25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

BTW: Katalog

Ač jsme v mokrém sněhu až po uši, nepřestávám vyhlížet jaro. Objevil se totiž další posel - tentokrát je to zahradnický katalog.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 64, poslední: 22.2. 2006 15:12, přehled diskusí

20.2.2006 12:22

Jééé

já je vidíííím :o)))) to jsou teda koule! :o))))) Fotky jsou krásný, ten výlet na Sněžník naprostá nádhera, hned bych šla taky!
20.2.2006 12:27

Re: Jééé

Kačere zapisuju tě do přihlášky na tento rok. Jde se za každého počasí, ona ta Bettyna ví, že má švihlou paničku a dědu taky, zbytek se je občas snaží unormálňovat :-)
20.2.2006 12:41

Re: Vave

Jééé, moc děkuju! Máte jednak krásné fotky a jednak toho sněhu opravdu požehnaně. :o) To se nedivím, že u Vás ještě jaro spinká pod peřinkou. Mně ze země vylézají i krokusy, tedy zatím "jen" lístečky. :o)
20.2.2006 12:43

Re: Re: Vave

Vave, rádo stálo. Dnes se mi v noci zdálo, že jsem vylezla ven z baráku a sníh NEBYL a pak jsem se probudila :-/
20.2.2006 14:30

Re: Re: Re: Vave

Ale, ale, tady má taky někdo rád pana Kaplana
20.2.2006 14:57

Re: Re: Re: Re: Vave

No jasan :-) můj prátr Max má toprou paměť, ale často zapomíná, akorát, že ten prátr Max jsem nejspíš já :-))
20.2.2006 14:40

Re: Re: Re: Vave

:o) I na ten Váš sen časem dojde!
U nás je momentálně úplně krásně jarně, ani Vám to nebudu povídat! :o)
20.2.2006 15:00

Re: Re: Re: Re: Vave

Otepluje se, tak to vidím, že začnu chodit ven v neoprénu, s ploutvema a šnorchlem, už teď některá auta vypadají, že budou potřebovat přestavbu na ponorku. Akorát Bettyně je hej, ta má plovací blány mezi prsty:-)
20.2.2006 15:23

Re: Re: Re: Re: Re: Vave

 Bettynka je chytrá holka a vždy na vše připravena. :o)
21.2.2006 10:54

Re: Re: Katalogy nejsou realita.

Některé sny jsou prostě nesplnitelné, zvláště pokud se je pokusíte realizovat prostřednictvím zásilkových služeb. Ale naděje umírá poslední a když se k tomu přidá ještě velká lžíce umanutosti...
20.2.2006 10:20

Budu za vyvrhela

ale bytostně nenávidím jakékoliv zahradní práce - něco sázet, zalévat nebo okopávat ? Ani boha, nikdy. A tímto veřejně prohlašuji, že za to může moje matka, která mě celé dětství nutila k výše uvedeným činnostem....takže teď když mám vlastní zahradu poroste na ní maximálně tráva...a někdy, když se brodím bahnem pro uhlí si říkám, že beton je taky fajn povrch.
20.2.2006 10:24

Vy jste můj člověk,

tak to cítím i já - když zahradu, tak jen cizí, popřípadě lednický zámecký park. Zdá se, že jsme prožili stejné dětství - i když já dřela nejen na zahradě, ale též na polích a ve vinohradě, jsa dítko drobného kovozemědělce.
20.2.2006 13:53

Re: Vy jste můj člověk,

No my jsme sice makali jenom u babičky na zahradě, ale i to stačilo. Navíc výsledky práce nevalné, špenát vykvetl, kedlubny či co sežrali plzáci, atd.atd. Celé víkendy jsem trávili touhle odpornou činností a já si, jako malé robě, s motyčkou v ruce přísahala, že až budu velká, k tomuhle mě nikdo nedonutí....a taky, že ne.
 
Navíc - mám vám vyprávět jak by se asi snesly upravené záhonky a roční dobrman v pubertě nebo si to představíte sami ?
20.2.2006 9:56

Kačírku, jak bylo na Masupustu?

A jak se daří mým nejoblíbenějším pitinkám? :o)
20.2.2006 10:08

Re: Kačírku, jak bylo na Masupustu?

Ahojek! Škoda, že bylo ošklivo, takže sestra s dětmi nedorazila, protože Kikuš byla nastydlá. Nakonec jsme vzali s sebou Mrňavku, koupili jsme si dvě klobásy a šli na pivo, kam pak dorazila Petra s Davidem a Ešusem, takže hosté měli o zábavu postaráno a pejskové se celou dobu váleli po zemi a žužlali se. Bylo to moc fajn! Akorát to počasí co bylo v neděli, mohlo být i v tu sobotu. Andulku jsme včera vzali do místní pizzerie, takže si užila taky hospody, dostala kousek tuňáka a byla nadmíru spokojená. :o)) To bylo včera ale krásně, co?
20.2.2006 11:45

Re: Re: Kačírku, jak bylo na Masupustu?

Jojo, krásně bylo! Uvažovala jsem chvíli, že taky v sobotu vyrazím, ale odradilo mě počasí. Ale včera bylo kráááásně a jarně!
Major s Ešusem, to muselo být kino!
20.2.2006 12:16

Re: Re: Re: Kačírku, jak bylo na Masupustu?

no hele, hráli si nepřetržitě skoro 4 hodiny. Abbie z toho měla potom divoké sny :o)) Ash je veliký krasavec a má neuvěřitelně sametovou hlavu! My tam jeli za deště, bylo tam bláto, ale klobásky byly výýýborný, dělali tam i zelňáky a různé jiné dobroty. A viselo tam i prasátko spíš tedy prase a Abbie to vůbec nechápala a kroutila na to hlavou.
20.2.2006 12:21

Re: Re: Re: Re: Kačírku, jak bylo na Masupustu?

A budou nějaký fotočky? sim, sím :-D
20.2.2006 12:37

Re: Re: Re: Re: Re: Kačírku, jak bylo na Masupustu?

Bohužel, foťák jsme s sebou neměli, protože se situace vyvinula úplně jinak než jsme očekávali, navíc bylo hnusně. Ale i kdyby ten foťák byl, tak fotky by byly úplně rozmazané :o)) Ale určitě při dalším setkání pejsky vyfotíme.
20.2.2006 9:30

a jinak musím ohlásit

že včera v Praze jaro rozhodně bylo. Spáchaly jsme se ségrou, dvěma sestřenicemi, jedním dvouletým mrňátkem a čtyřmi psy dvouhodinovou procházku. Slunce pálilo, potoky vody tekly, bahno čvachtalo, led klouzal...prostě jarní idyla!!!!!!! :o))
20.2.2006 9:07

Taky mi choděj katalogy...

z jednoho husitského města pocházející. Letos dokonce přijelo auto. Vylez maník a nacpal katalog do schránky. Úžasnej katalog. Krásnej. Barevnej, Vybírám podle něj, když jdu nakoupit do normálního zahradnictví, neboť osudy rostlin z onoho superultra multizahradnictví byly stejně tristní. Místo objednané andělské trumpety přišlo něco co vypadalo jako zelená pastelka zapíchnutá do rašeliny. Jako zelená pastelka to vydrželo až do podzima, kdy to zhnědlo a zdechlo. Tymián vypadal měsíc furt stejně a najednou opadal a zdechnul. Nějaká plíseň ho sejmula. Šuškarda - podle katalogu odolná, na půdu nenáročná, byla první rok jako malý keříček a druhým rokem jsem ji už nenašel. Pak jsem to vzdal. Odmítl jsem sponzorovat hnusného skřeta z obálky. Zahrádku osazuji tím, co dostanu od sousedů, popřípadě co najdu kvést na místech, kam se vyváží zahrádkářský odpad. Protože když u nás v kraji úspěšně roste jenom pár druhů rostlin, tak to není tím, že by k nám nedorazila civilizace holandských předpěstovaných skleníkovek, ale proto, že v našich jílovitých, podmáčených, promrzajících a zemědělsky intenzivně chemicky ošetřovaných Vopičích horách prostě žádná Krakonošova zahrádka nemůže vyrůst...
20.2.2006 11:27

Re: Taky mi choděj katalogy...

Vaše poslední věta sedí.Ale vysvětlujte to manželce-ta nepřistoupí ani na argument,že za peníze vyhozené do různých sazenic,semínek,skleníků,pařenišť a podobně by nám mohli posílat letecky zeleninu z úrodných oblastí.Ale na druhou stranu-je to její koníček tak proč jí brát radost.Chlapi si do svých zálib také nedají kafrat...
20.2.2006 12:12

Re: Re: Taky mi choděj katalogy...

taky u vás musej růst kytky v zákrytu? U nás jo. A jakmile si nějaká potvora zkusí uhnout z lajny - plečku na ní! A ještě jedna zajímavost. Jakmile se kytce nějak podezřele daří, šup s ní do podmínek opačných původnímu stanovišti. Ona potom zhebne a děvenka ji s radostí vyhodí na kompost. Já za svoji osobu mohu říci, že když jsem tuhle fintu prohlédl, tak od té doby raději ani nekvetu zdravím. Co kdybych pak skončil na kompostě vedle těch umordovanejch chudinek...
20.2.2006 12:38

Re: Taky mi choděj katalogy...

Asi jsem si měla přečíst nejprve příspěvky a pak psát! Tento totiž přesně vystihuje mé zkušenosti. Takže: kdyby byla možná výměna, ráda se zúčastním............... Taky chodím od dob posledního zklamání zásilkových služeb s rostlinkami s lopatičkou a košíčkem po horách a dloubu kdejakou rostlinku, která se mi líbí (KRNAP tohle určitě nečte! A kdyby ano - věz milý KRNAPe, že to, co ty zničíš svým barbarským přístupem ke Krkonošům, to já napravuji přemístěním rostlin tam, kde se o pozemek někdo stará!) a tím pádem mám zahrádku jako tu "Krakonošovu", ale opravdu z místních zdrojů! 
20.2.2006 9:05

Paní Ruščáková

krásně jste mi připomněla, když jsme se ségrou na chatě sázeli Ostrožku a z celého hrdla jsme přitom v dětském opojení vyřvávaly Srááčkááá Osrožkááááá :o))) Mamča si je pak radši dosázela sama :o)Ale ta je fakt krásná :-) jo jo, kde jsou ty doby, kdy jsme na chatě (na kterou jsme jezdívali jen o víkendech) pěstovali na 5 polích brambory, a na zbytku cibuli, pórek, rajčata, kedlubny, zelí, květák, česnek, mrkev, petržel, celer, dýně, cukety, patizony, ředkvičky a jahody. Ve volných chvílích jsme stříhali jabloňový sad a do výkupu odváželi rybíz (černý i červený), angrešty, třešně a višně. Po nocích se poté páchala broskvová a blumová marmeláda..... jak stárneme my děti a i mamča a teta, který jsme na tom ponejvíce makaly, tak pole ubývají, zvětšují se plochy trávníku, nesázíme nový stromky (no, jen občas, třeba loni jsme vysadili novou hruštičku - ty jsou přece tááák dobrý, a pár jablůněk ;-)). Na letošek jsme si zakázaly veškerou zeleninu. Prý vysázíme jenom nějaký kytky....tak pak v létě poreferuju, jak to dopadlo. Ono jenom posekat ten trávník je záležitost na dva dny :-))) Ale předsevzetí jsou opravdu moc hezká věc...
20.2.2006 8:49

Měla jsem zahradu!

Leč přičinlivá pyromanická robátka, včetně mého vlastního, podpálila kůlnu a bylo nutno vystavět novou. Že přivezli do základů trochu víc betonu - no přece to nenecháme ztvrdnout! - Kůlna je o půl mětru výš, než původní. Nutno kolem ní vybudovat chodníček ku pohodlnému chození. Katastrofy netušíc, odskočila jsem si na oběd a po návratu našla jakousi betonovou verandu tyčící se vysoko nad terénem a opatřenou vkusnými schody, které se směrem ven zužují, takže nutno se plížit kolem zdi. Terasa za kůlnou patrně přečká i zánik galaxie a v případě války na ní mohu postavit bezzákluzové dělo. Do dolejší části zahrady dříve se chodilo se po dvou schůdcích. Teď, stojíc na dělostřelecké baště ,shlížím do hlubokého údolí a na výlet si budu brát proviant a bandasku s kafem. Co přičinlivá hospodyňka budu skákat pro jahůdku o půl metru niž a na zpáteční cestu si přistavím štokrdle.
Na kytičky kašlu, takhle pětitunka hlíny, kdyby byla...
20.2.2006 9:28

Re: Měla jsem zahradu!

Rputi, vyloženě jste opustila bitevní pole v nesprávný čas :o)) připomnělo mi to jednoho kdysi známého, který vybetonoval rodičům celou zahradu, protože opravoval Tatry a neměl je kam odstavovat :-///
20.2.2006 10:32

Re: Re: Měla jsem zahradu!

Velice důvěrně znám. Zahrádku jako dlaň, ale o každý milimetr musím bojovat s bratrem, který je majitelem poloviny mého rodného obydlí. Taky uznává pouze betonové plochy. A Vaše vyprávění mi připomnělo moje velmi podobné zaváhání. Kamarád s přednostou malovali pokoj (osobně zastávám názor, že amatérsky vymalováno je nejlépe JEN na bílo). Já škrábala WC a tak jsem se do toho boje zabrala, že byli pánové bez dozoru. Došli si  k "Najmanům" pro inspiraci do džbánku a kdesi vylovili válečky. Takový váleček v barvě zaschlé krve, který se vyznačuje velkým vzorem a i pečlivému amatéru párkrát ulítne pravidelnost.... Věřte, že jsem byla zralá na Chocholouška. Za několik týdnů se znovu přesvědčím, že právem, protože budeme odtahovat stěnu, která několik let zakrývá malou část této úžasné  výzdoby. Už se na to těším. 
20.2.2006 14:36

Re: Měla jsem zahradu!

Rputi tak nevím do jaké míry to s tou pětitunkou myslíte vážně,ale kdyby náhodou, zkuste nějakou velkou stavební firmu, třeba Metrostav, Skansku nebo tak něco, dělají různě velké výkopy a rádi se té hlíny zbaví, sháněla jsem takhle pro šéfa x kubíku a z Metrostavu to rádi dovezli a ještě půjčili bagr :-)
20.2.2006 8:49

jaro je kde?...

Na zahradě máme stále více než půl metru sněhu, včera a předevčírem pracně odledované chodníčky se do rána staly ledovou pastí, neboť ráno bylo -3. Ach jo. A i když jsme ráno byli na poměrně dlouhé vycházce, tak ani na slunné stráni nad rybníčkem po travičce ani stapy. Všude sníh, sníh a sníh...
Dotaz na paní Ruščákovou - podařilo se Vám zasadit ty prosincové tulipány?