4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

BTW: Luxus všedního dne

Dvouvrstvý nebo třívrstvý? Bílý, barevný nebo s nějakým vzorečkem? A co takhle nějak navoněný? Pořád nevíte, o čem je řeč?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 17.5.2007 10:54

Opět zcela odvařený a oslněný:

kamaráde sawwwoyská, jsi prostě čím dál víc a víc stejnější, a že už ze začátku to byla laťka! No tohle je tresť doby. - Nebo trest - ? Za co, soudruzi, za co?

Zdena b.p. 16.5.2007 12:44

Jooooo a k tomu toaleťáku!

Tento vtip obrazil vlast v době, kdy ruličkový papír, jako převratná novinka, zastínil ten skládaný. Khon emigroval do USA a dostal se ke zkouškám nového Boingu. Nějak se výrazně nedařilo, a při určité vibraci a výšce se éru ulomila křídla. Khon brblá :"To chce pherforaci, to chce pherforaci." Při druhé a třetí zkoušce se situace opakovala. To už Khon chodil po letišti a nervózně vykřikoval zkušebákum přímo do obličejů :"To chce pherforaci!!!!!" Tak ho jeden z nich zastavil a zeptal se, co tím myslí. "To chce v napojení křídel ke trupu udělat pherforaci a nic se lámat nebude!!! " Zkušební technik to považoval za dokonalý nesmysl, ale Khon podal vysvětlení: "Víte, já pocházím z Čech. A tam se prodává chajz/papír, a ten má pherforaci. Ale NIKDY se to v ní neutrhne!!! "

Zdena b.p. 16.5.2007 12:19

Kdysi, za hluboké totality

jsem potkala na nákupu známou. Byla to velmi šikovná porodní babča, svobodná (34 roky tenkrát dost přestárlá) pěkná   holka. Uměla dobře německy, a tak ji vytáhli jako překladatelku na nějaké mezinárodní porodnické rojení. A ona se nám tam zamilovala a později vdala do Bavorska. Tak, a než se jí tohle stalo, tak jsme se potkaly v drogerii. Já ulovila ubrousky a rovnou jsem na ulici jedním vysmrkala dcerunce uklobaný nos. Marie na mne zírala a nevěřícně se ptala co to dělám. No, co. Zapomněla jsem doma kapesník, tak jsem použila něco na jedno použití. Marie to nerozdýchala ani když jsme se rozloučily. Po několika letech jsem ji potkala. To už měla 3 děti a bavorského manžela. Tak jsem si na tebe mockrát vzpomněla, povídá. Ty jsi mi tím ubrouskem otevřela netušené obzory. :-) Kdyby jsi tušila, co tam je všechno na jedno použití. Já nějak tušila, ale bylo mi to tenkrát houby platné. Psal se rok 1971.

alimo 16.5.2007 12:14

to je téma !!

Ono je dobře, když se občas jeden zastaví a uvědomí si, že všechny tyhle vymoženosti, které jsou dneska tak samozřejmé, samozřejmé nebyly....

Všechno už bylo řečeno:-), dobře mi tak, mám číst hned ráno...ale to zas nemůžu:-(, takže jste mi milí Zvířetníci ušetřili "práci" s psaním příspěvku:-).

Všem přeju krásný a pohodový den !!!!VVVVVV

Kadlus 16.5.2007 10:43

Z jiné strany

Námět vyvolává vzpomínky, jedna část samozřejmě se pánů tvorstva netýká, tak můj pohled- z jiné strany. Po povodních, které postihly nejen nás, ale na př.i druhou stranu Krušných hor jsem byl pozván do rekonstruované výrobny toaleťáků v Kriebsteinu u Waldheimu(mimochodem, tam byl v krimu J.Fučík).Bohužel,nedostal jsem povolení fotit, ale odborná exkurse stála za to.Pokaždé,když trávím klidné chvilky a sahám po té papírové vymoženosti se mi ten provoz vybaví.Včetně skutečnosti, že v dobách ,kdy se "bělily tráboše" se tam vyráběla necelá polovina s přibližně 100 zaměstnanci,teď je na šichtě 6 lidí,kteří, obrazně řečeno,čučí do monitorů a výroba je 4násobná.Proto má Sasko skoro čistou 20% nezaměstnanost (těch, co jim stačí jen sociální síť a nesnaží se- nebudu pokračovat, aby to nebylo politicky nekorektní),odhadují sami Němci na 1/10,tak skutečná nezaměstnanost je kolem 18%.

PS. Popisované problémy našeh "Velikého Bratra" znám dokonale,veřejné zařízení v přístavu Soči,dvířka u cca 50 zařízení pokrývala prostor asi v rozměrech,které charakterizují sochaři jako torzo.Bezchemické, bezlékové , na psychickém působení založené okamžité vyléčení toho, čemu Němci říkají "Durchfall" zajištěno.Vida,námět na úsporu nákladů ve zdravotnictví,bohužel, na tohle nelze dát coopyright.

PS.Když se zpracuje odpadový papír, je výchozím materiálem "fujtablová" kaše- a jaký kousíček " laskavosti" (hmatatelně doslova)pak máte v ruce- jen přivonět!

Beda 16.5.2007 9:43

stručné hlášení

vůbec nevím, zda stihnu něco přečíst - a téma přitom takové nosné;-D ... tak aspoň něco trochu mimo;-)

byla jsem včera u Bláži - kuly jsme nějaké pikleR^ ... váhala jsem trochu, jak se poznáme, a ona tam stála s Krejgem8-o, tak bylo jasno, hmmm, stejně je zajímavé, jak líp identifikuju zvířátka než lidi... Mařenka prý nemazlivá mě doma uvítala opatrnou sic, ale pusinkou a potom se nechala opbčas i hladit a drbat... pesan dělal piruety, je to takové živé stříbro, že naprosto chápu jeho sportovní úspěchy - on prostě do cíle doletí;-P ... jo a psssst, uzmul mi nějaké nachos a panička nás ani moc nesprdla a když chtěl dalšíé, zlehka a tiše jsem zkusila ukázat na pelíšek a říct "Místo!" - HEK, ten pes tam odešel a usadil se!!8-oR^

bylo to moc příjemné setkání, Bláža je příjemná holka, ještě jednou jí tu veřejně děkuju:-) ... a lidijové, kdybyste věděli, co všechno pro vás vymýšlí a chystá, co všechno vás v červenci čekáááááVV - je to děfče MOC ŠIKOVNÉ!!!!!!!

Beda 16.5.2007 9:44

Re: stručné hlášení

omlouvám se za ty překlepy:-/;-€

Fallowa 16.5.2007 10:53

Re: Re: stručné hlášení

Bedo,za překlepy se neomlouvej,spíš za to,že teď budeme napnutí zvědavostí 8-oa nedočkavostí:-)!

Bláža 16.5.2007 11:41

Re: stručné hlášení

Tak jsem se zrovinka chystala, že sem napíšu o tom samém a hle, Beda byla první ;-D Jen mě nechval, máš taky své zásluhy a moc krásné!!! R^VVR^ ;-) Náš pes je všežrout, je to děs, mrzí mě, že jsi se nenajedla ;-D, ale je nutno ho odkázat do příslušných mezí! Kočka je naše nemazlivá mazlivka. Zvířetníci, těšte se na Setkání a pro ty, kdo už zapomněli kdy to bude, tak připomínám 24. června (neděle), nebo stačí mrknout na Hadopasy! :-):-):-)

Zdena b.p. 16.5.2007 12:02

Re: Re: stručné hlášení

Že je Maruška nemazlivá mazlivka, to jsem si ozkoušela taky, ale při druhém pokusu se obměkčila a opravdu mne poctila svojí přízní.  Krejgáček je šmudlínek mazlící. A já se moooc těšíííím.

alimo 16.5.2007 12:16

Re: Re: stručné hlášení

Že jste všechno holky šikovný je mi jasný!!R^VV. Mooooc se těším a ani vám nevím, jestli víc na Zvířetníky dvounohý nebo čtyřnohý:-)VV

Zdena b.p. 16.5.2007 12:50

Re: Re: Re: stručné hlášení

Tak já na fšechny :-)

julča 16.5.2007 13:41

Re: Re: stručné hlášení

Já tady koukám na příspěvek od Bedy a říkám si, že jsem asi něco zaspala, když "v červenci" a tak to Bláža uvedla na pravou míru-takže v červnu...A že je Bláža šikovná - to jsem tušila hned jak jsem si přečetla naprosto vyčrpávající organizační pokyny ;-)V A Beda je taky moc šikovná ;-)V

Beda 16.5.2007 16:18

Re: Re: Re: stručné hlášení

hehe, ani jsem si nevšimla, že jsem to o měsíc posunula8-o ... no jo, červen, červenec - mně se to vždycky pletlo;-D;-D;-D

Vave 16.5.2007 9:39

Bože! Takové krásné téma!

A já mám kontrolu a nemůžu zavzpomínat! :-/

Snad jen, mezi skládaným papírem (éééé, dělala jsem si z něj takové knížečky, ale měla jsem to zakázané, úzký profil) a hubenou ruličkou měkkého papíru s třískami byl nekonečný papír bez středové ruličky, pevnější, lesklejší, tvrdší a více dřoucí. Nejlepší ale byly staré Květy a Vlasta v kadibudce u babičky. Sice taky dřely, ale tento toaleťák se dal i číst! ;-) :-)

LENKA S 16.5.2007 9:04

TAK TOHLE SUPERTÉMA K DISKUSI

DEDE, TY  DĚSNĚ TVRDÉ  VLOŽKY Z BUNIČITÉ  VATY  A PŘÍDĚLY V  PORODNICI PAMATUJU. EXISTOVALY   V DOBĚ, KDY SE  MI NARODILA  STARŠÍ  DCERKA. LETOS  JÍ BUDE 25 LET.  DCERY  NECHÁPOU  DODNES, ŽE  ZA KOMANČŮ  NEBYL  ČASTO  ANI   PAPRNAPR( JINAK  PAPÍR NA PR/D/EL).ANO, I MY   JSME  STŘÍHALI  NOVINY.  MOŽNÁ I  TOHLE  DOCELA  DLOUHÉ OBDOBÍ  NEDOSTATKU  MÁ I DŮSLEDEK  V  TOM, ŽE  SE  ZA  NĚKOLIK  LET  VVRBILO  VÍCERO PŘÍPADŮ RAKOVINY  KONEČNÍKU. VÍM, ŽE TU HRAJE ROLI  DĚDIČNOST A  NEJVÍCE  KVALITA  STRAVY BEZ   ZBYTEČNÉ  CHEMIE, ALE TA TISKAŘSKÁ  ČERŇ V  TOM  "MÁ  PRSTY"  DOCELA  JISTĚ.

Fallowa 16.5.2007 8:56

Jo,taky

jsem žila v době,kdy WCpapír a dámské vložky byly"úzký profil".Když jsem tenkrát šla z práce a před drogerií byla fronta,bylo jasné,že dostali buď toaleťák,nebo vložky a musela jsem si do fronty hned stoupnout,protože druhý den je už neměli.Nejlíp na tom byla sousedka z 2patra,ta frontu stát nemusela - její manžel coby řidič u nějaké firmy jezdil celý den po Praze a kde ono kýžené zboží měli,hned ho koupil.No,ani se mu nedivím,že se tak angažoval,protože měl doma ženu a dvě skorodospělé dcery:-).

Jiřina z GB 16.5.2007 13:23

Re: Jo,taky

te´d jsem se pobavila, protože jsem ze 4 sester...Vzpomněla jsem si na jedno prvomájové heslo, které jsme sice vykřikovat nesměli (nebo spíš y), ale všichni ho znali Jen ho asi nenapíšu celém protože se stydím:

"Není vata nejsou vložky, co si dáme mezi nožky, My jsme ženy ze Zlína....." dál mi snušnost opavdu zakazuje.

julča 16.5.2007 13:43

Re: Re: Jo,taky

Jiřinko, snad jsem si to domyslela tak, jak to mělo znít přesně, no to je gól!!! ;-D;-D;-D

YGA 16.5.2007 14:13

Re: Re: Jo,taky

Já jsem nedovtipa ;-(, já nevím, co používaly ženy ze Zlína - napadají mě pouze (vzledem k tomu Zlínu) baťovi cvičky, ale ty se ani nerýmují, ani nevím, jak by šly použít 8-o

julča 16.5.2007 14:31

Re: Re: Re: Jo,taky

YGO, Baťovy cvičky jsou poetické ;-), ale myslím, že to bylo něco mnohem pikantnějšího ;-D Ale nechám to na Jiřině, aby nám to prozradila:-) 

MaRi 16.5.2007 14:35

Re: Re: Re: Re: Jo,taky

Julčo, ještě trošku napovíme, ne? Myslím, že chybějící pointa má souvislost s anatomií - když se Jiřina stydí (já taky)

Jiřina 16.5.2007 17:20

Re: Re: Re: Re: Re: Jo,taky

teď se stydím, že jsem to sem vůbec psala. Příště musím napočítat do deseti... A přitom je to slovo, které jsem za svůj dlouhý život nikdy nevyslovila...Nevím, co mě to napadlo...8-o Olouvám se a červenající smalík tu není.;-(

RenataE 16.5.2007 17:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo,taky

Ale jdi, vždyť je to k tématu a žilo nás v tom hodně. A ještě z té říkanky máme kvíz, protože mně to tak ještě neklaplo, ale už jsem vymyslela několik variant;-D

Alena s Maxem 16.5.2007 17:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo,taky

Vůbec se neomlouvej, já znala jenom tu první půlku říkanky a bylo to to první, co mě při čtení napadlo. Ale zbytek jsem, jsouc původem z Moravy, poměrně snadno doplnila a moc se směju.

julča 16.5.2007 18:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo,taky

Tak teď se tady válím smíchy, jestli my nakonec každej nemyslíme něco jinýho ;-D;-D;-D

Alena s Maxem 16.5.2007 20:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo,taky

Asi ne, já se směju taky proto, že spoustu těch moravských slov (i slušných) jsem zapomněla a mám radost, když mi je někdo připomene.

jiný Honza 16.5.2007 14:54

Re: Re: Jo,taky

Je vidět, že jižněji je to jinak. Tady se říkalo: my jme ženské z dědiny, nám postačí noviny. A pak následovalo ještě něco v tom smyslu, že Právu dodají správnou barvu. Nekamenujte mě, prodávám, jak jsem koupil. 8-)))

YGA 16.5.2007 18:45

Re: Re: Jo,taky

Tak jsem si to teď zadeklamovala hlasitě - a už mě to došlooooo - a je to pěkně pomoravsky!  Mě to nedošlo asi proto, že toto jadrné slovíčko jsem nepoužila už snad třicet roků (naposledy někdy v pubertě a to taky ne moc často).

Jiřina z GB 16.5.2007 19:02

Re: Re: Re: Jo,taky

Ygo, po tvém výkřiku mě napadlo (ale prosím tě neuraz se není to myšleno na tebe), že někteří se vtipu smějí třikrát... když jim ho řekneš, když jim ho vysvětlíš a když ho pochopí.. ;-D