1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

BTW: Normální

Znáte ten stav, kdy vám v hlavě uvázne třeba kousek nějaké melodie nebo text a vy se ho nemůžete zbavit? Minulý týden se mi tímto způsobem dostalo do hlavy slovo "normální". Napadlo vás někdy, jak může být tohle slovo nebezpečné?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 21.5.2007 20:53

Re: Mimo téma: Setkání

Blážo, já už se taky moc těším:-).

Myš 21.5.2007 23:44

Re: Mimo téma: Setkání

I já se moc těším!!!!!VV

Xerxová 21.5.2007 20:36

nenormální procházka

Zatímco ranní výletek byl zcela běžný a já si mohla v klidu přemýšlet nad normálním a nenormálním, tak tento večerní nebyl normální v ničem... Nejdřív se Betka chtěla vložit do sporu dvou psů - útočníkem byl jorkšír, nakonec byl z boje potupně odnesen paničkou za nadávek o agresivním bojovém trpaslíkovi... Napadený knírač se nestačil divit - on je dost moula :o) Problém jsem měla ale největší já - Betce jsme pořídili 5 m dlouhou šňůru, právě na procházky v zabydlené a zapsené zóně a já si trošku při úspěšné snaze zabránit ji v soudcování sporu spálila dlaň. Asi najdu jemné kožené jezdecké rukavičky... a budu je nosit (já, která chodí celou zimu bez rukavic, neb mi je teplo na ruce).

Pak jsme potkali Barta - ne od Astona, ale havanského bílého veselého malého psíka. Honil se s Kosatkou až do padnutí Kosatky a jeho úplného ulítání.

Na cestě zpět jsme ještě narazili na labradora Henryho. To je nenormální blboň, neboť nechce pochopit, že už nemám jím nenáviděného Xerdu a stále mi nadává. A to jiné fenečky miluje, jen Betku mi chce sežrat. Nejsmutnější je z toho jeho panička...

Takže se výlet zdařil, jen mám ruce jak orangután a zpocená jsem až na...

jiný Honza 21.5.2007 20:39

Re: nenormální procházka

Tak vidíš, že s Betkou musíš jednat v rukavičkách! ;-D

Jakub S. 22.5.2007 0:38

Cheché! No dobrý!

alimo 21.5.2007 20:50

Re: nenormální procházka

Taky jsem se zrovna vrátila z procházky, ale byla v pohodě, potkali jsme dva kámoše bulíky (bullteriery), nádherný psí kluky a jak vzorně vychovaný! Ví, že na Majka se nesmí skákat kvůlivá jeho zadním tlapkám a tak už fakt neskáčou- a to je jeden 8 měsíční dorostenec a druhý 2 letý frajer. Takže pár "rituálních tanečků" a pomazlit ke mně- a pohodaR^:-).

A náš knírač-kdysi- ten zas nemusel boxery:-), nevím, co mu kdy který z nich provedl, ale asi něco strašnýho:-D, protože nerozlišoval pes- fenka a mohl se zbláznit, když je viděl na vzdálenost 100 m.:-)

baty 21.5.2007 19:37

teda Zvířetnící

eši my nejsme všichni úplně zvířetnicky normální, protože jsme všichni nenormální?

Štětinka 21.5.2007 20:11

Re: teda Zvířetnící

Jasně, je to vlastně dost relativní. I soudruh Ajnštajn by se tu viděl.;-D;-D;-D

Štětinka 21.5.2007 19:09

Tak normální teda rozhodně nejsem,

jsem nenormálně vysoká (dle prodávaných kalhot), mám nenormálně velké nohy (sežeňte dámskou osmičku..), mám nenormální děti(...)...jsem nenormálně tlustá, mám nenormálního manžela,....asi už nemusim pokračovat.;-D;-D

Jen pro Zanu:

nemáš to z dutin?8-o Já měla podobné příznaky pri zánětu dutin. Jinak na tebe myslím,páč jdu 28. na to vysekávání tý osmičky.

zana 21.5.2007 19:16

Re: Tak normální teda rozhodně nejsem,

Čéče, tohle je chobot, děsně hlubokej (mám poddolovanej nejmíň jeden celej zub, bléé).

Toho 28. se hlas, ať ti můžeme pořádně držet palceR^R^R^ i my, co si pr/dlajs pamatujem

Štětinka 21.5.2007 20:10

Re: Re: Tak normální teda rozhodně nejsem,

šiš, zase jakej chobot??? 8-o Jsem mimoň...;-D

zana 21.5.2007 20:15

Re: Re: Re: Tak normální teda rozhodně nejsem,

paradontoza - o nic nepřicházíš:-(

jiný Honza 21.5.2007 20:37

Re: Re: Re: Re: Tak normální teda rozhodně nejsem,

Jó, tak ty taky? Chuděrko, nezávidím neboť znám. Hladím tlapku.

alimo 21.5.2007 20:44

Re: Re: Re: Re: Tak normální teda rozhodně nejsem,

Taky znám a taky hladím tlapku....R^V

evva 21.5.2007 22:11

Re: Re: Re: Re: Re: Tak normální teda rozhodně nejsem,

já taky..........R^V

milka 21.5.2007 19:07

zajimave thema a dobre napsane

slova normalni (zne)uzivam casto,jako ted  -  pred chvili ctu v jednech novinach, ze kamera "švenkuje" a hned  se ptam:hele, jak se to rekne normalne

WWW 21.5.2007 18:38

Mila DeDe

Takova pekna uvaha, takove pekne tema a ja nemel dneska cas. Vubec je zajimave, ze nektere veci, spise tedy jednani, staci jen posunout malounko treba v case a uz se z normalniho,  stane nenormalni.  Ze slusneho, neslusne, z radostneho, smutne.

Krasnou prednasku o tomhle drzel jednou pan Klimes "U Kance."

Kdyz jsem byl jeste v perince, tak pry jsem mel problemy s travenim. Blinkal jsem, povidal pan Klimes. Jak prej jsem vydudlal, flasku, tak cela rodina poskakovala,  vcetne chrome babicky,kolem maminky, co me chovala a zadonili.:

Krkni si malickej krkni. A ta radost, kdyz se to povedlo !

A podivejte panove, uteklo par let. Ted kdyz vydudlam flasku, neuhlidam se a krknu, tak Bozka jeci, ze jsem cune. Pritom jsem ten samej Klimes, co po nem vyzadovali aby to delal v perince. A to  jeste Bozka tvrdi, povidal smutne, ze si me brala z lasky. Co se deje panove, kdyz zacnu blinkat, to vam ani nebudu povidat !!

Beda 21.5.2007 19:14

Re: Mila DeDe

hihi, šrapneeeeel :-):-):-);-D;-D;-D;-D

zana 21.5.2007 19:17

Re: Mila DeDe

jó, relativita!

JoVo 21.5.2007 19:51

Re: Mila DeDe

Ťuky, ťuk. To je rána přímo do piána. R^

jiný Honza 21.5.2007 20:41

Re: Mila DeDe

Paráda. Ty prostě nezklameš!

Stejně je to ale fajn, když se sejde taková parta krásně nenormálních lidí! A rád se k ní hlásím!

alimo 21.5.2007 20:52

Re: Mila DeDe

Fakt nezklameš WWW ! A opožděně ťukám za pohádku, byla super, dík ! :-)

Hezký večer do Savojska !

Jakub S. 22.5.2007 0:42

No a ty že nedovedeš napsat moudré věci k zamyšlení?

No a eště tu o Karkulce.

possum 21.5.2007 18:02

Hmmm, tak jsem to vse precetla,

a zjistila, ze se vsichni hlasi k nenormalnosti. 8-o A ja myslela, ze jen ja...................8-o  ;-D;-D;-D

Dede, moc hezke! R^  

evva 21.5.2007 18:43

Re: Hmmm, tak jsem to vse precetla,

pripojuju se, připadám si taky málo normální.  Jsem  ráda, že i někteří ostatní. :-) V.Děkuju  za článek, moc mě potěšil. VV

Jakub S. 22.5.2007 0:43

Ale to je přece normální že si nenormální,

když žiješ u protinožců a chodíš po hlavě! Tobě to připadá normální?

Lucka V. 21.5.2007 15:59

Normální pako

je naše Xena. Je se mnou v práci a zvyká si na lidi. Dneska v poledne jsme místo oběda (mého ;-D) vyrazily na procházku k rybníku. To je pro Xenu taky novinka a první zkušenost tedy nic moc. Šla se napít a před ní do vody skočila žába. Xeňula se vydala za ní a ejhle - po vodě chodit nelze! No, zmizela pod hladinou celá, chudák blbec. Pak se vynořily zděšené oči a nos, přeci jen i slimáci umí plavat, takže se v pohodě dohrabala ke břehu. Jen nevím, jestli ještě někdy  vleze do vody.;-P

Jinak pokud jde o normálnost - u nás v rodině se tento jev nevyskytuje;-P

Xerxová 21.5.2007 16:15

Re: Normální pako

Chůďátko Xena - naši blbejšci poznávali taje přírody jako malí štěníci... Xena měla jen rodit štěňátka, víc znát nemusela... Jak můžou být lidi tak nezodpovědní. A je fajn, že vaše nenormální rodina dělá vše proto, aby z jedné bázlivky udělala normálního veselého, světa znalého hafíka

tapuz 21.5.2007 15:43

Kdo ví, co je normální

a co to slovo vlastně znamená. V každé době, v každé společnosti, v každé rodině a dokonce u každého samotného člověka je normální něco jiného. Těžko se dobereme nějaké vždy a všude platné definice. Normálně můžeme páchat zlo i dobro, normálně můžeme být šťastní i nešťastní. Někdo se normálnosti děsí, jiný chce být normální - má pravdu ten či onen? To nikdo nerozsoudí, a tak je to asi normální.

Zajímavé téma, nevyčerpatelné.

Vave 21.5.2007 15:29

Šiškote, mně to ještě nedá,

to je dneska téma!

Omračující je, jak někteří lidé činí sami sebe normou, čím omezenější a bigotnější ve všech směrech jsou, tím hlasitějí křičí a rozhodují, co je a co není normální.

A pak druhý nemyslící extrém, kdy se za normalitu považuje většinovost, a takové myšlení vede ke zrůdným vývodům a závěrům. Sem lze úsměvně zahrnout dopisy do televize, že pisatel a všichni v jeho okolí by uvítali více dechovky/sportu/opery/xx, a méně úsměvně pak podpisy "všech pracujících", "všech škodovánků", "všech horníků" pod proklamacemi a rozsudky všeho druhu.

Nejhorší ze všeho je, když se lidé nechají přesvědčit, že normální je nemyslet nebo myslet si jen a právě to, co doba žádá a co se nosí.