6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

USA: Americké Waterloo

Dvě stě pět let uplynulo od slavného dne porážky Napoleona nepřátelskými armádami. K americkému Waterloo nebylo nepřátelských armád třeba. Datum, které bude jako významné a velmi smutné zapsáno do amerických dějin, je 3. listopad 2020.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Cícha 2.2.2021 21:20

Pane Pivoda, to je mi naprosto jasné. Zajímám se o dění v ČR, mám dvojí občanství a Prahu mám strašně rád. Ale USA jsou stále velmoc a já žiji v jejich sousedství a tak dění tam sleduju a to dost podrobně. O tom, že US volby roku 2020 vejdou do dějin země jako neuvěřitelná zpronevěra velikánům americké demokracie, nemám sebemenší pochybnost. Sledoval jsem je velmi pozorně. Vývoj posledních 4 let tam připomínal mi příliš padesátá letä v domovině a situace, které mne vedly k opuštění rodné a milované země. Myslím, že je to stále možné, milovat svoji domovinu a přitom mít respekt k zemi, která pomohla Evropě dvakrát z problémů, které ani nezavinila. (Povídačky o výdělcích na tom, nepopírám, ale to není podstatné!) A stálo to tisíce životů amerických vojáků . Proto i nadále sleduji, co se v té významné zemi děje. A ve svých uvahách (pokud jde o ty volby) vycházím z Pythagorova sdělení: Číslo je podstatou všech věcí!

V. Cícha 2.2.2021 2:28

Po pana Smetanu: starostka Chicaga chce zastavit deportaci kriminálníků! A to je jen začátek vlády pana Bidena a krasavice Kamaly. To se vám bude zamlouvat, pokud tedy dění v US sledujete...

V. Cícha 2.2.2021 1:23

Poznámka autora: to je pěkné k jaké diskusi jsem vyprovokoval svým textíkem! Jsem spokoejn. Zdar a sílu přeji všem

V. Cícha 2.2.2021 0:26

Ještě pro pana Smetanu:

Napište mi za rok, až se pan Biden ukáže v plném světle. Pokud ješt budu živ, odpovím Vám, sjibuju, čestné pionýrské

P. Smetana 2.2.2021 1:41

Zdá se, že už melete z posledního. Z čeho jste vydedukovat, že jsem obhájcem Bidena. Bidena je mi u zadele, stejně jako vy.

V. Cícha 2.2.2021 2:34

K té dedukci jste mi náramně napověděl, ale ten Váš výraz pro sedací čast těla muže i ženy se mi docela líbí, to se Vám povedlo, přiznávám. A z posledního mele demokracie v USA, ne já. Mějte se donře!

J. Gutvirth 1.2.2021 20:38

R^přesně: budeme doufat v nejlepší. Ne korespondenčním volbám!

V. Bok 1.2.2021 21:20

To máte jedno. Ústavní soud do toho hodí vidle jako pokaždé, kupodivu vždy ve prospěch jistých stran, pokařdé stejných či jejich novým klonů... S jejich arogantního vyjádření to přímo čiší. Mimochodem, takových upozornění jako od Zemana bylo už co si pamatuji spousta, počínaje Havlem a nikdy se neohradili, páni...

V. Cícha 1.2.2021 19:58

Pro pana Smetanu: jaké jsou další moje prohřešky, prosím přesně, ne všeobecně?

V.C.

P. Smetana 1.2.2021 23:38

Tak o některých faulech jsem se zmínil již v průběhu diskuse. Jeden, asi ten nejhnusnější, za všechny. Srovnávat Trumpovy právní trampoty s politickými procesy padesátých let je nejen neskutečně hloupé, ale vůči obětem těchto procesů i naprosto nechutné. Sice jste trochu ubral plyn ohledně padání hlav, ale i tak. Padesátá léta byla doba naprostého bezpráví. Práva se nikdo, NIKDO nedovolal. I kdyby nepadaly hlavy, tak tu byli tisíce a tisíce zmařených životů a osudů. Trumpovi se, pokud vím, dostalo té nejlepší a nejdražší právní ochrany a ze všech peripetiích vyšel vcelku v pohodě. Tak co to tu, člověče, srovnáváte?

V. Cícha 2.2.2021 0:34

O čem Vy to, člověče píšete? Kdo se dneska v USA dovolá práva, když cenzura ukončila veškerou komunikaci, jděre se bodnout pane Smetana, jsem slušnej člocvěk, ale co je moc, to je příliš. Nicméně, přeju vám pevné zdraví a aby se Vám nepokazily ty Vaše brejle mámení!

P. Smetana 2.2.2021 0:51

Jdu se bodnout. Vy si jděte přečíst něco o padesátých letech, abyste mohl oběti komunismu lépe srovnávat s chudákem Trumpem. Vždyť mu ty soudní peripetie vždycky úplně zkazily golf v Mar-a-Lago.

V. Braun 1.2.2021 19:39

"ty žádosti o slyšení byly odmítnuty, včetně podání u Nejvyššího soudu. O jejich obsahu se veřejnost nedozvěděla, stejně tak o detailních důvodech zamítnutí."

Autore, když napíšete podobnou větu tak jen dokazujete svoji nekompetentnost. Podání a jejich obsah se dá dohledat, například na stránce pod následujícím odkazem jsou další odkazy, které vedou na texty většiny podání a rozhodnutí. To jen abyste příště nemusel tvrdit, že vy a veřejnost o tom nic nevíte.

https://www.democracydocket.com/category/otd/

V. Cícha 1.2.2021 20:02

Pane Braune, žijte snad v USA? Viděl jste to vše. co veřejnost neviděla plus důvod odmítnutí žalob?

V. Braun 1.2.2021 20:05

Píšete, že o obsahu se veřejnost nedozvěděla. K tomu jen dodávám, že kdo umí číst obsah si bez problémů nastuduje. Doufám, že je to dostatečně jasné.

V. Braun 1.2.2021 20:09

Ještě doplním, že rozhodnutí soudů samozřejmě obsahují odůvodnění, a to většinou dosti podrobná, příklad je třeba zde

https://www.democracydocket.com/wp-content/uploads/sites/45/2020/11/Order-2.pdf

V. Petr 1.2.2021 20:37

Rozhodnutí jsou toho typu, že žalující nemá právo něco žalovat a proto se tím soud nehodlá zabývat, viz žaloba státu Texas!!! To bylo i v našem tisku!

V. Braun 1.2.2021 22:13

Kdybyste se neodvolával na tisk, ale podíval se do soudních rozhodnutí, tak se objeví jiný obraz. V tom, které jsem náhodně vybral, je zamítavé rozhodnutí odůvodněno tím, že žalující strana neprokázala podvody a je tam i shrnutí provedených důkazů, například, že v rámci řízení byly ověřovány podpisy na sto náhodně vybraných obálkách a pod.

R. Tesařík 1.2.2021 22:39

Žaloba neprokázala, když se soud nezabýval? Vy nejste normální. To jsem na vás hodný. Vy jste ukázka socialistického agitátora s jeho zápisníčkem

P. Smetana 2.2.2021 0:05

Zklidněte hormony, člověče. Žalob bylo hodně. S některými se soudy zabývali, s některými ne. Pan Braun uvádí příklad, kdy se soud žalobou zabýval a dopadlo to jak to dopadlo. Asi ne podle vašich představ, takže byl soud zaujatý a soudci byli pravděpodobně komunisti.

M. Pivoda 1.2.2021 19:31

Cituji ze závěru článku: "... Censura se stala samozřejmostí. Mladík miliardář Zuckerberg (Facebook) může řádit, jak jej napadne, rozhodovat o tom, co se veřejnost dozví a nebo nedozví. Už nezbývá mnoho zdrojů pravdivých informací. ..."

Komentář

A to je teprve začátek historie 21. století. Tyto jevy postupně zesílí, nikoliv, že zeslábnou.

V. Bok 1.2.2021 21:23

Nejhorší je, že někde jinde pomalu zaniknou či nabydou rozumnou mez, jinde vzniknou a zamoří naše konání a myšlení. Ale jak koukám, Tam kde před 30 lety byla svoboda....atd ... a tam kde kontrola a cenzura t....

R. Simek 1.2.2021 19:16

Bez ohledu na to, jak se mi (ne)líbí výsledek voleb, soudím, že právě to, že lidé volí a jejich hlasy jsou sečteny, je znakem demokracie.

Dokonce i to, zda/že/jak lze volit korespondenčně lze považovat za znaky demokracie. A všechny hlasy je potřeba poctivě spočítat a případné podvody odhalovat a přísně trestat.

Prohlašovat volby za nedemokratické, protože se mi nelíbí výsledek a zpochybňovat pravidla, protože byla porušována - TO je podle mne nedemokratické.

P. Milan 1.2.2021 20:37

" ... že lidé volí a jejich hlasy jsou sečteny, je znakem demokracie."

Ano, ovšem pokud je samotná volba a ten součet proveden poctivě.

Což je v případě zmíněných voleb více než pochybné.

R. Brzák 1.2.2021 20:59

zajímá mne Váš názor - v Bělorusku či v Rusku samém se volí a jsou hlasy voličů sečteny? A je tedy jejich režim demokratický?...

J. Vintr 1.2.2021 22:06

Znakem demokracie není převádění milionů hlasů pro jednoho kandidáta konkurenčnímu kandidátovi. Zrovna tak není znakem demokracie započítávání milionů hlasů neexistujících voličů. A zrovna tak není znakem demokracie, že se justiční orgány odmítají zabývat důkazy o těchto podvodech.

E. Pribijl 1.2.2021 19:14

Po počáteční eufóriji a podepisování dekretů, co musel udělat aby splnil co slíbil revoluční půlce národa, začne období reality kdy zjistí že vlastně nic nemůže dělat protože o všem rozhodují finance, burza, banky a FED. Hezké řeči o demokracii jsou sice pěkné ale Američani potřebují práci a dolar. Tak tomu bylo vždy a bude bez ohledu kdo je v Bílém domě.

F. Vízek 1.2.2021 18:44

Až úsměvně jednostranný text... Jsme na diskuzních stránkách, takže proč ne. Reakce je ale zjevně zbytečná, autor textu nezralý pro sebemenší poodstoupení od svých "pravd"...

V. Cícha 1.2.2021 18:27

Omluva za chybu v článku Waterloo...Trudeau je Prime minister, ne premier.V.Cicha

M. Grundmann 1.2.2021 18:38

Jenom taková otázka : jaký je rozdíl mezi premiérem a prime ministrem ? Ve francouzštině se dokonce říká premier ministre.