18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

Úvaha: Paralely

„Přesto prosadili proti [nám] okamžitě znovu politiku obklíčení plnou nenávisti“. Je to snad jeden z výroků Vladimír Putina o NATO? Nikoli. Listuji v zašlé knížce, našel jsem ji vyhozenou, a je to třetí svazek edice „Velkoněmecký boj za svobodu. Projevy Adolfa Hitlera“. Citát je z projevu „k národu“ ze 22. černa 1941, tedy v den útoku na Sovětský svaz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Mara 24.5.2022 22:47

No jo ale kdyz to uvedete cele, a ne jen ten kousek ktery se vam hodi do kramu, tak to vyzni trosicku jinak ze?

I think it is realistic for us to want to use diplomacy for setting up a rules-based system wherever we can, understanding that it's not always going to work. If we have arms treaties in place, it doesn't mean that you don't have a stray like North Korea that may try to do its own thing. But you've reduced the number of problems that you have and the security and defense challenges that you face if you can create those norms. And one of the great things about American foreign policy in the post-World War II era was that we did a pretty good job with that. It wasn't perfect, but the UN, the IMF, and a whole host of treaties and rules and norms that were established really helped to stabilize the world in ways that it wouldn't otherwise be.

Now, I also think that if we were just resorting to that and we didn't have a realistic view that there are bad people out there who are trying to do us harm — and we've got to have the strongest military in the world, and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn't do what we need them to do if it weren't for the various economic or diplomatic or, in some cases, military leverage that we had — if we didn't have that dose of realism, we wouldn't get anything done, either.

V. Kuhaj 24.5.2022 12:58

Souhlas, jen tím profitem USA si nejsem jistý. Současné rvačky Američanů o sunar svědčí o něčem jiném, kdo ví jestli to není předzvěst ekonomických problémů a blížících se rvaček lidí o další produkty. Tohle se tam totiž ještě nestalo. Vláda sluníčkářů, jak vidno, má své mezery.

Navíc ta Bidenova poslední hláška, že jestli Čína zaútočí na Tchaiwan, budou ho USA bránit. Jestli je to jeho výrok, pak je hloupý, protože to je jasné zastrašování, které si Čína nemusí nechat líbit. Ale spíš je manipulován svými lesbickými a pansexuálními poradkyněmi a progresivní viceprezidentkou, pro které je definitivní roztřískání rozumných vztahů s Čínou a Ruskem z nějakého důvodu výhodné.

V. Čermák 24.5.2022 11:42

Puť puť putínek, Slépka zase kvokla...;-D

V. Čermák 24.5.2022 11:40

Tak kromě oslabení Ruska bude oslabena i EU a hlavně její mopslíci typu ČR. Profitují hlavně USA na zbraních a později se zhojí společně s EU i na nějakých lukrativních lokalitách na Ukrajině. Rusko nakonec získá to, co chce. Jedině Ukrajincům nezbyde nic, snad některým nějaké trafiky...;-DRv

V. Čermák 24.5.2022 11:36

;-D

V. Kuhaj 24.5.2022 9:20

No zjevně ani jeden neumíte. Takže třeba tady:

https://www.expres.cz/zpravy/volyn-volynsky-masakr-polsko-ukrajina-ceska-televize.A180910_160140_dx-zpravy_stes

https://www.reflex.cz/clanek/causy/73296/pred-krutosti-banderovcu-bledly-i-nemecke-jednotky-ss-presto-je-dnes-stepan-bandera-oslavovan-jako-hrdina-ukrajiny.html

A. Ivan 24.5.2022 9:15

R^

V. Kuhaj 24.5.2022 9:15

Hlavně by se mělo reagovat bez hysterie. Ne že bych fandil v Iráku tehdejšímu režimu Husajna, ale jeho napadení a změna politického režimu pod záminkou, že má jaderné zbraně, bylo svinstvo první třídy. Spojeným státům ten režim prostě nevyhovoval, toť celý důvod. Nezlobte se na mě, ale napadení Ukrajiny Ruskem není odůvodněno hůře. Ta země není v NATO ani v EU, rozdmýchávání válečnické hysterie, likvidační sankce a dodávky těžkých zbraní mají za cíl jediné - ekonomické i vojenské oslabení Ruska jako velmoci, však už to Biden ani Leyenová nepopírají. Vzhledem k míře rizika, které nás tím všechny ale vystavují, bych si ale uměl představit diskusi na to téma, nějaký společenský konsensus. Stavět lidi do lajny s tím, že kdo má jiný názor je nespíš zlý člověk, na to já jsem už trochu alergický, víte?

V. Braun 24.5.2022 8:55

Pro paní Laurenčíkovou. Zajímavě dole píšete na téma dodávání zbraní Ukrajině a že vlastně mezi jejich použitím k obraně nebo útoku není rozdíl. Podle vás politici dodáváním zbraní riskují, že Rusko použije nukleární zbraně.

Zajímavá logika. Agresorovoi by se dle vás zřejmě nemělo vzdorovat, co kdyby se naštval a začal být ještě více agresivní.

P. Kmoníček 24.5.2022 8:45

.....dobrák Žižka !

T. Kohout 24.5.2022 7:22

Nezapomenout na Pilsudského, prosím! Proč se u nás o něm tolik mlčí?

Z. Koutecký 24.5.2022 5:10

Inu, Putinovy projevy, jako správný Evropan nečtu, takže nevím jak moc chce vládnout světu, ale věřím Vám. Zato čtu třeba projevy amerických prezidentů. Mimochodem, pane Karpenko, víte, kdo řekl toto: "We've got to have the strongest military in the world, and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn't do what we need them to do"? No, jistěže při svém vzdělání víte, že to byl nositel Nobelovy ceny míru Barack Obama. A tak mám takový dojem, že u důkladně vyzbrojených mocností se ty představy o světovém uspořádání zas až tak moc neliší. Bohužel však taky zastávají názor "chceš-li mír, připravuj válku".

V. Malý 24.5.2022 0:27

Když Bandera, tak proč už třeba ne Žižka, že.

J. Farda 23.5.2022 20:30

Jak je důležité míti Filipa ... tedy i zde filipa Filipa! Snad si nemyslíte, že Vám filipové Filipové mají něco dokazovat - tihle ptáci filipáci hnědorudé pravdy jen naznačují a Vy máte hledat! Nebo to snad neumíte?! ;-)

K. Filip 23.5.2022 18:57

Najděte o něm dost informací na wikipedii. Nebo na youtube, teda jestli to umíte vyhledat.

D. Laurencikova 23.5.2022 18:20

Nekdy je clovek prekvapeny reakcemi lidi, ktere by nikdy nepredpokladal. Zatimco Zeleni, pacifisti, kteri vzdycky razili nazor, ze vojaci jsou vseobecne vrazi, Zeleni - antinacionalisti a zachranci prirody, lidstva a vesmiru vubec rvou dnes: "do Zbrane"! a konci svoje projevy slovy "Slava Ukraini", mluvi napr. nekteri komunisti velmi rozumne. Komunisti a AfD. Jinak slysite jenom nesnesitelnou valecnou retoriku, bez ohledu na ztraty! Nemuzu nesouhlasit s nekym z principu, protoze je to on i kdyz rika zrovna neco rozumneho. Tak to totiz delaji dnes s AfD a je to smesne.

P. Dvořák 23.5.2022 18:09

Mohl byste nám sem nějaký odkaz na Banderův pojev hodit? Samozřejmě ověřitelný.

D. Laurencikova 23.5.2022 18:06

Ja tak cinim pokazde. Ctete a ucte se.

J. Černý 23.5.2022 17:56

A co projevy Štěpána Bandery a činy jeho následovníků z UPA,OUN a nyní z oddílů AZOV, VOSTOK...

J. Černý 23.5.2022 17:52

A kdo by nyní na světě fungoval ? USA by to rozhodně nebyly.

J. Černý 23.5.2022 17:47

Vy jste zbohatl vlastní prací ? Můžeme se na to někde podívat.

D. Laurencikova 23.5.2022 17:40

Jisteze se hruli. Nestihli to proste. Tyto fyziky si potom amici vzali s sebou do USA, jejich podil na valecnych zlocinech a clenstvi v NSDAP nehraly zadnou roli. Napr. Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun, ktery za Reichu pracoval na vyvoji V2 rakety. V USA pak velkou merou prispel k pristani prvnich lidi na mesici.

D. Laurencikova 23.5.2022 17:30

Rozdil mezi ofenzivou a defenzivou je mi znam, dekuji za snahu. Vlastne mezi tim asi az takovy rozdil nebude, zbrane jsou k tomu, aby se jimi zabijelo.

Osobne se domnivam, ze riziko nuklearni valky, potazmo nuklearni valka je prece jen o kapanek neco horsiho nez to, ze Ukrajina nebude patrit do vojenske svery vlivu USA. ;-)

D. Laurencikova 23.5.2022 17:26

Priznam se, ze tuto jeho stranku neznam. Ani se tak nedovolavam jeho nazoru, jako mam tento nazor sama. Totiz ze kdyby Putin byl neco takoveho jako Hitler, tak by uz z Ukrajiny, Evropy a okoli toho moc nezbylo. Hitler by se jiste nezdrahal pouzit jaderne zbrane, presne za tim ucelem na "tajne zbrani" nechal pracovat, nebo ne? Ja vic nez osoby, ktere neco rekly, hodnotim obsah. Totiz to, co rekly.

V. Kuhaj 23.5.2022 17:19

Jen tím chci říct, že Putina od jaderného úderu zdržuje i něco více, než jen strach z odvety. Ukrajina nemá čím adekvátně odpovědět, a nikdo jiný by se do toho nepletl.

H. Lukešová 23.5.2022 17:12

Většinou s Vámi, paní Laurečíková, souhlasím. Nemáte vymytou hlavu neomarxismem, pro-islámem, nejste vítačka, pro-unijní hujerka, ani zastánkyně palestinských a muslimských teroristů. TO všechno náležitě oceňuji.

Avšak právě proto bych se neodvolávala na takového člověka jako je P.C.R., tento pán je právě bytostný antisemita, přirovnává Izrael k nacistickému státu a podporuje palestinské teroristy. Tohoto člověka absolutně neberu a nevěřím mu ani nos mezi očima, zkrátka nic, co napíše. Jednou je to lhář a kdo jednou lže, vždycky lže.

F. Navrátil 23.5.2022 17:06

Od západních velmocí Stalin žádnou nabídku nedostal. Sice o ni žadonil, ale vyslání druhořadých vyjednavačů bez pravomocí bylo spíše urážkou Stalina než nabídkou ke spolupráci. Přepočítali se všichni. Západní spojennci v tom, že Hitler po napadení Polska bude pokračovat válkou se Sovětským svazem. Hitler, že obsadí západní Evropu, uzavře dohodu s Velkou Británií a obsadí Rusko. Stalin v tom, že paktem oddálí válku s Německem o několik let, aby stačil zformovat armádu rozvrácenou čistkami a popravami.

J. Farda 23.5.2022 16:52

Žirinovskij kdysi prohlásil, že bude spokojen, až si ruský voják omyje válenky v teplém Indickém oceánu. A nejen proto se mu šel V.rah V.rahovič poklonit ...

P. Diviš 23.5.2022 16:50

Ofenzivní zbraně jsou zbraně používané k útoku, obranné zbraně jsou zbraně používané k obraně. Ergo kladívko, první mají Rusáci (a nezáleži na typu), druhé Ukrajinci (a nezáleží na typu).

Risknout to musí, protože rizika nezastavení Putina jsou větší.

A to tu zelenou čůzu mám v oblibě co příslovečnou osinu v (_!_).

P. Diviš 23.5.2022 16:47

Otázka je, jak dlouho.