Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÁLKA NA UKRAJINĚ: Konec velmocenského blouznění EU

Vedoucí představitelé Francie, Německa a Itálie společně navštívili Ukrajinu ve snaze ukázat tváří v tvář ruské invazi na Ukrajinu evropskou jednotu. Jednodenní návštěva se vyznačovala dlouhými projevy a žádným konkrétním obsahem: evropská jednota je zatím v nedohlednu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

P82e49t31r 26K78o55t18y86z58a

12. 7. 2022 11:47

Ty tzv. evropské hodnoty se dají shrnout do jednoho pěkného českého přísloví: bližší košile než kabát.

0 0
možnosti
FZ

Analýza autora článku z Gatestone Institute fundovaně ukazuje, že dosavadní principy fungování EU jsou dlouhodobě neudržitelné. Nejde nadále tolerovat dominanci západních zemí Německa a Francie a jejich západních spojenců nad severní a východní Evropou.

Soudruzi Scholz a Macron během první vážné krize názorně předvedli, že to nefunguje. Nedá se jednou zadnicí dřepět na dvou židlích a pokušet se s nepřítelem zároveň bojovat i kšeftovat.

Rýsuje se ovšem přinejmenším jedna nová mocnost - Polsko. To se nedalo poslušně zkrotit podle bruselských not. Těžiště EU se evidentně přesouvá na východ, ať se to dosavadním lídrům líbí nebo ne.

První úkol pro Evropu je dát putinovi na holou. A po něm každému dalšímu fakanovi, který by se pokoušel ji vojensky ohrozit. Pak se můžeme bavit dál, jestli je důležitější dát nejdřív lidem najíst, nebo zachraňovat klima.

Na obojí zároveň nevybude. Evropský východ to chápe a západ to ve vlastním zájmu bude muset akceptovat. Jinak to nemusí přežít. Nejen jako velmoc, ale i jako obyvatelná země.

0 0
možnosti
MH

Tolik sankcí na Rusko a efekt to má jenom na nás. Povedlo se poškodit hospodářství, jenže v jiné zemi, než v zemi cílené. A ruský medvěd se směje.

0 0
možnosti
LS

Z článku je možné odvodit, že přístup Německa a Francie se promítá i do NATO, které dokáže vycenit zuby někde v Jugoslávii, ale kdyby šlo do tuhého, tak nevím, zda by Němci a Francouzi šli bojovat za zmiňovaný Vilnius. V celku laxní postoj k NATU je čitelný i proto, že většina států nedodržovala ta 2% na zbrojení. Proto je dost naivní představa, že NATO obkličovalo Rusko za účelem jeho případného napadení. Že státy sousedící s Ruskem se chtějí stát jeho členem protože mají z Ruska strach, je vcelku logické. A mají pravdu, Ukrajina to dokazuje. Že to Putin vidí jinak (?), je způsobeno jeho ruským viděním („podle sebe soudím tebe“). Koneckonců jsme i my členy NATO, a že by naši vojáci táhli na Moskvu, je představa hodně absurdní. Zpohodlněný Západ chce kšeftovat a ne aby jeho vojska bojovala někde, třeba až u Vladivostoku.

0 0
možnosti
JV

Nevidím sebemenší důvod, proč by tohle dobrodružství anglosasu na Ukrajině z roku 2014 do posledního Ukrajince a posledního evropského eura, mělo být kýmkoliv z Evropy podporováno! Scholz a Macron prezentují poslední zbytky rozumu.

0 0
možnosti
PN

Slušná sbírka nesmyslů.

0 0
možnosti
JP

J20i90ř36í 86P40l35í93v74a

12. 7. 2022 10:47

Názor autora článku je, že Rusko bude po vítězství na Ukrajině ohrožovat celou Evropu, a že tomu může zabránit jen silné NATO. Tak jsem ho pochopil.

Jenže nevím, proč mám věřit, že se Rusko nespokojí s Donbasem a Luhanskem a Krymem a bude pokračovat dál na Slovensko a Polsko atd. Francie a Německo se tohoto scénáře nebojí a zřejmě mu nevěří.

A jaká je role USA? USA říká, že se bojí o Evropu. Ale z války má prospěch. USA má v NATO hlavní slovo. Takže to vypadá, že USA předstírá starost o Evropu, protože mu válka na Ukrajině vyhovuje.

0 0
možnosti
MG

Pouze politici ve východní Evropě šíří poplašné zprávy, že Rusko hodlá obnovit Sovětský Svaz a obsadit i část východní Evropy. Rusko mělo několikrát možnost připojit Bělorusko a neodhodlalo se k tomuto kroku. Kdyby skutečně chtělo obnovit Sovětský Svaz, tak by to byl první krok.

Celá propaganda politiků ve východní Evropě je jenom snůška nesmyslů a mimo východní Evropu jí nikdo nevěří. Zbytek světa je přesvědčen, že Rusko válčí na Ukrajině jenom kvůli tomu, aby zabránilo jejímu vstupu do NATO.

0 0
možnosti
PH

P78e60t91r 85H40á67k

12. 7. 2022 10:21

Jo a moc se mi líbí, že do skutečného vedení EU se nyní dostaly Polsko a další státy východní Evropy. To myslí autor určitě Petra Fialu, kterého podle jednoho ze starších článků cesta do Kyjeva "katapultovala do nejvyšších pater" evropské politiky. Já vám řeknu, na takhle katapultovanýho premiéra může bejt člověk hrdej. Ten ani nepotřebuje udavače, protože lidi za ním jdou dobrovolně, jednotný evropský lid, co v nerozborné jednotě s transatlantickou vazbou smete imperialisty a jejich přisluhovače R^

0 0
možnosti
PB

P37e49t97e 40B22r11i51c78h

12. 7. 2022 14:11

Škoda, že katapult ke konci selhal. Petr Fiala měl být katapultován až na vzdálenou oběžnou dráhu!!;-€EU;-O

0 0
možnosti
PH

P46e96t84r 37H41á98k

12. 7. 2022 10:13

Takže bojujeme proti zahraničnímu zlu, které je "imperialistické", "revanšistické" a dokonce i "revizionistické".

Děkuji, autore! Mé mládí se vrátilo! A pak že je potřeba nějaký elixír... R^

0 0
možnosti
PD

Rusko.

Imperialistické nepochybně a tradičně. Recidiva imperialismu, podporovaná paranoiou a mesiášstvím.

Revanšistické - nepochybně, odkud jinud se berou ty kecy o ohrožování Ruska Západem po rozpadu (vnitřním) SSSR?

Revizinistické - no, politiku pozápadňování, praktikovanou za Jelcina (jak, to je kapitolka sama pro sebe) Putin důkladně zrevidoval.

0 0
možnosti
RP

Jinak EU nesmí být jednotná. Jakmile bude EU jednotná, nutně ztratíme tu poslední českou suverenitu, kterou ještě v rámci EU máme. Mimo bezvýznamné zbytky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz