Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JF

Tristní pohled na ty dva - první senil, druhý sociopat. :-(

Foto

P. Kechlibara vzdy stoji za to cist, zajimalo by me co se mel Trump naucit, a na co zapomenout (treba jestli volby 2020, vetsinou postou, byly ukradene?). Je tezke pochopit ze vlada CR zrejme uzakoni volby postou...

PP

P83e63t45r 89P60a85v96e33l

1. 7. 2024 18:17

Donald Trump je živá americká legenda, hráč světového formátu a mág mágů.R^

PD

Občas i magor magorů. Ale je to jako v Česku, výběr bude ze dvou špatných. Zatím mi z nich připadá jako horší Biden.

Foto

Ono je mi vlastně jedno, kolik je jim let.

Joe Biden je o tři týdny starší, nežli můj dosti vzdělaný a schopný otec. U kterého se bohužel stáří v posledních třech letech začlo projevovat. Přesněji řečeno, pár závažných nemocí se na jeho uvažování podepsalo. Není o nic hloupější, jen myslí jinak. Není se čemu divit, všechny příbuzné ze své strany přežil téměř o třicet let a rád by se dostal k věku dožití, které přinesla do rodiny větev z máminy strany. Tam se umíralo kolem stovky. Děda s Alzhairmem přestal řídit ve dvaadevadesáti, když se mu to projevilo, babička mi své auto věnovala, když jí bylo pětadevadesát. Že už vlastně nejezdí.

Ale jak tátovi, tak těm devadesátiletým příbuzným bych USA svěřil raději, nežli Bidenovi. I ten děda, který zemřel v petadevadesáti mi připadal mi i s tím Alzhairmem připadal mnohem kompetentnější.

TP

Zase tak velkou obavu o to, ze by Trump mohl mentalne byt tam, kde je Biden dnes, bych nemel. Pripada mi velice vitalni a v podstate stejny a to mi dodava klidu. Za jeho uradovani nedochazelo k zadnym poklesum jak v ekonomice, tak v zahranicni politice USA. Spis naopak. Z velke casti je diky mediim mezi levicove zamerenymi lidmi nepopularni i pres to, ze se mu podarilo udrzet ci zvysit zamestnanost v USA. Z velke cast jsou ti, kteri ho doslova nenavidi, ovlivneni takovym protitrumpovskym trendem a nedokazou racionalne uvazovat. Jedinou obavu, kterou pri jeho znovuzvoleni mam, je, ze by zase mohl nekdo jako treba Cina, mit pripravenou dalsi zdravotni katastrofu a nebo neco podobneho.

MP

Historická předmluva: "The economy, stupid" is a phrase that was coined by James Carville in 1992. It is often quoted from a televised quip by Carville as "It’s the economy, stupid." Carville was a strategist in Bill Clinton's successful 1992 U.S. presidential election against incumbent George H. W. Bush. His phrase was directed at the campaign's workers and intended as one of three messages for them to focus on. The others were "Change vs. more of the same" and "Don't forget health care." ...

Podíval jsem se zatím jen na začátek diskuze (video, které nabízí autor Kechlibar), diskuze ohledně současného stavu americké ekonomiky, což je pro Američany skutečně velmi důležité téma.

Joe Biden hovořil o nových pracovních místech (jobs), Donald Trump tvrdil, že americká ekonomika je ve skvělém stavu. Hm.

Možná, že bych i uvěřil Donaldovu tvrzení o skvělém stavu současné americké ekonomiky, pokud: Pokud americká technologie během následujících 3 let dokáže nahradit až 50% pracovních lidských míst (jobs) v USA, a přesto si nějak udrží své dominantní postavení na planetě Zemi.

To ale zatím nevíme. Zatím jsme v období politických slibů. Což je asi tou největší slabinou stávajícího systému řízení lidské společnosti. Kdekoliv na planetě Zemi, a tedy i v ČR.

IS

Pane Pivoda, pokud chcete neco zasvecene analyzovat tak by jste mel znat zakladni fakta. Mluvite zcela z cesty nebot D.Trump netvrdi ze US ekonomie je ve skvelem stavu, byl to J.Biden ktery udelal toto nehorazne prohlaseni. D.Trump naopak hlasa ze US ekonomie je na pokraji krachu jako v 1929.

FK

USA je stále nejmocnější zemí světa, nejen ekonomicky, ale hlavně vojensky. Jenže pokud si říše není schopna vygenerovat a zvolit respektovaného leadera, je to špatné, je to známka hluboké krize. Mně je velmi smutno z tohoto obrazu. Ten stav dopadá hluboko na nás na všechny. Opravdu se stydím a bere mě vztek, že někdo takový mě má reprezentovat. Dobře pamatuji těch pár let do příchodu Gorbačova s povzdechem "to jsme to dopracovali k podobné trapnosti". Dál už to nestojí ani za komentář.

MP

I systém řízení lidské společnosti podléhá inovacím. Voličský systém v USA ale pamatuje dobu Benjamina Franklina. Pravidlo: "Do not fix it, if it is not broken."

Nicméně: Pokud během příštích 3 let vzroste technologická nezaměstnanost opravdu do příliš vysokého čísla, bude se asi muset změnit systém řízení celé planety Země, a tedy i v USA. Takže pravidlo: "Do not fix it, if it is not broken", má jakési oprávnění.

MP

Měl jsem kdysi v Praze studenta, který tvrdil, že má v úmyslu založit svůj vlastní podnik, do kterého nikdy nevezme zaměstnance staršího 35 let.

Bavil jsem se kdysi na ostrově St. Kitts s podnikatelem, Američanem, který si nemohl vynachválit místní podnikatelské prostředí. Řekl mi asi toto: "V USA by mi diktovali, kolik % žen, kolik % hadicapovaných, kolik % ... musím ve své firmě zaměstnat. Zde, na ostrově St. Kitts, jednám přímo s ministrem, a nejsem ve svém podnikání nijak omezen."

Takže autor článku, Kechlibar, by se zde mohl pochválit, v jakém věku on píše své články. Případně také oznámit, zda jeho publikace na Neviditelném psovi politickou přípustnost nerecenzuje duševně handicapovaný Lejnovák.

LZ

L17u93i73s 49Z19í48d28e14k

1. 7. 2024 15:41

Trump , jako nikdo jiný, miluje Ameriku, mnohokrát zkrachoval a ještě vícekrát povstal, něco dokázal. Bidek, takový český Benda, je politikařil a s nasliněným prstem zkoumal , kterou cestou se směrovat. Teď je totálně mimo a jeho jediným úkolem je zachránit svého sina před stíháním za korupci od Ukrajinců a Číňanů, pro které byl Hunter poslíčkem úplatků pro taťku....

PD

Sina nebo cosina, nebo dokonce tangens? :-P

HR

Donald Trump ví, jak provokovat – a šokovat. Aktuálně s prohlášeními směrem k NATO. Prezidentský kandidát a bývalý americký prezident během předvolebního vystoupení řekl, že nechce chránit země NATO, které neplní své finanční závazky vůči Rusku. Trump před tamními primárkami v americkém státě Jižní Karolína tvrdil, že se ho prezident velké země zeptal: "Pokud nezaplatíme a napadne nás Rusko, ochráníte nás?" Trumpova odpověď: "Ne, nechránil bych Vás." Místo toho by dokonce povzbudil Rusko, aby „dělalo, co sakra chtějí“.

PD

Tak by asi ty země měly plnit své závazky, ne jen požadovat po USA, aby plnily ty jejich.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz