Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Policisté, ghetta a bílá privilegia

S policisty v Americe to je skutečně někdy těžké. Vzpomínám si, jak sem stál s hlavou ke zdi a rukama nahoře kvůli hlasitému večírku na koleji, který by v Čechách nestál nikomu za řeč. Vzpomínám na spolubydlícího, který strávil dva dny v hromadné cele předběžného zadržení s těmi největšími kriminálníky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FDW

Nejsem příznivcem spikleneckých teorií, ale přístup měst ovládaných demokraty se nápadně liší od těch s republikánskými vládami. V americké decentralizované společnosti jsou pravomoci vedoucích jednotlivých státních institucí podstatně větší než v Evropě. Guvernér amerického státu a jeho vláda mají v podstatě větší pravomoci a nezávislost než vlády národních států v EU. A tak neschopná vláda v New Yorku z obavy z nařčení z rasizmu nechala lůzu beztrestně rabovat, zatímco guvernérka Jižní Dakoty nechala předem obsadit strategická místa Národní gardou, takže až na nepatrné výjimky k rabování nedošlo a už vůbec ne ke žhářství. Podobně zakročila černošská starostka Atlanty a ani tam k rabování v rozsahu Manhattanu nedošlo. Ovšem neuvěřitelné je pokrytectví politických a tzv. intelektuálních elit. Zatímco Floydův bratr vyzývá spoluobčany, aby se vyvarovali násilí, žhářství a rabování, starosta Minneapolisu klečí u rakve a vzlyká do roušky i když by měl brečet sám nad sebou, protože proti rabující lůze včas nenasadil odpovídající jednotky. Podobně v Los Angeles si klekl starosta na chodník a hanbil se za svoje bělošství. Na YouTube koluje skoro dvouhodinové video jakéhosi Ramona, který nutí bílé dívky, aby před ním poklekly a odprošovaly za svá „bílá privilegia”. Pokud to neudělají, pronásleduje je a pokřikuje na ně, že jsou rasistky. A ty dívky poklekávají a MeeToo, místo aby řvala v protestech, mlčí. Pokud tohle je zpráva pro Ameriku, pak je velmi nevlídná.

0 0
možnosti
Foto

F. De Wintře - žasnu nad zmíněnou imbecilitou některých městských představitelů USA a přeji Vám... Hezký den!R^

0 0
možnosti
JN

Drsný a zřejmě pravdivý popis americké reality. Jsem zvědav na výsledky těch pokusnych rušení policie. Co bude následovat? Občanská válka?

0 0
možnosti
PG

..budou úředně definovány komunity, budou úředně potvrzeni jimi vybraní dohližitelé nad právy oněch komunit a každá z nich si svobodně zvolí formu zajištění jejich obhajoby.

Bohatí budou mít své opevněné a žoldáky chráněné resorty. Střední třída si bude zakládat milice a domobrany, pokud nebude zrušen Second Amendment to the United States Constitution. No a těm zbývajícím zajistí jejich práva gangy, tak jako doposud. Středověk.. nebo se mýlím?!

0 0
možnosti
RT

V Zimbabwe se taky jedni plazili u nohou druhym...

0 0
možnosti
Foto

Výstižné a v souladu s tím, co jsem jako turista poznal. U oploceného jezírka v Central parku jsme zaslechli praskání (okolo 4. července) jakoby příprava na ohňostroj. Známý, který s rodinou tehdy bydlel v Harlemu,odkud zvuky přicházely nás ujistil , že jde o výstřely. Sám tam bydlel s rodinou a 10ti dětmi /běloch/ kvůli nájmu. Po ulicích v té čtvrti chodit mohl jen málo, většinou z bezpečnostních důvodů jezdil autem.

0 0
možnosti
Foto

Tam, kde je ANTIFA, tam je antisemitismus. Do této ultralevicové ve skutečnosti nacistické organizace pronikl zlý duch antisemitismu. K nejhoršímu násilí došlo v Los Angeles. V okrese Fairfax byly zničeny různé židovské obchody. Poškozena byla řada židovských institucí, včetně synagog a škol. Socha Raoula Wallenberga byla potřísněna antisemitskými hesly. V Richmondu ve Virginii byla rozbita okna reformní synagogyBeit Ahaba rozbít okna. Útok na synagogy je aktem antisemitismu.

A to vše ultralevičáci vykonávají ve jménu antirasismu a sociální spravedlnosti. Melanie Phillips poukázala na sebevražedný přístup mnoha židovských organizací. Napsala, že ve prohlášení Židovské rady pro veřejné záležitosti a dalších 130 organizací uvedlo, že byly „pobouřeny zabitím Floyda, deklarovaly„ solidaritu “s černošskou komunitou a vyzvaly k„ ukončení “systémového rasismu. Phillips poznamenal: „Protestují proti konkrétně zaměřeným útokům na synagogy a židovské podniky.“ Phillips nazval Black Lives Matter, "anti-bílá, anti-kapitalistická a anti-židovská nenávistná skupina".

Cílem hnutí American Black Lives Matter je údajně napravit zločiny spáchané na afroamerických občanech v minulosti i současnosti. Jeho 40 000 slovní manifest obviňuje Izrael z páchání genocidy proti Palestincům, označuje Izrael za „apartheidní stát“ a připojil se k hnutí BDS a žádal o úplný akademický, kulturní a ekonomický bojkot země. Žádné takové požadavky nejsou kladeny na žádný jiný stát.

V blogu zveřejněném Sionistickou organizací Ameriky se Daniel Greenfield také zabýval postojem židovských organizací, který psal: „Člověk by si myslel, že nenávistný vandalismus osm židovských institucí odsoudí a vymezí se proti davu křičícímu po zničení židovských podniků a přiměje je k nějaké smysluplné odpovědi. K ní však nedojde.

0 0
možnosti
Foto

Palestinci a pro-palestinští aktivisté participovali na nepokojích a našli, jako obvykle, způsob, jak obvinit a znevážit Izrael. AJ Caschetta napsal: „Než byl George Floyd zabit... - v pondělí 25. května - bylo nevyhnutelné, aby jeho smrt byla manipulována hnutím BDS. Následující den „pracovní skupina“ demokratických socialistů Ameriky BDS a Palestiny Solidarita tweetovala, že „policejní násilí, k němuž dnes v Minneapolis dochází, je přímo z přehlídky IDF ... američtí se policajti trénují v Izraeli.“

The Guardian vytiskl nenávistný protiizraelský článek,od svého korespondenta Olivera Holmese, ve kterém se píše "Izraelské policejní zabití autistického člověka přináší americké srovnání." Článek odkazoval na zabití neozbrojeného Palestince izraelskou policií, která ho neprávem považovala za teroristu. To vedlo k omluvě izraelského ministra obrany. Tuto tragédii falešně označili palestinští arabští, izraelští a američtí aktivisté jako příklad toho, co tvrdí, je podobné týrání palestinských a černošských obyvatel v Izraeli a USA “ Adam Levick reagoval: „Holmes jde dále,srovnává dva incidenty a tvrdí, že izraelsko-palestinský konflikt je jedním z konfliktů mezi bílými (Izraeli) a černými (Palestinci). Že se jedná o čistý izraelský akt rasismu.

Levick dodal, že Holmes cituje izraelského novináře Gideona Levyho, kterého nazývá ho jedním z nejvýznamnějších anti-okupačních hlasů v zemi. Levick komentuje: „Levy však není pouhým„ anti-okupačním “hlasem. Je to anti-sionista, který důrazně navrhl, že sionismus je ve své podstatě rasistickým úsilím - rétorika je podle pracovní definice IHRA považována za antisemitskou. je izraelský Žid, který používají tvrdě levicové publikace jako Guardian k legitimizaci nenávistných názorů na židovský stát. ““

0 0
možnosti

Děkuji moc, za takový přesvědčivý text. A učme se všichni demokracii od Ameriky. "Peníze na prvém místě" a nic jiného již jinak. Zdař Bůh! Děkuji!

0 0
možnosti
Foto

Napsal jste, co nechcete. Zkuste dodat co chcete a odkud se to máme učit.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz