20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

USA: Víc než zločin. Chyba

Jsou místa, která každý slušně vychovaný a inteligentní člověk považuje za posvátná, nedotknutelná. Patří mezi ně budovy náboženské a „politické“ - na prvním místě sídla demokratických institucí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 10.1.2021 11:55

V tom případě doporučuji pořídit si brýle, snad pak uvidíte realitu, takto jste se jen přidal k dalším šiřitelům lží.

J. Roškota 10.1.2021 8:15

Již několik dní pročítám diskuse na NP a nestíhám se divit. Divit tomu jak je možné, kolik lidí, zjevně gramotných, dává přednost naprostým konspiračním nesmyslům před logikou věci.

Donald Trump je ješitný klaun, který se dostal do úřadu na který osobnostně nestačí. Nic na tom nemění to, že jeho administrativa má na účtě několik úspěchů, které však svým současným chováním zcela vymazal.

Zfalšované volby? V tolika, i republikánských státech? Zbabělé, i republikánské, soudy? Není jednodušší vysvětlení, že prostě dostal měné hlasů?

V. Zurek 10.1.2021 10:30

Donald Trump, ktery je krasnym prikladem sociopata, opakovane tvrdi spoustu nepravd. Jak znamo, casto opakovana lez se zmeni v pravdu, zvlaste kdyz je lharem samotny prezident.

J. Nový 10.1.2021 12:22

Ještě že demokraté jsou samá pravda a láska

M. Holubec 9.1.2021 20:07

Opravdu Pane Stejskal ?

Odkdy je sidlo Americkeho Kongresu chramem demokracie ? Verejne mineni neni vuci teto osvicene instituci zrovna priznive ; 82% jeho praci neschvaluji a jen 15% souhlasi .

Clenove tohoto Kongresu okamzite odsoudily presidenta Trumpa a jeho priznivce za to ze clenove Antify si nasadily MAGA cepice a zinscenovaly divadelko pro kamery novinaru ; a ti sami clenove kongresu se za cely rok nepokoju a teroru v americkych metropolich nezmohli na jedine slovo odsouzeni teroristickych akci fasisticke antify .

Majak tohoto svetla nadeje pro cely svet zacal urcite vyhasinat vznikem FED v roce 1913 a dnes je akorat stankem demonkracie aneb vlady otupeleho stada zkorumpovanimi aparatciky kteri se musi zbavit toho kdo je chce z jejich svatostanku vyhnat .

Tim nejvetsim nebezpecim pro ne je a byl prezident Trump ktery je majakem nadeje nejen pro Spojene Staty ale pro cely svet .

V. Zurek 10.1.2021 10:39

Mily pane, Trump majaken nadeje? Ach jo. Bohuzel se neda rici, ze vami napsany clanek je majakem dobreho mysleni.

V. Církva 10.1.2021 13:18

Jen naprostý ignorant nevidí do jaké žumpy svět vedený progresivistickými sebevrahy kráčí.

Trump je sebestředný a týpek. Přesto jeho činnost proti těmto nesmyslům směřovala.

V. Braun 10.1.2021 11:49

Koukám, že jste příznivec konspirací, které nemají s realitou nic společného, bohužel je to pro podporovatele Trumpa typické.

"Clenove tohoto Kongresu okamzite odsoudily presidenta Trumpa a jeho priznivce za to ze clenove Antify si nasadily MAGA cepice a zinscenovaly divadelko"

J. Urban 10.1.2021 13:33

Nj, zato pro vas vzeslo svetlo v listopadu 1917 v Peterburgu... takovym jako vy neni pomoci.

Ś. Svobodová 9.1.2021 19:17

Jen aby takovou posvátnou úctu také cítili ti, kteří tam mají zastupovat 328 miliónů obyvatel.

K. Křivan 9.1.2021 23:01

Myslíte ty zloděje voleb ?

V. Klepetko 9.1.2021 19:07

Hodně vyhrocená diskuze...

Naposledy jsem pana Stejskala kritizoval za článek KANADA: O přejmenování jedné ulice.

Dnes se ale zaslouží plnou podporu - zejména kritika že strany paní Lukešové, které si jinak velmi vážím, mi prošla jako zcela nepřiměřená! Myslím že se dopustila stejné chyby, jako pan Stejskal s tou ulicí :-))

Dnes má ale pan Stejskal pravdu. Stala se velká chyba, v tom Kapitolu!

H. Lukešová 9.1.2021 19:21

Pane Klepetko, já jsem panu Stejskalovi napsala svůj vysvětlující komentář. Pochopila jsem jeho článek jako o nepodložený útok na Donalda Trumpa. A jak jsem psala, já se k levicovému protitrumpovskému štvaní nikdy nepřidám, nikdy. Považuji to za laciné. Kór pro nás příznivce Izraele by měl mít Trump v srdci navždy své místo. Udělal totiž toho pro Izrael více než kdokoliv z jiných politiků. Trump za řádění nepatrné hrstky lidí nemůže.

Mediální mainstream se rozhořčuje a zalyká nenávisti k Trumpovi a útoku hrstky jednotlivců, zatímco běsnění ultralevicových teroristů Antify a BLM jsou líčeny jako "pokojné protesty". Tito lidé ničí synagogy, kostely, židovské a křesťanské objekty, jsou to protiběloští rasisté, antisemité, antikřesťané. Tito lidé nejsou hodni úcty, alespoň z mého pohledu.

V. Klepetko 9.1.2021 22:11

Paní Lukešová omlouvám se, už jsem si to Vaše vysvětlení ve vlákně Vaší diskuze s panem Stejskalem přečetl a vidím, že se to celé vysvetlilo... Pokud jde o toho Trumpa - ještě jsem se tu na Psu k tomu podrobněji nevyjádřil, takže vítám tuto příležitost, protože je vždy příjemnější psát názor někomu kdo je vám sympatický, než se zbytečně hádat s tím, kdo vám stejně nechce porozumět.

Takže... Na toho Trumpa mám trochu jiný pohled. Je pro mě něco jako král Kýros Veliký - ano, to on povolil Židům návrat do Jeruzaléma! A měl i řadu jiných ctností. Ale - nebyl to člověk mé víry. Mé krevní skupiny. Mého civilizačního okruhu. Nebyl to můj šálek čaje! Stejné je to za mě i s tím Trumpem. Ano - vykonal toho hodně dobrého, klidně tu ty zásadní věci znovu pojmenuji:

1. Uzavřel vynikající smlouvy na Blízkém Východě, které jsou dobré pro Izrael, USA a celý náš svět, a vždy pevně stál na straně Pravdy, a proto chtě-nechtě stranil Židům. 2. Najmenoval výborné soudce Nejvyššího soudu - což možná umožní Americe aby prošla tím čtyřletým údolím smutku bez úhony. 3. Nerozpoutal žádnou válku. 4. Torpédoval nesmyslnou Pařížskou klimatickou dohodu. Je toho víc. Jenže, naproti tomu...

V. Klepetko 9.1.2021 22:11

Za čtyři roky ho v čele toho - (obra na hliněných nohou? No... It's a long way od Kýrose k Dariovi) - v čele obra za Velkou Louži už nechci. Jednak už bude na můj vkus přestárlý. Druhak Amerika za pár let nebude potřebovat Válku Růží, ale nějakého konzervativního Otce - Sjednotitele. A tím Trump prostě být nemůže - jeho redneckový fanklub je sice protipólem Antify a Lidových Milicí BLM, ale vlastně je to všechno úplně stejná primitivní pakáž, rozumná konzervativní politika se na těchto lidech budovat nedá. A je úplně jedno, nakolik byly ty volby "spravedlivé" a kolik je pravdy na tom, že v tom útoku na Kapitol byly prvky provokace. Celá ta demokratická hra se prostě vede podle nějakých předem daných pravidel, a v tomto rámci Trump volby PROHRÁL a z Kapitolu není možné dělat Majdan, aby tam někdo podobně řádil. No a protože Trump odmítnul přiznat prohru a vyhecoval davy k revolučnímu běsnění - tak prostě musí z kola ven. A možná že mu případný impeachment jen prospěje. Alespoň nebude muset na stará kolena kandidovat. Kdyby svého času Kýros předal v klidu moc místo dalších válečných výbojů, nemusel padnout v bitvě, ale mohl si v klidu užívat důchodu. Což bych přál I tomu Trumpovi - za ty své dobré skutky si jistě zaslouží klidné stáří - proč ne třeba v Eilatu?:-)

H. Lukešová 9.1.2021 22:27

Váš názor beru, je naprosto rozumný, ale já, jako člověk židovským srdcem, na Trumpa nikdy nezapomenu, budu si ho pamatovat, jak píšete jako na Kýra Velikého, přítele Izraele a Židů, tyto zásluhy nemůžou pro mě zvrátit jeho některé nedostatky. Škoda, že se nedá do Izraele letět, a asi se nebude dlouho nebude moci letět, kór když je Česká republika v Izraeli na seznamu červených zemí s velikým výskytem korona viru.

Na odreagování jsem našla video s Davidem Ben Gurionem, který čte Deklaraci nezávislosti Státu Izrael za melodie Hatikvy, izraelské hymny.

https://www.youtube.com/watch?v=XTSpfNoHpzU

V. Klepetko 9.1.2021 22:31

R^

Moc hezký závěr sobotního večera. Díky!

V. Zurek 10.1.2021 11:01

Nejak se mi zda, ze debata troch vybocila od radeni Trumpovych priznivcu (coz svadite na vsechny jine, jen ne na jeho obdivovatele a pouzivate Trumpovu taktiku svadet vsech na nekoho jineho, rika se tomu alternative facts, ze ano) na Kapitolu. Melo by se tu take podotknout, za Trump sve priznivce nejen vyzval k pochodu na Kapitol, ale rekl, ze take s tou bandou pujde. Coz takticky neudelal. Oslavy Trumpa jako pritele Izraele jsou v poraku, ale ne tady.

V. Klepetko 10.1.2021 15:38

Jste moderátor, cenzor nebo mentor? ;-)

V. Církva 10.1.2021 13:31

Máte jistě poměrně rozumný vyargumentovaný názor. Třeba ty Majdany nevypadají na dobrý konec.

Na rozdíl od Vás, se ale obávám, že po dobrém na Západě progresivity nevykouřit nepůjde. Váš názor na Trumpa respektuji, jen mám pocit že změny bez určitých extrémů jako je Trumpova sebestřednost, ale i ti demonstranti nelze dosáhnout.

V. Klepetko 10.1.2021 15:18

Uvidíme... "Vykourit po zlém" - to ovšem znamená jistotu destrukci, přesný opak "dlouhého pochodu institucemi", který předvedla levice. Je snad více konzervativní? :-)

Já věřím tomu, že v USA je demokratický systém natolik robustní, že se ubrání i Kamale, stejně tak jak odolal Kapitol... V boji proti progresivistům je třeba se opřít o instituce a procedury, nikoliv o běsnící davy a spisy pana Q;-)

K. Křivan 9.1.2021 17:17

Vlajka The Stars and Stripes byla pokálena zfalšováním volebních výsledku, stařeckým dementem Bidenem a indickou komunistkou Harrisovou.

L. Kubeš 9.1.2021 17:22

R^R^R^

P. Kohoutek 9.1.2021 18:10

Člověče a proč jste Rudimu ty důkazy o zfalšování nedodal ;-D;-D;-D

V. Zurek 10.1.2021 11:03

R^

J. Kalina 9.1.2021 17:13

jaký symbol je Kapitol? Žádný proti nepřetržitým útokům na řádně zvoleného presidenta. Nikým nevolení, ale někým placení "novináři" jimž nikdo nevypnul Twitter nebo nezabavil vydání novin neb tam nenávistně ...... Spíš bych se podivil jak to dlouho v těch USA ta jedna strana vydržela. Nejspíš nemá ani ánunk co se všechno může stát. Začíná hon na čarodějnice, americký únor 48. U nás si to budou "demokraté" chválit neb jiní se k vyjádření nedostanou a pak se půlka těch pokrokových a progresivních sil po 30 ti letech probudí se slovy: staly se omyly, myšlenka byla dobrá, ale špatní lidé ji zdiskreditovali. A probudí se hlavně ti, co nedosáhnou na tak vysoká místa jak si představovali.

V. Patrik 9.1.2021 18:41

Člověče, vy fakt nevíte, jakým symbolem je Kapitol, nebo si jenom děláte srandu?

V. Braun 10.1.2021 11:54

Hony na čarodějnice a satanisty už dávno provozují podporovatelé Trumpa z uskupení QAnon. Dle nich jsou to všichni Demokraté a prý řídí své rejdy ze sklepa jedné pizzerie, nic nevadí, že ta pizzerie ani není podsklepená.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pizzagate_conspiracy_theory

J. Černý 9.1.2021 17:02

Když ozbrojenci v Kyjevě vtrhli do Ukrajinského parlamentu a donutili hlasovat zbylé poslance proodvolani legálního prezidenta Janukovyče, tak to.USA a EUoslavovaly jako velké vítězství demokracie na Ukrajině. Takže americke metry jsou velmi gumové.;-D;-D

J. Nový 9.1.2021 15:52

Tento člověk ne první pohled nevypadá, že by lhal nebo zkresloval. Ale jisté je, že ho levičáci jistě nebudou mít rádi

https://www.youtube.com/watch?v=QBcOnhcWDbg&pbjreload=101