení. :))

D. Ruščáková 5.5.2014 14:01

Re: Také

Děkuju, milá abyt. A doufám, že si při novém životním stylu najdeš stále čas na psaní. Tvé články byly vždycky víc než zapamatovatelné - ráda se k nim vracím.

Z. Lenka 5.5.2014 11:36

Přidávám se..

Je to poprvé, kdy se zapojuji a tím reaguji na to, co bylo v článku napsáno. Nestačí jen sedět za bukem, dobře se bavit, potěšit se, ale také něčím přispět... Jsem čtenářem zvířetníku (a jeho nástupců) již asi deset let a neumím si už představit jiné ráno, než zjistit, co je nového zde nebo na Hadopasech. Směji se i pláču, podle toho, co zrovna se na těchto stránkách odehrává. A jelikož jsem psí už od malička, je mi dobře s lidma, kteří se zvířaty obecně cítí a umí se radovat ze života "přes ně". Jsem ráda, že zvířetník pokračuje a já se mohu alespoň trošku do té stmelené smečky, kde se všichni znají, krapet vetřít.. Přeji zvířetníku hodně dobrých přispěvatelů a vždy pohodovou náladu!

Z. Vave 5.5.2014 12:22

Re: Přidávám se..

Vítám Tě mezi námi, Lenko. Je prima, že jsi vylezla zpoza buku, a vůbec nejde o vtírání. Takhle se prostě ze zabukistů stávají štamgasti. :o)

D. Ruščáková 5.5.2014 14:02

Re: Přidávám se..

Lenko, jsem moc ráda, žes sebrala kuráž a ukázala se. Každý nový člověk, který se vynoří, společenství nějak obohacuje a věřím, že svůj díl s sebou neseš také. Tak už nezalézej!:))

O. Joklová 5.5.2014 16:36

Re: Přidávám se..

no Lenko, tak vítej mezi námi a doufám, že tvůj první příspěvek NEBUDE zároveň posledním

v ikonce vidím pejska - což takhle nějaký článeček... ale houby, nemusíme tomu hned říkat vznešeně "článek" - prostě nějaké povídání o pejskovi, třeba i jen kraťounké (napoprvé)... moc ráda si ho přečtu

vlastně stačí portrét, který se v podstatě vepíše do "šablony", stačí i jen heslovitě

L. Blaza 5.5.2014 10:21

Díky

Milá Dede, díky za všechno! Milá Liko, držím palce!

D. Ruščáková 5.5.2014 14:04

Re: Díky

Díky, milá Blážo, taky jsme toho společně zažily dost, co?:))

M. Pajakerryková 5.5.2014 10:03

Jedeme dál

milá Dede, já Ti za vše děkuji. Přeju Ti ze srdce ať se Ti daří v novém!!!! Užij si vnoučka, opravdu je to moc moc šikovný kluk!!!

a jak jsem slíbila já psát teda budu dál :)

D. Ruščáková 5.5.2014 14:08

Re: Jedeme dál

Jen piš, milá Pájo - máš o čem:)) Smečka, mimi Olík... takových témat! A stejně se mi nejvíc líbí, když si občas povzdechneš nad Nastěnkou - no jo, ta naše krasomila:)))

A děkuju!

Z. Vave 5.5.2014 10:02

Jsem ráda,

že naše hospůdka bude fungovat dál. Děkuju Ti, milá Liko, že ses ujala vedení redakce a pevně věřím, že k nám štamgastům přibude spousta nových hostů.Taky věřím, že nám nenecháš lítat nad hlavy půllitry a že nám budeš servírovat vybrané menu - arciť bude ze pokrmů, které si dodáme sami. :o)

Stejně jako předřečníci se přimlouvám za pár slov pod články. Mlčení je pro autora nečitelné a znejisťující.

Milá Dede, děkuju Ti za to, že jsi hospůdku kdysi celou zrenovovala, zavedla jsi různé koutky a salónky, na stoly dala nové ubrusy a taky se na každém stole našla denně nová kytička, takže byla radost posedět - pro každého se našlo něco dobrého.

Doufám, že na Tvých nových cestách budeš nacházet uspokojení a radost z práce a přeju Ti hodně štěstí.

Přeju všem krásný den. <3 (a prchám, mám tu dnes kontrolu ze sociálky)

D. Ruščáková 5.5.2014 14:06

Re: Jsem ráda,

Děkuju, milá Vave - za všechno, cos pro Zvířetník za celé ty roky udělala. Nejde jen o šití a psaní, ale těch akcí, které jsi nějakým způsobem zaštiťovala a pomáhala je realizovat by se jeden nedopočítal. Teď navíc ještě šiješ Deky z lásky... nemá tvůj den náhodou tak... 30 hodin?:))

Z. Vave 5.5.2014 15:48

Re: Jsem ráda,

Milá Dede, byly to moc pěkné časy, je na co vzpomínat. Když si jen vzpomenu na kolektivní čekání na soby ... :o)

Ať se Ti daří a ať Tě nové činnosti naplňují a přinášejí Ti radost. - Ale to už se loučím jako můj strejda s bratrem svého švagra u naší babičky, kde se seznámili na stavební brigádě. Tři dny spolu seděli a popíjeli na rozlůčku v místní hospodě, aby pak spolu odjeli do stejného města, kde bydleli každý na jiném konci. :o)

O. Joklová 5.5.2014 16:31

Re: Když si jen vzpomenu na kolektivní čekání na soby ...

tak tohleto je šrapnel!!! božemůj, sobečci :-DDDDDDDDDDDDDDDDD

ehm, no to by se neznalým a nezasvěceným velmi těžko vysvětlovalo...

Z. Lika 5.5.2014 17:44

Inu, Vave,

přiznám se, že klidně i ty půllitry nechám lítat :-) Vyměňovat je za plastové kelímky nebo zabavovat je nebudu. A stavět se jim do cesty vlastním hrudníkem... no, půjdu si dát ten doutníček k řece, však vy si to vyjasníte pobratrsku :-)

Z. Vave 5.5.2014 17:55

Re: Inu, Vave,

No však, Liko - já věděla, že nenecháš. ;o)

A. Lex 5.5.2014 9:22

Milá Dede,

jsem Ti moc vděčná za ty roky, jakým způsobem jsi vedla Zvířetník na NP i Náš Zvířetník, že jsi zařídila s vedením redakce přechod zpět na NP, abychom se mohli stále někde setkávat. Díky Tobě jsem získala pár dalších přátel a kamarádů, lidí, se kterými se stýkáme i s MLP a i jejich rodinami, osobně. Dede vím, že se budeme spolu dál setkávat na fóru,jsem Ti vděčná, že mohu chodit i na NZ. Ze srdce Ti přeji, aby sis užívala svého babičkovství a novou práci.

Liku osobně neznám, jen z Hadopasů, ale už si užívá mých češtinských kotrmelců a musím říct, že obdivuji její laskavost :-) a nadhled.

Věřím, že zvířetnická plachetnička bude dál plout za příjemného vánku a nová kormidelnice bude řídit s pohodovým úsměvem na rtech. Liko, přeji nám všem hezkou plavbu a těšíííím se na ni!

D. Ruščáková 5.5.2014 9:42

Re: Milá Dede,

Alex díky moc za milá slova i za letité neochvějné přátelství:))

Z. Yga 5.5.2014 9:19

Ještě k registraci

Já taky nejprve nebyla nadšená - hlavně z toho, že jsem se obávala, že se mezi sebou nepoznáme. Ale když byli na LN tak laskavi a dovolili nám stávající nicky, tak už mi nevadí (nepozoruju nárůst spamů, z čehož měli někteří jiní strach). A dokonce po prvních neúspěších při registraci už nemám problémy, že by mne sem systém nechtěl pustit - díkybohuzatydary.

A k diskusi - nejprve bych chtěla říct, že jakožto autorku nějakých těch článků jsem opravdu ráda, když se pod nimi diskutuje - veškeré připomínky a přípodotky a rozvedení tématu ve článku je ta hřivna zlata, kterou dostávám.

Myslím, že i ten nejskromnější dodavatel článků je potěšen, když pod svým dílem najde sloupeček příspěvků. Proto se snažím reagovat pod každým článkem - i pod Kytkovníkem, kde můžu v podstatě jenom říct, že tu kytku znám nebo neznám. Je to poděkování tomu, kdo se zamyslel, vytvořil a poslal redaktorovi.

A. Lex 5.5.2014 9:23

Re: Ještě k registraci

YGO, dííík, chybí mi palec nahoru!!!

T. Zana 5.5.2014 9:46

Re: Ještě k registraci

zlatá slova, přece jen sesmolení článku znamená určitej soboj s lenorou. A když to člověk dokáže, tak samozřejmě hrozně rád vidí, že to někoho zaujalo natolik, že přičiní poznámku :-)

T. Zana 5.5.2014 9:19

Díky

Milá Dede, díky za ty hezké roky, ať se ti daří a jsi spokojená. A doufám, že se brzo zase uvidíme :-)

Milá Liko, pevné nervy a hlavně klid. Nejde o život ;-) Díky za odvahu chopit se toho pádla.

Z. Jarka_F. 5.5.2014 9:40

Re: Díky

Tak za líné diskutující se přidám třeba sem :)

D. Ruščáková 5.5.2014 20:42

Re: Díky

Díky, milá zano - však i tobě je za co děkovat! Coby Lord Strážce Pokladu máš i tak práce nad hlavu a věřím, že i ty míváš chvíle, kdy je to břemeno dost těžké. Tak děkuju, že ho pořád neseš...:))

Z. Yga 5.5.2014 9:01

Co napsat?!

Milá Dede - děkuju ti z celého srdce. Díky tvému vedení jsem se odvážila napsat svůj první článek - byl v rubrice Portréty a já napsala o Toye. No a pak čas od času následoval další. Věřím, že tvoje další životní stadium bude krásné a radostné a tvůrcí - přeji ti to z celého srdce. A docela sobecky doufám, že budeš dál psát svá BTW - vždy mi udělají radost.

Milá Liko - to bude dobrý, to dáš. A nosím v hlavě další Poznámku na okraj (jak jsi psala, že bereš i miniatury), tak snad se mi podaří ji dostat na papír - teda po PC (;o)) - slavnostně slibuju, že se budu snažit a pošlu brzo.

Z. Lika 5.5.2014 9:07

Beru!

Ygo, určitě piš, a kdyby k tomu byla i nějaká vhodná fotka, nebude to mít chybu!

Dík.

A myslím, že o osud BTW nemusíš mít obavu :-)

D. Ruščáková 5.5.2014 9:08

Re: Co napsat?!

Děkuju, milá Ygo, vždycky byla radost s tebou spolupracovat a tvé texty mám ráda stejně, jako tvje fotky a to je co říct:))

No a tvoje šrapnely v diskuzi... to je živá voda:)))

T. Louk 5.5.2014 8:47

No, jakou si hospůdku uděláme

takovou ji budeme mít. Hostinský, štamgasti i náhodní kolemjdoucí, každý má svůj nezastupitelný podíl. Etiketa dle Gutha-Jarkovského snad očekávána nebude, ale plivati na zem zapovězeno :- ).

Díky, Dede, za roky obětavé práce a nechť nová etapa splní tvá očekávání, hodně štěstí!

Liko, šťastnou plavbu a pevný nerf! A díky za převzetí kormidla éé zástěry? :- )

D. Ruščáková 5.5.2014 9:10

Re: No, jakou si hospůdku uděláme

Eh, milá Louk, doufám, že mezi Guthem-Jarkovským a pliváním na podlahu je dost místa pro každého - zastrašily by mě obě krajní polohy:))

Doufám, že budeš taky psát... máš o čem:))

(A já si to úplně líně jen přečtu:)))

Z. Lika 5.5.2014 9:11

Zástěra?

Mňo, byli jsme zpovykaní pěkně, pivko až pod nos, na výběr několik jídel... Já nás k té hospodě akorát dovezu, ale bude v ní jen to, co si do ní vezmeme. Myslím, že to bude dobrá příležitost k oživení zapomenutých dovedností - načepovat nebo případně i uvařit pivo, namazat chleby... a budeme si dávat ochutnávat a trumfovat se, kdo má lepší škvarkovku nebo cuketovou pomazánku!