16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

BTW: Když člověk nevěří vlastním očím...

Terry Pratchett má dokonale rozpracovanou teorii o určující úloze mozku ve zpracování zrakových vjemů. Jinými slovy - vidíme pouze to, co mysl uzná jako skutečné. Brala jsem to jako zajímavou teorii, dokud jsem tuto cenzuru nezažila na vlastní kůži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hanča 14.11.2005 17:37

Zážitek s divočákem

jsem měla  kdysi před lety na školení v okolí Vírské přehrady, kdy jsme se s kolegyní po sérii únavných přednášek vydaly provětrat unavené hlavy. Rozhlížely jsem se po krajině a v dálce jsme zaregistrovaly "pejska", jak si to metelí naším směrem. Po chvilce se z pejska vyklubal - jak jinak- statný divočák a kolegyně hystericky zaječela "Na strom!" Pikantní na tom ovšem bylo, že kolegyně byla pořádná matrona (váhu odhaduji tak na 90-100kg) a v blízkém okolí jen mladé štíhlé břízky. Takže jsem se začala svíjet smíchy a nebyla jsem schopná pohybu. Kanec se ovšem nemínil odchýlit od zvoleného směru, takže vzápětí produsal kousek od nás rychlostí, jako kdyby běžel na čas a za chvilku zmizel za obzorem. Jenom nám poněkud trvalo, než jsme roztřesené nohy odlepily od země.
Kačer 14.11.2005 17:43

Re: Zážitek s divočákem

Takže předpokládám, že kolegyňka hbitě na tu štíhlou břízku vyskočila :o)?
Hanča 14.11.2005 18:24

Re: Re: Zážitek s divočákem

Vůbec ne ! Stála tam jak jedno velké nabobtnalé Y !
MaB 14.11.2005 16:53

Divočáci

bývají neškodní, pokud zrovna s sebou nemají malá selátka. Dvě bachyně se školkou pruhovaných prasátek  jsem jednou viděla na louce, utíkat nebylo kam, tak jsem jenom stála a doufala, že půjdou na druhou stranu, až když odešly, zjistila jsem, že mám v ruce foťák :) A kance jsem jednou sama vyčmuchala, mají takový zvláštní pach, tak jsem se šla podívat do křoví, jestli tam není, byl tam, ale neviděla jsem ho, utekl mi. Zato ho viděli všichni, co stáli na cestě a čekali, až si ta bláznivá holka proleze křoví. Proběhl jim 3 metry před nosem, ale nebyli z toho moc nadšení  :))
Hanča 14.11.2005 15:37

Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

ale vysvětlí mi nějaká inteligentní dobrá duše, proč Nazgúlové ???? Díky. Už mě to trápí delší dobu.
Heduš 14.11.2005 15:52

Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

nazgůlové jsou z Pána prstenů ty šíleně děsivé potvory, které vozily 9 lidských králů :-))) Paní D. to používá jen přeneseně!!! Mně se to označení hrozně líbí :-)))
Hanča 14.11.2005 16:14

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

AHA ! Upřímně řečeno jsem si myslela, že to bude niečo také. Ale jsem ráda, Heduš, že jste mě dovzdělala.
Hela S. 14.11.2005 16:03

Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

Já mám pocit, že Nazgúlové jsou prstenové přízraky, původně lidští králové, nositelé 9 prstenů - tedy nikoliv jejich koně. Ačkoliv, oni se bez koní neobjevují, ani v knížce, ani ve filmu, takže možná to označení přísluší celeé dvojici - jezdec+kůň. Pokud mě paměť neklame, hafany paní Ruščákové takto pojmenoval její syn (v komentářích ho najdete pod nickem Finrod Felagund), velký fanda Pána prstenů a zvláště pak Elfů :-)) Finrode Felagunde, jak je to s Nazgúly?
Hanča 14.11.2005 16:18

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

No prosím ! Tak ani v informované veřejnosti nepanuje jednotný názor ! To bude muset opravdu rozseknout sám Finrod Felagund !
Heduš 14.11.2005 16:25

Re: Re: Asi teď budu za naprostého nevzdělance a ignoranta,

jé Helo, teď jsi mne fakt zmátla :-))))) a to se, já ostuda, považuji za znalkyni Pána prstenů a veleváženého pana Hobita :-)!!!
Heduš 14.11.2005 16:28

a je tu rozluštění

Sam se snaží Froda chránit, ale nemá šanci, nazgûl ho odhodí stranou, to samé s Pipinem a Smíškem. Nazgûlové jdou pomalu k Frodovi, který upadl na zem a plazí se pryč.Frodo vyndavá z kapsy Prsten. Nazgûlové se blíží k Frodovi, první z nich jde s dýkou v ruce. Přízrak se připravuje Froda bodnout, ale Frodo si v tu chvíli Prsten nasadí na prst a zmizí.Frodo teď Přízraky vidí v jejich pravé podobě.
D. R. 17.11.2005 11:25

Re: a je tu rozluštění

Nazgúlové jsou skutečně z Pána prstenů, jsou velcí, černí a děsně vřískají. Občas je to velice přesný popis našich psů... Název slouží jako hromadné jméno, když voláme na oba najednou. Stejně ovšem slyší na něžnější "pejsci".
Hela S. 14.11.2005 15:05

O.T.

Připojuji se k prosbě Lucky. Pokud domlouváte nějaké "větší" setkání (venčení, akce, schůzka více než 2 lidí ze Zvířetníku), založte nové téma na hadopasech a domlouvejte to tam. V komentářích se to ztratí raz dva a navíc, dohledávat to několik dní zpátky není zrovna jednoduché. Teď se Lucka někde v hloubi diskuze ptá PetryK na čtvrtek na společné venčení a já mám strach, že to zas zanikne. A byla by to škoda.
Lucka 14.11.2005 15:25

HeloS., díkyza pomoc

Už jsem rezignovala a napsala to raději sem... Ale chtěla jsem se Vás na něco zeptat... Na NP jsem četla nějaké starší komentáře (nestíhám) a s Evou B. si tam povídáte, že se cosi stalo Maxovi. Hledala jsem ten článek na kocky-online (zmiňovala jste se, že jste o tom četla právě tam), ale bohužel neúspěšně.. Prosím, prosím, pošlete mi odkaz nebo mi poraďte, jak to najít..
 Díky 
Hela S. 14.11.2005 16:08

Re: HeloS., díkyza pomoc

Lucko, Max už přešel duhový most. Eva B. se o tom zmiňovala v komentářích u článku "Příběh paní Matesové". Bohužel, Eva sem teď chodí strašně málo, spíš se dá zastihnout na kockach-online
Lucka 14.11.2005 16:13

HeloS.

Díky za info.. Já si furt myslela, že je to samostatný článeček.. Teď už to najdu (do komentářů na kočkách jinak nechodím).
Laďka 14.11.2005 14:51

Mě se to stalo vloni v pozdním létě,

kdy jsme si s našimi třemi pesy a mojí sedmdesátiletou maminkou užívali vycházky cestou mezi poli za naší chalupou. Náhle jsem si díky perifernímu vidění pole uvědomila, že cestu za námi kříží ve vzdálenosti
max. 3 metrů velký černý pes. Ještě jsem si v duchu pochválila, že to bude nějaký místní, se kterým jsou naši pesové kámoši, protože na něj nereagují. Vtom se otočí maminka a vykřikne: "Divočák" a pevně svírajíc svou francouzskou hůl začne pádit neuvěřitelným tempem pryč. Pesíši však, stejně jako já, jen zkoprněle zírají dozadu a divočák nás míjí, aníž se ohlédne a dupe si to směrem k lesu, jakoby se nejen nechumelilo, ale dokonce jakobychom mu maminka, já, ani naši čtvernožci nestáli ani za pohled. Od té doby u vědomí faktu, že máme v lesích za chalupoou divočáky,  mě občas slušně vyděsí srnkanebo králík, kteří před námi vyrazí z křoví, protože čekám opět  na "velkého černého psa"......
PetraK 14.11.2005 12:57

Jééééééé teď jsem si vzpomněla

Mám v počítadle fotky Kostěje nesmrtelného. Jdu to poslat Hele S.!
Kačer 14.11.2005 14:15

Re: Jééééééé teď jsem si vzpomněla

Pípo! Tak jsem poslala Hele do hadopasů fotku Judy se syslem :o)) na fotce vypadá mrňavá, ale je větší, cca Andulina velikost. Jinak jak jsem včera říkala, že to štěňátko staffíka je velký oproti Abbie, tak Abbie je o krapet větší, ale je subtilnější! Škoda, že neměli u toho stánku tu griotku :o)))) to bysme vypadaly :o)
PetraK 14.11.2005 14:29

Re: Re: Jééééééé teď jsem si vzpomněla

Kačere jdu okamžitě juknout! Já Ti říkala, že Abbie nejni žádnej prcek! Je to kus ženský! Ty dva byli suprový. No a svářo taky, přijela jsem domů rozjuchaná jak na soudruzi na prvního máje . Ovšem po griotce by to bylo mnohem razantnější. Já mám na horách hospůdku a tam chodím na tu "Hemingwayovu kávičku " - kávěnka s griotkou a čepicí šlehajdy - mňáááááááááááááááááám, to se to pak brázdějí sjezdovky .
Jdu očíhnout Juditku!
Karolína Kroupová 14.11.2005 12:42

Helo S.

díky za Aginku:-)))))
Karolína Kroupová 14.11.2005 12:41

Svině

S velkou bachyní měl tu čest nedávno můj otec. A to tak nablízko, že se musel měnit celý blatník u auta. Svini to asi dorazilo (byla postřelená), ale než táta se strýcem stihli vylézt z auta a představit si tu bezva pečínku, byl tam lesnickej a střelenou svini odpakoval tak rychle, že nebýt rozbitého auta, mysleli by, že se jim to jen zdálo...
Hela S. 14.11.2005 14:13

Re: Svině

:-))) poučení pro strýce a otce - kdo zaváhá, je bez pečínky :-)) Měli drapnout myslivce pod krkem a vyžádat si potvrzení, že škoda na autě byla způsobena lesní zvěří. Některé pojistky se prý na to vztahují. Nevím přesně které, ale nám to každopádně Pan myslivec (to byl opravdu Pan myslivec) nabízel, když nám srna skočila přímo do blatníku (na výměnu byl blatník i kapota, srna byla na místě mrtvá - nejspíš zlomený vaz :-(). Vzhledem k tomu, že to bylo staré auto, nemělo tu správnou pojistku, tak jsme nad potvrzením mávli rukou. A bylo celkem fajn, že Pan myslivec děkoval, že jsme tam srnu nenechali jen tak ležet, ale sehnali ho, takže se maso dalo zpracovat. Tenkrát nás nenapadlo, říct si o guláš (no jo, mladí a blbí :-) ), ale věřím, že bychom ho dostali :-)
Kačer 14.11.2005 12:25

Uíííííí

Ahoj vespolek, divočáka jsem viděla jednou a z dálky, takže jsem nemusela říkat: "A bude mít takový ty zuby nahoru?" a pak tryskem utíkat :o) Jinak výstava byla úžasná, moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem Petru, Páju, Lenku (?) a její dceru poznala a pochopitelně taky Frogáška a Yorinku. Mrzí mně, že jsme se minuly s Lídou, asi to vzala hopem :o( Míček na šňůrce, který jsem koupila na výstavě měl neuvěřitelný úspěch a taky je léčivý, protože Major přestala v zápalu hry kulhat :o)) Asi pořídím Andulce taky jeden, aby se holky nehádaly. Takže ještě jednou děkuji za pěknou neděli a papa!
Zdena bez psa 14.11.2005 12:22

Měla bych ještě jedno setkání

byli jsme na velkém vandru (já a přednosta) a přišli jsme na kraj pole s lucinou. Uprostřed byl kohák uschlého stromu a na něm velikananánský pták. A teď si představte dva pitomce, jak za pravého poledne se tím polem plíží po břiše, protože chtějí vidět toho obra mezi ptáky. My jsme se pochopitelně chovali co nejtišeji a lezli jak příslušníci Vietkongu. Kdyby nás někdo pozoroval, tak by to nemohl smíchy přežít. Byla to výrovka. Do té doby jsem o ní jen četla. Milý výr byl vycpaný a z posedu odborníci sčítali kolik mají polétavých obyvatel.
vikulenka 14.11.2005 11:35

výstavnicím zdar

Ahoj Pájo (a ostatní účastnice), jméno mám jiné, ale co naplat, poznala jsem se !   Pozdravujte ode mě pejsky, byli úžasní. Určitě se zase uvidíme!!! Doufám že všichni místní při spatření Vaší dámy v novém nádherném obojku padli na zadek !
Pája 14.11.2005 12:57

Re: výstavnicím zdar

tak se moc omlouvám za sprznění přezdívky!! Yorinka je frajerka v novém obojku, chodí, teda spíš se motá pod nohama a ocásek by si ukroutila.Asi to bylo pro mi náročné, ráno spala, ani nechtěla jít cůrat na dvorek,ale šla a dokonce i snídala .
Pozdravuje dceru a hafanům posílám podrbkání za ušiskama
Kačer 14.11.2005 14:17

Re: Re: výstavnicím zdar

Pájo, Yorince to náramně seklo v tom oranžovým :o)) asi se budu opičit a koupím Majorovi taky "voranžovej" ať je fešná slečna :o))) Posílám Yorince podrbání a Frogáškovi samozřejmě taky!!!!
Pája 15.11.2005 11:03

Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Kači, klidně kup Mrňavce taky oranžový obojek, ať je taky krasavice inteligentní, oranžová je moderní a líbivá barvička,dívala jsem se na fotky na hadopasech a bude jí určitě slušet jako Yorince.
Posílím moooooooooc púozdravů do Prahy
vikulenka 14.11.2005 14:46

Re: Re: výstavnicím zdar

Přezdívku neřešte, jednou zhubnu a nebudu v nikom vyvolávat takové představy .Dcera dnes ráno odjela na rodnou Moravu a mrzí ji, že jí doma stávkuje internet a nemůže konečně psát sama. Pejskům vyřídím, jsou to taky takový muchlíci jako Vaši.
Dotaz : Na to zvířetníkové setkání si pronajmeme Strahov, nebo Sazka arénu