26.6.2022 | Svátek má Adriana


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 22.5.2022 9:31

Budiž místním pomatencům, kteří hájí faťáka zelenského a jeho fašistický režim na Ukrajině odpuštěno - komu pánbůh nenadělil, v apatyce nekoupí...

J. Franke 22.5.2022 13:42

Vám ovšem nadělil notně. Hájit bolševického kágébáka by mne nikdy nenapadlo.

M. Vaněk 22.5.2022 18:02

Co vás by tak mohlo napadnout..., maximálně opičí neštovice, a to bude spíše ta lepší varianta. :-)

J. Poláček 23.5.2022 9:10

Pane Vaněk, autor článku velice seriózně popisuje komplexní problém dneška. Nemá za potřebí slovníkem "feťáků a fašistů " (a jiné lůzy) trollovat mezi těmi co si chtějí rozšířit své poznatky. Pokud by jste snad i vy chtěl něco přispět k aktuálnímu nebo i jiným tématům, tak pište, budu se těšit na vaši analýzu. Je mi jedno na jaké straně stojíte, máte li co nabídnout - tak ven s tím. A pokud snad ne, dávám pár tipů : protiraketová obrana, role finanční stability státu na výkonnost obranného průmyslu, jak zadržet vodu v krajině, hasitelnost požárů v tundře, těžba lítia na měsíci, zvyšování účinnosti solárních panelů, máme platit na VŠ školné ? , většinový volební systém - výhody a nevýhody, elektronické volby - ano/ne, reforma důchodů, porodnost v Rusku, porodnost v Nigérii, porodnost ve Španělsku, dopad války na Ukrajině a posilování Frontexu - je to sci-fi ? , bude Severní Irsko připojeno k Irské republice, zvyšování účinnosti odsolování mořské vody, ....... třeba vás napadne i něco jiného. Nebojte se a pište.

M. Vaněk 23.5.2022 13:30

Pane Poláčku, děkuji za podněty, ale každý rozumný a samostatně myslící občan, který používá selský rozum, má ve vámi nastíněných tématech jasno. Např.: My nemáme žádný, tím méně "obranný" průmysl, my totiž už nemáme vůbec nic, kromě dluhů, které nesplatí ani vnuci našich vnuků. Volby, jak je zde již dvaatřicet let známo, jsou jen komeide k dosazení loutek - viz "zvolení" LOW 00 díky "korespondenčním" hlasům z tramtárie, a např. porušením Ústavy při posledních volbách. Na Ukrajině není žádná válka - Ukrajina odebírá, stejně jako drtivá většina západních zemí, ruský plyn a ropu, což by jistě nešlo, kdyby byla ve válečném stavu s RF (to se týká i kolonií jako je ČR, která servilně opakuje válečnou rétoriku svých amerických pánů). Pokud vás tíží další témata, jistě se vám v dohledné době dostane rozhřešení. :-)

V. Podracký 21.5.2022 18:09

Autor je typicky odtažen od reality. Podstatu problému má převzatou z propagandy. zapomněl, že Zeleňskij je demokraticky zvolený nacionalistický vůdce s fašizující praxí. K ruské menšině se chová jako nacističtí okupanti k českému obyvatelstvu za protektorátu. Nesmí mluvit rusky, nesmí být ruské nápisy a ve škole je postupně zaváděna výhradně ukrajinština. neposlušní jsou trestáni a nuceni se vystěhovat. Donbas trvale odstřeloval bez ohledu na civilní obyvatelstvo. Pokud někdo tuto realitu nechápe, nemůže zplodit ve své hlavě nic realitě odpovídajícího a také nemůže ani vymyslet řešení. Jedině nekonečnou válku.

P. Vosicky 22.5.2022 0:13

Jak vystřižené z ruské propagandy... RvRv

D. Bouška 22.5.2022 2:37

RvRv

J. Pernicová 22.5.2022 21:03

;-DRv

J. Poláček 23.5.2022 9:24

Pane Podracký - rozumím. Je proto morálně ospravedlnitelné takové nestvůry napadnout a zničit, vč žen a dětí - to proto aby už nikdy takové nestvůry po zemi nechodili ! Váha Ruského pasu mimo RF zdá se je víc než rota průzkumníků. Logiku to má. Rusko není žádný stát slabochů. Ti se nedají, to se ví. Prostě i kdyby to tak úplně s tím Zelenským nebylo pravda, jak naznačujete s dobře informovaných zdrojů blízkých Kremlu, muselo by se to vyrobit ! To není problém, v Rusku (a nejen tam) mají zkušenosti a invenci také, ani s publikem není problém. Vlastně s tím nemají problém nikde, pokud pofučí plyn a poteče ropa. V Římě, Paříži a Berlíně zdá se také ne.

J. Franke 21.5.2022 8:00

Vidím to také tak.

K. Šubrt 21.5.2022 6:37

Jak muze nekdo podporovat "zachranu tvare" grázla putina a jeho pacholku ?

B. Rudolf 21.5.2022 5:51

Rozbor uvedený v článku mi připadá velmi výstižný. Myslím si totéž.

I. Polák 22.5.2022 14:07

100% trefa do černého. Pokud jde o ruskou virtuální realitu.

L. David 20.5.2022 22:13

Ukončit válku znamená myslet více na ukrajinský lid a jeho budoucnost- píše autor článku.

Ptám se, zda to rovněž znamená myslet na zachování všech ukrajinských nacistických uskupení ? ?

B. Rudolf 21.5.2022 5:50

Nacistické je ve skutečnosti Rusko. Svou ideologií a svými činy ve vztahu k Ukrajincům. Proto je potřeba ho maximálně oslabit.

Ukrajinu bude potřeba znovu vybudovat.

Z. Koutecký 21.5.2022 12:02

Ano, pokud Ukrajina zvítězí, bude ji nutno znovu vybudovat. Zelenskyj předpokládá, že na to bude potřeba cca 5 miliard dolarů měsíčně. EU souhlasí, že z toho zaplatí 3 miliardy dolarů měsíčně a chystá se založit za tím účelem zvláštní fond. Otázka je, kde na to vezmeme. Asi si půjčíme. Jenže zatím to na rychlé vítězství Ukrajiny, tj. dle podmínek Ukrajiny stažení ruských vojsk z Ukrajiny a vrácení Krymu, nevypadá. A zbrojní podpora Ukrajiny také něco stojí. Navíc Zelenskyj prohlašuje, že potřebuje nejen zbraně, ale teď už i ty dolary. Což může být při naší současné i výhledové ekonomické situaci dost problém. K tomu všemu ještě se evidentně zvyšuje napětí mezi Čínou a USA, respektive Čínou a paktem ANZUS. K problému s Taiwanem se totiž přidal ještě problém se Šalamounskými ostrovy. Zapeklitá situace, nehledě na očekávaný příliv hladovějících migrantů z Afriky a Asie.

B. Rudolf 21.5.2022 16:19

Zatím to na mír nevypadá hlavně proto, že Rusové nikdy nepřišli s návrhem mírového upořádání, který by nebyl zcela mimo mísu.

Jak to bude po válce, to nevíme. Asi by bylo rozumné pomoci Ukrajině s obnovou země. Já jsem pro to, aby z toho co nejvíc zaplatili Rusové. Dobrovolně na to samozřejmě nic nedají, ale zatím máme (Západ) značnou část ruských devizových rezerv a po válce by mělo být Rusko souzeno a odsouzeno k válečným reparacím. Ty by se částečně zaplatili z jeho již zmíněných rezerv.

M. Vaněk 23.5.2022 13:59

A máte na mysli i znovuoživení prokazatelně nacistických praporů Pravý sektor a Azov? Nebo dosazení zločince porošenka, který schváloval genocidu ruského obyvatelstva na východě Ukrajiny? A co nacistických vyleitelů, kteří maj na svědomí skoro 40 tisíc civilistů za posledních osm let? ty také bude třeba "vybudovat"? ;-D

B. Rudolf 21.5.2022 5:51

Rozbor v článku mi připadá velmi výstižný. Myslím si totéž.

P. Dvořák 21.5.2022 11:22

Jaká nacistická uskupení máte na mysli? Ono se Vám asi nelíbí, že se obyvatelstvo brání rusákovi?

V. Němec 20.5.2022 22:03

Ti chudáčci vojáčci z divize Galicia si nejprve do železáren vzali několik set civilních kuchařů a kuchařek, včetně děti, aby měl kdo pomývat nádobí.

L. Kuča 22.5.2022 10:28

Jen si zkuste odpovědět - ty utrhanané ruce a nohy, nejrůznější průstřely a o bezživotí nemluvě, měli ti ‘vojáčci’ nebo ti ‘kuchaři a kuchařky’? A z toho odvodit, kdo se kde nacházel. A nebo, kam půjdete, když vám někdo srovná barák se zemí ideálně i s částí rodiny? Vy asi samou vděčností vrhnout se té demoliční četě do náruče.

V. Církva 20.5.2022 17:27

Tak Putin se o sebe postará sám. Přesně jak se tu píše, ruský režim obhájí jakoukoliv lež. Když vzali Krym, spolkli mu to i s navijákem, když vyzbrojoval Donbas a sestřeloval nizozemské letadlo tak taky.

Když začal bombardovat Ukrajinu řeklo by se, že už Putin zešílel a zašel daleko. Jenže nejen v Rusku se najdou vylízanci, kteří i to pokládají za normální. ̈

Když obsadí Rusové Prahu budou říkat že to i to je dobře, když vraždit novináře, tak taky. A byť by slepě dogmatické Rusko začalo jadernou válku, budou i zdejši Putinovi řiťolezci v poslední chvíli kdákat, že to musel udělat.

Jak má pak regovat ruský člověk, který v tom žije denně. Sežere vše co mu řeknou! Západ Rusko nechápe tak jak my nechápeme ruské nacistické náboženství bez Boha i zde hojně vzývané.

To se nedá podporovat ani za peníze. Přesto to debilové obhajují!

P. Diviš 20.5.2022 17:29

Náhodou, v Rusku není náboženství bez boha, Putin a pravoslavná církev si dokonale notují.

K. Křivan 20.5.2022 17:36

"Když obsadí Rusové Prahu..." ;-D;-D;-D a co by s ní dělal ? To může napadnout jen óbrblba !

J. Jurax 20.5.2022 18:21

No, 1968 pamatujete?

P. Dvořák 20.5.2022 18:45

Ale to bylo osvobození od kontrarevoluce a pan Křivan osvoboditele vítal. ;-D

J. Jurax 20.5.2022 20:32

Těžko ...

K. Šubrt 21.5.2022 11:18

Kdo je tady "0berBlb" je preci zretelne jasne na prvni pohled.......,🙄