22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

BTW: Do hospody

Zajít si hospody nebo do restaurace na něco dobrého obvykle patří mezi do kategorie drobných životních radostí – aspoň pokud jde o hosty, personál to pravda může vidět jinak. Potíže mohou nastat, když má některý z potenciálních hostů více než jeden obligátní pár nohou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
possum 31.7.2006 16:57

pri kazde navsteve CR zasnu,

kam vsude se se psem clovek dostane! Tady pes nesmi skoro nikam. Dnes uz ani do caravan park. Tudiz jedina moznost je stanovat a doufat, ze neprijde ranger.

Nejvic vzpominam na jeden den, kdy jsme se s mamou rozhodly podivat do jeskyni (jmeno mi ted vypadlo). Mama ma pudla, Penny (v poradi uz asi 4ty).  Prijely jsme, koupily listek a zjistily, ze prohlidka je za pul hodiny. Sly jsme kousek bokem, mama pustila Pennyho z voditka a rekla: tak se vybehej. A Penny zacal litat. Bohuzel, slovo litat neni dostatecne, museli by jste ho videt! Kolem presel mlady par, ktery ocividne psy moc v lasce nemel nebo si jen mysleli, ze vidi psa blazna. A pak prisel povel 'k noze', a voditko, Penny odveden a pripoutan. Samozrejme, kdyz videl, ze odchazime, prestoze dostal povel 'cekej', zaknucel a zastekal, protoze co kdyby...... Bylo nas nekolik, a take ten mlady par. Pani si vzala listky, zeptala se ci je pes a nebude-li to lidem vadit, muzeme ho vzit sebou. Nikomu to nevadilo, mlady par se bal rict, ze vadi a tak byl Penny odpoutan a vydali jsme se do jeskyn. Nejmin 15 minut mlady par koukal po psovi misto po jeskyni. A neverili svym ocim. Jako bychom meli jineho psa. Celou dobu sel panicce predpisove vedle nohy, nikoho si nevsimal, ani cuchat k nicemu nechtel.

ri 31.7.2006 20:03

Re: pri kazde navsteve CR zasnu,

zvláštní, já měla tenhle pocit, když jsme vyjeli z čech do německa. Kam všude může pes, taky jsme byli v jeskyních.

Rpuť 31.7.2006 14:29

Paní D, velmi podobná britské kočce je kočka kartouzká, ale na rozdíl od klidné britky dovede být i dost "bojová".

Bývají velmi inteligentní - měla jsem takového kocoura.

http://www.salix.cz/zvire/index.phtml?did=771

Rpuť 31.7.2006 14:33

P.S. - On člověk nikdy neví, jaký gen se projeví. Líza měla teď běhěm roku 18 koťat

a žádné z nich nebylo tak bojovné a životaschopné, jako ta současná. A zároveň jsou velice chytrá - dokonce už v 1 měsíci svého života reagovali na svá jména...a když jde o maso, je nutné rychle hodit a včas ruku schovat...:-)

Lída Š. 31.7.2006 11:25

Divný den plný vzpomínek

Když jsem byla ještě svobodná holka v invalidním důchodu, zkusila jsem si holotropně zadýchat. Prásklo to se mnou o zem:-/ a pár dní jsem byla na RIAPSu, což je něco jako miniblázinec ;-) I tam byl Ajvík se mnou a byl jako vždy bezvadný;-) Dokonce absolvoval i relaxační cvičení;-) Hlava je teplá a těžká, tlapa je teplá a těžká - krásně usínal;-D;-D;-D

Medvídek 31.7.2006 11:53

Re: Divný den plný vzpomínek

Cože jsi zkusila ?8-o

Lída Š. 31.7.2006 11:58

Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Holotropně dýchat:-D To je takovýto že se můžeš dostat aj do předchozích životů a tak;-)

Medvídek 31.7.2006 12:07

Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

A dostala ses ?;-)

Lída Š. 31.7.2006 12:25

Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Ne. Dostala jsem se na operační stůl, poslouchala hovory doktorů a vychutnala si veškerou operační bolest - bylo to žůžo;-€ Nicméně ostatní si prý prožili trauma porodu, jeden kluk si prožil svojí bouračku a jedna paní se snad opravdu dostala do minula - 6 hodin tam v tranzu tancovala nějaké rituální tanečky;-) Prožila si "světlo smrti" a byla strašně moc nadšená.

Medvídek 31.7.2006 12:46

Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

No nevím, myslím že hrát si s "temnými branami" do mozku není dobrý nápad....ale když to někoho baví....

Lída Š. 31.7.2006 12:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Inu - doplatila jsem na svojí zvídavost;-D Už by mě tam nikdo nedostal. Ale na druhou stranu, kdybych tam nešla,  nepotkala bych se s Jirkou;-) Možná bych byla ještě teď svobodné děvče;-D

Medvídek 31.7.2006 13:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Tak to aspoň mělo jisté pozitivní stránky.;-);-D

Lída Š. 31.7.2006 14:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Nicméně můj zájem o  věci tajemné neustává, zkušenostma si jen čistím cestičku;-)

Medvídek 31.7.2006 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Ale to je v pořádku, jen by si - jak říkám - člověk neměl hrát s otvíráním "temných bran". Může to být o zdraví, duševní nebo fyzické (jak ses sama přesvědčila). Já teď neumím na pár řádcích vysvětlit co tím míním, to by bylo na samostatný článek.:-)

Lída Š. 31.7.2006 14:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Prosím prosím smutně koukám - napiš ho;-)

Medvídek 31.7.2006 15:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Rozmyslím si to. Nevím jestli bych to uměl, víš ?.... já ještě tak různý do legrace laděný příběhy, toho jsem napsal kdysi dost na jiný server.... ale tohle je těžký téma a taky bych nerad dával návody k nedobrým experimentům.

Bláža 31.7.2006 15:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Já si myslím, že velmi záleží na tom, kdo holotropní dýchání vede a hlídá lidi, jestli je to opravdu odborník ve svém oboru a má zkušenosti, jelikož je to velmi labilní záležitost. Takže pozor na rádobyterapeuty!!! ale jsem ráda, že tu s tím má někdo zkušenost, se kterou se podělil, je to věc velmi zajímavá.....

MaRi 31.7.2006 15:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Podobné experimenty jsou VELICE nebezpečné, ať s "rádobyterapeuty", nebo s těmi zkušenými. Nemohu se o tom příliš rozepisovat, nemám vlastní zkušenosti, jen takové ty "kamarádka povídala", zato jak ze strany  bývalé léčitelky, tak "klientky" léčitele. Obě nezávisle na sobě - a s velkým, několikaletým, časovým rozdílem - řekly jedno a totéž: Podobné akce MOHOU v některé oblasti přinést úlevu, ale v jiné naopak radikální zhoršení.

Rpuť 31.7.2006 16:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Je to, v každém případě, pokoušení čerta, protože se tím, tak či onak, uvolňují v mozku síly, které neumíme ovládat.

jenny 31.7.2006 16:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Skutečná realita o holotropním dýchání je taková, že vlivem vysoké frekvence dechu postupně vydýcháte z krve významnou část kysličníku uhličitého CO2, který v ní stabilizuje hodnotu acido bazické rovnováhy( kyseliny ,zásady). Pokud krev přijde o nadměrnou část CO2, upadne organizmus do t.zv.respirační alkalozy,neboli převládnou zásadité složky a tělo je vystaveno metabolické otravě.  Je možné, že s tím dovedou odborníci z řad psychologie pracovat,ale není nutno otvírat všechny brány.

Lída Š. 1.8.2006 7:54

A já u této debaty už chyběla:-(

Dýchala jsem pod vedením Vančury za dozoru paní Groffové - maminky dra co to uvedl v život.

zana 31.7.2006 9:58

a teď jsem si vzpomněla

že o dovolené jsme v Orlických horách viděli na zahrádce, teda spíš u stolečků před hospodou na náměstí  taky koně:-D!. Tři!! Dostali vodu do kýblů, ale nechutnala jim, tak je s ní páníčkové aspoň namočili a slíbili jim potok;-).

Paní D.R. dostala jste ode mne mail s povídáním o Orlických horách? Asi v půlce minulého týdne.

Medvídek 31.7.2006 10:12

Re: a teď jsem si vzpomněla

Já viděl v hospodě ryby - úhoře, kapra a několik velkých ryb které jsem nepoznal, nejsem rybolog. Ale všechny byly místní. Hospoda slula U Zlatého karase.:-)

zana 31.7.2006 10:26

Re: Re: a teď jsem si vzpomněla

Medvídku, Medvídku:-D, já koně viděla před hospodou. Tys ryby určitě viděl v akvárku, resp. na talíři, to se nepočítá;-D;-D;-P.

Lída Š. 31.7.2006 10:29

Re: Re: Re: a teď jsem si vzpomněla

Jo jo, člověk někdy vidí divný věci:-D:-D:-D

Medvídek 31.7.2006 10:35

Re: Re: Re: a teď jsem si vzpomněla

V akváriích byly. ;-D

Kardiak 31.7.2006 18:04

Re: Re: Re: Re: a teď jsem si vzpomněla

A měli jména,anebo byli ke konzumaci?

zana 31.7.2006 9:33

koukám

že s příchodem kotěcího dorostence se články jen sypou;-D. A co dělá Mia?

Jinak mi přijde, že se věci snad už hodně změnily, v hospodách vídáme hodně pejsků a misky na pití už jsou taky docela běžnou výbavou.

D. R. 31.7.2006 11:48

Re: koukám

Mia je dravčí mládě, nejspíš má mezi předky rysa -- už jsem jí kontrolovala uši a ty štětičky tam úplně vidím! Představte si kotě sedící v chodbě. Má vzdálený výraz, sedí naprosto nehybně a evidentně medituje. Jdu kolem a jí kolem nosu zavíří okraj mé letní sukně. Co myslíte, že ani ne dvouměsíční kotě udělá? Lekne se a uteče? Možná ta normální to opravdu udělají. Ne tak Mia. Ta se také lekne, ale okamžitě zaútočí! V tomto případě to unamenalo, že mě kousla do palce u nohy...:)))

Jinak dnes prvně vylezla po schodech a poctila mě svojí přítomností. Lehla si vedle notebooku a usnula. Jo a je strašně ukecaná. To její mňaúúú slyšíme co chvilku, když se její výsosti něco nezdá... Ale roztomilá je,  to ano. Veterinář ji odčervil, dostala kapky na zánět v očích a pokud bude OK, půjdeme za dva týdny na drobnou operaci - slečinka má kýlu. Doufám, že se nepokusí veterináře sežrat. Moc bych se divila, kdyby ji to nenapadlo :-D

Rpuť 31.7.2006 12:14

Paní D., mrkněte na britská koťata, ta kulatá kebulka není evropská kočka.

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/319321/Prodame-kotata-britska-modra.php