27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

BTW: Do hospody

Zajít si hospody nebo do restaurace na něco dobrého obvykle patří mezi do kategorie drobných životních radostí – aspoň pokud jde o hosty, personál to pravda může vidět jinak. Potíže mohou nastat, když má některý z potenciálních hostů více než jeden obligátní pár nohou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lída Š. 1.8.2006 7:54

A já u této debaty už chyběla:-(

Dýchala jsem pod vedením Vančury za dozoru paní Groffové - maminky dra co to uvedl v život.

ri 31.7.2006 20:03

Re: pri kazde navsteve CR zasnu,

zvláštní, já měla tenhle pocit, když jsme vyjeli z čech do německa. Kam všude může pes, taky jsme byli v jeskyních.

Xerxová 31.7.2006 18:39

Re: Re: Re: :o)

Základem je písemka (jinak se výpočty zkouší špatně) a tam mrně nebude. Pokud to jen trochu půjde, kolegové se pak pomazlí a já dozkouším. Takže může Betka tak akorát zapisovat do indexů.

Kardiak 31.7.2006 18:04

Re: Re: Re: Re: a teď jsem si vzpomněla

A měli jména,anebo byli ke konzumaci?

Kardiak 31.7.2006 17:58

Re: Vzpomínka

No,ale představa je tu pěkná,ne?;-D

Kardiak 31.7.2006 17:53

Re: Rocco

Jejda,tam studoval synovec.To se ho musím zeptat,jestli se s Roccem neznal.:-P;-D

possum 31.7.2006 16:57

pri kazde navsteve CR zasnu,

kam vsude se se psem clovek dostane! Tady pes nesmi skoro nikam. Dnes uz ani do caravan park. Tudiz jedina moznost je stanovat a doufat, ze neprijde ranger.

Nejvic vzpominam na jeden den, kdy jsme se s mamou rozhodly podivat do jeskyni (jmeno mi ted vypadlo). Mama ma pudla, Penny (v poradi uz asi 4ty).  Prijely jsme, koupily listek a zjistily, ze prohlidka je za pul hodiny. Sly jsme kousek bokem, mama pustila Pennyho z voditka a rekla: tak se vybehej. A Penny zacal litat. Bohuzel, slovo litat neni dostatecne, museli by jste ho videt! Kolem presel mlady par, ktery ocividne psy moc v lasce nemel nebo si jen mysleli, ze vidi psa blazna. A pak prisel povel 'k noze', a voditko, Penny odveden a pripoutan. Samozrejme, kdyz videl, ze odchazime, prestoze dostal povel 'cekej', zaknucel a zastekal, protoze co kdyby...... Bylo nas nekolik, a take ten mlady par. Pani si vzala listky, zeptala se ci je pes a nebude-li to lidem vadit, muzeme ho vzit sebou. Nikomu to nevadilo, mlady par se bal rict, ze vadi a tak byl Penny odpoutan a vydali jsme se do jeskyn. Nejmin 15 minut mlady par koukal po psovi misto po jeskyni. A neverili svym ocim. Jako bychom meli jineho psa. Celou dobu sel panicce predpisove vedle nohy, nikoho si nevsimal, ani cuchat k nicemu nechtel.

jenny 31.7.2006 16:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Skutečná realita o holotropním dýchání je taková, že vlivem vysoké frekvence dechu postupně vydýcháte z krve významnou část kysličníku uhličitého CO2, který v ní stabilizuje hodnotu acido bazické rovnováhy( kyseliny ,zásady). Pokud krev přijde o nadměrnou část CO2, upadne organizmus do t.zv.respirační alkalozy,neboli převládnou zásadité složky a tělo je vystaveno metabolické otravě.  Je možné, že s tím dovedou odborníci z řad psychologie pracovat,ale není nutno otvírat všechny brány.

Rpuť 31.7.2006 16:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Je to, v každém případě, pokoušení čerta, protože se tím, tak či onak, uvolňují v mozku síly, které neumíme ovládat.

MaRi 31.7.2006 15:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Podobné experimenty jsou VELICE nebezpečné, ať s "rádobyterapeuty", nebo s těmi zkušenými. Nemohu se o tom příliš rozepisovat, nemám vlastní zkušenosti, jen takové ty "kamarádka povídala", zato jak ze strany  bývalé léčitelky, tak "klientky" léčitele. Obě nezávisle na sobě - a s velkým, několikaletým, časovým rozdílem - řekly jedno a totéž: Podobné akce MOHOU v některé oblasti přinést úlevu, ale v jiné naopak radikální zhoršení.

Bláža 31.7.2006 15:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Já si myslím, že velmi záleží na tom, kdo holotropní dýchání vede a hlídá lidi, jestli je to opravdu odborník ve svém oboru a má zkušenosti, jelikož je to velmi labilní záležitost. Takže pozor na rádobyterapeuty!!! ale jsem ráda, že tu s tím má někdo zkušenost, se kterou se podělil, je to věc velmi zajímavá.....

Medvídek 31.7.2006 15:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Rozmyslím si to. Nevím jestli bych to uměl, víš ?.... já ještě tak různý do legrace laděný příběhy, toho jsem napsal kdysi dost na jiný server.... ale tohle je těžký téma a taky bych nerad dával návody k nedobrým experimentům.

Lída Š. 31.7.2006 14:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Prosím prosím smutně koukám - napiš ho;-)

Medvídek 31.7.2006 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Ale to je v pořádku, jen by si - jak říkám - člověk neměl hrát s otvíráním "temných bran". Může to být o zdraví, duševní nebo fyzické (jak ses sama přesvědčila). Já teď neumím na pár řádcích vysvětlit co tím míním, to by bylo na samostatný článek.:-)

Rpuť 31.7.2006 14:33

P.S. - On člověk nikdy neví, jaký gen se projeví. Líza měla teď běhěm roku 18 koťat

a žádné z nich nebylo tak bojovné a životaschopné, jako ta současná. A zároveň jsou velice chytrá - dokonce už v 1 měsíci svého života reagovali na svá jména...a když jde o maso, je nutné rychle hodit a včas ruku schovat...:-)

Rpuť 31.7.2006 14:29

Paní D, velmi podobná britské kočce je kočka kartouzká, ale na rozdíl od klidné britky dovede být i dost "bojová".

Bývají velmi inteligentní - měla jsem takového kocoura.

http://www.salix.cz/zvire/index.phtml?did=771

jenny 31.7.2006 14:14

Re: Re: Re: psí restaurace a hospůdky

Teď jsem nahlídla na Betynku, má úžasně vzorný postoj na vytvoření bobku, mohla by sloužit přímo jako příklad pro ostatní štěníky, tak přeju znovu už jenom radost a radost a pěkně napucinkované břuško Betynce.:-D

Apina 31.7.2006 14:09

Re: Re: Vzpomínka

Toto trochu jízlivě komentoval už Kosmas, když napsal, že kůň tu cestu již vícekrát šel. Koneckonců ta Libuše byla opravdu chytrá ženská a dobře to zařídila, chlapi měli za vládce muže, jak si přáli,  a ona byla také spokojená.

Lída Š. 31.7.2006 14:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Nicméně můj zájem o  věci tajemné neustává, zkušenostma si jen čistím cestičku;-)

zana 31.7.2006 13:25

Re: Re: znáte ty populární rekonstrukce středověkých bitev?

R^;-DR^

Zdena b.p. 31.7.2006 13:12

Re: znáte ty populární rekonstrukce středověkých bitev?

Zano, moje paní Mínová je vychovaná jako milá a přítulná čičí, ale když se jednou pan Zrzavý bál velkého kocoura, který se drze vecpal k nám na dvorek, tak nastoupila. Kocour byl o třetinu větší, než ona, ale ona byla dokonale v přesile, protože jí adrenalin přímo kapal z fousů. Vypráskala ho jednou pro vždy 8-o.

Medvídek 31.7.2006 13:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Tak to aspoň mělo jisté pozitivní stránky.;-);-D

Lída Š. 31.7.2006 12:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Inu - doplatila jsem na svojí zvídavost;-D Už by mě tam nikdo nedostal. Ale na druhou stranu, kdybych tam nešla,  nepotkala bych se s Jirkou;-) Možná bych byla ještě teď svobodné děvče;-D

zana 31.7.2006 12:52

znáte ty populární rekonstrukce středověkých bitev?

Úplně to vidím. Rytíři na koních, děla, kopiníci, rachot bubnů - a uprostřed na polštářku na vybraném bělouši bojové kotě. A když už jsou všechny naděje ztraceny, tak ho na nepřítele vypustí. A je vymalováno.;-D;-D

Zdena b.p. 31.7.2006 12:48

Re: Re: Paní D., mrkněte na britská koťata, ta kulatá kebulka není evropská kočka.

Je asi její (i Vaše) veliké štěstí, že je s ní i druhá kočičí princezna.Já mám totiž vypracovanou teori, že koťata, která nejsou osamělá, dostanou v prvních měsících povědomí o tom, co bolí. Nikdy jsem nestrpěla  aby si člověčí mláďata hrála s koťaty bojovně. Ono je to ze začátku zábavné, ale číči nemají pojem o tom, jak být něžné a jejich přítomnost dost bolí.

Medvídek 31.7.2006 12:46

Re: Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

No nevím, myslím že hrát si s "temnými branami" do mozku není dobrý nápad....ale když to někoho baví....

zana 31.7.2006 12:42

Re: Re: :o)

bylo by ale poctivé je varovat, že kdo nebude nic umět, na toho ji necháš skočit a sežrat ;-D;-D

D. R. 31.7.2006 12:32

Re: Paní D., mrkněte na britská koťata, ta kulatá kebulka není evropská kočka.

To je fakt, Mia vypadá opravdu podobně. Ale co ta povaha? Jsou britky bitevní kočky? Mia by mohla klidně druhým jménem mohla být Pitipačka...

Lída Š. 31.7.2006 12:27

Re: Re: Re: :o)

A tak hnojaři jsou zvyknutý na Bedříška ;-)

Lída Š. 31.7.2006 12:25

Re: Re: Re: Re: Divný den plný vzpomínek

Ne. Dostala jsem se na operační stůl, poslouchala hovory doktorů a vychutnala si veškerou operační bolest - bylo to žůžo;-€ Nicméně ostatní si prý prožili trauma porodu, jeden kluk si prožil svojí bouračku a jedna paní se snad opravdu dostala do minula - 6 hodin tam v tranzu tancovala nějaké rituální tanečky;-) Prožila si "světlo smrti" a byla strašně moc nadšená.