23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Emil XX 16.1.2010 23:10

Re: Autor by měl přestat fetovat

Bažina patrně ano. Protože normální člověk si pod pojmem bažina představí "něco hnusného, co je třeba vysušit."

Emil XX 16.1.2010 17:38

Politická korektnost je VĚDOMÁ LEŽ

Resp, je to "zdúvodnění" proč je správné lhát.

Petr I 16.1.2010 16:53

Netřeba se dívat přes Velkou louži.

 Stačí se porozhlédnout doma. Takový podnikatel. Od poctivého krejčího po podvodníka nejhrubšího zrna. Já bych se tímto oslovením cítil uražen. Nebo prezident. Takový prezident pěveckého amatérského sboru. Není to kouzelné? S prezidenty bychom mohli nyní vydláždit Václavák a ještě by zbylo.

 A teď do toho feministky. Chudák čeština.

Emil XX 16.1.2010 17:44

Re: Netřeba se dívat přes Velkou louži.

Podnikatel může být i zaměstnanec ve švarc systému. U toho krejčího by stačilo použít slovo živnostník.

Jinak, on i Al Capone byl papírově podnikatel, tvrdil o sobě, že je obchodníkem s nábytkem.

Petr I 16.1.2010 18:03

Re: Netřeba se dívat přes Velkou louži.

  Kdyby krejčí byl krejčí, hostinský hostinský a lichvář lichvář, bylo by to každému hned jasné.

oh 16.1.2010 21:25

Re: Netřeba se dívat přes Velkou louži.

No a právě to, že by bylo hned jasné, o koho jde, je ten problém. Podvodníci a lichváři mají z nějakého zvláštního důvodu averzi k tomu, aby byli jednoznačně označováni jménem své profese. A vždycky najdou politika nebo novináře, který jim za drobnou pozornost rád vypomůže.

harpagon 17.1.2010 8:07

Re: Netřeba se dívat přes Velkou louži.

A když se nevejdou, tak jsou manažeři. Dříve vrchní sestra, dnes manažerka zdravotnického provozu.

Fafa 16.1.2010 16:07

Pane Hoffmane

moze mi niekto vysvetlit, preco je teda vacsina ucitelov na univerzitach lavicova zameranych?

Na to existuji zajimave teorie. Jedna z nich rika, ze lide na universitach uz z podstaty jsou zamereni na hledani novych reseni, takze jaksi z definice jim nevyhovuje byt konzervativni.

Pokud se tyka Vaseho dotazu na rozdily mezi statnimi, soukromymi a cirkevnimi universitami, tak z praktickeho hlediska pro prednasejici je ten rozdil minimalni. Na vsech skolach existuje tenure, na vsech skolach se vyssi vedeni skoly de facto prilis nezajima o technicke podrobnosti publikaci, dokonce i financovani skol je velmi podobne, statni skoly mohou ziskavat soukrome granty a uctuji skolne, naopak soukrome skoly bezne dostavaji podporu z verejnych prostredku.  

Martin 16.1.2010 16:42

Re: Pane Hoffmane

Che, ono to vysvětlení je v podstatě jednoduché. Kdo stráví celý svůj život v uzavřeném akademickém prostředí univerzit, ten se těžko setkává s reálným životem. Po určitém čase vUSA získávají mnozí univerzitní profesoři tzv. "definitivu", která jim zaručuje doživotní práci a plat. Univerzitní prostředí tedy plodí přesně ten typ lidí, kteří mají čas na bezbřehé a plané filosofování a předkládání nápadů, jak by měla společnost lépe žít. Pracovně se takoví lidé nazývají "intoši" - a to jsou lidé, kterým nedostatečná zkušenost s reálným životem nebrání, aby mi vykládali, jak mám žít.

Fafa 16.1.2010 16:47

Re: Pane Hoffmane

Te definitive se prave rika tenure. Otazkou (planou) je pak to, jestli universitni prostredi ty lidi pritahuje nebo vytvari.

čtenář 16.1.2010 17:11

Re: Pane Hoffmane

Dnes už to je oboustranně - přitahuje i vytváří.

Martin 16.1.2010 17:30

Re: Pane Hoffmane

Těžko říct. Vysoká inteligence a vzdělání předurčuje lidské myšlení k tomu, aby přemýšlelo o alternativách společnosti. Ale člověk může dojít k rozumným názorům jen za předpokladu, že se toto snoubí s životní zkušeností. Řekl bych, že jen mírně naprůměrně inteligentní člověk, který má všeobecné vzdělání a praxí podloženou zkušenost s různými aspekty společnosti, mívá daleko reálnější představu o problémech společnosti, než jakou může mít univerzitní profesor sociologie, který nikdy nic jiného nedělal než tu teorii sociologie.

Já, když jsem ještě studoval, tak jsem byl taky docela levičák, ale potom mi začalo docházet, že vzorek lidí, se kterým jsem se do té doby téměř výhradně setkával, není vzorkem populace - tedy drtivá většina idealistíckým levicových názorů šla k šípku  :)

Fafa 16.1.2010 17:33

Re: Pane Hoffmane

Asi tak. Palec nahoru.

A Conservative is a Liberal who has been mugged by reality.

Martin 16.1.2010 17:39

Re: Pane Hoffmane

U nás v Čechách se zase říká: Kdo není v dvaceti levičák, ten nemá srdce. Ale koho to do třiceti nepřejde, nemá rozum. :))

V. Hoffman 16.1.2010 20:45

Re: Pane Hoffmane

Prepacte, ale absolutne nezmyselne generalizujete. Preco by, kruci, univerzitny fyzik, matematik, biolog, lekar ale napriklad aj ekonom alebo pravnik mal mat cas /pripadne chut/ na "bezbřehé a plané filosofování a předkládání nápadů, jak by měla společnost lépe žít". Ti ludia snad vyskumne pracuju, publikuju aj ucia studentov. A predpokladam, ze pricetna univerzita dokaze odsledovat, ci jej pracovnici produkuju nejalke vysledky, inak by velmi rychlo prisla na bubon. A pokial mi namietnete, ze "intostvo" sa tyka len humanitnych odborov, dostanete sa do rozporu s teoriou, ze vacsina univerzit je lavicova /teda podla vas intosska/. Ibaze by sme predpokladali, ze prirodne vedy sa z univerzit vacsinovo vyparili, co akosi nie je pravda.

Pozrite sa, je to jednoduche - bud je vacsina univerzit obsadena nepraktickymi, od zivota odtrhnutymi "intosmi" /potom ale nechapem, ze je za to niekto ochotny zaplatit skolne/, alebo tie ulety typu gender studies predstavuju nevyznamnu mensinu. A je tu dokonca este lepsie vysvetlenie - to co mi povazujeme za nezmyselnu kravoviny si v skutocnosti dokaze najst svoj trh a uplatnit sa. Ked sa nad tym zamyslim, tak vystudovany sociolog moze najst velmi dobre uplatnenie v prieskumoch trhu a marketingu, metodika je takmer totozna. A obdobne tomu moze byt aj s inymi oblastami, ktore my povazujeme za nezmyselne.    

M. 17.1.2010 0:55

Re: Pane Hoffmane

1) Lidi na humanitních oborech - tedy intoši - na to mají čas. Taky jsou vlastně profíci ve žvanění, takže jejich nápady a postoje pak udávají směr. Studenti i pedagogové ostatních oborů pak ten směr nasávají podvědomě, stane se "duchem školy".

2) Intoši jsou intošama často proto, že normální reálný svět nenávidí, nebo se ho bojí. A tak přemýšlejí a) jak jej vylepšit a současně b) jak mu tak trochu zavařit.

To stačí.

harpagan 17.1.2010 8:38

Re: Pane Hoffmane

No vžyď to mají v zadání, musí vymýšlet bykárny, aby vykazovali činnost! Ještě by je někdo zrušil pro nadbytečnost. Intoši a úřenici jdou ruku v ruce, jeden bez druhého by zahynuli.Úřednici jim zadávají úkoly, aby intoši pro ně dělali programy, které  oni připravuji a instaluji do zákonů. šedá eminence moci, zastupitelská demokracie je fraška., evropští, státní úředníci, intoši, media, soudy šedá eminence moci. Lid... tajtrlici na bruselském provázku. 

Hary 17.1.2010 8:26

Re: Pane Hoffmane

Martine u Vás v Čechách se říkejte ledacos, ještě že my neříkáme u nás na Moravě, ale u nás v Česku, nebo v ČR!! Nepřivlastňujte si u Vás v Čechách celou republiku, aby Vám nakonec nezůstaly jen ta ČECHY!!!

lucinapes 16.1.2010 19:56

Re: Pane Hoffmane

Martine, "někoho" jste mi tím připomněl. U nás "pravda a láska" byla míněna, byť snad i maní, pravda jen ta vlastní a láska jen k těm, kdo s tou pravdou souhlasí.

harpagon 17.1.2010 8:19

Re: Pane Hoffmane

Intoši z akademických prostředí univerzit, konstruktéři virtuálního světa,. Oni  vyvolení mocní vznešení rovni bohům...usiluji  předělat svět na ideílní, převychovat člověka na  ideálního člověka k  obrazu  jejich  virtuálního světa

... 16.1.2010 18:36

Re: Pane Hoffmane

To je jednoduché - kdo umí, umí, kdo neumí, učí. Na univerzitách se tak soustřeďuje ten typ lidí, kteří jsou sice papírově inteligentní, ale naprosto nepoužitelní v praktickém životě, a takoví se holt často projevují jako salónní levičáci.

Pavel 16.1.2010 18:57

Re: Pane Hoffmane

Naprosto jednoduché - na univerzitě nemá propaganda šanci. A dnešní pravice je z 90% založená na propagandě.

lucinapes 16.1.2010 19:57

Re: Pane Hoffmane

v tom případě je levice založená čistě na lži a ještě k tomu sám sobě.

Pavel 16.1.2010 20:09

Re: Pane Hoffmane

Není.

Fafa 16.1.2010 20:23

Re: Pane Hoffmane

Jasne, na universite nema propaganda sanci. Ale treba jisty doktor filosofie z velmi kvalitni university se stal dokonce ministrem propagandy.

Pavel 16.1.2010 21:25

Re: Pane Hoffmane

A co má být?

Fafa 16.1.2010 21:57

Re: Pane Hoffmane

jenom Vam ukazuju, ze na universitach ma propaganda sanci velmi dobrou a uz od dob George Orwella vime, ze existuji nesmysly, kterym normalni clovek nemuze uverit a verime jim jenom intelektualove.   

Pavel 16.1.2010 22:07

Re: Pane Hoffmane

Myslel jsem, že se tam nebudou vyučovat propagandistické materiály. To neznamená, že vysokoškolsky vzdělaný člověk nemůže propagandu tvořit, ani to nevylučuje poruchy osobnosti.

Fafa 16.1.2010 22:42

Re: Pane Hoffmane

problem je v tom, ze v nekterych humanitnich oborech nic jineho nez propagandisticke materialy neexistuje.

Pavel 16.1.2010 23:21

Re: Pane Hoffmane

Například?