2.8.2021 | Svátek má Gustav


Diskuse k článku

105 PLUS: Výbuch

Chtěla jsem hned na začátku upřesnit, že se obloukem vyhnu výbuchům skutečným.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 13.5.2021 13:59

Tak mě napadlo, jestli jste někdo zažili, když opravdu bouchnou saze?

T. Zana 13.5.2021 15:39

Osobně ne, ale v rodině se tradovalo, že kdysi, ještě když v koupelně starého bytu byla taková ta válcová věc, v které se dole topilo, aby byla teplá voda, tohle zařízení bouchlo.

Prý se znova malovalo :-P.

A. Alimo 13.5.2021 15:51

Taky jsme měli doma v koupelně "tu věc" a jednou nám tam do komína vletěl nebo spadnul vrabčák. Jak se mu to povedlo nevím, nad námi bylo ještě jedno patro. Já byla zrovna v koupelně a slyšela jsem jak něco haraší, šíleně jsem se vyděsila - bylo mi asi 10 let a vylítla řvoucí ven. Pak nastoupil taťka a po delší době vyšel celej černej ;-D. Koupelna se taky malovala.

Z. Lika 13.5.2021 16:18

Znám příhodu o kachlácích, ve kterých tamější přednosta přitápěl nějakými pohonnými hmotami. Mezi škodami byly i spečené silonky přímo na nositelce.

T. Zana 13.5.2021 17:30

Ach, to jsi mi připomněla moc hezkou příhodu, kterou jsem fakt zažila. Není to o kamnech, ale oheň tam je ;-).

Naši měli chatu. Vedle nás měla chatu rodina pana řídícího z nedalekého městečka. Byl to absolutně nepraktický člověk. Měli kluka, který věkově vycházel mezi mne a mého bráchu, takže jsme se kamarádili.

No a takhle jednou se obě rodiny dohodly, že se udělá táborák. Dřevo nachystáno, můj tatínek se jal zapalovat, ale nechytalo to. V tu chvíli se pan řídící vzdálil a za moment byl zpátky s kanystrem. Tatínek sotva stačil uhnout, když do toho ten benzín chrstnul.

V ohništi už nějaký žhavý uhlík byl, takže benzin v tu ránu chytnul, plamen vletěl zpátky a tomu nešťastníkovi zapálil bundu. Před našima vyvalenýma očima následovala humorná scénka, kdy ho tatínek povalil a jal se uplácávat svojí bundou.

No... nakonec se vlastně nikomu nic nestalo, ale pamatuju si to dost barvitě dodnes.

Z. Lika 13.5.2021 17:35

Pan řídící se měl držet své funkce - řídit zpovzdálí. Jinak tedy - panebože!!

Z. Matylda 13.5.2021 18:24

Připomnělo mi to dobu, kdy se můj muž s kamarády učili kaskadérské výkony včetně "hořícího muže". Jenže ten vaťák jednou nějak víc polili a ten kamarád nešel uhasit. Obvykle to natáčeli na kameru, cokoli takhle zkoušeli, ovšem v tomto případě pak kameraman škrábnul s kamerou a byly slyšet jen zvuky, jak se přidal k hašení... no, kamarád byl popálenej v podstatě decentně, na to, jaký plameny na sobě měl :-)

E. Žampachová 13.5.2021 19:50

Tyhle legrace jsou o hubu. Mél kliku. Popáleniny nemám ráda, stážovali jsme na popáleninovém oddělení. Je to už hodně let, ale pamatuju si to dodnes.

Jinak MLP má historku z vojny, kterak chtěl zdravoťák zlikvidovat éter. Hodil ho do kotle. Naštěstí to byla méně než půllitrovka, takže to nebouchlo, ale plameny snad šlehaly i z komína.