15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

BTW: Když člověk nevěří vlastním očím...

Terry Pratchett má dokonale rozpracovanou teorii o určující úloze mozku ve zpracování zrakových vjemů. Jinými slovy - vidíme pouze to, co mysl uzná jako skutečné. Brala jsem to jako zajímavou teorii, dokud jsem tuto cenzuru nezažila na vlastní kůži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačer 14.11.2005 14:17

Re: Re: výstavnicím zdar

Pájo, Yorince to náramně seklo v tom oranžovým :o)) asi se budu opičit a koupím Majorovi taky "voranžovej" ať je fešná slečna :o))) Posílám Yorince podrbání a Frogáškovi samozřejmě taky!!!!
Kačer 14.11.2005 14:15

Re: Jééééééé teď jsem si vzpomněla

Pípo! Tak jsem poslala Hele do hadopasů fotku Judy se syslem :o)) na fotce vypadá mrňavá, ale je větší, cca Andulina velikost. Jinak jak jsem včera říkala, že to štěňátko staffíka je velký oproti Abbie, tak Abbie je o krapet větší, ale je subtilnější! Škoda, že neměli u toho stánku tu griotku :o)))) to bysme vypadaly :o)
Hela S. 14.11.2005 14:13

Re: Svině

:-))) poučení pro strýce a otce - kdo zaváhá, je bez pečínky :-)) Měli drapnout myslivce pod krkem a vyžádat si potvrzení, že škoda na autě byla způsobena lesní zvěří. Některé pojistky se prý na to vztahují. Nevím přesně které, ale nám to každopádně Pan myslivec (to byl opravdu Pan myslivec) nabízel, když nám srna skočila přímo do blatníku (na výměnu byl blatník i kapota, srna byla na místě mrtvá - nejspíš zlomený vaz :-(). Vzhledem k tomu, že to bylo staré auto, nemělo tu správnou pojistku, tak jsme nad potvrzením mávli rukou. A bylo celkem fajn, že Pan myslivec děkoval, že jsme tam srnu nenechali jen tak ležet, ale sehnali ho, takže se maso dalo zpracovat. Tenkrát nás nenapadlo, říct si o guláš (no jo, mladí a blbí :-) ), ale věřím, že bychom ho dostali :-)
Pája 14.11.2005 13:06

Re: Re: Parádní povídání!

Milá Petro,
myslím,že Frogáše má k aloholu vřelý vstah, na burčákovém pochodu v Mutěnicích mu taky chutnalo, s kelímku pil jak zkušený harcovník.Yorinka se ráda ukazuje a když ji ještě někdo chválí tak by se radostí ukroutila.Jsem ráda,že byla s náma.
Ještě jsem vlastně zapomněla se zeptat  na to zvířetníkové setkání.
A z vynadání si nic nedělej, já si vždycky řeknu něco o pitomcích a blbých malým psech a hotovo!
 Pája
Pája 14.11.2005 12:59

Re: Re: Re: Re: Výstava

Milá Lucko,
 to je škoda,ale nezoufejte, potkáme se na velkém zvířetníkovém setkání ,které máme v plánu uskutečnit,že?
A výstav bude!
Pěkný den
PetraK 14.11.2005 12:57

Jééééééé teď jsem si vzpomněla

Mám v počítadle fotky Kostěje nesmrtelného. Jdu to poslat Hele S.!
Pája 14.11.2005 12:57

Re: výstavnicím zdar

tak se moc omlouvám za sprznění přezdívky!! Yorinka je frajerka v novém obojku, chodí, teda spíš se motá pod nohama a ocásek by si ukroutila.Asi to bylo pro mi náročné, ráno spala, ani nechtěla jít cůrat na dvorek,ale šla a dokonce i snídala .
Pozdravuje dceru a hafanům posílám podrbkání za ušiskama
Karolína Kroupová 14.11.2005 12:42

Helo S.

díky za Aginku:-)))))
Karolína Kroupová 14.11.2005 12:41

Svině

S velkou bachyní měl tu čest nedávno můj otec. A to tak nablízko, že se musel měnit celý blatník u auta. Svini to asi dorazilo (byla postřelená), ale než táta se strýcem stihli vylézt z auta a představit si tu bezva pečínku, byl tam lesnickej a střelenou svini odpakoval tak rychle, že nebýt rozbitého auta, mysleli by, že se jim to jen zdálo...
Kačer 14.11.2005 12:25

Uíííííí

Ahoj vespolek, divočáka jsem viděla jednou a z dálky, takže jsem nemusela říkat: "A bude mít takový ty zuby nahoru?" a pak tryskem utíkat :o) Jinak výstava byla úžasná, moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem Petru, Páju, Lenku (?) a její dceru poznala a pochopitelně taky Frogáška a Yorinku. Mrzí mně, že jsme se minuly s Lídou, asi to vzala hopem :o( Míček na šňůrce, který jsem koupila na výstavě měl neuvěřitelný úspěch a taky je léčivý, protože Major přestala v zápalu hry kulhat :o)) Asi pořídím Andulce taky jeden, aby se holky nehádaly. Takže ještě jednou děkuji za pěknou neděli a papa!
Zdena bez psa 14.11.2005 12:22

Měla bych ještě jedno setkání

byli jsme na velkém vandru (já a přednosta) a přišli jsme na kraj pole s lucinou. Uprostřed byl kohák uschlého stromu a na něm velikananánský pták. A teď si představte dva pitomce, jak za pravého poledne se tím polem plíží po břiše, protože chtějí vidět toho obra mezi ptáky. My jsme se pochopitelně chovali co nejtišeji a lezli jak příslušníci Vietkongu. Kdyby nás někdo pozoroval, tak by to nemohl smíchy přežít. Byla to výrovka. Do té doby jsem o ní jen četla. Milý výr byl vycpaný a z posedu odborníci sčítali kolik mají polétavých obyvatel.
Lenka 14.11.2005 12:07

Re: Parádní povídání!

Ach jo, výstavu jsem nestihla :-((, holt zazimování domu dostalo přednost. Tak jsme pak aspoň vyrazili s Míšou na pořádnou procházku a viděli krávy :-)). To naše pako si jich ani nevšimlo....naštěstí.
PetraK 14.11.2005 11:42

Re: Re: Parádní povídání!

Jéé koukám, že už mě holky předběhly . Jsem nějaká retardovaná, to budou výsledky přï hledání zaměstnání moc pěkný . Luckooooo, to je škoda, že se to nedomluviloooo a nepotkaly jsme fšicí , já jsem sondovala kdo že se půjde, myslím týden předem i na Hadopasích, pak se nikdo neozval a já už ve víru věcí, které nastaly, nestačila nic pořádně vymyslet.
PetraK 14.11.2005 11:38

Re: Parádní povídání!

Vave, to je dobře, že už je dobře!!! Výstava byla zdařilá, že Kačere, Pájo a Vikulenkoooo????  Psů bylo jak psů, Frogášek a Yorinka jsou super - (psst, Frogášek trochu alkahůlik, jel mi po grogu ). Yorinka dostala nový oranžový obojek a hrdě se nosila,jako modelka  když jsme jí tam obdivovaly, jak je kráááásnáááá a úžasnááááá. S Lídou jsme se minuly . Tedy my dvě s Kačerem. Škoda. Koukali jsme tam na agility závody a když pak zbytek už musel domů, šly jsme to ještě jednou s Kačerem obejít a potkali dva úžasné starodí hošíky - zrzavce - a milionhubiček jsem od nich dostala, byli fakt k sežrání. Byla jsem ráda, že jsem Ešusa nechala doma, jinak by to tam dost zlikvidoval, tak se mi odpoledne při procházce dost pomstil ohluchnutím a já dostal vynadáno od páníka jorkšíráka. Tak jsme domů šli dva spráskaní psi
vikulenka 14.11.2005 11:35

výstavnicím zdar

Ahoj Pájo (a ostatní účastnice), jméno mám jiné, ale co naplat, poznala jsem se !   Pozdravujte ode mě pejsky, byli úžasní. Určitě se zase uvidíme!!! Doufám že všichni místní při spatření Vaší dámy v novém nádherném obojku padli na zadek !
PetraK 14.11.2005 11:31

Re: Triedenie obrazu ...

Blanko  - myslím, že se paní Ruščáková neurazí, ale máte stříbrnou medajlů . Zlatá by to byla, kdyby se Vám podařilo tu lišku přivolat
Lucka 14.11.2005 11:16

Re: Re: Re: Výstava

To já jsem vystavování kavkazáků těsně prošvihla  a nemohla jsem dlouho najít ani stánek s řízkama a pak už se tam nikdo nápadný nevyskytoval    
Pája 14.11.2005 10:50

Re: Re: Výstava

Ještě jsem zapomněla na Lídu Š., tu jsem taky našla  a taky jsem ráda,že jsme se seznámily.
Pája
Pája 14.11.2005 10:49

Re: Výstava

Dobrý den,
tak já Vám to teda prozradím, na výstavě jsme uspořádali takové menší zvířetníkové setkání.
Takže Petra K., Kačer, Pája a "Kulička"s dcerou(omlouvám,ale nemapatuju si Vaše jméno) se našly na výstavě a myslím,že jsme se to skěle užily.
Jsem moc ráda,že jsme se potkaly, viděly!
Holky, moc Vám děkuju za báječný den, za trpělivost při nákupu obojku  a vůbec za krásnou neděli
Jen tak dál, další společná setkání
Cesta domů proběhla bez problémů,hafani spali jak dudci, kočenky to doma taky zvládly
Zdravím všechny Pája.
YGA 14.11.2005 10:32

Paní D.R.

Nedávno jsem četla vyjádření myslivců ohledně napadení divočáky - tam tvrdili, že divočák zásadně na člověka neútočí - neb se ho bojí a raději od něj prchá. Ale pozor, psy jsou jejich oblíbeným terčem, protože kaňour si psa zamění za vlka (taky vidí, co si myslí) a to je pro něj nepřítel číslo jedna a toho je nutno zlikvidovat.
Já jsem ještě divočáčka in natura neviděla, ale v lese v našem okolí je jich habakuk (dubové lesy a tím pádem žaludy, že), protože zem je tam rozrytá jako, jako, jako ... no jako od divočáka. Po přečtení oné stati si pejsinu snažím držet u nohy - naštěstí ona není útěkář, ba ani lovec, takže to není takový problém. Jenom večer je to horší - chodíme naproti dceři rajťačce - to je zvuků a šustotu v napadaném listí, ale většinou je to zajíc, srnky anebo myši.
Vave 14.11.2005 10:30

Re: Vave

Děkuju, milá Helo S a ostatní držiči, "kulička" zvíci hrášku už je úspěšně venku, ale jako velice často jsem na řez a stehy zareagovala škubáním a horečkou. Ale dostala jsem antibiblijotika a už jsem na tom mnohem lépe, jen se mi na těch stezích špatně sedí. :o)
Lenka 14.11.2005 10:27

Ad Terry Pratchett

ten to má opravdu rozpracované dokonale :-)) třeba ta scénka jak sedí Smrť s Mortem v hospodě a Mort nemůže zaboha pochopit, jak je možné, že si nikdo nevšimne kostry, ktertá kouří dýmku a kouř jí vychází z očních důlků :-))
Nicméně tyhle přeludy znám taky, u  mě ještě navíc zpestřené tím, že jsem slepá jak patrona a bez brýlí na dálku nepoznám vlastní matku.
BlankaM 14.11.2005 10:12

Triedenie obrazu ...

So spravnym zadefinovanim videneho mam svoju skusenost aj ja. Pri nasom dlhosrstom jazvecikovi som asi 10 minut hucala (ku koncu uz pistala) na nic netusiacu lisku stojacu asi 15m odo mna. Divala sa na mna trosku priblblo, co ten clovek na tom chodniku vystraja, ja som si vsak myslela, ze to nase certisko zase raz postihla hluchota a adekvatne k tomu som systematicky zvysovala hlas. Ze to bola liska som pochopila az po pohlade k mojim noham, kde sedel nas psi maskot s nechapavym vyrazom v tvari "Co ti sibe, ved ja som tu!" Nasledne zaostril smerom mojho pohladu, zavetril a uz som videla len dve rysave cmuhy miznuce v krikoch... Samozrejme, ze ho ta hluchota postihla a ja som zase raz pol hodinu sedela na pni a cakala, kedy sa jeho lordstvu uraci vratit.
Hela S. 14.11.2005 9:59

Vave

Jak se daří? Všechno v pořádku? "Operace" proběhla bez komplikací? Fungovalo držení palců i tentokrát? Jinak, těch 6 vteřin, zkuste někdy jen tak pro zajímavost počítat. Když pes nereaguje na povel, připadá to člověku strašně dlouho. Já to zkusila poprvé minulý týden, jen tak pro zajímavost, a byla jsem překvapena, že je to tak málo. Já měla pocit, že od povelu do uposlechnutí uplynulo strašně moc času. A s údivem jsem zjistila, že je to jen pár vteřin - což je prý u staršího psa (s dlouhým vedením ;-) ) celkem normální :-))
Vave 14.11.2005 9:47

Parádní povídání!

Musím se usmívat a culit, ale věřím, že dobře Vám nebylo.
Helo S., 6 vteřin je úžasný výkon! Naše Anka poslední dobou jako by zapomněla poslouchat a tak jsem se ji včera venku pokoušela trénovat, když byla ode mne tak deset metrů. Ovšem na povel "Ke mně!" reaguje tak, že čumí nahoru do stromů, jestli tan není veverka. Pomalu otáčí hlavou od stromu ke stromu a bedlivě při tom dává pozor, aby se ani náhodou nepodívala mým směrem. Já jsem zatím stereotypně na střídačku opakuji povel a pískám a hle! najednou se Anka vydává mým směrem. Ale skutečně jen mým směrem, drží se mimo chodník a ňuchá v hromadě hlíny. I kdybych tam měla ztuhnout, budu povelovat a povelovat, říkám si, dokud Anka nepřijde. No, nepovedlo se, z cesty mě vyhnali cyklisté, a jakmile jsem se pohnula, pohnula se i Anka, zachovávajíc stále stejný odstup. Ach jo!
Jinak prosím lidičky, co byli na výstavě, o podání zprávičky! Já jsem byla moc smutná, že jsem nemohla jet, tak ať se potěším alespoň povídáním. Děkuju a přeju krásný den.
Hela S. 14.11.2005 9:29

Nádhera :-)))

Krásně napsané :-)) A ne každému se podaří uvidět divočáka takhle zblízka (já viděla na vlastní oči divočáka v přírodě jen jednou, šel páníčkovi u nohy, byl ochočený, jako pes). A jěště, kdyby tak poslechl ten příkaz .... :-))))) Potěšila mě v tom povídání ještě jedna věc a to, že Nazgúlové mají taky poměrně dlouhý "reflexní oblouk". Včera jsem to počítala u psiny - stádečko srnek na poli, úžasné příležitost k "úklidu", samo, že je uviděla dřív, než já. :-) Od okamžiku, kdy jsem ji zavolala poprvé, do chvíle, kdy se otočila a radostě se rozběhla ke mně uplynulo 6 sekund. Řekla bych, že nic moc, ale ten pes i s nemocnými klouby běží neuvěřitelnou rychlostí, takže za 6 sekund se strašně vzdálí. No, včera jsem ji pochválila. Vrátila se dřív, než je "uklidila" do lesa. Takže to považuji za poslechnutí příkazu :-) Jenom mě při těch 6 sekundách prolétla hlavou přestava lidového "nemyslivce", sedícího někde poblíž, který po ní začne střílet. Nestalo se, díky bohu :-) A tentokrát jsme se z procházky vracely nadšené obě. :-))
PetraK 14.11.2005 8:58

:-)))))))

Teď se smát můžu, když už máte příhodu vydýchanou, je to totiž skvěle napsaný . Na Vašem místě bych taky byla ráda, kdyby milý divočák neposlechl na tak rázný povel jako je z plných plic zahulákané Ke mně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Prasátko je taková moje malá noční můra. Rozhodně se netěším, až se s ním jednou s Ešusem potkáme. Zatím jsme měli tu čest pouze ve stavu pokročilého rozkladu . Ale taky nic moc setkání
Zdena bez psa 14.11.2005 7:20

Taky si mohu ve svých vzpomínkách najít takové setkání,

jen to byla paní kňourová s pruhovanými mrňaty. Dostala jsem strach a dokázala jsem si, že na stromy ještě lézt umím. Jak já byla ráda, že ta školka i s bakyní odkráčela do dálav.Jo, a šťastnou cestu a dobře pořiďte.