30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

USA: Horší než Trump

Romane, koho bys volil? zeptala se mě moje manželka, když si myslela, že jí to řeknu. Mýlila se. Neřekl jsem jí to. Můžeme mít intimní vztah, ale takto daleko – ne. Ptala se mě, koho bych volil za prezidenta, kdybych byl americkým občanem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 8.5.2021 21:00

SAE a SA jsou sice jiné státy (či soustátí) ale dost podobné na to, aby bylo možné váš komentář označit - hnidopych. Diskuse s Kimem byla zbytečná, ale ne horší, než to co dělaly předchozí prezidenti.

No a výsledky na čínské frontě to opravdu nic o tom co Trump řešil s Číňany nevíte? Teprve Trump jako první snad od roku 1970 začal řešit nějaké potlačování Číny. Evropa to nedělá dodnes, Biden jen nazabrzdil Trumpem rozjetý rychlík.

Výsledky právě v tak dlouho špatně řešených vztazích, deepstate, nesouhlasu stádovitých liberálních ekonomů byly u Trumpa víc než dobré. Prostě kdyby měl Trump ještě jedno volební období a podpořila by ho Evropa i spojenci v Asii byli by Američani mnohem dál.

P. Pavel 8.5.2021 23:31

Možná kdyby jste se místo hysterických výlevů namáhal přečíst co píší já a předřečníci, tak zjistíte, že se mnou vlastně souhlasíte. Protože vám delší a složitější texty zřejmě dělají problémy na dřeň zjednoduším jasná fakta, která výše zmiňuji. Trumpovo jednání s kimem: výsledek nula - tedy žádný úspěch jak se snaží tvrdit např. lukavský. To co "trump řešil s čínou" je irelevantní. Důležité je čeho dosáhl. Víte to? Nevíte. Protože nedosáhl prakticky ničeho. Obchodní deficit USA s čínou se přes halasně proklamované trumpova cla prakticky nezměnil. Tak to dopadá, když se místo tvrdých jednání v zákulisí hlasitě vykřikuje do médií. Bláboly o "trumpem rozjetém rychlíku" (vůči číně) je stejně srandovní jako záměna Saudské arábie se Spojenými arabskými emiráty. V obou případech je to mimo o stovky kilometrů. Fantasmagorie o "deep state", která házela "trumpovi klacky pod nohy" jsou ještě srandovnější. Kdyby se místo hysterických a hlavně často nesmyslných až lživých výlevů do médií a neustálých personálních výměn (vždyť jen ministra obrany vyměnil několikrát) věnoval práci, tak by mohl něčeho dosáhnout a možná mohl být i znovuzvolen.

J. Lukavsky 9.5.2021 19:24

"Plete si Saudskou arábii se Spojenými arabskými emiráty" ano, ale těch smluv bylo víc a nechce se mi hledat detaily. Takže .. smlouvy s několika sousedy Israele.... OK? Rozhovory s Kimem III. skončily ničím, na rozdíl od Obamy a teď Bidena kteří skončili...? No v USA nežiji tak to nemohu objektivně hodnotit, jen z doslechu. J.L. end

P. Milan 8.5.2021 9:39

Odchod od pařížského klimapodfucku mne taky potěšil.

J. Matuška 8.5.2021 11:06

Ad 9:39 R^!

V. Hodorka 8.5.2021 12:20

Presne tak. O tom si autor clanku muue nechat jen zdat. Kazdemu americanovi, kteremu zalezi ma miru, bezpecnosti a konkurenceschopne ekonomice sveho statu volil trumpa.

P. Pavel 8.5.2021 12:45

ad 4) Začátek .. a vzápětí totální krach. Zkuste si o zahraniční politice něco nastudovat, než znovu někam něco napíšete. Se Saudskou Arábii Izrael smlouvu nemá. Se SAE ano, ovšem SA a SAE jsou dvě různé země.

J. Pokoutný 8.5.2021 8:20

Joch už blábolí jako Bidet.

P. Pavel 8.5.2021 12:59

Tvoje nehygienické zkušenosti se sanitární keramikou, tady nikoho nezajímají.

K. Křivan 8.5.2021 8:05

Biden je loutka v rukou radikální levice Levice zničila 20.století. Udělala z něj mlýnek na maso.

Lenin, Stalin, Trocký, ... Hitler, Goebbels, Goering, Himmler, Heydrich, ... Chruščov, Berija, Brežněv, ... Mao, Polpot, ...Gottwald, Hnusák, Jakeš, ..... Ulbricht, Honnecker, .... ty tři tečky znamenají „a spousta dalších“. Všechno levičáci, které nikdo včas nezabil.

Proto stálo 20. století tolik milionů mrtvých. Protože se levičáci včas neodstraňovali. Jen ten Heydrich. Myslete na to až potkáte levičáka.

V. Kain 8.5.2021 8:21

Většina těch šílených zločinců které jste vyjmenoval sešlo ze světa příšernou smrtí.

K. Křivan 8.5.2021 8:53

Ne tak příšernou, jak zasluhovali. Většinou to byla přirozené smrt, jen Berija byl zastřelen, rychlá smrt, Hitler - sebevražda, Gottwald puknutí aorty, ...

J. Babička 8.5.2021 6:48

Je to napsáno takovým trumpovským stylem

K. Křivan 8.5.2021 8:06

Mně se Trumpovy projevy vždy líbily.

R. Holub 8.5.2021 4:17

P. Jochu, i kdyz souhlasim s vami ze volba pro Trumpa je evidentne mensi zlo (k cemuz jste se priznal, i kdyz nechapu proc byste to nerek' vlastni zene), volit pro Demokraty ted je jako volit pro komunisty v r. 1946 v CSR. Co je nepochopitene v Americe (kdr ziju ~50 let), ze tolik lidi hlasovalo pro Demokraty, kteri, treba mne, budou nutit abyc ja, immigrant, platil kompenzaci za otroctvi? Nekdo by mel me platit za to ze komunisti mne ukradli zem v r. 1948.

Takze kdyz Trump byl republikansky kandidat, tak jsem nikdy nepochyboval ze ho budu volit. A vy byste odhodil svuj hlas a treba nechal vyhrat Hilary?

Vubec vam nerozumim.

J. Procházka 8.5.2021 12:43

naprosty souhlas p. Holube. Trumpovi vitezstvi ukradla hlavne levicacka media a jejich zakerna taktika mluvit hodne o necem a malo nebo vubec o necem jinem. Hajena slovy "my nelzeme" a "deje se toho tolik, ze prece nemuzeme informovat o vsem" ;-€ Je to des, jenze uz rozlezlej po cele Euro-Atlanticke civilizaci. A co s tim !?!?

L. Novák 8.5.2021 2:13

Dobře napsáno. Včera jsem článek četl na Lidovkách... R^