28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

USA: Bohemian Hillbillies

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Buržoust 20.3.2007 22:01

Velmi aktuální!

Teď při návštěvě Klause mají Američané možnost poznat, kam se vyvinul Bohemian Hillbillie!

J.G. Pašek 20.3.2007 14:58

v Cedar Rapids ve státě Iowa je moc hezké muzeum . . .

National Czech and Slovak museum and library . . . tam tu knihu History of Czechs in America od Jana Habenichta prodávají . . . . je to o českých imigrantech v USA kteříí emigrovali z Čech do USA kolem před a kolem 1848 . . . . většinou farmáři, osady a život byl soustředěn kolem kostela  . . . 

http://www.ncsml.org/visit/visit.htm

Petr H 20.3.2007 17:05

Re: v Cedar Rapids ve státě Iowa je moc hezké muzeum . . .

To je součástí "czech village",dříve Kadlecova ulice.Je tam moc hezky,Žižkov šmrcnutej starou Amerikou.A jaký tam dělaj výborný jitrnice!

J.G. Pašek 20.3.2007 18:25

Re: Re: v Cedar Rapids ve státě Iowa je moc hezké muzeum . . .

Jitrnice, jelita, tlačenku, dšťkovou, sulc, pajšl naše dcerky nejedí . . .když se ptaly, udělali jsme velkou chybu popsat co v to je . . . po řízkách se ale můžou utlouct.

J.G. Pašek 20.3.2007 14:25

V Chicágu, kde snad žije nejvíce Čechů . . .

říká se jim Bohůnek  . . . . plurál Bohůnci . . . .

Josef Švejk 20.3.2007 14:07

Tak copak nám zase napsal zapšklý studenoválečník !

Á, zase nezklamal. Bolševik z padesátých let. (Y)

doktor 20.3.2007 13:37

Bohemian neznamená "český",

ale PŮVODEM Z ČECH. Většina z těch "Bohemians", kteří se pak stali známými ve světě, nebyli etničtí Češi, ale Němci. Naši buditelé udělali před 200 lety velkou chybu, když nepojmenovali nějak česky české (ze zemí Českého království pocházející) obyvatele českých zemí (Böhmen). Die Böhmen (česky lidově Bémáci) byl název jak pro etnické Čechy tak Němce,  někoho, kdo je z Čech. A dál: totéž platí o t.zv. Moravských bratřích, jejichž předkové kdysi utekli před Habsburky do Herrenhutu v Sasku, a později se usazovali ve světě. Byli to moravští Němci z Fulneka, ne Češi. Na americkém kontinentě jsou dnes hlavně v Kanadě, a jsou to etničtí Indiáni. Obávám se, že německého původu byli ti (dost pochybní) Bohemian Hillbillies pana Ulče. Jeho příspěvky patří mezi (značně nekvalitní) fantasy literature.

quetzal 20.3.2007 12:46

překladatelská perlička "Bohemian Moravian"

;-)

kritik 20.3.2007 12:12

ještě jedno české jméno

je v USA zajímavé. Mohl by pan Beneš napsat o Bohemian Grove v Kalifornii?

Ale pravdu - jaká neocon společnost se tam schází. ;-(

ČechoAmeričan 20.3.2007 18:48

Úroveň výzkumu (research) pana Beneše i jeho psaní je skandálně slabá

Navíc pod tím logem !psáno nebolševizovanou češtinou"? Děkuji, nechci, nemám čas. Tak oukej tlachy do domova důchodců.

quetzal 20.3.2007 11:43

ta komunita by určitě byla hrozně zajímavá pro lingvistický výzkum!!!

téma na diplomku jako vyšité :-)

Hledajíci 20.3.2007 9:54

Pánové Ulč a Beneš

jsou pisatelé, kterým nejde o pravdivé popisování skutečnosti, ale pouze a pouze o psaní toho co jim slina přinese na jazyk. Údaje jimi uváděné nelze brát važně. Co píši je pouze krásné povídání a nic více. Kdo má rád krásné povídání ať je čte. Kdo se chce dovědět pravdu o skutečnosti musí ji hledat jinde, a to podle svého gusta.  

dvd 20.3.2007 8:25

...Galskenovou koupí...

Snad to má být Gadsden Purchase a té země získané tímto nákupem nebylo tolik jak článek sugeruje

Frank 20.3.2007 8:22

Obecní blb

Znal jsem jednoho obecního blba jménem Beneš. Nejste rodina?

RobertR 20.3.2007 6:59

Aligátor není kajman!

Pane Beneši, tak dlouho už jste za rybníkem, tak vězte, že kajman a aligátor jsou dva různé druhy. U vás se vyskytují aligátoři, pouze na jižním cípku Floridy v Everglades můžete na nějakého kajmana narazit. Myslím, že právě Everglades je jediné místo na světě, kde se kajmani a aligátoři vyskytují pohromadě.

ikor 20.3.2007 10:39

Re: Aligátor není kajman!

No nejsem si úplně jist faktickou správností. Kajmani pokud vím v USA nežijí vůbec, ale na jihovýchodním pobřeží USA a na přilehlých ostrovech se poflakuje krokodýl americký (c.acutus). Takže v Everglades se mohou spolu potkávat krokodýli a aligátoři. řekl bych, že jistě i jinde. Každopádně nechápu nechuť řady vzdělaných zjistit si fakta a psát co si vycucají z prstu i když to téma vůbec nevyžaduje: když nevím jistě mlčím.

Petr 20.3.2007 15:41

Re: Aligátor není kajman!

Aligátor sice není kajman, ale má k němu drobet blíž, než ke krokodýlovi. Pravda je, že na území USA není kajman brýlový původní, ale dovezlo se jich tam dost, někteří přerostlí byli vyhozeni ven, eventuálně zdrhli a vbažinách v blízkosti větších měst na jihu se podle některé literatury občas i rozmnoží. V Utahu prý je žiovtaschopná populace středoasijských suchozemských želv, v atlasu plazů a obojživelníků USA je i zelený leguán, drápatka, gekon zední a pár ještěrek ze středomoří - člověk neroztahává po světě jen potkany...

ikor 21.3.2007 11:44

Re: Re: Aligátor není kajman!

díky za info ke kajmanům na Floridě, ostatně u nás taky semtam přežívají zimy severoamerické vodní želvy...ti krokodýli tam jsou, ale na rozdíl od kajmanů -a kdo ví čeho ještě- "odjakživa",  jaksi bez přispění lidských vektorů, prostě si plavou mořem a kde se jim líbí jdou z brakické vody i do sladké, takže na Floridě místy obývají stejné lokality (sympatrie)...řekl bych, ale že u autora, ale formulace  "aligátorů čili kajmanů" odpovídá znalosti systematiky na úrovni "levhartů čili jaguárů" a to je to co mi vadí i když to z mé poznámky asi moc jasně nevyznělo

Tramíň 20.3.2007 5:28

Toš zase ten Čecháč do nás mydlí!

 To se ten Benéš včera na mně dožrál a vytahal z tej Ameriky jakési spisy. Pro mně je to česť, že se dožrál zrovna na mně, ale ináč je to urážka Moraváků jako Brno! Češčina je těžké jazyk, to ví aji Číňani, ale tací jako pan Beneš ju dělajó ešče těší. Dyž vědátoři přes ten jazyk to udělajó tak, že je to lechčí, toš pan Beneš začne remcat, že to je bolševizňa a dělá z teho vědu, aby se zviditélnil. My Moraváci se nezviditélňujem. My sme vidět aji bez tehok! Burani só ti, co pijó vino a enem se z teho ožeró a ani nevijó co pili. My Moraváci možeme chlastat jak duhy a sténě možeme ešče dřet na polu. To by sem chtěl vidět Pražáka, jak by dřel zlité! Moraváci nésó burani! Enem žijó pod nadvládó Čecháků! Toš tak!

šakal 20.3.2007 7:20

...Chi, chi, chi...

;-)

Petr H 20.3.2007 3:21

Ten český frajtr

Hitler pochází jak známo z hranic mezi Bavorskem a Rakouskem,území zvané Waldviertel,hraničící s tzv.Českým lesem.Odtud ta přezdívka,s Čechy to nemá nic společného.

NM 20.3.2007 7:11

Re: Ten český frajtr

Za "českého frajtra" ho označil generál Luddendorf, který si spletl Hitlerovo rodiště Braunau s českým Broumovem.

Pavel Vachek 20.3.2007 8:28

Re: Re: Ten český frajtr

Tento omyl o Hitlerově rodišti se obvykle připisuje německému presidentovi maršálu Hindenburgovi - viz i odkaz v české Wikipedii:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Paul_von_Hindenburg

Zdraví P.V.

Aurelius 20.3.2007 11:02

Re: Re: Re: Ten český frajtr

... Hindenburg o nem mluví jako o tom "böhmáckém frajtrovi" s nevysloveným odkazem k predkúm tohoto rakouského umelce, co zili na Vysocine.

J.G. Pašek 20.3.2007 14:21

Re: Re: Re: Re: Ten český frajtr

Hitler psal Mein Kampf rakouskou němčinou, kterou se prej naučil z vídeňských novin, kde "novináři" byli slovani, kteří prej psali ohavnou zkomolenou primitivní němčinou . . . .  jak jsem koupil v úvodníku Mein Kampf, tak prodávám . . . 

To že Hindenburg nenáviděl Hitlera? Byly tam volby a tak proto ten Hindenburg  . . . . Kolikpak  je lásky mezi Paroubkem, Topolánkem a Filipem?

NM 20.3.2007 22:07

Re: Re: Re: Ten český frajtr

Aha, tak to jsem trošku zmotal.

Hitler 20.3.2007 2:15

frajtr - svobodník ?

Petr H 20.3.2007 0:56

Hillbillies

byli původem seveřani z Michiganu(hlavně Irové),kteří po Občanské válce zakotvili na Jihu v Apalačských horách mezi potomky Skotů,kteŕí jim dali tuhle přezdívku.Dnes už to většině splývá se slovem redneck,hlavně lidem z měst,ale na Jihu na vesnici v hospodě říct redneckovi hillbilly(a opačně) je kolikrát na rvačku na nože.

Mejla 20.3.2007 10:01

Jaké jsou rozdíly mezhi Hillbillies and Rednecks ? Např. ve Skandinávii

to splývá.

Lebowski 20.3.2007 10:38

Re: Hillbillies

A nevytáhl by redneck po oslovení redneck kudlu taky? Já si vždycky myslel, že redneck je nadávka, nebo, přinejlepším pohrdlivé označení od lidí z měst. Rád se nechám poučit. A co White Trash? Stále čekám, kdy se objeví poutavě odvyprávěný článek na toto téma, ale místo toho nacházím jenom pojkednání o chudých latinos a černých.