22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

BTW: Přechod

Dnes vám povím jednu příhodu. Stala se včera ve Dvoře Králové a je pravdivá. Aktéry jsou skupinka puberťáků a potulující se pejsek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačer 17.2.2006 14:38

Re: Re: Re: Tak Vám přátelé děkuju

Ivo, Andulka bere léky, v pondělí ji ukážu paní Julii, to je sestra Brianovy maminky a je veterinářka a zatím to zvládáme, sice krátké procházky, ale jinak fajn. Také čekáme na termín operace, ale chci počkat až co mi řekne Julie, třeba bude vědět o nějaké konzervativní metodě. I když s tím nálezem na játrech se dělat moc nedá, takže ta operace asi bude stejně nutná a pak dietka. Teta Judy je hluchá jak poleno :o)))) značně toho využívá, vrátil se ji hlas! (bohužel :o))) ale jinak hopsá vesele a má se ve svých 14 letech báječně. HLAVNĚ nemusí poslouchat žádné povely :o))))
Iva 17.2.2006 15:22

Re: Re: Re: Re: Tak Vám přátelé děkuju

to je príma, oběbě, že jsou v poho.
Kačer 17.2.2006 15:36

Re: Re: Re: Re: Tak Vám přátelé děkuju

abyste rozuměli, ona totiž, ne že si vymyslela další dvě cysty, ale našli jí něco v nepořádku s játry...takže to máme rozehrané na několika frontách!
Helena 17.2.2006 10:20

Nas Tom

Nas Tom mel 10 let,kdyz jsme se z bytu prestehovali na okraj mesta do rod.domku.Nebylo to pro nej nezname misto,leta jsme tam jezdili na vikend a tak znal zahradu,i louku kolem.Nikdy nam neutekl,prosmykl se pod plotem,smejdil si kolem a vratil se ukaznene zpet.Toto vse pominulo,kdyz jsme tu bydleli nastalo.Protahoval sve vychazky ,nejprve k potoku a dal a dal,vzdy se vracel,az kdyz na me sousedky volaly,ze Tomik je u dalnice, ze Tomik se koupe v rece(tak at asi uz tak hystericky nevriskam,protoze toto misto je rozhodne vzdalene Tomikovu sluchu).Kdyz me jedna sousedka rikala,ze ho videla brouzdat v mistech vic nez kilometr vzdalenem a jeho prochazky se protahovaly na vic nez hodiny.Dostal zaracha.Z mesta umel chodit pri kraji,a pres prechod chodil stejne jako onen pejsek z prispevku.Ale VZDY chodil s nami.Nemyslete si,ze ho nevencim.Chodim s nim pravidelne vecer a onehda se me soused ptal,co je s Tomem,ze ho uz dlouho nevidel.Odpoved ma Zaracha,ho rozesmala.Bohuzel na jare objevi sve diry v plotech,ted ukryte pod snehem a vse zacne nanovo.Marne mu je znepristupnime kameny,je zajimave,jaka sila se skryva v tech maluch tlapkach.A nas skorojezevcik si hrave odvali i balvan,ktery jsme vlekli spolecne s manzelem.
Medvídek 17.2.2006 10:19

Zvířata mají....

....víc rozumu než lidi, to je  jasný.
Fallowa 17.2.2006 9:33

Jak se

zde nedávno diskutovalo,voříšci bývají chytří pejsci - možná,že měl odpozorováno,kudy nejvíc lidí přechází silnici :o),nebo někdy zkusil přeběhnout jinde a měl špatnou zkušenost s projíždějícími auty.Zkrátka,pejsek se snaží vyhnout problémům,kdežto výrostci je vyhledávají,nebo tvoří...
Evik 17.2.2006 11:10

Nie je to sice o psoch

ale ja som nedavno citala v mudrej knizke, ze vrany niekde v Japonsku sa nielenze naucili rozbijat tvrde orechy tak, ze ich hadzu pod kolesa aut, ale sa to naucili robit na prechode, takze potom len pockaju, kym maju auta cervenu a porozbijane orechy bezpecne pozbieraju..
zana 17.2.2006 15:23

Re: Nie je to sice o psoch

Vrány jsme letos na podzim viděli létat na právě orané pole s plnými zobáky. Přišlo nám to divné, čekali jsme opak. Poté jsme zjistili, že létají všechny z jednoho stromu. Podrobnějším zkoumáním bylo objeveno, že strom je ořech (vlašák) a je plný vran, které ho normálně češou a s ořechy v zobáku odlétají na vhodné místo, kde ořechy rozbíjejí a konzumují.
 
Marcela 17.2.2006 18:40

Re: Re: Nie je to sice o psoch

Aspoň si je očesaly přímo ze stromu. My jsme vloni nechali ořechy doschnout v bedýnce na balkónu. Po nějaké době mi přišlo divné, že slyším odtud nějaký divný zvuk. Podívám se a černý pták si dělal samoobsluhu (ornitologicky ho nezařadím - mohl to být havran, vrána či krkavec, ale ty ořechy byly čerstvé vlašské a chutné). Nevzpomněla bych si na to, kdybych podobného ptáka neviděla dva dny předtím pouštět z betonového sloupku ořech (možná ten náš) a jak si potvora dokázal poradit, aby ho rozlouskl.
Lída Š. 17.2.2006 9:25

S Darlenkou bavíme

všechny lidičky vyskytující se okolo přechodu:-) Nevím proč , ale vždy, VŽDY dělá stejnou věc. Před přechodem si mi sedne k noze, pak vypálí na délku vodítka, jakmile je na dorazu začne couvat - skutečně couvat!!! k mé noze,  jakmile se čumákem dotkne mé ruky, pak zase vystřelí na doraz vodítka.a zase couvání.  Takže tímto způsobem  přecházíme celý přechod:-) Před i za ním pak už ťape naprosto normálně u nohy. Její chování absolutně nechápu, je to její vlastní výmysl
Bláža 17.2.2006 10:00

Re: S Darlenkou bavíme

Chachááá, představuju si tu situaci a moc mě to pobavilo! Kde je to skvělé vystoupení k vidění???
Lída Š. 17.2.2006 10:04

Re: Re: S Darlenkou bavíme

V Praze 10
Bláža 17.2.2006 10:06

Re: Re: Re: S Darlenkou bavíme

Jejda, to mám ale blízko! Musím se lépe dívat kolem sebe, kdybych Vás náhodou viděla, budu vědět, že je to Darlenka
Lída Š. 17.2.2006 10:15

Re: Re: Re: Re: S Darlenkou bavíme

Zdena bez psa 17.2.2006 7:40

Jóóó puberta, ta mocná čarodějka.

Rputi, budeš mne mít na svědomí, já zase kombinovala čtení Tvého komentáře a pití kafe. A jinak zjišťuji, že asi každé správné nádraží má svého Karla. U nás je černý, s delší srstí, naprosto nekonfliktní a taky vyráží na pochůzky po městě. Je slušně živený a jeho polopáníček je zaměstnaný u ČD. Ten hafuša se jednou dostal do úzkých. Prostě páníček odjel lokálkou do špitálu a už tam několik týdnů zůstal. Hafuša čekal na nástupišti. Čekal ve dne, v noci, v dešti i za slunce. Zaměstnanci na to nemohli koukat, tak ho krmili, napájeli a občas i vykartáčovali. Haf se jen najedl a zase šupajdil na ten jediný perón a čekal. Bylo to k pláči, ale dočkal se. Páníček se ze špitálu vrátil a haf je zase vidět, jak bezstarostně prochází městečkem. Tedy, pokud nesedí před nějakou hospodou. To je potom úplně jasné, kde je páníček :)) 
D. R. 17.2.2006 7:51

Re: Jóóó puberta, ta mocná čarodějka.

Myslím, že "náš" Karl je to samé v zrzavém. Aspoň jsem se to dozvěděla, když jsem se na něho ptala. Je to známá psí figurka, stejně jako váš nekonfliktní. Umí chodit po kraji silnice -- často ho vídám, protože naše cesta do města vede právě kolem nádraží. A ještě něco -- naše malebné nádraží má i svého drážního kocoura. Je to obrovský bílo-mourovaný macek, bydlí v "odbavovací hale" a živ je z milosti či spíše darů cestujících a jistě i zaměstnanců. Vím, že když jsem se zajímala, kde má v mrazu vodu, zamračilo se nejedno čelo. Granule má totiž na okně vedoucí na perón...:))
Rpuť 17.2.2006 6:59

Pejsek v pubertě není o nic lepší:)))

Přišla k nám na návštěvu paní, která v životě nevlastnila psa a byla z vítacích projevů zrzavého chlupatého 45kilového halamy poněkud v rozpacích.
Zavelela jsem:"Do boudy", t.j. za sedací soupravu. V okamžiku, kdy na ní návštěva usedla, vynořila se Bleskova hlava nad opěradlem a zírala dámě do tváře ze vzdálenosti 10cm. Oči mu při tom svítily radostí nad páchanou lumpárnou.
"Blesku", pronesla jsem s velmi výhružnou intonací. Udiveně na mně pohlédl:"Co dělám špatně? Vždyť jsem poslechl?"
"Zalez!"
"Chm, hm huh, huhli huhli, pffff", zmizela hlava:)))
Daviala 17.2.2006 7:42

Re: Pejsek v pubertě není o nic lepší:)))

... a niektorým to papuľovanie (odvrávanie)ostáva aj po puberte, viď náš 11 ročný 4nohý kamarát Lucky:-)))
Kačer 17.2.2006 10:31

Re: Pejsek v pubertě není o nic lepší:)))

:o)))) u mně se taky vynořuje hlava za sedačkou, vlastně dvě, ale Abbie radši vyčuhuje ze strany :o)