14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

USA: Léčba Obamou

Před šesti lety působil na předvolebních shromážděních jako euforická mašina a dívky i ženy, převážně minoritních etnik, afektovaně plakaly zmítané záchvaty štěstí a naděje v novodobého spasitele Ameriky a celého světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 11.11.2014 0:51

Pan prezident Obama

Jeho tragicky havarující zahraniční politika snad mohla vzniknout díky jeho víře v mylné neolevicové ideje a také díky jeho naprosté zahraničně politické nezkušenosti.

Nicméně to, že si své sociálně parazitické voliče záměrně vytváří i podporou přílivu sociálně nepřizpůsobivých, neolevicovou sociální péčí zkorumpovaných, imigrantů a to dokonce i ilegálních, jimž je díky Obamou hájenému, volebnímu zákonu de facto umožněno i volit, je nezvratným důkazem toho, že je to darebák!

M. Vojtíšek 10.11.2014 21:18

To je na těch USA to pěkný

Vždycky někdo utrpí potupnou volební porážku aby mohl za pár let zase Vztát jako Fénix z popela.

Jsem například zvědavej, zda zdravotní reforma zůstane , nebo bude odstřelena. Vsadil bych na to první.

J. Kanioková 10.11.2014 19:25

Docela by mě zajímalo,

jak vidí zdejší přispěvatelé z Ameriky vyhlídky Hillary C. ?

K. Janyška 10.11.2014 16:20

Ano, porážka obamistů, je

nadějí,... Dzp.

J. Kanioková 10.11.2014 19:19

Souhlas, že je to nadějí,

jen mě děsí větší síla těch republikánských "jestřábů" v čele s Mc Cainem.. Ten už se kasá, že je třeba posílat víc zbraní na Ukrajinu atd..

K. Luboš 10.11.2014 13:38

Je nesporný fakt,..

...že každý odcházející politik je vždy nahrazen ještě horším politikem. A jsem opravdu zvědavý, jak problémy Ameriky vyřeší republikáni, jak si poradí s ilegální imigrací, kdy už konečně zvítězí v tom Iráku a Afghanistánu, kdy převálcují ten ISIL anebo kdy už konečně splatí ty vládní dluhy. Oni totiž demokraté a republikáni se ani tak neliší v tom, co dělají, jako spíše v tom, co říkají. Takže prašť jako uhoď.

J. Urban 10.11.2014 11:10

No, poslední výsledek voleb v USA by mohl

být brán jako malá naděje... Jenže... Demokrat Obama vyhrál nejen proto, že byl takový, jak autor popisuje, ale také proto, že jeho předchůdce byl takový, jak autor raději ani nezmiňuje. Republikánská "elita", pche! Takže pokud příští pres. volby v USA vyhraje republikán, určitě to není záruka, že bude lepším prezidentem než BHO. Nejen v Česku platí, že když je na některém postu někdo na ho5no, tak že ho často nahradí někdo ještě horší.

P. Krasny 10.11.2014 14:21

Re: No, poslední výsledek voleb v USA by mohl

G.W.Bush byl daleko lepší president než jak ho presentovala americká a i česká media.

Stejně tak jako je husajn obama daleko horší president než co o něm ta samá media prohlašují.

Jinak obama není  v  žádném případě řečník, stačí aby mu vypnul teleprompter a není schopen pronést souvislou krátkou větu bez tří zadrhnutí.

M. Prokop 10.11.2014 17:53

Re: No, poslední výsledek voleb v USA by mohl

Ano.

B. Rybák 10.11.2014 20:59

Re: No, poslední výsledek voleb v USA by mohl

Přesně tak. Počet obětí bezprecedentního útoku na USA z 11.09.2001 byl vyšší než při japonském útoku na Pearl Harbor, který byl pro prezidenta Roosevelta důvodem pro vstup do 2. světové války. G.W.Bush ml. musel jednat tak, aby útočníky od dalších útoků odradil, protože zcela jim zabránit není možné. Odstrašují ztráta Afganistánu doplněná konečným potrestáním iráckého válečného a genocidního zločince byla v boji s terorismem účinná a odevzdání již téměř stabilizovaného Iráku do rukou nepřátel USA (západu) bylo politickým zločinem Obamovým, jehož zbabělá politika vedla k obnovení a posílení muslimského terorismu v celém světě!

Z. Švrček 10.11.2014 11:09

Jo,

nelze než podepsat. Nicméně asi se nejedná o socialistickou "mršinu". Spíš je socialismus kočkou s devíti životy a o ty, včetně posledního je možno ji připravit jedině cestou naprosté marginalizace její voličské skupiny. Tento úkol ovšem může dokázat zvládnout jen relevantní vzdělávání oněch skupin a každodenní cílevědomá práce lidí, kteří si říkají politikové a zejména novináři, kteří však bohužel jsou v této oblasti naprostými analfabety, takže nikomu nemohou relevantní informace poskytnout. Vzdělávací mašinerii dnes ovládli ti, kteří stojí za socializujícími trendy ve společnosti a politici ani novináři již nectí svoji roli. Čest výjimkám, které ještě stále existují, což je naděje.

J. Chaloupka 10.11.2014 8:48

Socialismus všude na světě prosazují ti, jimž tvrdá

práce a myšlení předků zajistilo určitý životní standard. Zapomíná se, že vše, co bylo vytvořeno, je výsledek práce našich předků a jejich invence. Nic jiného. To by mělo být ve školách hlavní myšlenkou a děti, které jsou aktivní by měly dostat podporu. V dospělosti už je pozdě. Tady je potřeba nikoliv zvyšovat minimální mzdu, ale snižovat dávky tak, aby postupně došlo i těm nejméně vnímavým starou znalost, že totiž bez práce nejsou koláče.

J. Sinnreich 10.11.2014 1:34

Cas pracuje proti

V soucasne dobe jiz pres 50% Americanu pobira nejakou formou statni asistenci. Pres otevrene hranice se vali dalsi statisice ilegalu (od pocatku letosniho roku invaze deti ze stredni Ameriky pres Mexiko). Obama se chysta presidentskym dekretem (podobne jako zesnuly Hugo Chavez ve Venezuele)legalizovat priblizne 12 milionu ilegalu soucasne zijicich v USA. Vse to budou potencionalni volici socialniho statu. Vyhlidky opravdu ruzove nejsou.

T. Pansky 10.11.2014 0:27

Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

... ktera je souctem dluhu vsech jeho predchudcu dohromady.  To byl ten zazrak?  Zadny zazrak se nekonal !!!  Jako za vsech socialistu: bohata vrstva se stala bohatsi (lide s volnymi penznimi prostredky investovali a darilo se jim super dobre; lide na chudsi strane spolecnosti jsou bez prace nebo maji praci mene placenou; v soucasnosti nejvetsi pocet lidi od svetove krize minuleho stoleti pobira davky od statu.  To je socialismus !!!

I. Teren 10.11.2014 1:59

Re: Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

V soucasnosti nejvetsi pocet lidi od svetove krize minuleho stoleti pobira davky od statu.

Pravda. Ked im to stat zoberie, USA ma v uliciach povstanie. Zvykli si. A mnohi, ktori, by aj chceli pracovat, pripadne dostat lepsi job, nenajdu ho.

Pigs z obidvoch politickych stran su za to plne zodpovedni. Od roku 2000 sa vytratilo z krajiny 50 000 fabrik. Jobs sa "exportovali" do Ciny, Mexica, Indie etc.

T. Pansky 10.11.2014 3:58

Re: Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

Ano, mate pravdu s temi pracovnimi misty.  Kdysi jeden pan prezident, jmenoval se pan Clinto a mel rad mlady holky, podepsal obchodni smlouvu s Cinou o zvyhodnenem obchodu.  Jinak receno, bylo snizeno clo na dovoz z Ciny (tusim 5 procent).  Na to zareabovaly vsechny vyrobny a prestehovaly se do Ciny a do USA dovazi.  To byl Demokrat, ano, jeden z tech, kteri se tak radi ohani peci o stredni tridu.  Ten dalsi tam ted jeste sedi.  Take se tak rad ohani peci o stredni tridu.  Ale dela vsechno mozne v opacnem gardu.  Co je vysledkem?  Zchudnuti stredni tridy a o to jde !!!  To znamena vice lidi potrebujicich pomoc od statu, kterou jim Demokrate radi slibi.  Takhle si levice vsuche po svete "vyrabi" sve volice !!!

M. Vojtíšek 10.11.2014 21:46

Re: Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

To není nějaká systémová chyba, to je celosvětovej vývoj. Kde by se asi tak práce pro všechny lidi vzala. Bujto bude čím dál více nezaměstnaných, nebo se přehodnotí co je a není práce hodná ohodnocení.

Vsadil bych si na to druhé.

Smyslem společnosti není udřít se k smrti prací , či z hledání práce. Smyslem, je v každý generaci dosáhnout větší komplexity a efektivnosti. Tzn za méně zdrojů, tzn i méně práce, si užít více muziky.

Jedinej problém je dnes mezigenerační výměna a vzdělávání. Tzn jak efektivně dosáhnout toho, aby další generace dokázala plně využít pokroku generace předcházející, tzn nějaká vývojová kontinuita se kterou počítá zatím každý ekonomický model.

Při dnešních znalostech podmínek ve kterých se nacházíme - život na horké kouli letící Vesmírem je socialismus v tomto pohledu realita. Jen si to z ideologických důvodů nechceme připustit. Stejně jako u všech společenství organismů v přírodě dosahujících počtu jako ta naše s takovou provázaností na prostředí kde vegetíme.Budoucnost, kde většina lidí přimo neprodukuje, ale vytváří společenský prostředí pro produkci celý společnosti, je asi to kam obecně směřujeme.Při určitém stupni vývoje, se prostě už hraní například o potravu nebo zdravotní péči ekonomicky ani jinak nevyplatí. Vyplatí se na to změnit pohled. ALe to je ještě daleko. Jen jsem chtěl napsat, že republikáni v USA nemůžou celosvětovej vývoj ignorovat. Stejně jako nikdo na světě. Tzn i pohled ideologický bude časem přirozeně ohnut.Lidi se prostě budou čím dál víc ptát"musím se opravdu v dnešním světě tak stresovat o základní existenci? K čemu jako těch xxxx tisíc let vývoje je?"

J. Jurax 11.11.2014 0:22

Re: Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

Hezky slova kladete. Nicméně furt platí, že bez práce nejsou koláče. A že socialismus v moderním pojetí sociálního státu béře koláče těm, co pracují, aby je dal těm, co nepracují, ale parazitují na těch pracujících. Někteří si holt užívají muziky ne za méně práce, ale za žádnou práci.

A pokud je těch parazitujících moc, ti, kdož pracují, mají ze své práce pořád míň. A až jim to začne vadit, nebude dobře.

A ještě - práce je furt dost. Ale není dost lidí, co ji chtějí dělat - jimž se v sociálním státě vyplatí ji dělat.

M. Vojtíšek 11.11.2014 0:32

Re: Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

Neříkám, že to je ideální. Jen , že prosté konstatování to je socialismus a proto je to špatně už nestačí. Spíše mi to připadá, že míra přerozdělování je vyvolávána, něčím jiným, než ideologií, ale právě tím nedostatkem například v tom vzdělávání. Kde se nedaří produkovat lidi s potřebnejma dovednostma pro aktuální dobu a místo.

J. Jurax 11.11.2014 0:54

Re: Nejvetsi skoda: dluh Obamy za jeho vlady dosahl hodnoty, ...

Se nedaří - to zvratné zájmeno je kouzelné - máte-li svobodu volby povolání, nemůžete moc rozkazovat - ty do učení, ty na techniku, ty na doktora. Ono každý člověk se produkuje sám - aspoň do značné míry.

Myslím, že by pomohlo - pokud jde o vysoké školy - školné. Jeden by si - možná - víc rozmyslel, zda se mu investice do vzdělání vyplatí.

Na středních školách výrazně tvrdší přijímačky a změna financování, aby školy nebyly zainteresovány jen na počtu studentů, ať už jsou jacíkoliv. Protože maturant z gymnázia neschopný studia vysoké školy vlastně neumí nic moc, co by mohl prodat za slušnou mzdu - a musí se dovzdělávat. A podpora učilišť a vůbec technického vzdělání.