Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Trump udeřil

Prezident Trump plní to, co slíbil v projevu na Den nezávislosti v Mt. Rushmore – v několika amerických městech nasadil federální síly proti radikálním demonstrantům. Především oregonský Portland se změnil na jednom místě – u federální soudní budovy – v bojiště, kde federální agenti v maskovacích uniformách bojují s anarchisty.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Článek nestranně vyjádřil fakt, že prezident Trump má nezadatelné právo ve jménu svého lidu řešit nepokoje vyvolané oprávněným zadržením zločince Floyda policií (jak známo na jeho zadržení se podíleli také afroameričanští policisté a konec konců Floyd zemřel v nemocnici, takže účast na jeho smrti kohokoliv z policistů, co ho zadržovali, ať už bílých nebo černých je sporná). Kdo jinému jámu kopá, sám do ní nakonec padá. Tu jámu na Trumpa evidentně kopají příslušníci Demokratické strany. :-P

0 0
možnosti
PH

P29e75t11r 66H51a72v86e57l

27. 7. 2020 16:37

1. Trump není Ludva XIV., USA je republika, ok? Vládu práva tam ještě nezrušili, nebo ano? Nechte to na jejich soudech, ať zákrok na Floyda vyhodnotí. Floyd byl hovado a za souseda bych ho nechtěl, ale proto ho můžou zabít? Jako fakt?

2. Postup federálů v Portlandu interně vyšetřuje IG min. vnitřní bezp., bude zajímavé k čemu dospěje. A zda ho DT nechá Barrem vyrazit za neloajalitu jako jiné IGs. A jak dopadnou ostatní žaloby na postup neoznačených zelených mužíků.

3. Článek v úvodu správně zmiňuje, že důvodem nasazení je ochrana fed. majetku. Co se stalo? Nějaké grafiti na baráku a ještě něco stejně "zásadního"? Vedle stojí jejich státní (ne fed.) soud, tam pův. protestovali. Trump a spol. se potřebují zviditelnit, to jsou ti co si přejí konfrontaci a la divide et impera, všichni uvidíme zda mu to Amis budou žrát.

0 0
možnosti
JS

Soucasne anarchisticke radeni v americkych mestech se lisi od predchozich, kdy zasahovaly federalni jednotky, nebo dokonce armada. Nynejsi riots maji plnou podporu Dem. levicoveho vedeni a jsou soucasti prubezne probihajiciho "komunistickeho" puce na prevzeti moci v USA. Dems. nemohou totiz pripustit prezidentske debaty a tajne volby, pokud jejich kandidat je , "sleepy", Joe Biden.

0 0
možnosti
BH

Trump se pustil do války s terorismem, tím americkým. Za teroristy považuje protestující, kteří s ním nesouhlasí, čímž se zařazuje do společnosti světových autokratů (viz https://edition.cnn.com/2020/07/25/politics/us-protests-trump-terrorists-intl/index.html ). Pokud se mu ty teroristy v ulicích nakonec podaří zpacifikovat násilím neoznačených federálních bezpečnostních agentů v maskáčích, stále hrozí, že mu nedají svůj hlas v listopadu. Proto předem avizuje, že když nevyhraje, tak takový zfalšovaný výsledek voleb neuzná.

Snad v listopadu bude ještě prezidentem, bez něj by se Amerikou, vedle koronaviru, rozprostřela navíc hluboká nuda.

0 0
možnosti
EP

Trump asi neočekává že by ti poblouznění levicový demonstranti pro něj hlasovali. Je to stejná sorta lidí jako propagandistická CNN. To potvrzuje že je mezi nima mnoho naivních lidí. Ale taky rabiátů kteří patří vlastně za mříže. Američani bohužel nemají s bolševismem zkušenosti.

0 0
možnosti
JV

Tohle je nebezpečně věcný a nestranně informující článek. Kdyby vyšel na Youtube byl by nepochybně okamžitě smazán.

0 0
možnosti
MK

Fajn, že tenhle článek jen popisuje realitu bez moralizování a stranění jedné ze stran.

Já bych však rád dodal, že smutnou realitou je i to, že násilí vždy plodí jen násilí. A platí to obousměrně. Čím se drsněji se budou chovat zločinci, tím se drsněji budou chovat i silové složky státu. A čím drsněji se budou chovat silové složky státu, tím drsněji se budou chovat zločinci. A nakonec se to násilí přelije i do celé společnosti. Prostě začarovaný kruh násilí.

A co bych radil USA? Nevím. Tohle všechno nevzniklo teď, ale je to důsledek dlouhých desetiletí americké politiky, která vyústila v rozdrolení společnosti.

A mimochodem – ač se neztotožňuji s hnutím BLM, tak musím konstatovat, že mnohé výroky a činy Trumpa jen přilily olej pod oheň – aniž by cokoliv vyřešily.

0 0
možnosti
VC

Ano máte pravdu násilí plodí násilí. Proto se musí prasárny řešit v zárodku a zlu se nemá ustupovat.

Západ si ultralevičáky a anarchii nechal přerůst přes hlavu. Nechránil svobodu a demokracii a teď mu to přerůtá přes hlavu.

0 0
možnosti
PZ

P90e28t54e87r 31Z57i46n57g55a

27. 7. 2020 10:21

Během "pokojné" demonstrace se kalašnikovem ozbrojený BÍLÝ aktivista BLM pokoušel střelbou zastavit kolemjedoucí automobil. Netrefil se, za to řidič ano a aktivista je kaput. Dobře mu tak, volovi. ještě před pár dny poskytoval rozhovory novinářům s kalšnikovem na prsou.https://twitter.com/intheMatrixxx/status/1287402361573593089

0 0
možnosti
JF

Vynikající článek a připomenutí jeho autorem, panem Matyášem Zrnem toho, co víme, že i ve vyspělých zemích Západu je určitá část obyvatelstva defektní-nepřízpůsobivá-potížistická, až zločinecká - a tak je tomu i v Americe-USA, kde je jejich cca 330 milionů obyvatel složeno velmi kosmopolitně, tedy jsou složeni z milionů lidí přicházejících prakticky se zemí celého Světa s touhou najít v Americe nový domov - to v tom lepším případě, ale bohužel i těch, co jdou do této vyspělé a bohaté země tak zvaně za " lepším " - natáhnout ruku pro všechny možné sociální dávky a pomoc... I Čechů a Slováků šlo do Ameriky v minulosti mnoho našich lidí - " v Americe žije podle statistik při sčítání z roku 2013 +- 1 441 072 Čechů a +- 810 000 Slováků..."

0 0
možnosti
PH

P82e54t24r 27H67a64v66e21l

27. 7. 2020 10:07

Proč do toho autor vůbec míchá obecnou kriminalitu? No aby mu ten obrázek hezky vyšel.. Proč autor nezmiňuje, že k nasazení vojska by Trump musel aktivovat Insurrection Act, k čemuž mu ale chybí to podstatné (reálný důvod)? Zmínka o adekvátnosti, legalitě, ústavnosti?

Trump před volbami vrtí psem a autor vrtí místními frustrovanými 50+

0 0
možnosti
PZ

P64e69t75e52r 89Z90i91n84g69a

27. 7. 2020 10:23

Už ti jím Janda dnes zavrtěl?

0 0
možnosti
Foto

V23í85t 33P12r13a52v22d85a

27. 7. 2020 9:04

Takže nic nového. USA budou vždy zjednávat pořádek při rasových nepokojích. Nyní jsou ty rasové nepokoje jen z jiné strany a neschopní socani se zmůžou opět jen na zákazy a prohlášení.

0 0
možnosti
MH

Demokracie si žádá oběti, to je stará pravda! Sláva černé barvě, hanba bílé!

0 0
možnosti
LK

Hoblík se usilovně opaluje, aby to vydalo alespoň na míšence ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz