30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

USA: Zbourali i sochu Abrahama Lincolna

Revolucionáři v Portlandu zavrhli památku prezidenta, který zrušil otroctví. Jaký má smysl přepisování dějin a zavrhování civilizace, která zničila otroctví?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 18.10.2020 9:51

" USA: Zbourali i sochu Abrahama Lincolna." Skvělý článek dnes na NP od Ivo Cermana.

Ochutnávka z článku - " Revolucionáři v Portlandu zavrhli památku prezidenta, který zrušil otroctví. Jaký má smysl přepisování dějin a zavrhování civilizace, která zničila otroctví? Nedělní útok revolucionářů v Portlandu ve státě Oregon se vymkl dosavadnímu vývoji. Dav asi 300 osob v neděli 11. 10. 2020 cíleně ničil americkou historii. Zbourali sochy prezidentů Abrahama Lincolna a Theodora Roosevelta a poté napadli i muzeum místní Americké historické společnosti. Po příjemně stráveném kulturním odpoledni vymlátili okna v přízemí budovy a zničili expozice v přízemí. Česká média o ní tradičně mlčela, takže v českém divákovi nadále přetrvává pocit, že americká kulturní revoluce zavrhuje špatné stránky amerických dějin, zejména otroctví, a prosazuje to dobré. Dřív revolucionáři útočili na sochy jižanských generálů, jižanských politiků, ale taky na sochy Kryštofa Kolumba za to, že objevil Ameriku, čímž prý od začátku chtěl provozovat obchod s africkými otroky."

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-zbourali-i-sochu-abrahama-lincolna.A201014_230834_p_zahranici_wag

Asi těm černým i pomateným bílým " revolucionářům ", tedy ZLOČINCŮM běloši dostatečně pořádně NELÍBAJÍ jejich vznešené nohy...