26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

USA: Ohledně Ukrajiny jen pokrytectví a šaškárna

Politika americké administrativy, která týdny předvídá datumy invaze Ruska na Ukrajinu, dostala pořádnou facku. Důvodem jsou mimo jiné i rozbroje uvnitř Demokratické strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 26.3.2022 13:45

Andreji Babiši, přečtěte si co si Plesl dovoluje pouštět do vašeho denníku.

T. Hraj 8.2.2022 12:28

Obama neřekl 'zvrtat', ale 'f*** up.' A to nebyl znám vulgárním slovníkem. Přesněji řekl, že tato Bidenova schopnost by se neměla nikdy podceňovat.

A R. Gates (Obamův ministr zahraničí) o Bidenovi napsal, že se v posledních (myslím že) 40 letech v zahraniční politice mýlil úplně ve všem.

J. Urban 7.2.2022 21:13

Biden to rika na ferovku, ze Rusko Ukrajinu napadne, veril bych, ze to ma podlozene. Kamos Putina Lukasenko taky potvrdil, ze valka bude, i kdyz bude trvat jen 3-4 dny, nez Rusove s Belorusy dojdou k Lamansskemu prulivu. Tam teda nevim, cim to ma podlozene, ale evidentne Hitleruv blitzkrieg byl proti tomu hadr. Ruska armada se premistuje bliz k Ukrajinskym hranicim, asi uz brzo vylezou Rusaci s nejakym tim videem o vrazdeni civilistu na Donbasu. Varovani generalplukovnika Ivasova taky nebude jen placani prazdne slamy.

J. Ráž 7.2.2022 16:42

Ukrajinu dnes dohánějí problémy, které jí dali do vínku její zakladatelé a zvýraznili komunisté, počínaje Stalinem, přes Chruščova a Gorbačova, až po Jelcina. Dokud si je nevyřeší Ukrajinci s Rusy uvnitř země sami, bez zahraničního vměšování (jsem optimista, že jim to jednou dojde, že je to nutnost) , bude Ukrajina jako sud se střelným prachem kolem kterého si lidé hrají se sirkami, napořád.

K. Zelený 7.2.2022 18:35

Uvnitř který země?

V. Novak 7.2.2022 20:28

Ukrajinu dohání to, že je slepenec oblastí bez společné historie, kultury, jazyka a náboženství. Ten vnitroukrajinský střet není zdaleka jen střet mezi Rusy a Ukrajinci - Ukrajinci ze Haliče jsou jiní než Ukrajinci z Donbasu. Rusíni v Zakarpatí vzdorovali ukrajinizaci za Stalina a vzdorují jí za Porošenka a Zelenského. Maďarům se velmi nelíbí, že je nutí mluvit ukrajinsky a nedovolují ani jejich dětem učit se v rodném jazyce, protože zákon uznává jen neukrajince, kteří na Ukrajině nežijí...

Bohužel ukrajinskou politiku určují nacionalisté-extremisté, které o nějaké mírové řešení nezajímá.

P. Kmoníček 7.2.2022 14:45

A to až se rozkecá opět Holásek, to bude síla !

J. Farda 7.2.2022 18:31

:-)R^

J. Urban 7.2.2022 21:19

Zatim ceka na noty z Korunovacni. Chystaji ted nove, certvi, co usili a co budou "zduvodnovat". Nejspis opisou neco od Adolfa z r. 1938, oni toho sami moc vymyslet neumeji.

M. Valenta 7.2.2022 13:19

Šaškárna? Jak pro koho. Mě kdyby před barákem stálo vojsko a mířilo do oken, to vojsko které nedávno anektovalo kus mého pozemku a které za pomocí páté kolony rozvrátilo další kus pozemku, tak klidný jako Bartoň nebudu.

V. Čermák 7.2.2022 13:25

Vám žádný pozemek nikdo neanektoval a kdoví jestli máte vůbec barák, neklidný emigrante za lepším...;-D

P. Diviš 7.2.2022 13:26

Zase příliš složité pro vás. Zkuste dvě nohy, čtyři nohy ...

V. Čermák 7.2.2022 19:25

Chápete text, ta malá písmenka? Zkuste, Valenta, pozemek, barák, už chápete, rozumíte? ;-D

P. Kmoníček 7.2.2022 14:31

Čermáku, zajímalo by mne docela co jste četl.

V. Novak 7.2.2022 13:49

Vojsko stojí před baráky obyvatel DLR a LLR a míří jim do oken. Nedávno se trefilo do trafačky, která zajišťovala elektřinu pro celou vesnici.

Ale to vám zajisté nevadí, protože to jsou Ti Zlí, kteří sami sebe anektovali, protože měli (neo)banderovců po krk.

P. Diviš 7.2.2022 15:32

Tam se trefuje kdekdo, vy vidíte zásadně jen "neo)banderovce" a nechcete vidět (neo)bolševíky.

V. Novak 7.2.2022 16:11

Do DLR a LLR se trefuje jen ukrajinská armáda, možná ještě pár teroristů z bývalých strafbatalionů.

Obě republiky mají zájem na klidu, čas pracuje pro ně, jejich existence je fait accompli. Kdo má zájem na změně statu quo je jedině kyjevská věrchuška. A neobanderovci, které se neodvažuje odzbrojit a kteří ji navzdory své malé početnosti ovládají.

P. Diviš 7.2.2022 17:35

To už tak bývá, že když se někdo trefuje Z DLR a LLR, tak se jiný trefuje DO DLR a LLR. Zvláště v končinách ruské "kultury".

A podněcují to ruští neobolševici, jejichž sen o moci bývalého SSSR je bez Ukrajiny neúplný.

V. Čermák 7.2.2022 19:30

Vy jste takový zaručeně nestranný sudí. Nepokřikovali na vás děcka Collino ?;-D

V. Novak 7.2.2022 20:18

Aha - a vy to víte ze kterého palce?

P. Brecík 7.2.2022 20:56

Divíšku - NEO-bolševici jsou, jak známo, produkt Made in Západ. V EU/USA také NEO bolševismus zvítězil. Jen vyměnil rozpor Kapitalisté/Pracující ( protože v EU už původní obyvatelé nepracují ) za utlačované menšiny. A že těch menšin je. Pokládání věnců Marxovi nejvyšším z EU je známé.

D. Novák 7.2.2022 21:07

R^

P. Brecík 7.2.2022 14:52

Valentové, vaše neznalost a drzost komentovat je světová. Krym byl od r. 1921 AUTONOMNÍ ( svazová socialistická ) republika. Napiš si to, valento 1000x, aby ti to došlo. Tj. měl svého prezidenta, parlament. Po rozpadu SSSR se mu pod UKR nelíbilo. Proběhla 2 referenda = vždy jasná. Pryč !! Rusko to nechávalo tak, až do doby, kdy před jeho barákem chtěli zaparkovat USA svoji základnu. Což se Rusku, jak správně píšeš, nelíbilo. Proto "Zelení mužíčci". S vřelou pomocí celého Krymu. I ozbrojené složky UKR, dislokované na Krymu se přidaly z 80% k Rusku. Pokud nepochopíš, začni od začátku !!

P. Diviš 7.2.2022 15:29

Stačila by ta ruská fantasmagorie se základnou.

P. Brecík 7.2.2022 16:56

Divíšku, ty musíš být z dvojčat. JEDEN tak prostoduchý ( budu slušný ) být nemůže. 1, Postavení americké vojenské základny v Očakově, Nikolajevská oblast, ve vzdálenosti 150 km od ruských hranic je výzva pro Rusko, aby obnovilo svoje základny z dob SSSR na Kubě. 2, Ještě před vypuknutím krymského referenda, v podstatě hned s vyvoláním událostí na Majdanu už námořnictvo USA začalo vypisovat výběrová řízení na rekonstrukci a přestavbu budov městské infrastruktury v Sevastopolu. Nenechme se mýlit nějakým lidumilstvím. Americké základny se všude po světě staví podle jednotného schématu. Objekt A: polygony, technika. Objekt B: kasárna, štáby, sklady. Objekt C: vojenské městečko. Sevastopol by tak dnes byl posádkovým městem US Navy a východní část Simferopolu posádkou USAF.

P. Diviš 7.2.2022 17:37

Já se hlavně nedám mýlit vaším brecíkováním. Základna v Očakově je následek, ne příčina a základna v Sevastopolu je úplná pitomost.

J. Novák 7.2.2022 18:15

Na tu základnu v Sevastopolu bylo vypsané výběrové řízení dohledatelné na stránkách governmentu, sám jsem ho tam našel také.

V. Novak 7.2.2022 20:38

Základna v Očakově je následek toho, že není základna v Sevastopolu - tak se USA spokojily aspoň s Očakovem.

Mimochodem - Očakov byl dobyt na Turcích ruskou armádou a je součástí Novorossije, kterou zcivilizoval Potěmkin a Lenin ji předal kyjevské Ukrajině v rámci vytváření UkrSSR.

P. Brecík 7.2.2022 20:49

Aha, tak cca 300 USA základen po celém světě jsou vždy následek čehosi. VojRozpočet USA = vyšší než 5 dalších zemí dtto. Rád bych věděl, jaká příčina zanechala na vás tyto následky. PS: Kdo skusil v Monopolech zbrojit - vývoj byl vždy jasný. Skuste - i když je to pro trochu inteligentní lidi. PS: Já pamatuji mjadan v ČT. Jak pravý sektor + placvení Benderovci upalovali policii, která nesměla ( na tlak EU ) zasáhnout. Když podepsali dohodu, zase to nacisti smetli ze stolu. Účel byl jasný - zvrátit režim a zase provokovat Rusko.

V. Novak 7.2.2022 16:23

Bylo to opačně - odtrhnout se od Ukrajiny byl sen velké většiny Krymčanů od rozdělení SSSR, kdy najednou zjistili, že žijí ve státě, v němž žít nechtějí. Tenkrát je ještě kyjevští uchlácholili příslibem autonomie - kterou okamžitě začali okrajovat. A Krymčané jak ta žába v hrnci se ohřívali a potili, ale nevyskočili, i když viděli, že Rusko jde nahoru a Ukrajina opačným směrem. Občas zabránili vplutí NATOvských válečných lodí do Sevastopolu - ale jinak žába držela.

Až přišel majdan na Majdanu 2.0, podruhé ukradený výsledek voleb, vítězní neobanderovci, zákon o zrušení ruštiny jako úředního jazyka, nájezd tryzubců - a žába vyskočila, protože zjistila, že má poslední příležitost. A dostala fajrák zespoda.

Pak teprve přišli "věžlivyje ljudi" a pomohli Krymčanům se ubránit. Na rozdíl od demokratického Španělska, kde armáda a centrální policie násilím znemožnily referendum, "zelení mužíci" na Krymu pořádání referenda umožnili.

A ano, máte pravdu, že 80% (to přiznal Kyjev - Moskva hlásila skoro 90%) profesionálních vojáků, místních kontraktorů, požádalo o přeregistraci do ARF. Dobrý model pro veškeré Krymčany. Po letech se dokonce vrátili i někteří, co zůstali věrní Ukrajině - ta totiž nezůstala věrná jim a neplnila nic, co slíbila.