27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

105 PLUS: Výbuch

Chtěla jsem hned na začátku upřesnit, že se obloukem vyhnu výbuchům skutečným.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 18.5.2021 13:23

:-);-D

E. Žampachová 13.5.2021 19:57

Snad ještě zafunguje ve společnosti pud sebezáchovy. Jinak by to mohlo skončit špatně. Je dobré, že jsou osobnosti které nemlčí a nemusí mlčet, protože jsou dost silné a známé. A sebevědomé na to, aby se nezalekly verbálního lynče.

Z. Jajka 13.5.2021 19:56

Naprostý souhlas

E. Žampachová 13.5.2021 19:50

Tyhle legrace jsou o hubu. Mél kliku. Popáleniny nemám ráda, stážovali jsme na popáleninovém oddělení. Je to už hodně let, ale pamatuju si to dodnes.

Jinak MLP má historku z vojny, kterak chtěl zdravoťák zlikvidovat éter. Hodil ho do kotle. Naštěstí to byla méně než půllitrovka, takže to nebouchlo, ale plameny snad šlehaly i z komína.

A. Zemanová 13.5.2021 19:35

Děkuji vám všem za přečtení i zajímavé příběhy :-) a milá slova v komentářích.

Objímání, ale i správné výbuchy se stále ještě učíme, asi to práce na celý život. :-)

A. Zemanová 13.5.2021 19:31

Děkuju Ti, Blážo. :-)

A. Zemanová 13.5.2021 19:31

Mám to podobně, Abytko. Přes všechnu tu hrůzu a lítost se mi zdá to místo nadějeplné, snad díky těm lidem, kteří se o něj starají. Snad díky malé kapličce, postavené z trosek zřícené věže. Snad kvůli krásnému dni v krásné krajině.

M. Crossette 13.5.2021 19:25

Také plně souhlasím. Obávám se, že Amerika se v tomto směru po téhle šikmé "woke" plošině klouže nezadržitelně a už nenávratně dolu a bohužel horší a smutnější je, že se Evropa klouže zcela dobrovolně s ní.

M. Crossette 13.5.2021 19:16

Ano, jak Vave zmínila Skoky, hned jsem si vzpomněla, že tam už Abyt a Zana byly. Do té doby jsem o Skokách vůbec nevěděla. A samozřejmě jsem si vybavila i ty "duchy" v Lukově, o nich jsem si tenkrát četla i víc ne netu. Takže znovu díky za tyhle a podobné Rozcestníky, co zde Zvířetníci(ce) poskytují R^

M. Crossette 13.5.2021 19:10

Zano, jsem na tom stejně. Nevybuchuji, jaksi to neumím - ani v manželství, ani dříve před ním, tedy nepamatuji se, že by bych kdy "vypěnila". Když se naštvu, spolknu to, mlčím a myslím si své (má té nakonec větší odezvu, než kdybych se ozvala). Když se cítím ublížená, brečím. V obou případech je paku nás krátce tichá domácnost, ale i tehdy max. den. Nesnáším neshody, takže, na tu poslední se už vůbec nepamatuje, jsou to roky. Jak je občas vidět ve filmu, že se někdo (on či ona) naštve tak, že vztekle smahem smete vše ze stolu (často rozbitné věci) - to si fakt nedovedu představit, že bych dokázala. Ovšem na to jaká jsem "emotivní plačka" mám na sebe často zlost. Asi jako ty si také říkám, že kdybych si uměla ulevit křikem bylo by to možná lepší, protože to emotivní zranění (od kohokoliv) se mě drží déle. No co nadělám.

Nezažila jsem bouchutí skutečných sazí, zažila jsem (několikrát) bouchnutí pečené brambory v troubě a to také stojí za to:-). Čím větší brambory, tím větší binec. A když se to neřeší hned, tak silně připečené kousky roztrhané brambory po celém vnitřku trouby - no radost dobře na půl hodiny čištění. ;-€

Z. Jenny 13.5.2021 18:50

Chápu Tě! V

Z. Matylda 13.5.2021 18:24

Připomnělo mi to dobu, kdy se můj muž s kamarády učili kaskadérské výkony včetně "hořícího muže". Jenže ten vaťák jednou nějak víc polili a ten kamarád nešel uhasit. Obvykle to natáčeli na kameru, cokoli takhle zkoušeli, ovšem v tomto případě pak kameraman škrábnul s kamerou a byly slyšet jen zvuky, jak se přidal k hašení... no, kamarád byl popálenej v podstatě decentně, na to, jaký plameny na sobě měl :-)

Z. Lika 13.5.2021 17:35

Pan řídící se měl držet své funkce - řídit zpovzdálí. Jinak tedy - panebože!!

T. Zana 13.5.2021 17:30

Ach, to jsi mi připomněla moc hezkou příhodu, kterou jsem fakt zažila. Není to o kamnech, ale oheň tam je ;-).

Naši měli chatu. Vedle nás měla chatu rodina pana řídícího z nedalekého městečka. Byl to absolutně nepraktický člověk. Měli kluka, který věkově vycházel mezi mne a mého bráchu, takže jsme se kamarádili.

No a takhle jednou se obě rodiny dohodly, že se udělá táborák. Dřevo nachystáno, můj tatínek se jal zapalovat, ale nechytalo to. V tu chvíli se pan řídící vzdálil a za moment byl zpátky s kanystrem. Tatínek sotva stačil uhnout, když do toho ten benzín chrstnul.

V ohništi už nějaký žhavý uhlík byl, takže benzin v tu ránu chytnul, plamen vletěl zpátky a tomu nešťastníkovi zapálil bundu. Před našima vyvalenýma očima následovala humorná scénka, kdy ho tatínek povalil a jal se uplácávat svojí bundou.

No... nakonec se vlastně nikomu nic nestalo, ale pamatuju si to dost barvitě dodnes.

Z. Lika 13.5.2021 16:18

Znám příhodu o kachlácích, ve kterých tamější přednosta přitápěl nějakými pohonnými hmotami. Mezi škodami byly i spečené silonky přímo na nositelce.

A. Alimo 13.5.2021 15:51

Taky jsme měli doma v koupelně "tu věc" a jednou nám tam do komína vletěl nebo spadnul vrabčák. Jak se mu to povedlo nevím, nad námi bylo ještě jedno patro. Já byla zrovna v koupelně a slyšela jsem jak něco haraší, šíleně jsem se vyděsila - bylo mi asi 10 let a vylítla řvoucí ven. Pak nastoupil taťka a po delší době vyšel celej černej ;-D. Koupelna se taky malovala.

Z. Yga 13.5.2021 15:50

Já myslím, že na nápravu je u nás už pozdě! ;-D;-D

T. Zana 13.5.2021 15:39

Osobně ne, ale v rodině se tradovalo, že kdysi, ještě když v koupelně starého bytu byla taková ta válcová věc, v které se dole topilo, aby byla teplá voda, tohle zařízení bouchlo.

Prý se znova malovalo :-P.

L. Blaza 13.5.2021 14:56

Klobouk dolů, jak jsi se vypořádala se zadaným tématem! R^

Z. Lika 13.5.2021 13:59

Tak mě napadlo, jestli jste někdo zažili, když opravdu bouchnou saze?

Z. Matylda 13.5.2021 13:35

Vanil klidně vydržela celou noc, ale když jsem byla v práci, tak ne- ať jsem přišla dřív nebo později.. asi do roka.

E. Žampachová 13.5.2021 12:51

Známe, když je doma štěně, nechodíme bosi (přece jen mýt to z podrážky je lepší). Jen jsem nepříčetná z toho, že ona když chce, tak si říci UMÍ. Ale jak začalo pršet, tak si ven půjde klidně hrát, ale čurat ani náhodou. Domácí štěňata jsou čuňata vždy déle. Ale v kombinaci s tím žebrem toho bylo dnes na mě moc. To víš, že ji nezabiju.

E. Žampachová 13.5.2021 12:44

Ale uvědomujete si, že se souhlasem stáváte také zaostalými homofobními sexisty (sexistkami), nejspíše i xenofoby, zralými za nějakou nápravu ;-)?

A. Bytová 13.5.2021 12:43

Vave, výbuch emocí, který mě postihl ve Skocích jsem vstřebávala asi rok. Postupoval od bezmocného vzteku přes velkou lítost a zmírnil se až jakousi těžko popsatelnou nadějí. Jsem ráda, žes tam taky byla.

Z. Jenny 13.5.2021 12:19

Taktéž! R^

Z. Janaba 13.5.2021 11:57

Nezabíjej ji! Čůrání i bolavé žebro přejdou.

Když jsme desetitýdenního Scotta přinesli domů, asi týden měl každou noc průjem. Vícekrát. I když sebou od chovatele dostal žradlo, na které byl zvyklý, asi stresoval. Podlaha v mé ložnici byla vystlána papírovými ubrusy, štěně bylo fofrem vynášeno aspoň do koupelny a přesto jsem v rozespalosti přečasto šlápla bosou nohou do... no právě do toho. Doporučuji, ve tři ráno, lahůdka! Pak si uvědomil, že tady holt bude teď bydlet a v podstatě se to dá, tak to z ničeho nic přestalo. I Laudie si posléze řekne, že si řekne! :-)

E. Zvolánková 13.5.2021 11:50

Pod to se lze jen podepsat. Taky bych to ale takhle trefně nedokázala říci, takže díky, EviR^

A. Alimo 13.5.2021 11:45

Jo, občas ve mně bouchnou saze. Doma ani ne, protože MLP je naprostý kliďas a většinou to končí smíchem, protože jde obvykle o blbost, ale sem tam....;-D, konec konců kdo by se za 47 let nepohádal?

Když jsem ještě chodila do práce, na své podřízené jsem nikdy ani nezvýšila hlas, stačil pohled;-D. Ale pamatuju si a ještě dneska si to účastníci události pamatují, že jsem se jednou neovládla a doslova jsem řvala na svoji šéfovou na chodbě a bylo mi v té chvíli jedno kolik tam je lidí, chtěla jsem onen pokyn písemně a mimo jiné jsem jí vyhrožovala Černými ovcemi pokud mi ho opravdu napíše. No nenapsala a dost dlouho kolem mne chodila zlehka našlapujíc;-D

Z. Matylda 13.5.2021 11:44

Nooo, myslela jsme si, že když Vanilka byla nejstarší štěně(ve chvíli odběru), co jsem kdy měla, bude to pohoda. Omyl. Byla největší čuník, protože jí to bylo úplně šumák...

E. Zvolánková 13.5.2021 11:40

Evi, kolegyně má goldenku a ta se naučila chodit ven až ve 3/4 roce, jinak je to ale učenlivá čubina a žádný retard...Kolegyně říkala, že dělali taky, co mohli, ale čuba se nevyčurala venku takřka nikdy a pak to udělala doma na koberec...a to samé s bobkem...Prostě si to v té své kebulce nějak blbě spojila asi...nevím, ale teď je jí rok a doma už neudělá nikdy nic. Třeba to Laudii taky má nějak v hlavě "pomotané" a ví to jen ona sama, jak:-P