19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Úvaha: Paralely

„Přesto prosadili proti [nám] okamžitě znovu politiku obklíčení plnou nenávisti“. Je to snad jeden z výroků Vladimír Putina o NATO? Nikoli. Listuji v zašlé knížce, našel jsem ji vyhozenou, a je to třetí svazek edice „Velkoněmecký boj za svobodu. Projevy Adolfa Hitlera“. Citát je z projevu „k národu“ ze 22. černa 1941, tedy v den útoku na Sovětský svaz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 24.5.2022 8:55

Pro paní Laurenčíkovou. Zajímavě dole píšete na téma dodávání zbraní Ukrajině a že vlastně mezi jejich použitím k obraně nebo útoku není rozdíl. Podle vás politici dodáváním zbraní riskují, že Rusko použije nukleární zbraně.

Zajímavá logika. Agresorovoi by se dle vás zřejmě nemělo vzdorovat, co kdyby se naštval a začal být ještě více agresivní.

V. Kuhaj 24.5.2022 9:15

Hlavně by se mělo reagovat bez hysterie. Ne že bych fandil v Iráku tehdejšímu režimu Husajna, ale jeho napadení a změna politického režimu pod záminkou, že má jaderné zbraně, bylo svinstvo první třídy. Spojeným státům ten režim prostě nevyhovoval, toť celý důvod. Nezlobte se na mě, ale napadení Ukrajiny Ruskem není odůvodněno hůře. Ta země není v NATO ani v EU, rozdmýchávání válečnické hysterie, likvidační sankce a dodávky těžkých zbraní mají za cíl jediné - ekonomické i vojenské oslabení Ruska jako velmoci, však už to Biden ani Leyenová nepopírají. Vzhledem k míře rizika, které nás tím všechny ale vystavují, bych si ale uměl představit diskusi na to téma, nějaký společenský konsensus. Stavět lidi do lajny s tím, že kdo má jiný názor je nespíš zlý člověk, na to já jsem už trochu alergický, víte?

V. Čermák 24.5.2022 11:40

Tak kromě oslabení Ruska bude oslabena i EU a hlavně její mopslíci typu ČR. Profitují hlavně USA na zbraních a později se zhojí společně s EU i na nějakých lukrativních lokalitách na Ukrajině. Rusko nakonec získá to, co chce. Jedině Ukrajincům nezbyde nic, snad některým nějaké trafiky...;-DRv

V. Kuhaj 24.5.2022 12:58

Souhlas, jen tím profitem USA si nejsem jistý. Současné rvačky Američanů o sunar svědčí o něčem jiném, kdo ví jestli to není předzvěst ekonomických problémů a blížících se rvaček lidí o další produkty. Tohle se tam totiž ještě nestalo. Vláda sluníčkářů, jak vidno, má své mezery.

Navíc ta Bidenova poslední hláška, že jestli Čína zaútočí na Tchaiwan, budou ho USA bránit. Jestli je to jeho výrok, pak je hloupý, protože to je jasné zastrašování, které si Čína nemusí nechat líbit. Ale spíš je manipulován svými lesbickými a pansexuálními poradkyněmi a progresivní viceprezidentkou, pro které je definitivní roztřískání rozumných vztahů s Čínou a Ruskem z nějakého důvodu výhodné.