10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

USA: Na Írán!

Na řadě je Írán. Abychom věděli proč, musíme se vrátit se do června roku 1997, kdy skupina amerických neoliberálních konservativců vytvořila plán na válečné napadení sedmi zemí: Iráku, Sýrie, Libye, Íránu, Libanonu, Somálska a Súdánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tachovsky 1.8.2019 18:36

Re: Irán představuje jiný svět

Pan Hoblik nepsal o Saudech ale o Persanech

B. Hamal 1.8.2019 17:24

Ta encyklopedie

by nebyla marná.

M. Ivanovský 1.8.2019 16:03

To je teda výplod k pozvraceni, nejlepší je do toho zase zamontovat židy, ty můžou za všechno zlo na světě; ale Írán nic ten je muzikant, jasně proto je na špici v popravách nezletilých, veřejném mučení, práva žen to radši ani nepřipomínám a takhle se může pokračovat dal a dál. Doopravdy se ,, těším" až bude mít atomovku, jsem zvědavý co pak bude autor a jemu podobní psát až budou ohrožovat i nas v Evropě.

P. Lenc 1.8.2019 14:59

Re: Ten Vítek

Ten "starý politruk" bude i nadále jmenovat bolševické hovado hovadem, ať se vám to líbí nebo ne.

D. Novak 1.8.2019 14:58

Re:

Když v Německu shodí Eritrejec ženu a díte po vlak, tak se řeší jeho původ. Proč by se nesmělo sdělit k jakému etniku patří neokonzervativci? Krásně je vidět ten dvojí metr. Když získá Žid Nobelovu cenu, tak se jeho původ zdůrazňuje. Ale když napíšte že zakladel NKVD Genrich Jegoda byl židovského původu.....tak je to antisemitismus. Alexander Orlov, šéf GRU byl také židovského původu. Metvej Berman, séf GULAGu z let 1932-1937 byl také židovského původu. Někdo at si věří že to je náhoda. Já tomu nevěřím.

D. Novak 1.8.2019 14:49

Re:

Byl. V 90. letech minulého století několikrát. Na universitách jak v Bagdádu tak v Damašku studovaly ženy, žádné zahalení. Křesťanské kostely různých křesťanských církví normálně fungovaly. Islám hrál zcela podružnou roli. Tam kde byly tyto země nebude náš kamarád, Saudská Arábie ani za 300 let. Prostě arabsko-židovský konflikt není konfliktem náboženským, ale národním. Dva národy se perou o jeden kus země. Proto pro Izrael nepředstavují problém wahhábisté za SA, ale panarabský nacionalsmus. Tedy režimy v tehdejším Iráku a Sýrii. Kaddáfí Palestince podporoval také. Proto tyto režimy a státy musely být rozvráceny.

H. Lukešová 1.8.2019 14:41

Re: Ten Vítek

Já také nehodnotím autora textu, ale samotný text teze o "Velkém Izraeli" či "Židovské lobby" jsou naprosto vylhané. V USA je přes 200 lobbystických skupin, z nichž některé jsou židovské, ale spousta lobbystických skupin jsou i arabské, např CAIR (arabsko-americká lobbystická skupina), lobby mají i lidé z LGBT, sousta černošských, hispánských lobby a tak. Tvrdit, že Židé zbořili věže je stejné, jako tvrdit, že Židé trávili studně, znesvěcovali hostie, pili křesťanskou krev...

Není kritika Izraele jako kritika Izraele. Jistěže, Izrael je možné za něco kritizovat, jenže kritika Izraele se stává antisemitismem v případě, že se na Izrael kladou vyšší nároky nežli na jiné státy.

Jsou zde totiž 3D...dvojí metr, na Izrael se kladou vyšší nároky nežli na jiné státy, jakože je Izrael neúměrně pranýřován za všechno, co udělá, tvrdí se o něm, že je okupant, ale co takhle Čína, Rusko, Maroko...démonizace- Izrael je horším nežli jiné země a delegitimizace- Stát Izrael nemá právo na existenci, což už je antisemitismu, popírat právo Izraele na existenci. Nikdo totiž nepopírá práva Německa, Francie, Ruska, arabských států či České republiky a Slovenska na existenci, tedy až na pár sudetoněmeckých fanatiků, ale Izraeli je toto právo často upíráno.

Každý národ má právo na stát, včetně Židů, jelikož antisionisté popírají právo Židů na národní sebeurčení, tak jsou antisemité. Koneckonců to potvrdil i Martin Luther King, že antisionismus je jednou z forem antisemitismu.

R. Woloszczuk 1.8.2019 14:27

Re: Ten Vítek

Vyjadřuji se k textu nikoli k osobě autora a nemohu a nechci hodnotit článek podle toho co tvrdí Al Manar.

Vznikla tady nějaká zkratka, že kdokoli kritizuje Izrael či sionismus je automaticky antisemita a fašista což je nesmysl a nesmysly je třeba vyvracet, nikoli se jim podřizovat.

H. Lukešová 1.8.2019 13:35

Re: Ten Vítek

Promiňte Vám nepřidají protiizraelské a protižidovské výšplechy v článku za absurdní? Tak podobně líčí Židy hizballáhovská televize Al Manar, která odvysílala několik dílů seriálu "Diaspora", kde samozřejmě několik milionů muslimů vidělo krevní pomluvy, jak Židé podřízli dítě a pak tu krev dali do macesů a někteří ji dokonce vypili.

Nějakou dobu byl jeden čas jeden z dílů tohoto odporného seriálu na internetu, možná jsou tam tahle videa pořád, tedy mi jeden člověk poslal odkaz na jedno z těchto videí, samozřejmě takový hnus bych nikdy dobrovolně nehledala. Neměla jsem nervy se na takovou ohavnost dodívat.

J. Sedlář 1.8.2019 12:56

Re: no potespanbuh, to tu jeste nebylo

Letadlo se vypaří, těla se vypaří, pasy se najdou, jasně a co dělal Křemílek ?

F. Svoboda 1.8.2019 12:16

Re: Ten Vítek

Hovado to je, jenom jsem se chtěl zeptat, zda někdo ví, co je to zač, čím se vůbec živí. Jeho články zaplevelují zdejší server, což je ku zvracení.

P. Jášek 1.8.2019 11:37

Re: tady už chybí

Chechtající smajlík...:-)

K. Salajka 1.8.2019 11:35

Dosti

se zapomíná, že otcové - zakladatelé slávy USA se inspirovali ve starém Římě (proto např. Kapitol a v něm senát jako dekorace). Už Římané vnucovali svým sousedům smlouvy, které nešlo dodržet a posílali posly, které bylo snadné smrtelně urazit. Následovala odvetná akce, jejímž cílem bylo rozšíření teritoria, přičemž legie byly připravené obvykle dříve, než nastala smrtelná urážka.

Autor by své kritiky umlčel, kdyby si povšiml, že podobně jako imperialismus anglosaský, souběžně postupovalo carské Rusko ve svém sousedství. Kolonizační úsilí převzal po zavraždění Cara Sovětský svaz a posléze Putinovo Rusko - samozřejmě v sebeobraně.

Rovnice je jasná 20-2=18=18. Není náhodou, že výhradní právo na expanzi po Americe - Monroovu doktrínu - přednesl velvyslanec USA v Petrohradě. Šlo o podobné dobráctví jako V Tordesailles, nebo když se dohodnou "rodiny" v New Yorku.

P. Jášek 1.8.2019 11:31

Re: Irán představuje jiný svět

Inteligentní a moudrý národ nepopravuje děti a netyranizuje ženy.

R. Woloszczuk 1.8.2019 10:40

Re:

např. https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_ve_Vietnamu#1964_-_vstup_USA_do_v%C3%A1lky

R. Woloszczuk 1.8.2019 10:39

Re: Ten Vítek

Nějak si nemůžu pomoci, ale zvratky starého politruka mi připomíná spíše váš příspěvek, než článek ke kterému se vyjadřujete :-)

S. Pavuk 1.8.2019 10:38

Re: no potespanbuh, to tu jeste nebylo

Vážený pán Rychetský, domnienky je treba oddelovať od faktov. Dva vežiaky v NY spadli po náraze lietadiel, tretí spadol, nevedno prečo a ďalšie lietadlo ktoré narazilo do Pentagonu sa vyparilo. Dodávam, že v zhorenisku po dvojičkách sa našli pasy teroristov. To sú verejne známe fakty. Všetko ostatné čo sa stavia na týchto faktoch sú názory a domnienky pisateľov. No nezdá sa vám, že je o čom premýsľať ?

J. Lepka 1.8.2019 10:20

Re: tady už chybí

Už jsem mu mandelinku nadhodil. Ovšem musím konstatovat, že to byl mistrovský příklad dokonalého zaměření, ten záhon má nějakých 10m2, holt inteligentní munice.

J. Lepka 1.8.2019 10:18

Re:

A vietnamští komunisti táhli na Saigon jen do Mc Donalda se najíst, že.

J. Lepka 1.8.2019 10:16

Re: Irán představuje jiný svět

Inteligentní a moudrý národ obvykle respektuje diplomatickou imunitu. Ale to pochopit, je nad vaše možnosti.

J. Lepka 1.8.2019 10:15

No a teď si představte Vítku, že mám v brambořišti

amerického brouka: Jak to jen dokázali?

H. Lukešová 1.8.2019 9:56

Re:

Tak tak a ještě prosím o pohádky o trávení studní Židy, znesvěcování hostie, používání krve křesťanů do macesů a o bludném Židovi Ahasverovi...

Zatímco tyhle vylhané legendy křesťané opustili, tak v muslimských zemích řada lidí těmto pověrám věří, upřímně věří...

Nejabsurdnější se zdají být krevní pomluvy, protože židovské jídlo musí být bez jakékoliv krve jako je např. košer maso a tak. Řada antisemitů neznají ani nic o Židech. To Adolf Eichmann jel do tehdejší Palestiny Židy studovat, aby se něco naučil o svém nepříteli, než byl tedy odhalen a vyhoštěn.

H. Lukešová 1.8.2019 9:47

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Také Vás zdravím a děkuji ta typ.

P. Lenc 1.8.2019 9:37

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Zdravit můžete...

A. Trick 1.8.2019 9:24

Patnáct nenávistných

a nadávajícím komentářů. Jen tak dál!

R. Woloszczuk 1.8.2019 9:18

Re: S tímhle asi

Můžete vyvrátit jakákoli fakta z článku (autor rozmumně odděluje fakta od vlastních úvah). - např. https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_ve_Vietnamu#1964_-_vstup_USA_do_v%C3%A1lky

P. Lenc 1.8.2019 9:09

Ten Vítek

je přiblblé bolševické hovado jako vystřižené z Rudého Práva.Přesně takové protiamerické "úvahy" bolševici zkoušeli na nás celých čtyřicet let.Kdo tě za tuto propagandu soudruhu platí?

P. Kmoníček 1.8.2019 9:07

Rudý Vítku,

opět jste zapomněl zdůraznit vyvražďování Indiánů v tehdejší Americe. A v té době, o které mluvíte Vy, nevíte jak to bylo za Kavkazem ?

M. Hoblík 1.8.2019 9:04

Irán představuje jiný svět

Irán představuje jiný svět. Inteligentní a moudrý národ se stává nebezpečím pro přitroublé politiky USA. Kdo má právo Íráncům vnucovat naše hodnoty? My jsme se připos...li z přílivu migrantů, přinášejících nám novou filosofii a my se chováme úplně stejně jako ty hovada.

J. Milota 1.8.2019 8:53

Re: Konspirační teorie o snaze o vybudování "Velkého Izraele"

Ještě doporučuji knihu Isaac Bashevis Singer (Nobelova cena za literaturu 1978) Kajícník

The Penitent a jiné.

Zdraví Milota