Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Úvaha: Paralely

„Přesto prosadili proti [nám] okamžitě znovu politiku obklíčení plnou nenávisti“. Je to snad jeden z výroků Vladimír Putina o NATO? Nikoli. Listuji v zašlé knížce, našel jsem ji vyhozenou, a je to třetí svazek edice „Velkoněmecký boj za svobodu. Projevy Adolfa Hitlera“. Citát je z projevu „k národu“ ze 22. černa 1941, tedy v den útoku na Sovětský svaz.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

"Válka je nejblíže v okamžiku, kdy získají vrch odpůrci zbrojení."

Winston Churchill

Tak mě napadá provokační úvaha, za kterou se skoro stydím. Že svět začne být bezpečný teprve tehdy, až budou všichni mírotvorci zbaveni moci a vlivu na světové dění.

0 0
možnosti
PP

P38e87p15a 83P88e78p79a13x

23. 5. 2022 11:01

No bohužel je to mnohokrát v historii prověřená pravda, přidal bych že svět docela ohrožují i různí intelektuálové, kteří se rozhodli realizovat své pravdy.

0 0
možnosti
DL

K tomu vecnemu srovnavani Putina s Hitlerem se da rict predevsim to, ze kdyby Putin byl Hitler, tak uz se tady, pane autore, vubec k nicemu nevyjadrujete. To byste se uz davno ani vy nemel cemu smat. Ostatne ani kde.:-/

0 0
možnosti
JP

No...to je těžko říci, jak by se věci vyvíjeli...Nicméně režim v Rusku ui režim na Ukrajině se nedají srovnat s režimem v nacistickém Německu...

0 0
možnosti
MK

Vidím to celé podobně - vládnou nám nuly a tak si Putin dělá co chce - ta taškařice na Ukrajině v režiji EU a USA - to není válka - jen takové kočkování - opravdová válka ( viz ta První i Druhá ) vypadá jinak - hezký den a díky autorovi !!!!!!

0 0
možnosti
JP

No ..původně se Srbsko zdálo být také jen na nějakou "zvláštní vojensku operaci"...nejpozději do švestek bude po všem...

0 0
možnosti
PP

P98e91p65a 63P60e54p98a23x

23. 5. 2022 9:25

Mezi 2. světovou válkou a různými konflikty po ní, včetně ruské agrese na Ukrajině neexistují žádné paralely, zřejmě autore chráníte své podnikatelské aktivity v Česku za každou cenu.

0 0
možnosti
RM

autore chraň bůh abych se zastával Hitlera a Němčourů, ale když připomínáte historii, neměl byste vytrhávat jednotlivé větičky z kontextu a zamlčovat závažné dějinné skutečnosti--např. že to byla Británie a Francie, kdo vyhlásil Německu válku...jojo, to se pak následně komentují různé výroky, že ano....

0 0
možnosti
JN

Už zase to trapné a drze srovnání. Opakovaný vtip přestává být vtipem.

0 0
možnosti

J10a33n 24Č73e24r65n26ý

23. 5. 2022 8:47

A nějaký projev Bandery by nebyl ?

0 0
možnosti
FN

Pakt Molotov-Riebentrop, jehož obsah byl opravdu odporný, byl výsledkem neúspěšného jednání mezi Francií, Velkou Británií a Sovětským svazem o vojenské dohodě. Západní velmoci měli zájem toliko o "konzultace" a očekávaly, že po útoku Německa na Polsko bude následovat válka mezi diktátorskými režimy Stalina a Hitlera. Zmýlily se o dva roky.

0 0
možnosti

J33a43n 51Č80e27r71n87ý

23. 5. 2022 8:50

Nejodpornější byla Mnichovská smlouva, kterou vše začalo. A jen bych připomněl ty chudáky Poláky, co nás napadlo v roce 1938 a 1939, tak nad čím brečeli 17.zari 1939,když si Sověti přišli pro okupovanou část Ukrajiny a Běloruska.

0 0
možnosti
VK

Další tydýt.Jakoby nestačil Bílý.

0 0
možnosti
JP

Pane autore, dneska se vám to nějak plete. Dneska bojují USA s RF prostřednictvím Ukrajiny pod vedením televizního komika do posledního Ukrajince.

0 0
možnosti
JP

Zatímco ušlechtilým vůdcem, který nechal bombardovat Kyjev a další města mimo Luhanskou a Donbaskou oblast, je ušlechtilý major KGB, v.v. Vypadněte do Zvezdgorodku, takoví jako vy k nám Rusy už jednou pozvali!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz