2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

BTW: Nečekané konce

Mohla to být vražda v přímém přenosu. O den později společná sebevražda při pokusu o přepadení. Vyústění obou těchto zcela reálných akcí však byla skutečně překvapivá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Myš 18.2.2007 6:23

Re: Re: Re: Tak vam nevim, co s tim spasenim !

Bojím, bojíííím ;-(.

JoVo 17.2.2007 21:59

NA DOBROU NOC

 :-)"Poslouchejte, pane Schmittbauer, jak vy jste si moh vzít tak ošklivou ženu?" "Ona je vnitřně krásná."

  "Dobře, ale nešla by teda obrátit?":-)Dobrou noc.R^

Vave 17.2.2007 22:29

Re: NA DOBROU NOC

Dobrou noc, Jovásku, pěkně i s tím pukrlíčkem a smeknutou čepičkou!!;-) VV

zana 17.2.2007 22:30

Re: NA DOBROU NOC

JoVo, díky;-D;-D

WWW 17.2.2007 22:45

Re: Re: NA DOBROU NOC

Brou brou JoVo !!

Myš 18.2.2007 0:11

Re: NA DOBROU NOC

Děkuju  a dobrou noc, Jovísku .

Olčava 18.2.2007 0:17

Re: NA DOBROU NOC

;-DJoVo dobrýýýýýý;-D;-D a já už du taky spinkat. A já mám narozeniny, tralala.......jenže už asi stopadesátý;-P A kdo jsi se v únoru narodil..........

veram 18.2.2007 0:22

Re: Re: NA DOBROU NOC

OLČAVO, všecko nejlepší! Pac a pusu!VV

Myš 18.2.2007 0:39

Re: Re: NA DOBROU NOC

Olčavo, gratulace převeliká - jen to nejlepší přejeme VVVVVV!!

Olčava 18.2.2007 7:46

Re: Re: Re: NA DOBROU NOC

Veram a Myško díky díky, a já si jdu užííííííívat:-)

JoVovi 18.2.2007 13:42

Re: Re: NA DOBROU NOC

VVVJovovi se opožděně připojují k narozeninám.VVVVVV

Olčava 18.2.2007 14:46

Re: Re: Re: NA DOBROU NOC

Jovíčka, to vůbec není opožděně, narozeniny jsou dnes, a já vám moc a moc děkuju:-)

Lucka 17.2.2007 21:27

Ad dvojčata

U koní jsou dvojčata nevítaná a když se zjistí ultrazvukem 2 embrya, tak se jedno zničí (je to někde kolem 16. - 25. dne březosti, takže o tom neví kobyla ani to nenarozené hříbě), protože v koňské děloze je na 2 hříbata dost málo místa a většinou se tam dobře nesrovnají a jsou z toho jen problémy..

Buď se obě vyvíjejí normálně a až třeba měsíc či dva před porodem mají málo živin a kobylka je obě potratí..a kolikrrát ještě mají různé deformace kostí a kloubů, protože se tam musela křivit, aby se tam vešla obě..

Nebo jedno zakrní už na začátku a mumifikuje se - narodí se jednoé normlání, zdravé hříbě a druhé je jen chlupatá beztvará koule..

Jen výjimečně se narodí obě hříbata zdravá a životaschopná..

Lucka 17.2.2007 21:37

Re: Ad dvojčata

U krav jsou v děloze jiné poměry, takže 2 telata nebývají problém a je dokonce žádoucí, aby byla.. Proto se kolikrát dělá to, že se březí kravce přidává do dělohy ještě druhé embryo.. Samozřejmě musí být obě embrya stejně stará, aby se i zároveň vyvíjela a narodila se stejně..

Co se týká odstavu - telata se odstavují od matky po prvním napití kolostra (= mlezivo, speciální "mléko", které samice tvoří v mléčné žláze prvních pár dnů po porodu) nebo nejdéle druhý den.. Sice to vypadá bezcitně, ale je to důležité kvůli zdraví telat.. Telata jsou (jako všechna novorozená mláďata) velmi citlivá k infekcím.. Když se odstaví takhle brzy a šoupnou se ven do ohrádky s boudičkou, kde jsou jednotlivě, tak se utužuje jejich imunita a předchází se infekcím (průjmy, bronchitidy a zápaly plic) a úmrtím.. Je tam totiž mnohem menší koncentrace bacilů, než ve stáji u maminek nebo ve společném teletníku.. I když vám to přijde kruté, tak telátku tam není zima - má výborný termoregulační systém (ještě z doby, kdy se muselo krátce po porodu postavit na nohy a jít za matkou se stádem)..ale když ho necháte déle ve stáji, tak se "zhýčkají" a když je dáte ven až po pár dnech, tak už to nefunguje a nastydnou.. Pít dostávají oddojené kolostrum a pak mléko z kýblu z dudlíkem..

PS. Jestli jsem něco popletla nebo zapoměla, tak mě Štětinko doplň, prosím..;-)

MaRi 17.2.2007 21:53

Re: Re: Ad dvojčata

Lucko, ven do ohrádky, to znamená úplně ven mimo stáj a to i v nejrůznějším počasí = deštivo či horko?

Lucka 17.2.2007 22:24

Jojo,

říká se tomu studený odchov telat.. Je to za každého počasí, ale je to malá ohrádečka s navazující boudičkou, takže se tam tele má kam schovat! Teleti, byť novorozenému, když je po porodu do sucha olízané, tak nevadí -20°C.. na rozdíl od nás:-/

Jakub S. 17.2.2007 21:39

Re: Ad dvojčata

To je ale šílené, takový "porod". To je horor, vytáhnout něco takového. To musí někdy porodník zvířetník prožít a přežít? Já jak mám vizuální představivost, si to teď porád promítám a nemůžu se toho zbavit - v TV totiž zásadně od nikdy prázdné thrillery / horrory nepouštím, takže nemám trenink...

baty 17.2.2007 21:59

Re: Re: Ad dvojčata

´Jejda,Lucko, nejsou to ty slavné sovětské Štejnmanovy budky na studený odchov telat? To byl na začátku padesátých let přímo jeden z článků víry rudošské,akorát, že v tom sojuzu ta telata zase až tak nekrmili a spoléhali spíš na ten studenej vzduch. Dodneska se v naší generaci říká otužování "studený odchov".Jejda,a Lydie Korabelnikovová, co pracovala na nevímužkolika stavech a jevila píli podle vzoru souha Stachanova,mašinisty Kuprjanova a jiných.

Olčava 17.2.2007 22:05

Re: Re: Re: Ad dvojčata

Jéééééé, u nás doma se to taky říkalo, ale nevěděla jsem, že proto8-o

Lucka 17.2.2007 22:31

Baty,

ani ti nevím, jestli se tak jmenují, ale asi to budou ony.. Ať to vzniklo kdy chtělo, je to furt o moc lepší než velkokapacitní teletníky, které byly mohutně prosazovány za socíku.. Se svezla telata z celého okresu se všema svejma nemocema a bacilama a nahnala se do společné stáje.. A tím stresem z převozu a nového prostředí a stykem s novými bacily, které "doma" nebyly, se šířili nemoci v celých epidemiích a padalo to jako mouchy.. Úmrtnost byla víc jak 30% naprosto běžně a zbytek telat špatně rostl..

Lucka 17.2.2007 22:32

Re: Baty,

FUJ! Řekněte mi, že tam tu hrubku nevidíte!;-(;-(;-(

Jakub S. 17.2.2007 23:11

Ale jenom buď klidná, ty naše malá -

- to víš, že vidíme!

Lucka 18.2.2007 0:16

Re: Ale jenom buď klidná, ty naše malá -

;-(;-(;-(;-(;-(;-€

Jakub S. 17.2.2007 22:49

Re: sovjétskije ljúdi - naš primjér! Zdaví vás váš pioňér...

A co akademik Lysenko?! No? A ten hochštapler nejvyššího stylu, akademik Viljams? A ta baba - teď mi to vypadlo z palice - kak nazyválas´? Že pořádnou důslednou komunistickou péčí o rostlinu se hned v další generaci hrůzou z toho znásilňování ze semínka raději hned narodí něco  ú p l n ě  jiného? Mě to už tehdy připadalo jako Císařův pekař - akademik Kelly...

A pozor všici pod padesát, teď bude lahůdka: v učebnici biologie pro sedmou třídu OSŠ (1953) jsme měli na jedné stránce pod sebou dvě pečlivé drobnokresby - portréty (z boku) dvou krav-rekordmanek (světových) v dojivosti, a pod nimi: Poslušnica I a Poslušnica II. A k tomu oslavný text, svatořečení krav i těch úžasných kolchozních dojiček. A museli jsme ty jména odříkávat při zkouškách!

zana 17.2.2007 22:59

Re: Re: sovjétskije ljúdi - naš primjér! Zdaví vás váš pioňér...

Jakube, odněkud z hlubin paměti se vynořil popěvek: Koza dělá mé mé mé mé, já chci taky do jézédé... Nevíš, jestli o bylo taky oslavný, nebo to vymysleli  zaprodanci ?

Jakub S. 17.2.2007 23:26

Re: Re: Re: sovjétskije ljúdi - naš primjér! Zdaví vás váš pioňér...

Né: to bylo míněno ouplně vážně, a zpívalo se to na školních akademiích atd. tak 50-52. My ( = vlizdohájci) jsme to pak ovšem vyřvávali sborem kde jsme mohli až do patnácti, ale to už ovšomž vážně nebylo... a je to takhle, škoda že vám to nemůže s citem zařvat -é - přednést: /: Kóza - ďélá -  me-e-e-é, / já chci taký / do jé zé dé, :/. /: Dá -me kó-zu do kolchozú, / necháme sí / starou kozú /. :/ /: Ná-dojí-la hr-nec-mli-čká, / sta-la se z ní / ú-der-nič-ká...:/.

A taky jsme nadšeně řvali: My letci máme ocelové ptáky - ! To ale po oslnivém bleskovém úspěchu a okamžitém zlidovění stejně bleskově stáhli ze Supraphonu aji z rádia... próóóč - ?  -  Tož nebyla to krásná doba? No může někdo jiný pochopit národ donucený k masovému švejkování a kafkárně zaráz, a to po generace? Mě se to ještě ani jednou opravdu nepovedlo. Dyby to věděl Švejk, když při eskortování do káznice potkal na Karlově mostě Josefa K, eskortovaného k popravě...

baty 17.2.2007 23:53

Re: Re: Re: Re: sovjétskije ljúdi - naš primjér! Zdaví vás váš pioňér...

Lepešinskaja nazyvalas ta babice!RvRvRv

Jakub S. 18.2.2007 0:58

Re: Re: Re: Re: Re: sovjétskije ljúdi - naš primjér! Zdaví vás váš pioňér...

Lepešinská!!! JÓ!!! Óľga, tak tóčna... Mám dojem, že je pak postavili ke zdi... nebo to se vlastně po odchodu velikého Vůdce národů už tak furt nedělalo... Např. za NIC byla předtím oprátka, pak už za to byla sazba dvacet let A zítra tady vypíšu téma Co jsem dělal, když se 7. března 1953 zastavila zeměkoule (neplatí pro ty, co byli zrovna na houbách) (takže vlastně to bude dost výběrové...). A Kléma... ne, tos nám, Klémo,  n e m ě l  u d ě l a t ! !

Štětinka 17.2.2007 17:41

Tak jsem to jaro

právě oslavila dvojčatama-klukama. Nechtěli potvory ven, pěkně jsem se zafuněla, ale jsou živoučký a krásníR^R^;-D Moc jsem litovala, že s sebou nenosím foťák, bylo to dojemný, jak máma nevěděla, kterýho má olizovat dřív;-)

Xerxová 17.2.2007 18:00

Re: Tak jsem to jaro

Ty ta dvojčátka telátkovská snad přitahuješ. Já myslela, že to není až tak běžné. I když znám koňátka hříbátka, která ve zdraví vyrostla - a to vůbec je zázrak....