23.9.2020 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: PřechodŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 22.2.2006 12:16, přehled diskusí

To mi připomnělo:
Autor: Jaryna Datum: 22.2.2006 12:16

můj příběh, nad kterým mi rozum zůstal stát..A pozor nejenom mně, ale i ostatním lidem na přechodu přes ulici v Praze...Docházela jsem k světelným signálům na přechodu..Na druhé straně na kraji chodníku stála kolie a byla sama, protože nejen u ní, ale vůbec tam nikdo nebyl...Byla tam sama....Pes se rozhlížel na obě strany a sledoval nejen příjíždějící auta, ale také se díval na světelné panáčky..Když se rozsvítila zelená, pes zcela klidně přecházel na naší stranu. Byli jsme všichni tak překvapení a koukali na psa..Musela jsem se zeptat na hlas, zda to viděli také...Kroutili jsme hlavami a psa chválili..Do dnes nevím jestli to byla náhoda, nebo pes to prostě uměl, byl asi vycvičen, ale bylo to úžasné......

Takhle mi přesně na tomhle místě jednou nějaká paní skočila pod auto, když to klouzalo:
Autor: Finrod Felagund Datum: 17.2.2006 16:51

naštěstí jsem měl dobré reflexy a tak nějak jsem to předpokládal, takže se nic nestalo, ale nevylučovalo to mou velmi rozezlenou odpověď, kdy jsem jí příšerně vynadal....

Důkaz, že už blbnu - samozřejmě že VAVE:-):
Autor: Lída Š. Datum: 17.2.2006 15:28

Veve - jsi tam ještě někde?:
Autor: Lída Š. Datum: 17.2.2006 15:28

prosím help - nebo zcvoknu:-((((( Jak je ta písnička od Vrbové? Já si dokolečka zpívám -
 Sníh na jižních stráních roztává - někde už i ptáček zazpívá......No, je to blbost, ale za nic na světě si nemůžu vzpomenou jak je to správně!!!!  Víš?

Lído :
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 15:39

víš s čím včera přitáhla naše páťnda domů? S Kaťušou a samo, že pořádně text neuměla, Tak jsem včera večer pěla zprndlá hrndlá ráááázvětáááály jáááblani i grůši..... Přednosta měl dojem, že mi ta dlouhá zima leze na mozek :-D Asi jo :-)

Re: Lído :
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 15:41

jo a ještě, když jsme nemohli včera vyhrabat auto tak jsem začla skřehotat jak Počta: Do jara, do jaráááá. Ale pak jsem musela honem utíkat před běsným přednostou

Re: Lído :
Autor: Lída Š. Datum: 17.2.2006 15:47

Ano ano:-)))))  A víš co je nejhorší? Že když už jednou zmršíš text, usadí se v hlavě a už danou písničku nikdy nezazpíváš dobře - alespoň u mě to tak je:-) A tak například v Panence ode mě nikdy neuslyšíš "Dámo uplakaná" nýbrž "Krávo uplakaná". A toho už je......:-)))))) 

připlavala jsem z procházky:
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 16:24

mi zas zpíváme, spinkej můj maličký máš v očích vidličky a příbor celičký máš v prdeli tak usínej, hoho watanaj máš lístek na tramvaj tak ujížděj druhá oblíbená je skákal pes filipes přes minový póle, šel za nim esembák nádaval mu vóle, já sem vůl, ty seš vůl, my sme oba vóli, protože stojíme na minovým póli. A to mě učil tatínek, já své děti a tak to bude pokračovat až.....:-D

Sluníčko:
Autor: Lída Š. Datum: 17.2.2006 15:16

tady svítí, ale nevím kudyma, páč kam z okna dohlédnu, tam jsou tmavý, těžký mraky:-(((( Ale snad půjdou do háje a já vám všem přeju krásný víkend:-)
A Kačere - bacha ať Ti není blbě po gulášcích a klobáskách
 
Páčko v pondělí

Poslušně hlásím:
Autor: Zdena bez psa Datum: 17.2.2006 14:44

Polabí u soutoku s Jizerou je se sluníčkem, bez sněhu a valící se vodou. Krásný víkend .

Tady SVÍTÍ SLUNÍČKO !:
Autor: Vakandi Datum: 17.2.2006 14:36

Ale cestou na Melník jsem 4x projížděla na rychlost 2 obrovská jezera a potoky valící se přes silnici. Jak to tedy vypadá na horách, tedy v dolinách ?

Re: Tady SVÍTÍ SLUNÍČKO !:
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 15:24

Vakandi, právě jsme doplavali s mladým domů. Sluníčko nikde, dopoledne šel sníh s deštěm, pak pršelo a teď je takisto hmlisto. Prostě odporné předjarní počasí. Psa by člověk nevyhnal, ale sám s ním musí :-D

Re: Re: Tady SVÍTÍ SLUNÍČKO !:
Autor: D. R. Datum: 17.2.2006 17:57

Ivo, prosím, zkuste Tiscali... Nechápu, proč to nejde :((( D. R.

Re: Re: Re: Tady SVÍTÍ SLUNÍČKO !:
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 18:18

četla jsem

Přeju pěkný víkend:
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 14:18

jdu si vyzvednout dítko, přijede z lyžáku a PRŠÍ, nemáte někdo potápěčskou výzbroj? Autem se plavat nedá...Vave, ty ptačí koule jsem strčila do alba, ta samá adresa, jak při výletu na Kraličák

Betty miluje jiný adrenalinový sport:
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 13:47

ale je to adrenalin pro paničku. Miluje tenisáky a tak neexistuje vycházka bez míčku. Občas si ho celou vycházku nese sama a sama si ho kutálí a pouští a honí. A občas se stane, že si zasednu vedení a je na adrenalin zaděláno. Těsně před tím, než vylezeme z lesa si ji beru na vodítko, ale cesta je z prudkého kopce a asfalt a většinu roku neudržovaný. Takže Betty ukázněně čeká až ji připnu na vodítko a vychytává okamžik, kdy stojím na asfaltce. V tom okamžiku pouští tenisák, čeká až nabere rychlost, v tu chvíli příkazy ignoruje, aby za minutku vyrazila i se mnou na vodítku. Když se sbírám ze země a drtím nehezká slova mezi zuby, přiběhne, vrtí ocasem "no, co však jsi sama chtěla, abych ten tenisák vzala!"

Ještě k tomu přechodu::
Autor: Vave Datum: 17.2.2006 13:22

když takhle anrenalinujou kluci puberťáci, je to vlastně nakonec i krásné, pro ně, samozřejmě  - a když si dám ruku na srdce, nebyla jsem ani o chlup lepší. Horší je, když z toho někteří kluci a některé hoky nevyrostou, ale přesto si udělají papíry a nalezou do aut. :o(

Žolík:
Autor: Beňa mladší Datum: 17.2.2006 11:45

U nás ve města jednoho takového experta také znám, jmenuje se Žolík. Byl viděn na přechodu pro chodce, než vstoupil do vozovky rozhlédl se způsobně  vlevo, pak vpravo a teprve když nic nejelo, přešel. A protože je to kulturní pes a moc rád chodí do města, má údajně od úřadů provilegium volného pobíhání!

Re: Žolík:
Autor: YGA Datum: 17.2.2006 12:26

Miluji tyto psí figurky. V době mého dětství (bratru 30 let) bylo běžné na dědině potkat samostného psa (samozřejmě podvraťáka), který po kraji vozovky - chodníků u nás nebylo - si šel za svým posláním. Většinou si nikoho nevšímali a pochodovali za svým cílem. Byli to zkrátka normální nádvorní vesničtí pejsci, kteří si nutně potřebovali vyřídit nějakou tu záležitost mimo domov. Jednou za rok vyhlásil místní rozhlas zákaz potulky psů a tím celá záležitost zhasla, Nikdo nebyl na ulici pokousán (kromě mě, ale byla to moje chyba, spletla jsem si sousedovic dobráka Baryka s ne moc společenským Cigánem - je vám jasné, že jsem se kousancem doma nepochlubila, naštěstí Cigán byl zlý od své letory a ne od vztekliny.)

Re: Re: Žolík:
Autor: Marcela Datum: 17.2.2006 18:56

Nemusím se vracet do dětství ani vzpomínat na prázdniny na vesnici, protože obdobnou dvojici psů jsem potkala dnes odpoledne na chodníku před domem (bydlím v 6tis.městě). Šli způsobně proti mně a jeden do mě téměř narazil, jak se ohlížel- majitel na dohled nebyl, ale jako vždy se osvědčilo chovat já pán-ty pán. Nebylo to poprve ani naposled - minule kolem mě prošel středně velký černý pes s odhodlaným výrazem tvora, který má poslání.
Před revolucí to bylo horší, to se nám ztratil před 1.májem pes a až za dva roky jsme se shodou okolností dověděli, že je sbírali, aby se nepřidali k průvodu (a to i ty oznámkované a adresou, kteří čekali před obchodem na vodítku).

Lída mi připoměla,:
Autor: Kačer Datum: 17.2.2006 10:24

první přecházení ulice, když jdeme TAM (na procházku) je šílené, Andula je natěšená pokaždé tak, že neslyší a nic nechápe, takže taky vystřelí, je vyškrcena, vystřelí, je vyškrcena, domů pak jde spořádaně. Abbie přechází už témeř ukázněně. OVŠEM! Musím Vám říct, co se mi dneska ráno stalo, venčím Abbie, udělá bobek, sbírám bobek, vodítko si dám mezi kolena, v tom se za mnou ozve "Jéééé milááááčku!" už jsem nestačila chytit vodítko rukama, Abbie vyrazila vpřed, tedy vlastně vzad, podtrhla mi nohy a já přistála HLAVOU v bahně. Udělala jsem pštrosa, vzhledem k hloubce bahna, mi to skoro vyšlo. Takhle nasr.... jsem nebyla dlouho, pardon, jinak se to říct nedá. Paní velice rychle odběhla, pronásledováná výkřikem "ŽENSKÁ VY JSTE ÚPLNĚ PITOMÁ". Na svůj vzhled jsem rezignovala, dokončila jsem vycházku z hroudou bahna na čepici, akorát mně potkal páníček od jezevčíka Karla a tak tázavě se na mně podíval, ale neptal se, možná ten pád viděl :o)

KA-ČE-RE!!!!! Některé Tvoje a Rputí zážitky:
Autor: Vave Datum: 17.2.2006 10:47

by mělo být trestné vyprávět bez varování  Právě jsem se málem udusila kusem ještě napůl zmrzlého uzeného, které tady tajně mlsám!
Samozřejmě Tě upřímně lituju, ale - promiň - chichichi - když Tě tak před sebou vidím s tím bahnem na hlavě - chichi ....

Re: KA-ČE-RE!!!!! Některé Tvoje a Rputí zážitky:
Autor: Kačer Datum: 17.2.2006 14:32

Já se tě úplně zapoměla zeptat, jak to, že jíš skoro zmrzlý uzený, příště si ho dej v utěrce na topení :o)) nechceš taky dorazit na Masopust?

Re: Lída mi připoměla,:
Autor: Medvídek Datum: 17.2.2006 11:48

Před časem (v létě) mně Rita - čs. vlčanda mého tatínka takto, poté co ji kdosi zavolal, srazila do záhonu jahod - rozmoklého po zalévání. Padl jsem do něho hlavou napřed. Když jsem se vztyčil, vyplivl jsem jahodu a vztekle se rozhlížel který chytrák na ni volal. Všichni se dívali do země a dávili se smíchy. Rita ne, ta se dívala přímo na mně a smála se očima.

Re: Re: Lída mi připoměla,:
Autor: Zdena bez psa Datum: 17.2.2006 12:21

Jo, já věděla, že příspěvky budou náročný

Re: Lída mi připoměla,:
Autor: Vakandi Datum: 17.2.2006 11:50

Málem jsem se tu umlátila smíchy  cvrnkla do Trioly, udusila kukuřičným lupínkem a zlila kafem  

Re: Re: Lída mi připoměla,:
Autor: Kačer Datum: 17.2.2006 12:45

ovšem Vakandi, z Vašeho "cvrnknout do Trioly" jsem si do ní málem taky cvrkla :o)))

Tak Vám přátelé děkuju:
Autor: Lída Š. Datum: 17.2.2006 13:26

Byla jsem u jelenůl, po návratu jsem si honem přečetla novinky a mazala na oběd. Jenže jak jsem si vybavila Kačera s hlavou v bahně a Medvídka s jahodou v puse, tak jsem nad obědem prskala smíchy - to se prostě nedalo udržet!!!! A hádejte od čeho mám džíny...Od guláše, možná někde ještě visí aj kolínko.......

Re: Tak Vám přátelé děkuju:
Autor: Kačer Datum: 17.2.2006 14:06

Není zač :o)) Mňam gulášek! Já bych si taky dala guláš, v sobotu jdeme na masopust, možná tam nějaký budou prodávat :o) a když ne, tak klobáska to jistí. Chtěla jsem s sebou vzít pejsky, ale protože Andulka by to zatím nezvládla tak ji nechám doma, a nechám ji tam příšerku Majora, aby ji nebylo smutno. Už se moc těším, protože tam půjde i moje sestra s dvojčátky, švagr, táta, moje kámoška Adla a taky PetraKá, doufám že s Ešusem :o)))

Re: Re: Tak Vám přátelé děkuju:
Autor: Iva Datum: 17.2.2006 14:16

Kačere, bacha na klobásky :-) a Anička si vede jak? A pokud máte zprávy o Nelyšce, tak sem s nimi a ještě teta Judy? Jestli mi něco uniklo tak se omlouvám