20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Katalog

Ač jsme v mokrém sněhu až po uši, nepřestávám vyhlížet jaro. Objevil se totiž další posel - tentokrát je to zahradnický katalog.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. R. 20.2.2006 9:08

Re: jaro je kde?...

Podařilo, a doufám, že pod sněhem i přežily. I u nás je stále spousta sněhu a po ránu i led. Travička kouká jenom tam, kde pluh zabral až na louku. Ale v tom katalogu, tak tam už je i léto!
YGA 20.2.2006 10:27

Re: jaro je kde?...

Jaro je momentálně u nás a to už od pátku, heč. Sluníčko hřeje, sníh mizí přímo před očima. Snad se tu ještě nějakou chvíli zdrží.
Vave 20.2.2006 8:45

Ale uznejte, milá paní Dé,

že nebýt katalogů (a také zahradnických stránek na internetu) nebyla by zima k přežití!
Jak už mám základ polojaponské předpanelákopvé zahrádky vytvořený, začínám si vymýšlet specialitky. Loni to byly japonské mini javůrky; tolik krásných večerů jsem se rozplývala pře počítačem nad jejich něžně roztřepenými barevnými listky, zatímco venku ještě začátkem března padal a padal nekonečný sníh! Letos jsem se zamilovala do čarověníků, sama si píšu o katalogy a dokonce na ně posílám známky.
Jen nevím, jak přežiju březen a duben, kdy v Praze už bude jaro, ale v Podkrkonoší, kam si chci pro čarověníky jet, bude ještě zima.
YGA 20.2.2006 8:03

ad Pepíno

Rodiče tuto divnou ovozeleninu pěstují - v celku s úspěchem - v obrovských umělohmotných džberech. Jinak neočekávejte slaďoučkou chuť zralého melounu - spíše  mdle nasládlou okurku. Neúplně zralé plody jsou dobré do číny, zralé do ovocných salátů. Ale samotná rostlina s plody vypadá ohromě - představte si obrovský keř (kříženec mezi bramborovou natí a rajskými) a na něm visí plody zvící pěstí, barvy zelené až světle žluté s efektními fialovými pruhy. Jo pepína, to jsou tatínkovi miláčci.