17.5.2021 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

BTW: Když člověk nevěří vlastním očím...

Terry Pratchett má dokonale rozpracovanou teorii o určující úloze mozku ve zpracování zrakových vjemů. Jinými slovy - vidíme pouze to, co mysl uzná jako skutečné. Brala jsem to jako zajímavou teorii, dokud jsem tuto cenzuru nezažila na vlastní kůži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. R. 17.11.2005 11:25

Re: a je tu rozluštění

Nazgúlové jsou skutečně z Pána prstenů, jsou velcí, černí a děsně vřískají. Občas je to velice přesný popis našich psů... Název slouží jako hromadné jméno, když voláme na oba najednou. Stejně ovšem slyší na něžnější "pejsci".
Pája 15.11.2005 11:05

Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Vikulenko,
dcera je na Moravě?V Brně?V lednu se chystáme na výstavu do Olomouce a v únoru bývá i v Brně,ale to ještě nevím jestli půjdem. Když se se můžem zas potkat
Pája 15.11.2005 11:03

Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Kači, klidně kup Mrňavce taky oranžový obojek, ať je taky krasavice inteligentní, oranžová je moderní a líbivá barvička,dívala jsem se na fotky na hadopasech a bude jí určitě slušet jako Yorince.
Posílím moooooooooc púozdravů do Prahy
Hanča 14.11.2005 18:24

Re: Re: Zážitek s divočákem

Vůbec ne ! Stála tam jak jedno velké nabobtnalé Y !
Kačer 14.11.2005 17:43

Re: Zážitek s divočákem

Takže předpokládám, že kolegyňka hbitě na tu štíhlou břízku vyskočila :o)?
Hanča 14.11.2005 17:37

Zážitek s divočákem

jsem měla  kdysi před lety na školení v okolí Vírské přehrady, kdy jsme se s kolegyní po sérii únavných přednášek vydaly provětrat unavené hlavy. Rozhlížely jsem se po krajině a v dálce jsme zaregistrovaly "pejska", jak si to metelí naším směrem. Po chvilce se z pejska vyklubal - jak jinak- statný divočák a kolegyně hystericky zaječela "Na strom!" Pikantní na tom ovšem bylo, že kolegyně byla pořádná matrona (váhu odhaduji tak na 90-100kg) a v blízkém okolí jen mladé štíhlé břízky. Takže jsem se začala svíjet smíchy a nebyla jsem schopná pohybu. Kanec se ovšem nemínil odchýlit od zvoleného směru, takže vzápětí produsal kousek od nás rychlostí, jako kdyby běžel na čas a za chvilku zmizel za obzorem. Jenom nám poněkud trvalo, než jsme roztřesené nohy odlepily od země.
psiman 14.11.2005 17:03

Re: :-)))))))

A můžu se zeptat jestli to Ash řádně využil a vyválel se v divočákovi?
MaB 14.11.2005 16:53

Divočáci

bývají neškodní, pokud zrovna s sebou nemají malá selátka. Dvě bachyně se školkou pruhovaných prasátek  jsem jednou viděla na louce, utíkat nebylo kam, tak jsem jenom stála a doufala, že půjdou na druhou stranu, až když odešly, zjistila jsem, že mám v ruce foťák :) A kance jsem jednou sama vyčmuchala, mají takový zvláštní pach, tak jsem se šla podívat do křoví, jestli tam není, byl tam, ale neviděla jsem ho, utekl mi. Zato ho viděli všichni, co stáli na cestě a čekali, až si ta bláznivá holka proleze křoví. Proběhl jim 3 metry před nosem, ale nebyli z toho moc nadšení  :))
Heduš 14.11.2005 16:28

a je tu rozluštění

Sam se snaží Froda chránit, ale nemá šanci, nazgûl ho odhodí stranou, to samé s Pipinem a Smíškem. Nazgûlové jdou pomalu k Frodovi, který upadl na zem a plazí se pryč.Frodo vyndavá z kapsy Prsten. Nazgûlové se blíží k Frodovi, první z nich jde s dýkou v ruce. Přízrak se připravuje Froda bodnout, ale Frodo si v tu chvíli Prsten nasadí na prst a zmizí.Frodo teď Přízraky vidí v jejich pravé podobě.
Heduš 14.11.2005 16:25

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

jé Helo, teď jsi mne fakt zmátla :-))))) a to se, já ostuda, považuji za znalkyni Pána prstenů a veleváženého pana Hobita :-)!!!
Hanča 14.11.2005 16:18

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

No prosím ! Tak ani v informované veřejnosti nepanuje jednotný názor ! To bude muset opravdu rozseknout sám Finrod Felagund !
Hanča 14.11.2005 16:14

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

AHA ! Upřímně řečeno jsem si myslela, že to bude niečo také. Ale jsem ráda, Heduš, že jste mě dovzdělala.
Lucka 14.11.2005 16:13

HeloS.

Díky za info.. Já si furt myslela, že je to samostatný článeček.. Teď už to najdu (do komentářů na kočkách jinak nechodím).
Hela S. 14.11.2005 16:08

Re: HeloS., díkyza pomoc

Lucko, Max už přešel duhový most. Eva B. se o tom zmiňovala v komentářích u článku "Příběh paní Matesové". Bohužel, Eva sem teď chodí strašně málo, spíš se dá zastihnout na kockach-online
Hela S. 14.11.2005 16:03

Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

Já mám pocit, že Nazgúlové jsou prstenové přízraky, původně lidští králové, nositelé 9 prstenů - tedy nikoliv jejich koně. Ačkoliv, oni se bez koní neobjevují, ani v knížce, ani ve filmu, takže možná to označení přísluší celeé dvojici - jezdec+kůň. Pokud mě paměť neklame, hafany paní Ruščákové takto pojmenoval její syn (v komentářích ho najdete pod nickem Finrod Felagund), velký fanda Pána prstenů a zvláště pak Elfů :-)) Finrode Felagunde, jak je to s Nazgúly?
Heduš 14.11.2005 15:52

Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

nazgůlové jsou z Pána prstenů ty šíleně děsivé potvory, které vozily 9 lidských králů :-))) Paní D. to používá jen přeneseně!!! Mně se to označení hrozně líbí :-)))
Hanča 14.11.2005 15:37

Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

ale vysvětlí mi nějaká inteligentní dobrá duše, proč Nazgúlové ???? Díky. Už mě to trápí delší dobu.
Lucka 14.11.2005 15:27

Re: Re: Re: Re: Re: výstavnicím zdar

No super, já to beru...  Prostoru dost pro lidi i pro psy... teď se jen domluvit na datu a hodině...
Lucka 14.11.2005 15:25

HeloS., díkyza pomoc

Už jsem rezignovala a napsala to raději sem... Ale chtěla jsem se Vás na něco zeptat... Na NP jsem četla nějaké starší komentáře (nestíhám) a s Evou B. si tam povídáte, že se cosi stalo Maxovi. Hledala jsem ten článek na kocky-online (zmiňovala jste se, že jste o tom četla právě tam), ale bohužel neúspěšně.. Prosím, prosím, pošlete mi odkaz nebo mi poraďte, jak to najít..
 Díky 
Hela S. 14.11.2005 15:05

O.T.

Připojuji se k prosbě Lucky. Pokud domlouváte nějaké "větší" setkání (venčení, akce, schůzka více než 2 lidí ze Zvířetníku), založte nové téma na hadopasech a domlouvejte to tam. V komentářích se to ztratí raz dva a navíc, dohledávat to několik dní zpátky není zrovna jednoduché. Teď se Lucka někde v hloubi diskuze ptá PetryK na čtvrtek na společné venčení a já mám strach, že to zas zanikne. A byla by to škoda.
Kačer 14.11.2005 15:03

Re: Re: Re: Vave

Alenko, to se brzy zahojí, s těmi "antibibliotiky" to půjde rychleji. Já mám pro změnu bouli na hřbetu ruky, k doktorovi se zatím nechystám, ale tento týden to ukážu na veterině :o)))) asi jsem se praštila a udělal se mi tam rosol.
Kačer 14.11.2005 15:01

Re: Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Lucko, to není špatný nápad, mohli bychom udělat psočlověčí zvířetníkový setkání na Letné! Vzala bych obě holky! :o)))
Laďka 14.11.2005 14:51

Mě se to stalo vloni v pozdním létě,

kdy jsme si s našimi třemi pesy a mojí sedmdesátiletou maminkou užívali vycházky cestou mezi poli za naší chalupou. Náhle jsem si díky perifernímu vidění pole uvědomila, že cestu za námi kříží ve vzdálenosti
max. 3 metrů velký černý pes. Ještě jsem si v duchu pochválila, že to bude nějaký místní, se kterým jsou naši pesové kámoši, protože na něj nereagují. Vtom se otočí maminka a vykřikne: "Divočák" a pevně svírajíc svou francouzskou hůl začne pádit neuvěřitelným tempem pryč. Pesíši však, stejně jako já, jen zkoprněle zírají dozadu a divočák nás míjí, aníž se ohlédne a dupe si to směrem k lesu, jakoby se nejen nechumelilo, ale dokonce jakobychom mu maminka, já, ani naši čtvernožci nestáli ani za pohled. Od té doby u vědomí faktu, že máme v lesích za chalupoou divočáky,  mě občas slušně vyděsí srnkanebo králík, kteří před námi vyrazí z křoví, protože čekám opět  na "velkého černého psa"......
Lucka 14.11.2005 14:49

Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Letná by mohla stačit, ne?
vikulenka 14.11.2005 14:46

Re: Re: výstavnicím zdar

Přezdívku neřešte, jednou zhubnu a nebudu v nikom vyvolávat takové představy .Dcera dnes ráno odjela na rodnou Moravu a mrzí ji, že jí doma stávkuje internet a nemůže konečně psát sama. Pejskům vyřídím, jsou to taky takový muchlíci jako Vaši.
Dotaz : Na to zvířetníkové setkání si pronajmeme Strahov, nebo Sazka arénu
Hela S. 14.11.2005 14:32

Re: Re: Vave

Tak ta horečka je smůla, tělo se zřejmě brání. Hlavně, že už je líp. Teď už to znamená "jenom" vydržet, až se to zahojí :-)
PetraK 14.11.2005 14:29

Re: Re: Jééééééé teď jsem si vzpomněla

Kačere jdu okamžitě juknout! Já Ti říkala, že Abbie nejni žádnej prcek! Je to kus ženský! Ty dva byli suprový. No a svářo taky, přijela jsem domů rozjuchaná jak na soudruzi na prvního máje . Ovšem po griotce by to bylo mnohem razantnější. Já mám na horách hospůdku a tam chodím na tu "Hemingwayovu kávičku " - kávěnka s griotkou a čepicí šlehajdy - mňáááááááááááááááááám, to se to pak brázdějí sjezdovky .
Jdu očíhnout Juditku!
Lucka 14.11.2005 14:28

Petro

Já jsem na Hadopasech byla taky, ale nikde se nic určitého neobjevilo.. Mrzí mě, že nic neupřesnila LídaŠ. - ta by možná dokázala časově odhadnout, v kolik bude mít odvystavováno...
Holt, co si člověk sám neudělá, to nemá... Ale myslela jsem, že se my dvě a psiska tenhle víkend přeci jen poznáme... Domlouvala jsem se s Olgou K. na venčení v Řepích (že se k vám s Murphym přitřeme), ale nakonec to odpadlo, prý kvůli něčemu v rodině   Jen tak namátkou - co děláte s Ešusem ve čtvrtek dopoledne? Budu v Praze se psem zřejmě sama a klidně bych na velké venčení přijela i do Řep (za předpokladu, že bych věděla, kam přesně mám jet)
Kačer 14.11.2005 14:21

Re: Re: Parádní povídání!

jehéééé Pípo, teď jsem si to přečetla! Já dostala taky vynadáno, ve svařákovém opojení jsem nechala mrňavku běhat na volno a hrála jsem si s ní s balonkem na provázku a potkala nás paní s čivávkou a seřvala mně za to, že nemám TAKOVÝHLEHOPSANAVODÍTKOŠMARJÁPANO!! Pochopitelně se nic nestalo, Abbie si před čivavou lehla na záda a dělala pavouka a pak běžela za mnou a za balonkem, ale paní holt musela něco řešit :o))
Lucka 14.11.2005 14:19

Pájo,

já vím... Ale stejně mě to mrzí. Hrozně jsem se těšila, že zase poznám někoho ze Zvířetníku. Heduš a Vave jsou moc fajn, takže jsem byla zvědavá zase na někoho dalšího. O velkém zvířetníkovém setkání se sice mluví, ale pořád jenom mluví  Výstav sice bude víc, ale nevím, jestli se na nějaké zase vyskytnu. I když...mohli bychom s Murphym prubnout, jestli bychom mohli konkurovat dalším kavalířím fešákům
Ona je to vlastně i moje chyba. Měla jsem jít s Murphym v neděli ráno na agility, takže jsem stejně počítala s tím, že na výstavu půjdu až odpoledne (nečekala jsem, že budou tak rychlí - moje zkušenost z klubovky kavalírů byl tříhodinový skluz). Jenže naši jeli den předtím na chalupu i se psem, bráchu tam chytly záda a tak tam museli neplánovaně přespat... Až v půl desátý dopoledne mi byli schopní napsat, že se nestihnou vrátit tak, abych stihla cvičák... Tak jsem se sebrala a jela přes půl Prahy do Letňan, ale už bylo pozdě  A to je třináctka jindy mé šťastné číslo.. Vědět přesně, kde je stánek s řízkama, možná bych ještě někoho zastihla - ale já ho našla až asi hodinu po příjezdu