12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

USA: Na Írán!

Na řadě je Írán. Abychom věděli proč, musíme se vrátit se do června roku 1997, kdy skupina amerických neoliberálních konservativců vytvořila plán na válečné napadení sedmi zemí: Iráku, Sýrie, Libye, Íránu, Libanonu, Somálska a Súdánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Pavuk 1.8.2019 10:38

Re: no potespanbuh, to tu jeste nebylo

Vážený pán Rychetský, domnienky je treba oddelovať od faktov. Dva vežiaky v NY spadli po náraze lietadiel, tretí spadol, nevedno prečo a ďalšie lietadlo ktoré narazilo do Pentagonu sa vyparilo. Dodávam, že v zhorenisku po dvojičkách sa našli pasy teroristov. To sú verejne známe fakty. Všetko ostatné čo sa stavia na týchto faktoch sú názory a domnienky pisateľov. No nezdá sa vám, že je o čom premýsľať ?

J. Sedlář 1.8.2019 12:56

Re: no potespanbuh, to tu jeste nebylo

Letadlo se vypaří, těla se vypaří, pasy se najdou, jasně a co dělal Křemílek ?

D. Novak 1.8.2019 0:49

Klobouk dolů! Takový trefný článek jsem tu ještě nečetl! A není se čemu divit. Kristol a Wolfowitz, Kagan jsou židovského původu. Konečně někdo dokázal napsat v či prospěch Amerika intervenuje proti vesměs sekulárním arabským státům. Kvůli Velkému Izraeli.

P. Han 1.8.2019 4:45

Re:

Už jste v těch sekulárních státech byl?

D. Novak 1.8.2019 14:49

Re:

Byl. V 90. letech minulého století několikrát. Na universitách jak v Bagdádu tak v Damašku studovaly ženy, žádné zahalení. Křesťanské kostely různých křesťanských církví normálně fungovaly. Islám hrál zcela podružnou roli. Tam kde byly tyto země nebude náš kamarád, Saudská Arábie ani za 300 let. Prostě arabsko-židovský konflikt není konfliktem náboženským, ale národním. Dva národy se perou o jeden kus země. Proto pro Izrael nepředstavují problém wahhábisté za SA, ale panarabský nacionalsmus. Tedy režimy v tehdejším Iráku a Sýrii. Kaddáfí Palestince podporoval také. Proto tyto režimy a státy musely být rozvráceny.

P. Jášek 1.8.2019 7:34

Re:

Jéééé, už tu máme i Žydy!

J. Vocilka 1.8.2019 8:44

Prosím Židy.

D. Novak 1.8.2019 14:58

Re:

Když v Německu shodí Eritrejec ženu a díte po vlak, tak se řeší jeho původ. Proč by se nesmělo sdělit k jakému etniku patří neokonzervativci? Krásně je vidět ten dvojí metr. Když získá Žid Nobelovu cenu, tak se jeho původ zdůrazňuje. Ale když napíšte že zakladel NKVD Genrich Jegoda byl židovského původu.....tak je to antisemitismus. Alexander Orlov, šéf GRU byl také židovského původu. Metvej Berman, séf GULAGu z let 1932-1937 byl také židovského původu. Někdo at si věří že to je náhoda. Já tomu nevěřím.

H. Lukešová 1.8.2019 9:56

Re:

Tak tak a ještě prosím o pohádky o trávení studní Židy, znesvěcování hostie, používání krve křesťanů do macesů a o bludném Židovi Ahasverovi...

Zatímco tyhle vylhané legendy křesťané opustili, tak v muslimských zemích řada lidí těmto pověrám věří, upřímně věří...

Nejabsurdnější se zdají být krevní pomluvy, protože židovské jídlo musí být bez jakékoliv krve jako je např. košer maso a tak. Řada antisemitů neznají ani nic o Židech. To Adolf Eichmann jel do tehdejší Palestiny Židy studovat, aby se něco naučil o svém nepříteli, než byl tedy odhalen a vyhoštěn.

H. Lukešová 1.8.2019 0:17

Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

jsou na úrovni všelikých nacistránek. Určitě by někdo chtěl vytvořit Izrael přes celý Blízký východ až do Íránu a Iráku...No to určitě. Židé určitě ne. Ti chtějí mít jen svůj stát v Zemi Izraelské a netouží o území k Iráku nebo až kam. Vždyť v rámci mírové smlouvy s Egyptem vrátili Izraelci Egyptu celý Sinajský poloostrov a to Sinaj má pro Židy také emocionální význam. Na Sinaji přece promlouval Bůh s Mojžíšem...

J. Sedlář 1.8.2019 0:41

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Hmm. A to vokolo. Nic to se nám enem zdá, spěme dál.

J. Milota 1.8.2019 8:50

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Ještě doporučení knihy : Isaac Bashevis Singer: Kajícník (a jiné). (Original: The Penitent).

Autor je nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1978. Vynikající je též Kniha Sosha,

Zdraví Milota.

J. Milota 1.8.2019 8:53

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Ještě doporučuji knihu Isaac Bashevis Singer (Nobelova cena za literaturu 1978) Kajícník

The Penitent a jiné.

Zdraví Milota

P. Lenc 1.8.2019 9:37

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Zdravit můžete...

H. Lukešová 1.8.2019 9:47

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Také Vás zdravím a děkuji ta typ.