18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

USA: Víc než zločin. Chyba

Jsou místa, která každý slušně vychovaný a inteligentní člověk považuje za posvátná, nedotknutelná. Patří mezi ně budovy náboženské a „politické“ - na prvním místě sídla demokratických institucí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pepax 9.1.2021 10:36

K tomuto fňukání není co dodat.

J. Nevrkla 9.1.2021 10:23

Jestli někdo podkopal svobodu a demokracii, pak to byly volební podvody a manipulace, ignorovane a kryté. A teď to budou intenzivně dělat ti vítězni demokraté, to se klidně vsadím.

F. Kusák 9.1.2021 10:31

Přesně tak. Jak si můžu vážit nového amerického prezidenta, když byl zvolen neprůkazně, mírně řečeno.

V. Petr 9.1.2021 10:22

A proč by si měli Trumpovi stoupenci hrát na legalitu evidentně zfalšovaných voleb a předstírat, že je vše vlastně v pořádku. A to za okolností, kdy demokraté představují absolutní zlo.

L. Harvánek 9.1.2021 10:34

I když mám také pochyby o regulérnosti amerických prezidentských voleb, považuji jejich výsledek za regulérní, neb o regulérnosti rozhodl dokonce i soud. Zpochybňovat obojí je popřením demokracie (v případě voleb i předem schválených pravidel) a nespokojenci by měli místo zbytečných demonstrací vyvíjet iniciativu, jak opravit ne dost jasná a srozumitelná volební pravidla.

F. Kusák 9.1.2021 10:49

No, to sice je pravda, ale o prezidentovi rozhodují voliči, nikoliv soudy. A jak známo, soudy se neřídí spravedlností, ta je slepá, ale zda existuje dostatek relevantních důkazů, aby mohl soudní proces začít. A ty se nenašly, protože je raději nikdo ani nehledal. Trumpa jsem nijak nemiloval, nemám rád tyhle typy, ale nelze ho vidět černobíle. A když proti němu stojí stařec, který evidentně už není schopen vládnout, pak si říkám, tak kdo to vlastně bude tomu velet v té nejmocnější zemi světa. A na to ať hledají odpověď politici, novináři a politologové. Bohužel, odpověď chybí. Nebo možná zní všechno lepší než Trump. A je to skutečně tak?

P. Kohoutek 9.1.2021 14:51

Tak proč jsi jim nepomohl hledat, takto to u všech soudů projeli.

P. Zinga 9.1.2021 11:23

Který soud rozhodoval o regulérnosti voleb?! Zpochybňování soudu je zpochybňováním demokracie? Takže Horáková dostala provaz po právu...

Co vím, žádný soud žaloby neprojednával a dokonce ani ten nejvyšší, na který asi narážíte. Ten pouze z formálních důvodů se odmítl žalobou zabývat, k čemuž dva ústavní soudci zaujali rozdílné stanovisko. Kde jste vyhrabal, že potvrdil správnost voleb?

L. Stejskal 9.1.2021 10:18

NABÍDKA AUTORA ČLÁNKU--- Zde je odkaz na můj text týkající se "červených trenýrek" - ovšem pojednávající o širších souvislostech:

https://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=477508

(PS: Pokud by někoho zajímal můj osobní názor, akce "červené trenýrky" není můj šálek čaje. Pokud jsem tu recesi přímo neodsoudil - a možná jsem to tehdy měl udělat - , pak proto, abych ji zasadil do širšího rámce. "Trenýrky" totiž nejsou jediný problém, který se týká Hradu a jeho fungování za současného prezidenta - viz odkaz.)

F. Kusák 9.1.2021 10:22

No ještě abyste to schvaloval. To byste pak patřil asi do úplně jiné názorové skupiny.

F. Kusák 9.1.2021 10:29

No někdo má se Zemanem problém, někdo nikoliv. Já problém mám, jenže je to s ním trochu složitější, než jak to vidíte vy. A hlavně, přeci jen to byl legálně a regulérně zvolený prezident, narozdíl od pana Bidena. Kdo tvrdí, že korespondenční metoda je nenapadnutelná, je blázen, s kterým nemá smysl dál diskutovat.

L. Stejskal 9.1.2021 10:08

VYJÁDŘENÍ AUTORA K PŘÍSPĚVKU H. LUKEŠOVÉ (z 9. 1. 2021/09:08)---Vážená Hano, tentokrát jste to opravdu přehnala. 1. Trump pro mě není mršina a já nejsem sup; „ke špinění“ Trumpa a „k honu“ na něj jsem se v žádném případě nepřidal. To je lež, zlá pomluva. 2. Všimněte si, prosím, že v mém článku není o DT ani slovo; nic, co by Vás opravňovalo šířit o mně uvedené nesmysly. 3. Je to přesně naopak: v diskusi pod stejným článkem na mém blogu (vím, ten je pro Vás nezajímavý) mi bylo vyčítáno, že jsem nepoukázal na hlavního viníka toho, co se 6. ledna na Kapitolu stalo, tedy na DT. V samostatném článku „Proč jsem nejmenoval Donalda Trumpa“ jsem vysvětlil, že za primární viníky považuji nikoli jeho, nýbrž demonstranty (čímž netvrdím, že on je zcela bez viny, ale to je na samostatnou debatu), což někteří diskutující odmítli; jinak řečeno, působím v jejich očích jako obhájce Trumpa, nikoli „kopač do mršiny“. A světe div se: Vy ze mě uděláte někoho, kdo špiněním Trumpa chce získat jakousi vstupenku mezi pokrokové „elity. Zamyslete se, prosím, nad tím, proč bych něco takového měl dělat. 4. Ano, kritizoval jsem útočníky, neboť to, co se stalo na Kapitolu je pro mě absolutně nepřijatelné. 5. Vám se přece také nemůže líbit to, že mezi útočníky byli i otevření antisemité, z nichž někteří to dávali najevo např. slogany na tričku. Nemůžete přece souhlasit s nápisem CAMP AUSCHWITZ – WORK BRINGS FREEDOM. To je přece problém, nikoli skutečnost, že nějaký Stejskal lidi s podobnými nápisy, útočící na „chrám demokracie“, odsuzuje.

F. Kusák 9.1.2021 10:20

Příspěvky paní Lukešové jsou jistě trefnějši než bezobsažné a rozplizlé sdělení autora.

I. Schlägel 9.1.2021 10:30

Z paní Lukešové mluví silné emoce. Na druhou stranu, není jednoduché zachovat chladnou hlavu. Nicméně sdílím Váš názor na pana Trumpa a jeho díl pochybení. Bohužel výsledkem je ztráta republikánské většiny v Senátu.

H. Lukešová 9.1.2021 11:37

Vážený pane Stejskale, já nevěřím tomu, že by příznivci Trumpa dělali takové vylomeniny, jako s tím CAMP AUSCHWITZ..., já jsem stále více přesvědčena, že se jedná o provokaci ultralevicových fanatiků z Antify, to je jejich styl, ne kultivovaných pravičáků. Říká se tomu "operace pod falešnou vlajkou", aby zdiskreditovali konzervativce. Já neobhajuji útoky na Kapitol, samosebou, ale co dělají ultralevicoví fanatici z Antify a BLM?

Ti napadají kostely a synagogy, útočí na židovské obyvatelstvo, ničí židovské objekty. Hlavními nositeli antisemitismu jsou levičáci, pravicových antisemitů je naštěstí málo. U nás, typičtí levičáci, Kateřina Konečná, Lubomír Zaorálek, kníže Karel Schwarzenberg, všichni se zalykají protiizraelskou nenávistí. Všichni.

L. Stejskal 9.1.2021 13:32

Proč ale útočíte na mě, navíc tak nefér, ba lživým způsobem? Tomu opravdu nerozumím.

H. Lukešová 9.1.2021 13:36

Ale to jsem neměla vůbec v úmyslu, zřejmě jsem nepochopila Váš článek, pochopila jsem ho jako útok na amerického prezidenta Trumpa. Já nemám důvod Vás napadat, konec konců jste příznivec Izraele jako já. Já se jen nepřidám k protitrumpovskému levicovému štvaní, toť vše. Nechtěla jsem se Vás jakkoliv dotknout.

I. Schlägel 9.1.2021 13:46

Ne každá Trumpova kritika je štvaní.

V. Zurek 9.1.2021 14:14

Kultivovani pravicaci? Kriste pane damo, to se vam povedlo!

V. Braun 10.1.2021 22:06

"já jsem stále více přesvědčena, že se jedná o provokaci ultralevicových fanatiků z Antify, to je jejich styl, ne kultivovaných pravičáků."

Přesvědčena čím? Toto zřejmě byli ti nekultivovaní pravičáci, nebo odmítáte myšlenku, že někdo pravicový je nekultivovaný jako naprosto nemožnou? Chápu, že Izrael je vaším zájmem, ale proč jej pletete do všeho? Vězte, že ne vše kolem něho točí. Bohužel si dělám závěr, že i u vás začínají převládat konspirace nad racionalitou a realitou.

V. Zurek 9.1.2021 14:24

Dovolim si podotknout, ze nekteri ucastnici te roztomile demonstrace meli tricka s napisem Civil War. Neni mi jasno, co tim chtel basnik rici.

P. Zinga 9.1.2021 9:55

V článku v odkazu je video, ukazující, jak ochranka a policie pokojně pouští „návštěvníky“ dovnitř...

Fake-Sturm?Útok na Kapitol byl spíše povolením vstupu

https://sciencefiles.org/2021/01/08/fake-sturm-der-sturm-auf-das-us-capitol-war-wohl-doch-eher-ein-gewahren-von-zutritt/

Jo, a ještě něco: pane Stejskale, nezaznamenal jsem Vaše rozhořčení, když se to samé dělo v Kyjevě...

P. Zinga 9.1.2021 10:00

A níže v článku je video sproslovem Truma,kterým vyzýval demonstranty ke klidu a který twitter přerušil a vymazal. A pod Trumpem je klasický "patriot" černoušek z BLM, účastník útoku na Kapitol.

J. Pankovic 9.1.2021 9:50

Capitol znesvetili svoji pritomnosti prasata jako Nancy Pelosi

P. Lenc 9.1.2021 9:52

Ano,tato neomarxistická fašizující zrůda ukáže světu, co je to "pokrok".Máme se na co těšit.

J. Pankovic 9.1.2021 9:53

....to je argument na urovni "kdyby vsem dala, tak sme ji nemuseli znasilnit"...

J. Pankovic 9.1.2021 10:35

Sorry, tohle patri jinam ;-(

J. Ganaur 9.1.2021 9:49

Třeba už těm politikům chybělo, aby jim někdo připomněl, že nejsou bohové, ale jen lidé!;-)

J. Pankovic 9.1.2021 9:54

R^R^R^

F. Navrátil 9.1.2021 9:47

Na rozdíl od Stejskala se domnívám, že pověst Spojených státu poškodily podivné volby s korespondenčním fixlováním. Divím se, že se neotřásal hnusem, když anarchisté ze ztohovnové party ukradli z Pražského hradu prezidentskou standartu a rozřezali ji na kousky. Pokud vím, tak byli mnohými pasováni na hrdiny. Takže jednou je to performace a jednou znesvěcení. U Stejskala, který se prezentuje jako přítel Izraele je zvláště zajímavé, že zatímco ke zničení standarty proizraelského prezidenta se staví benevolentně, pak u demonstrace v Kapitolu proti nástupu protiizraelské party omdlévá rozhořčením.