20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Pizza

Automatické provádění rutinních činností dokáže šetřit čas, síly i hlavu člověka, který se k tomuto způsobu práce uchýlí. Někdy ale může nastat nečekaná srážka s realitou...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alča 8.3.2006 13:42

Milý WWW,

Děkuji za Váš pohled na věc, ale dovolte mi několik námitek proti Vašim obavám (ti kteří jsou na Zvířetníku roky, jako já, mě určitě podpoří).
Nejste v literární soutěži! Přirovnám naše povídání tady k tlachání a povídání v hospodě. Dáte si pivko, povídá se ledacos, jedna, dvě věty, nikdo nepřemýšlí nad větnou stavbou. A najednou ve Vás nějaká poznámka vyvolá vzpomínku, asociaci a Vy se o to podělíte se svými přáteli. Nebudou reagovat všichni stejně, ale ti nadšení si NIKDY nevzpomenou na tu původní poznámku, ale na VÁŠ PŘÍBĚH. Proto je dobré nepsat příběh do komentářů, kde zapadne, ale otevřít texťák a psát ho přímo tam (a následně poslat p. Ruščákové). Hledala jsem jeden údaj z Vašeho příběhu a nedokážete si představit, jakou práci mi to dalo, prohrabat všechny komentáře. A to nemluvím o tom, že třeba velmi zdařilý JELENIN je obdařen komentáři od 1.3. až do 7.3. a velmi brzy už zapadne do archivu a nebude vidět v běžné nabídce. A tím zapadnou všechny nejen Vaše báječné příběhy! 
Také nemusíte mít obavy z formy, pravopisu apod. Momentálně funguji jako porotce v jedné literární soutěži a buďte ubezpečen, že tolik hrubek, nesmyslných slovních spojení a zmatků se hned tak nenajde. A to ti soutěžící vědí, že jde o ceny, o zveřejnění jejich díla v mnohem širším měřítku a navíc jejich identita je známa. Taktéž svá dílka dlouze připravují, přepracovávají, přepisují ....  To vše tady neplatí. Ba právě ta ješitnost každého autora, o níž se zmiňujete, si tady přijde na své, protože zdejší čtenářstvo je bratrstvo zvířecí tlapky a je nadšeno z každého svého počinu a dokáže kolektivní zázraky (zejména vzájemnou podporou a držením pěstí, tlapiček , ploutviček v těžkých chvílích).
A nakonec ještě jedna věc:
jsme sdružení velmi tolerantních a chápajících přátel v tom základním smyslu slova - jsme vždy po ruce, v dobrém i zlém.
Hela S. 8.3.2006 14:06

Re: Milý WWW,

Alčo, máte pravdu, je to přesně tak :-))))
Radka 8.3.2006 10:52

Re: Pomoc psím deprivantům

a omlouvám se za neveselý příspěvek, vím že tohle forum plní funkci vyvolávače dobré nálady a takhle to tady kazím  snad to nějak rozdejcháte
já se sem taky chodím uklidňovat a nabírat síly a úsměv
Hela S. 8.3.2006 11:06

Re: Pomoc psím deprivantům

Radko, já to tu dávala už včera. Ale díky za "poposunutí". Nikdy nevíme, kdo si to zrovna přečte.
Radka 8.3.2006 11:17

Re: Re: Pomoc psím deprivantům

já si myslela, že už o tom nějak víte, ale nevšimla jsem si toho a jsem ráda, že mi to potvrzujete
Eva Š. 8.3.2006 10:36

Taky chystám portrét...chystám, chystám

a už dost dlouho , jenže to pořád ne a ne dotáhnout do finále. Ale když někdo volá SOS, tak je třeba mu helpnout. Takže odložíme jiné "nepodstatné" věci a snad to dnes dopíšu a dohledám fota .  Teda doufám, že mám dnes psavský den, protože někdy vyplodit smysluplnou větu , kdyžtak aspoň dohledám obrázky .
 
Lída Š. 8.3.2006 10:43

Re: Taky chystám portrét...chystám, chystám

Huráááá!!!! Na Tvoje povídání se moc těším
Eva Š. 8.3.2006 11:40

Re: Re: Taky chystám portrét...chystám, chystám

mno, musím počkat, co mi Rocco nadiktuje
KláraK 8.3.2006 10:10

portrét

Když je tedy ten nedostatek článků, tak já se konečně odhodlám a napíšu portrét tý svojí koblihy.  Jdu na to!  Krásný den všem.
Lída Š. 8.3.2006 10:46

Re: portrét

Kláro! Držím palce a těším se
Finrod Felagund 8.3.2006 10:08

Ta musela spadnout z Marsu :)

protože žít v Čechách a nepochopit ironii, to chce umění :) v zemi, jejíž kultura je na ironii a sarkasmu přímo založená (stačí zajít do divadla na libovolný kus psaný českým autorem)...
Hela S. 8.3.2006 10:31

Re: Ta musela spadnout z Marsu :)

Chyba! Ženy padají "dycynky" z Venuše, nikdy ne z Marsu. Z Marsu padají chlapi. A setkáváme se na Zemi ;-) :-)))))))
Zdena bez psa 8.3.2006 10:32

Re: Ta musela spadnout z Marsu :)

To je těžké, třeba ta děva ani v divadle nikdy nebyla a je na DD (duševní dietě). Tak jsem si zase po delší abstinenci sedla v neděli v podvečer k bedně.(jsem exot seriály skoro nedotčený, protože nemám čas, dívat se na 60dílů.Vlastně je mi líto času.) To, co se na mne vyhrnulo z jedničky, mne opravdu zmrazilo. VELICE přepjaté dívky se tam pokoušely soutěžit v komentování,či co. Jestli to ty české puberťačky překopírují do života a já TO budu potkávat na nádraží a u tramvaje... . Naprosto mi stačilo, že se hromadně převzalo z jednoho seriálu bouřlivé objímání. Už trochu  opadá největší vlna, tak čekám, která konina je zase osloví.
Medvídek 8.3.2006 9:25

A teď si představte...

...kdyby ta servírka řekla, že se zlobí a že tohle jim teda hned tak neodpustí.  Moc by mně to neudivilo....
YGA 8.3.2006 9:38

Cháá,

to by byl teda gól.
Vave 8.3.2006 9:59

Re: A teď si představte...

Vave? 8.3.2006 10:04

Představuju si, ale nevím co:-(

Zdena bez psa 8.3.2006 10:07

Re: Představuju si, ale nevím co:-(

Teda Vave, esli to malování přežijete, tak jedině s lahví poslední záchrany.
Lída Š. 8.3.2006 10:45

Ne ne ne - Zdeno bez psa

Vave napsala ten první nedopsavek. Za to druhé nemůže - to já místo svého jména napsala název příspěvku Vave? Chjo:-( Vave, moc se Ti omlouvám!
Vave 8.3.2006 15:04

Re: Ne ne ne - Zdeno bez psa

LiLiLi! Neomlouvej se, prosím. Já jsem neměla nedopsavek, já jsem ragovala na předchozí příspěvek pouze třemi smíchy! Ufff, to se to ale zamotalo. :o)
Lída Š. 8.3.2006 10:06

Šmankote:-(((((

Co se dá ještě zvorat v odesílání reakce? Já jsem ale patla  
Bláža 8.3.2006 8:59

BTW pizza

Onehdá jsme řešili při večeři se známými v pizzerii problém, zda je moučník tiramisu rodu ženského, mužského, nebo středního. Každý na to měl jiný názor a tak jsme poprosili servírku, zda by se na to mohla zeptat kuchaře. Oba projevili smysl pro humor a kuchař nám vzkázal: tiramisu je TEN moučník
Fallowa 8.3.2006 9:20

Re: BTW pizza

Bezpochyby měli pravdu,ale taky by se dalo říci TA sladkost :o)))
Danda 8.3.2006 9:30

Re: Re: BTW pizza

Nebo TO pochutnání...  Ještěže není víc možností, čeština je krásnááá
YGA 8.3.2006 8:56

Vážená paní Dagmar,

Vaše dnešní BTW bylo moc fajn, moc se mi líbilo, musela jsem se chechtat, když jsem si představila ty udivené výrazy ve tváři Vašeho muže i syna. Jestli pak to oné dívčině alespoň následně docvaklo - anebo to řekla schválně, aby vyzkoušela míru trpělivosti hostů?
Zdena bez psa 8.3.2006 9:03

Re: Vážená paní Dagmar,

Situace to byla opravdu skvělá, ale myslím, že nedocvaklo. Servírka to sekala jako cvičky.
Finrod Felagund 8.3.2006 10:09

Re: Vážená paní Dagmar,

Nedocvaklo jí to ani poté, co jsme jasně naznačili, že se jednalo o ironii :)
noragh 8.3.2006 8:22

stalo se na podzim...

to bylo tak..opět se u mně sešli kamarádi kamarádů a jsouce cizinci, hodlali poznat na vlastní kůži ten podivný a nebezpečný český zvyk - sběr hubDostali bezpečnostní instruktáž, houby nás nekousnou,ani my do nich nekoušeme,chováme se tiše,abychom je nepoplašili,místo nálezu nerozryjeme jako kanec,do hub se nekopá, protože kdo kope do hub,ten si zlomí nohu,na zvířátka,která potkáme nešaháme,co neznáme na to nešmatáme,natož abychom to sežrali atd.Výlet proběhl uspokojivě,plodnic jsme nalezli dostatek, natrhali něco černých jahod,nikdo se nezranil ani neotrávil a já už si říkala, paráda prošlo to. Ještě scházelo projít po hrázi rybníka a nasednout do auta. A pak se to stalo. Vprostřed cesty leželo veliké vosí hnízdo. Atrakce nevídaná,všechno se hned hnalo k podivnému předmětu.Říkám ne,ne to asi vítr a je docela dobře možné,že část obyvatel tam ještě zůstala. Všechno darmo,milí zámořané hnízdo popadli a zatřepali jím. No, vosy doma byly.A pěkně nakrkané. Asi jako já.Zařvala jsem něco v tom smyslu, že jsem říkala, že to je wasp nest,home of the big wasps, že wý ár in denžr, sekla o zem vaťákem a skočila z hráze do vody.Vzápětí následoval zbytek. Domů jsme dojeli mokří jako nutrie a mírně doštípaní.Myslím,že jsem sběru hub pověst moc nevylepšila.