2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

USA: Na Írán!

Na řadě je Írán. Abychom věděli proč, musíme se vrátit se do června roku 1997, kdy skupina amerických neoliberálních konservativců vytvořila plán na válečné napadení sedmi zemí: Iráku, Sýrie, Libye, Íránu, Libanonu, Somálska a Súdánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamal 1.8.2019 17:24

Ta encyklopedie

by nebyla marná.

M. Ivanovský 1.8.2019 16:03

To je teda výplod k pozvraceni, nejlepší je do toho zase zamontovat židy, ty můžou za všechno zlo na světě; ale Írán nic ten je muzikant, jasně proto je na špici v popravách nezletilých, veřejném mučení, práva žen to radši ani nepřipomínám a takhle se může pokračovat dal a dál. Doopravdy se ,, těším" až bude mít atomovku, jsem zvědavý co pak bude autor a jemu podobní psát až budou ohrožovat i nas v Evropě.

K. Salajka 1.8.2019 11:35

Dosti

se zapomíná, že otcové - zakladatelé slávy USA se inspirovali ve starém Římě (proto např. Kapitol a v něm senát jako dekorace). Už Římané vnucovali svým sousedům smlouvy, které nešlo dodržet a posílali posly, které bylo snadné smrtelně urazit. Následovala odvetná akce, jejímž cílem bylo rozšíření teritoria, přičemž legie byly připravené obvykle dříve, než nastala smrtelná urážka.

Autor by své kritiky umlčel, kdyby si povšiml, že podobně jako imperialismus anglosaský, souběžně postupovalo carské Rusko ve svém sousedství. Kolonizační úsilí převzal po zavraždění Cara Sovětský svaz a posléze Putinovo Rusko - samozřejmě v sebeobraně.

Rovnice je jasná 20-2=18=18. Není náhodou, že výhradní právo na expanzi po Americe - Monroovu doktrínu - přednesl velvyslanec USA v Petrohradě. Šlo o podobné dobráctví jako V Tordesailles, nebo když se dohodnou "rodiny" v New Yorku.

J. Lepka 1.8.2019 10:15

No a teď si představte Vítku, že mám v brambořišti

amerického brouka: Jak to jen dokázali?

A. Trick 1.8.2019 9:24

Patnáct nenávistných

a nadávajícím komentářů. Jen tak dál!

P. Lenc 1.8.2019 9:09

Ten Vítek

je přiblblé bolševické hovado jako vystřižené z Rudého Práva.Přesně takové protiamerické "úvahy" bolševici zkoušeli na nás celých čtyřicet let.Kdo tě za tuto propagandu soudruhu platí?

R. Woloszczuk 1.8.2019 10:39

Re: Ten Vítek

Nějak si nemůžu pomoci, ale zvratky starého politruka mi připomíná spíše váš příspěvek, než článek ke kterému se vyjadřujete :-)

H. Lukešová 1.8.2019 13:35

Re: Ten Vítek

Promiňte Vám nepřidají protiizraelské a protižidovské výšplechy v článku za absurdní? Tak podobně líčí Židy hizballáhovská televize Al Manar, která odvysílala několik dílů seriálu "Diaspora", kde samozřejmě několik milionů muslimů vidělo krevní pomluvy, jak Židé podřízli dítě a pak tu krev dali do macesů a někteří ji dokonce vypili.

Nějakou dobu byl jeden čas jeden z dílů tohoto odporného seriálu na internetu, možná jsou tam tahle videa pořád, tedy mi jeden člověk poslal odkaz na jedno z těchto videí, samozřejmě takový hnus bych nikdy dobrovolně nehledala. Neměla jsem nervy se na takovou ohavnost dodívat.

R. Woloszczuk 1.8.2019 14:27

Re: Ten Vítek

Vyjadřuji se k textu nikoli k osobě autora a nemohu a nechci hodnotit článek podle toho co tvrdí Al Manar.

Vznikla tady nějaká zkratka, že kdokoli kritizuje Izrael či sionismus je automaticky antisemita a fašista což je nesmysl a nesmysly je třeba vyvracet, nikoli se jim podřizovat.

H. Lukešová 1.8.2019 14:41

Re: Ten Vítek

Já také nehodnotím autora textu, ale samotný text teze o "Velkém Izraeli" či "Židovské lobby" jsou naprosto vylhané. V USA je přes 200 lobbystických skupin, z nichž některé jsou židovské, ale spousta lobbystických skupin jsou i arabské, např CAIR (arabsko-americká lobbystická skupina), lobby mají i lidé z LGBT, sousta černošských, hispánských lobby a tak. Tvrdit, že Židé zbořili věže je stejné, jako tvrdit, že Židé trávili studně, znesvěcovali hostie, pili křesťanskou krev...

Není kritika Izraele jako kritika Izraele. Jistěže, Izrael je možné za něco kritizovat, jenže kritika Izraele se stává antisemitismem v případě, že se na Izrael kladou vyšší nároky nežli na jiné státy.

Jsou zde totiž 3D...dvojí metr, na Izrael se kladou vyšší nároky nežli na jiné státy, jakože je Izrael neúměrně pranýřován za všechno, co udělá, tvrdí se o něm, že je okupant, ale co takhle Čína, Rusko, Maroko...démonizace- Izrael je horším nežli jiné země a delegitimizace- Stát Izrael nemá právo na existenci, což už je antisemitismu, popírat právo Izraele na existenci. Nikdo totiž nepopírá práva Německa, Francie, Ruska, arabských států či České republiky a Slovenska na existenci, tedy až na pár sudetoněmeckých fanatiků, ale Izraeli je toto právo často upíráno.

Každý národ má právo na stát, včetně Židů, jelikož antisionisté popírají právo Židů na národní sebeurčení, tak jsou antisemité. Koneckonců to potvrdil i Martin Luther King, že antisionismus je jednou z forem antisemitismu.

P. Lenc 1.8.2019 14:59

Re: Ten Vítek

Ten "starý politruk" bude i nadále jmenovat bolševické hovado hovadem, ať se vám to líbí nebo ne.

F. Svoboda 1.8.2019 12:16

Re: Ten Vítek

Hovado to je, jenom jsem se chtěl zeptat, zda někdo ví, co je to zač, čím se vůbec živí. Jeho články zaplevelují zdejší server, což je ku zvracení.

P. Kmoníček 1.8.2019 9:07

Rudý Vítku,

opět jste zapomněl zdůraznit vyvražďování Indiánů v tehdejší Americe. A v té době, o které mluvíte Vy, nevíte jak to bylo za Kavkazem ?

M. Hoblík 1.8.2019 9:04

Irán představuje jiný svět

Irán představuje jiný svět. Inteligentní a moudrý národ se stává nebezpečím pro přitroublé politiky USA. Kdo má právo Íráncům vnucovat naše hodnoty? My jsme se připos...li z přílivu migrantů, přinášejících nám novou filosofii a my se chováme úplně stejně jako ty hovada.

J. Lepka 1.8.2019 10:16

Re: Irán představuje jiný svět

Inteligentní a moudrý národ obvykle respektuje diplomatickou imunitu. Ale to pochopit, je nad vaše možnosti.

P. Jášek 1.8.2019 11:31

Re: Irán představuje jiný svět

Inteligentní a moudrý národ nepopravuje děti a netyranizuje ženy.

J. Tachovsky 1.8.2019 18:36

Re: Irán představuje jiný svět

Pan Hoblik nepsal o Saudech ale o Persanech

K. Janyška 1.8.2019 8:43

Írán považuji já, znalec kompozitivní teorie, za velmi

nebezpečný element ve vývoji lidského světa. Necivilizovanci s jadernými zbraněmi, to je otřesný mix... Dzp.

J. Jelínek 1.8.2019 8:39

S tímhle asi

vyhodili pana autora i ze Sputniku. Ještě existuje jedna možnost, že si z nás redakce NP dělá srandu a Janyška s Forejtem jsou už okoukaní.

R. Woloszczuk 1.8.2019 9:18

Re: S tímhle asi

Můžete vyvrátit jakákoli fakta z článku (autor rozmumně odděluje fakta od vlastních úvah). - např. https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_ve_Vietnamu#1964_-_vstup_USA_do_v%C3%A1lky

J. Poživil 1.8.2019 8:39

Tak PNAC vskutku existuje,

nicméně článek bez zdrojů zavání dost velkou dávkou konspirace.

L. Písařík 1.8.2019 8:20

To by tak hrálo

Maddox ----v druhé přestřelce se poblíž nenacházely žádné nepřátelské síly -----tedy, JAKÁ PŘESTŘELKA ? S kým? Občas se přece zkouší funkce zbrojních systémů, ale to není přestřelka. Podivný článek.

J. Vocilka 1.8.2019 8:41

Báječné takže vitnamská válka začala podle vás , tím že si amíci čistili laufy.

J. Lepka 1.8.2019 10:18

Re:

A vietnamští komunisti táhli na Saigon jen do Mc Donalda se najíst, že.

R. Woloszczuk 1.8.2019 10:40

Re:

např. https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_ve_Vietnamu#1964_-_vstup_USA_do_v%C3%A1lky

P. Jášek 1.8.2019 7:32

tady už chybí

jenom mandelinka a vrazi z Vóól Strýýýtu.

J. Lepka 1.8.2019 10:20

Re: tady už chybí

Už jsem mu mandelinku nadhodil. Ovšem musím konstatovat, že to byl mistrovský příklad dokonalého zaměření, ten záhon má nějakých 10m2, holt inteligentní munice.

P. Jášek 1.8.2019 11:37

Re: tady už chybí

Chechtající smajlík...:-)

P. Rychetsky 1.8.2019 1:54

no potespanbuh, to tu jeste nebylo

Publikaci tak zakernych, svinskych a upocenych splacanin se Pes posunul o tri patra niz, hodne hluboko do podzemi. Ze pry si zidovska lobby objednala, a americka vlada rizena zidovskou lobby zaridila, sestreleni vezi World Trade Center. No vyborne autore, skvele Pse. To je teda strasidelnost.

Pise autor: "Přání se splnilo jako na objednávku, když 11. září 2001 narazila dvě letadla do dvou newyorských věžáků, které se sesuly patro po patru, jako když je pyrotechnici odpálí. Třetí věžák se zhroutil sám o sobě."

Zidovska lobby taky byla uspesna v Japonsku a zaridila si utok na Pearl Harbor, protoze vedela, ze zatazenim USA do valky Nemecko prohraje, ze ano, autore.

P. Han 1.8.2019 4:53

Re: no potespanbuh, to tu jeste nebylo

Ale no tak. Berte to jako srandu. Vítek byl totálně vylízanej už dávno a nenávidí USA od té doby, co v 50. létech bránil KLDR proti imperialistům. I když poslední dobou se zdá, že ještě přitvrdil. Už jen zbývá, aby přišel s Oblastí 51, mimozemšťanem v Roswellu a že Amíci nikdy nebyli na Měsíci. Já ty jeho články beru zcela kladně. Scifista Aston nás prostě chce bavit. :-)