30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavla B. 14.3.2006 10:12

Re: A zase jednou dvojí metr

Perfektní příspěvek. Ke všemu navíc ještě - vařit nebo pouštět draka není nikomu vrozené, to jsou opravdu společenskou konvencí zavedené role, které mohou někomu vyhovovat a někomu ne.
Homosexualita do značné míry vrozená je a osobně si myslím, že vliv výchovy se může uplatnit jedině v tom, že homosexuálně založený jedinec bude své sklony potlačovat.
Sch. glosátor 14.3.2006 11:38

Vařit nebo pouštět draka není nikomu vrozené...

Mistry kuchařského umění bývají zpravidla muži. Souvisí to s pouštěním draka, s jeho stavěním, s vynalézáním, s kreativitou a hravostí vůbec. Nebýt nás, nebylo by ani kolo ani atomová bomba. Napadlo by ženskou co to udělá, když se do zapnutého vysavavače nalije benzín ?
NEDĚLEJTE TO. TY TY TY. NE NE NE !
Vanamond 14.3.2006 10:14

Re: A zase jednou dvojí metr

Možná přijde i Pižďuch.
. 14.3.2006 10:19

Re: A zase jednou dvojí metr

A co kdyby ty maminky umývaly tomu pudlovi ztopořený penisek, to by se ti líbilo?
Saša 14.3.2006 10:55

Vy ale děti nemáte a tak o výchově dětí nic nevíte.

Leda tak to, co jste si přečetla v knížkách, a to je zrovna tak hodnotné jako kdybyste tvrdila, že znáte chuť ananasu, který se Vám sice do rukou nikdy nedostal, ale četla jste o něm v pěti knihách přírodopisných a dvaceti knihách kuchařských.
Malé děti potřebují v knihách i v učebnicích odraz reality. Ne propagandu, jaká by společnost měla být, ale reálné pozadí k tomu, o čem se z knih mají učit. To vím, protože na rozdíl od Vás jsem svým dětem (a před tím ještě nejmladší sestře) četl mnoho a mnohé...
 
O.K. 14.3.2006 11:15

Re: Vy ale děti nemáte a tak o výchově dětí nic nevíte.

A jak jste přišel na to, že Pavla B. nemá děti?
Saša 14.3.2006 15:33

Paní Pavlu do toho netahejte,

odpovídal jsem na Váš příspěvek.
Pravda je, že tady na Psu to není vždy dost markantní, to "vlákno", jak se tomu teď říká.
Ale reagoval jsem na Vás, nikoli na Pavlu B.
Pořiďte si děti a Vaše názory se změní.
Bylo by dobré, kdybyste si nejprve své názory porůznu vyslovené zkopírovala. Až bude Vašemu nejstaršímu 8, tak si je přečtete a urazíte se sama na sebe.
Teď jsem Vás možná urazil, ale až si to přečtete v době, kdy Vašemu nejstaršímu (to je důležité slovo) osm let, už nebude uražená mnou, ale sama sebou.
 
 
mant 14.3.2006 13:21

Re: A zase jednou dvojí metr

To, že na obrázku nebo v příkladu v učebnici holčička pomáhá mamince s vařením a chlapeček s tatínkem pouští draka, není jen stereotyp - ono je to normální, prostě scéna z běžného života. Jedno jak druhé. Stejně jako to, když se chlapeček s tatínkem vrtají v autě nebo si maminka s holčičkou plácají těžkou chemii na vlasy; to už nejsou učebnice, to jsou televizní reklamy, tedy ještě rozšířenější "propaganda". Mám za to, že při tom poprasku kolem učebnic si většina lidí ťukala na čelo právě ohledně toho, že někdo považuje zobrazení běžného života za propagandu. Zdůrazňuji běžného života, tedy většinového, ne stoprocentně platného. Nelze snad taky označit za propagandu tvrzení, že v noci svítí měsíček - a to taky neplatí vždycky, a jsou toho plné večerníčky a knížky pro děti. Ale hlavně - ty napadané stereotypy v učebnicích NEJSOU propagandou, ale právě stereotypy, použitými v úplně jiné souvislosti. Nebo je snad jejich jediným účelem propagovat jako normální, že tatínek to a maminka ono? Je příklad sčítání pro první třídu na principu "dvě jablíčka a tři jablíčka" propagandou konzumace malvic zaměřenou ke škodě pěstitelů broskvoní a dovozců pomerančů? Zato ony scénky se dvěma maminkami nebo dvěma tatínky nemají žádný jiný účel, než natlouct do dětí, že tohle je normální. Je pro to jiný výraz než propaganda? (Ehm...jiný slušný výraz?) Je to něco jiného než záměrné ovlivňování? S cílem nalít do dětí jednu pravdu, tu jedině správnou, dřív, než se "nakazí" jinou, tou kolem sebe? Asi v tom účelu bude problém. A když si představím dítě, které se doma ptá, proč má jen jednu maminku...fujtajxl vespolek.
Pavla B. 14.3.2006 13:37

Vy jste to nepochopil

Někteří lidé si ťukali na čelo na snahou feministek zobrazovat tatínka s klukem u sporáku a maminku s holkou pod autem, tohle považovali za propagandu. Mně osobně jsou bližší tradiční stereotypy, ale obecně pokládám za dost bezvýznamné, co je kde namalováno. Nesrovnatelně větší vliv má vše, co dítě vidí kolem sebe.
Vzorec sexuálního chování se však zpravidla prosadí bez ohledu na okolí - dítě heterosexuálních rodičů může být homosexuální, dítě žijící se dvěma homosexuály se bude řídit vlastní vrozenou orientací. Výchova může jedině potlačit přirozený sklon, nikoliv vyvolat opačné chování, nebo snad chete tvrdit, že všichni homosexuálové tak byli svými rodiči nebo školou vychováni? Jde o to, aby homosexuálně založení jedinci nebyli nuceni svoji identitu potlačovat pod vlivem netoleratního okolí. Čili a) aby si oni sami uvědomili, že se mohou takto chovat, b) aby je ostatní za takové chování nepronásledovali.
PaT 14.3.2006 14:01

Re: Vy jste to nepochopil

Mám Vás za inteligetní. Jestli Vám není jasné, co je cílená státem dotovaná propaganda, a co je prostě přirozené, tak už jste asi své dávce propagandy podlehla..
O.K. 14.3.2006 13:50

Ale pokud v Massachussets

mají povolená registrovaná partnerství a adopce děti registrovanými partnery, tak je obrázek se dvěma maminkami taky realita. Určitě ne stoprocentně platná, určitě ne většinová. Ale většina dětí taky nemá dedečka, co má bernardýna a chodí s ním na ryby. A babičku, co plete svetry a peče koláč. Koneckonců, skoro polovina manželství se rozpadá, takže ono už je hodně dětí, co ani nemá maminku a tatínka.
 
mant 14.3.2006 15:45

Re: Ale pokud v Massachussets

Možná jsem se nevyjádřil dost jasně. Ten zlomový bod je v tom, že jediným účelem těchto obrázků, potažmo celé iniciativy, o které je řeč, je propaganda. Indoktrinace dětí něčím, o čem si někdo myslí, že si mají myslet; jiný účel to nemá. A to ve věci, do které po mém soudu škola nemá co mluvit. To je něco úplně jiného, než když co já vím v početnici pro třetí třídu v zadání slovní úlohy je řeč o tom, že maminka upeče za hodinu padesát koláčů a Martinka, která jí pomáhá, stihne dvacet. A propaganda zaměřená na děti je věc, která by mi velmi silně vadila. Jistě, už tak je dost tragédie muset odpovídat dětem na otázky typu "proč nemají tatínka", ale doplnit k tomu pro úplné rodiny "proč nemají místo tatínka druhou maminku" (když tatínek je ten zlý a přísný - nebo naopak, jak to kde mají) je asi zbytečné.
PaT 14.3.2006 13:58

Re: Re: A zase jednou dvojí metr

Bingo! Doufám, že nějaký přirozený, tzv. selský, rozum by snad mohl zbýt těm, kterým se zdá cílená propagace jednopohlavních rodičů normální.
Pavla B. 14.3.2006 16:26

Zase umně splétáte vše dohromady

Nebudem se snad dohadovat o tom, co je normální nebo nenormální PROPAGOVAT!
Pokud jde o sexuální CHOVÁNÍ, i když jde v případě homosexuality odchylku od normy, uvědomte si laskavě, že je pro postižené toto chování PŘIROZENÉ. Stejně tak je přirozené sadistické chování pro sadistu nebo pedofilní chování pro pedofila. Posledně zmíněné způsoby společnost potlačuje, protože jsou nebezpečné. Celá debata o homosexualitě se vlastně motá kolem toho, zda jde o chování nebezpečné nebo neškodné. Kromě několika homofobů - jinak se nazvat nedají - většina lidí považuje homosexualitu pro sebe za neškodnou, ale bohužel spousta z nich podléhá jakýmsi vizím šílené zhomosexualizované budoucnosti. Je to nesmysl - rozmnožovací pud všech živočichů je tak silný, že s tím nějaká módní tendence (pokud se momentálně něco takového ve společnosti objevuje) nic nenadělá.
mant 14.3.2006 16:47

Re: Zase umně splétáte vše dohromady

Utíkáte od tématu. Právě propagace toho či onoho je tady jako problém - propagace mířená na děti. Pokud bude někdo přesvědčovat děti, že je normální mít dvě maminky (nebo cokoli, co normální prostě není), s jediným cílem - přesvědčit děti o něčem, o čem se on osvíceně rozhodl, že by přesvědčeny být měly, zasahuje někam, kam nemá. Přirozenost homosexuality a sexuální chování homosexuálů vůbec s tím nemá co do činění.
Pavla B. 14.3.2006 17:54

Re: Re: Zase umně splétáte vše dohromady

Nechápu, proč by děti neměly být vedeny k chápání a tolerování něčí homosexuality.
mant 14.3.2006 18:50

Re: Re: Re: Zase umně splétáte vše dohromady

Ale k tomu tahle propaganda nesměřuje. Jejím cílem je přesvědčit děti o tom, že rodina se dvěma tatínky či dvěma maminkami je normální. A to prostě není pravda. Takové soužití (rodina to není a nebude) může být sice tolerovatelné, ale rozhodně není normální. (A mimochodem, vy homosexualitu chápete? Já - zcela upřímně - ne, stejně jako nechápu řadu podobných úchylek. Mohu ji tolerovat, ale to je všechno.)
Pavla B. 14.3.2006 20:07

Re: Re: Re: Re: Zase umně splétáte vše dohromady

Na rozdíl od Vás si myslím, že cílem této propagandy je, aby děti pochopily, že někomu takové soužití vyhovuje a že na něm a priori není nic špatného.
Proč bych neměla chápat homosexualitu? Pokud se mě někdo přitahuje (dejme tomu vlastní manžel:-)), dovedu si představit (čili pochopit), že přitahuje i jinou ženu nebo homosexuálně orientovaného muže.
Vanastr 14.3.2006 21:23

Re: Re: Re: Re: Re: Zase umně splétáte vše dohromady

Pardon, že se vměšuju. Možná by bylo dobré si uvědomit, že výchova dětí by se mohla řídit např. zásadami našeho starého dobrého Komenského; tzn. od jednoduššího ke složitějšímu. Jednodušší situace v životě je muž + žena = rodina. Na další komplikace a vysvětlení je dost času v pozdějším věku. Jinak to není výchova k toleranci ale vymývání mozků. Ergo - není nic závadného prvňáky učit slabiky na situaci máma peče buchty, táta spravuje auto. Nevidím nic závadného v tom, aby téměř dospělci v deváté třídě věděli i o jiném vzorci mezi lidmi.
Asi bych mohl být prohlášen za homofoba, netoleratního či co ještě, ale souhlasím (protentokrát) s panem profesorem a s panem Parkerem taky. A neraďte panu Parkerovi co byste vy udělali - prostě se takto rozhodl v momentální situaci, která z jeho pohledu neměla řešení. Jak byste se zachovali vy na jeho místě, zvážili byste pečlivě všechny následky hned na místě? Hezký den.
mant 15.3.2006 8:05

Re: Re: Re: Re: Re: Zase umně splétáte vše dohromady

No výborně - konečně uznáváte, že jde o propagandu. A cílem propagandy není, aby někdo něco "pochopil", ale aby někomu - v tomto případě dětem - bylo něco nalito do hlavy. Autoritativně. S konečnou platností, a jak ostatně sami autoři toho paskvilu uvádějí, se snahou učinit tak dřive, než děti přijmou názory vycházející z jejich skutečného prostředí. A to je to, co je špatně. (Ostatně, projděte si odkazy v článku - pokud je z toho pravda polovina, tak dvě maminky drhnoucí pudla jsou ještě zázrak.)
nechápavý 15.3.2006 20:55

Re: Zase umně splétáte vše dohromady

a čím je podle vás nebezpečná nekrofilie, fetišismus, exhibicionismus ? spousta dalších 'neškodných' úchylek by jistě ráda došla společenského uznání normality.
 
jb 14.3.2006 16:05

Re: A zase jednou dvojí metr

No jen by mne zajímalo, jak se ty dvě maminky podělily o porod. Nebo že by mněl každý jen jednu maminku?
kocour 14.3.2006 9:37

Pakliže je homosexualita normální,

protože ji někteří mají v genech, tak pak jsou normální i války a vraždy - i ty mají někteří v genech. 
Nicméně já si myslím, že normálním se něco nestává jen proto, že je to vrozené. Prostě homosexuálové jsou nenormální již od přírody, stejně jako někdo, kdo se narodí bez ručiček či bez nožiček, popř. s dvěmi hlavičkami. 
 
2) Do vazby měl jít spíš pan školní intendant - za naprosto ukázkové zneužití funkce k politické propagandě.
Pavla B. 14.3.2006 9:47

Re: Pakliže je homosexualita normální,

Přesně o tomto jsme se už jednou bavili - z definice sexuologů homosexualita skutečně normální není. Jenže si myslím, že homosexuálům nejde o uznání jejich odchylky za normu, ale o jejich emancipaci s jinak handicapovanými (např. tělesně postiženými), kteří také nemohou založit funkční rodinu a přesto jim není odepřena možnost své soužití formalizovat.
Jinak ovšem i agresivita je normální, bez ní by druh homo sapiens nepřežil - tady už ovšem těžko určit hranici normality, leda statisticky na základě nějakých testů jako třeba u IQ.
 
A ještě k článku: a) nejsme v USA - z naší školky v Bystrcu hnali rozezlení rodičové pana faráře pytlem, s čímž souvisí b) - osobně by mi ještě víc vadila náboženská indoktrinace. Fakt si nemyslím, že by obrázky v knížkách z někoho vyrobily homosexuála.
Vanamond 14.3.2006 10:17

Re: Pakliže je homosexualita normální,

Pan intendant nezavolal na chlapíka policii proto, že je proti "výuce homosexuality" na místní dvoutřídce, ale proto, že začal být hysterický a místo toho, aby celou věc řešil právní cestou, tj. podal na celou School Board (vč. pana intendanta) u soudu žalobu, zjančil se a odmítl opustit školní nemovitost. Je to podobné, jako kdyby se Ti do bytu nakvartýroval podomní obchodník vysavačů a pak odmítal byt opustit, dokud si nějaký ten lux nekoupíš.
ptakopysk 14.3.2006 10:24

to není tak přesné...

podomní obchodník vysavačů není není ten, kdo vás živí ze svých daní - kupříkladu. Na rozdíl od onoho gentlemana, který na pana intendanta přispívá částkou nemalou. Tady v Čechách pracujeme půl roku zadarmo, abychom si podobné existence mohli vydržovat...
Vanamond 14.3.2006 10:28

Re: to není tak přesné...

No mne vlastně živí... To víte, státní správa, jsem pod penzí atd. To vše jde i z daní toho obchodníka. Ale to je z mé strany, samozřejmě, tak trochu sofisma.
ptakopysk 14.3.2006 11:04

No vidíte!

mám občas po jednání na úřadech takový pocit, že Robert E. Howard si vymyslel svět barbara Conana ne kvůli jakési freudovské piškuntálii, ale z deprese nad byrokratickým aparátem, který si platíme a který nás svírá jako železná obruč. A pan Parker nenalezl jiné řešení než zůstat sedět na židli. A ti zas.aní ouředníci můžou být vlastně rádi, že nepoužil modernizované conanovské řešení a nevystřílel celou komisi na místě :o)
Vanamond 14.3.2006 11:11

Re: No vidíte!

Ale to řešení je právě v Emerice poměrně prosté a Emerikánci poměrně hojně využívané - žalovat u soudu (i když nechápu, jak s tím to jejich soudnictví může fungovat). Pan Parker nejenže nemusel jít co cely předběžného zadržení, ale ještě mohl vysoudit nějaké to odškodné za psychickou újmu svou a svého děcka - jen považte, myjí pudla!!! Sodoma, Gomora, Panenkomarjapodsrpenská, vidíš to?
ptakopysk 14.3.2006 11:21

Jářku máte pravdu...

v tom pudlovi je jádro pudla. Já angloamerický justiční systém příliž neznám, ale toho, že když chcete dostat někoho do basy za čin A, musíte jej obžalovat za čin B - tohohle jsem si všiml. Ale nevymluvíte mi, že pár uncí chladné oceli by problém vyřešilo sice dočasně, ale rychle :o)))