3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

UKRAJINA: Praví fašisté proti neexistujícím fašistům

Jak známo Vladimír Putin zdůvodňuje invazi odnacifikací Ukrajiny. Před několika dny vypracovaný důvěrný dokument, který vydala německá Bundesnachrochtendienst, BND, tedy Spolková informační služba, však uvádí, že právě ruská armáda posiluje svou armádu začleněním fašistických pravicových extrémních ruských uskupení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kuča 15.6.2022 17:57

No jo, vždyť je to fakt, že salonní levice takto přemýšlí. O její hlasy jde. A finanční podporu od těch, kdo mají nepochopitelný (alespoň pro mne) zájem na rozkladu stávající civilizační struktury. To jste zřejmě uhodil hřebíček na hlavičku.

P. Hák 15.6.2022 22:04

I pro mne je to nepochopitelné.

Často mi přijde, že netáhla se chovají mnohem racionálněji.

J. Kočvar 14.6.2022 22:09

První velkou porážku uštědřila Zlaté hordě už někdy v roce 1362 Litva u Modrých vod.

Rusko Evropu v první světové válce nezachraňovalo, ale do první světové války ji zavleklo tím, že se vměšovalo do rakousko-srbského sporu a podpořilo Srby.

Číně Rusko dluží milion kilometrů čtverečních. Obrovské území na obou březích Amuru jí jako hyena ukradlo v letech 1858-60, když na tom Čína byla nejhůř.

D. Laurencikova 14.6.2022 17:57

Vas prispevek neni nic, nez uboha zaujatost. Zeptam se i vas: Jak jste drive vlastne rozlisoval mezi Ukrajinci - na urovni, a hloupymi Rusaky? Take neodpovite?

H. Lukešová 14.6.2022 18:11

Ukrajinci a Rusové si jsou etnicky a nábožensky velmi blízcí lidé, dá se říci bratři, jsou stejného etnika a víry (pravoslavné). Jedná se o bratrovražedný boj a považuji to i já za neštěstí, že mezi sebou válčí.

Víte, paní Laurenčíková, to proti-ruské rozhořčení je dáno tím, že v televizi celé dny vidíme záběry rozbitých ukrajinských měst, hromady mrtvých Ukrajinců, výpovědi ukrajinských přeživších. I někteří příslušníci mé rodiny říkají, že nenávidí Rusy za masakry v Buči, Mariupolu a spousty dalších a za to, že rozbořili celou Ukrajinu. V televizi totiž nevidíme nic jiného.

Avšak já Rusům jako takovým nenávist necítím a v principu mám k Rusům a Ukrajincům stejný neutrální vztah, i když samozřejmě odsuzuji ruskou invazi a vraždění Ukrajinců ze strany Rusů.

D. Laurencikova 14.6.2022 18:31

No jo, ono je tady take vrazdeni Rusu ze strany Ukrajincu. A vrazdeni Ukrajincu - "kolaborantu" - ze strany Ukrajincu.... Divam se na to tak: Vojsko, ktere chce byt vitano jako osvoboditele, NEMUZE postupovat takovym zpusobem, jaky se nam snazi media namluvit. Pan Zelensky uz dokonce tvrdi, ze "Rusove nenavidi a nici vsechno lidske", to uz zacina byt grotesk. Ja verim, ze nadany herec a reziser je schopen kde co nainscenovat ve sve snaze, ziskat co nejvic zbrani a vyvolat co nejvetsi rozhorceni. Je mu jedno, ze zatahne do valky cely svet - tak mi to aspon pripada. Mam nastesti dojem, ze to na lidi pusobi uz cim dal min a pomalu se prechazi opet ke "vsednimu dni". Tak uvidime, co pany jeste napadne.

H. Lukešová 14.6.2022 18:43

Jistěže se také musí přejít k všednímu dni, protože rusko-ukrajinská válka se může protáhnout na měsíce a možná i roky, tak musíme přece nějak žít a nějak se vrátit ke každodennosti.

Jinak jsem dalek toho věřit mainstreamovým médiím, protože vím, jak lžou o Izraeli a jak fandí palestinským teroristům.

A někteří mí rodinní příslušníci mi také říkají, my víme, že v otázce Izraele a palestinských Arabů lžou kudy chodí, jenže přece v záležitosti Ruska a Ukrajiny určitě média nelžou, to vše by si snad nemohla vymyslet, to snad ani nelze vše naaranžovat, nafilmovat a nalhat, to přece nejde.

D. Laurencikova 14.6.2022 18:45

Ja nevim jak vy, ale ja jsem videla uz dost videi, ktera dokazuji, ze to lze.

H. Lukešová 14.6.2022 18:50

Tak asi je možné úplně všechno.

L. Kuča 14.6.2022 19:24

Tak jistě, v omezené míře lze videi manipulovat. Nejdůsledněji tak, že se něco sehraje před kamerou jako skutečný "záběr z akce". Něco lze docílit i pouhým střihem. Úplná manipulace reálně natočeného materiálu zatím v časových horizontech zpravodajství možná není, zatím jsou na to potřeba drahá studia, komplexní software, týmy grafiků, a hlavně, měsíce času, pokud to nemá vypadat jako do očí bijící výsměch divákovi. Pokud by někdo nabídl na trhu software urychlující rendering trikových sekvencí v realistické kvalitě do řádu dnů, či dokonce hodin, tak mu holywoodská studia urvou ruce až u ramen.

P. Hák 14.6.2022 21:06

Přesně tak. Nemusíte přímo lhát, úplně stačí, když tu nevhodnou polovinu vystřihnete.

Polopravda je horší než lež, říkalo se vždycky u nás doma. Hůř se s ní bojuje.

D. Laurencikova 14.6.2022 20:04

A prave proto, nekamenujme, ale pockejme si, az se spolehlive vysetri, jak to s tim masakrem v Racaku nebo s temi atomovymi zbranemi v Iraku vlastne je.... Neco mi rika, ze tak nejak podobne to bude i s tou Bucou...

D. Laurencikova 14.6.2022 18:44

Moje sousedka, Ukrajinka, ani ted Putina neproklina. Rika take, ze se de facto jedna o valku mezi USA a Ruskem, ktera se odehrava na hrbetech prostych lidi v bratrovrazedne valce - presne tak, jak to definujete vy. A ja.

H. Lukešová 14.6.2022 18:52

Já Vám to věřím, ale zde na Neviditelném psu Vám mnozí lidé neuvěří.

D. Laurencikova 14.6.2022 20:01

Mein Gott! Joe Biden schvalil minuly mesic DALSICH ctyricet miliard dolaru na zbrane pro Ukrajinu! Cele Rusko vydava za rok na zbrojeni neco malo pres sedesat miliard. Nejpozdeji v tomto momente musi byt kazdemu jasne, o ci konflikt se tady vlastne jedna. Dokonce ctenarum NP, aspon tem soudnejsim.;-)

L. Kuča 14.6.2022 20:46

Neměl jsem dojem, že by USA měly chuť se někde moc externě angažovat. Minimálně vůbec nevěřím tomu, že nastalou situaci nějak vyvolaly. Ovšem když už ji Voloďa sám naaranžoval, tak mají, myslím, nyní velké pokušení ji vytěžit co to půjde. Navíc - budeme-li se držet Vašich čísel - Rusko dává 60 mld rok co rok (pravda, dost se asi rozkrade), zatímco do roku 2014 měla Ukrajina spíš symbolickou parodii na armádu, asi něco jako my. Až v posledních letech začali cvičit reálnou bojeschopnou armádu, vědomí si toho, že pokud to nechají, jak to je, tak si k nim může Rusák napochodovat pro další území jak do supermarketu. Takže ani nárazová investice 200 mld. USD by zdaleka nemusela poměr výzbrojí srovnat.

Druhá věc je, že mám vážné pochybnosti o tom, že tato rozhodnutí činí ona washingtonská senilní loutka. (Ne, netrpím neúctou ke starým lidem, moudrým obzvláště, ale je třeba umět ve správný čas poznat své omezené limity.)

D. Laurencikova 14.6.2022 21:10

Samozrejme ze to necini jen ta dnesni dementni loutka. Biden "vyhral" volby, protoze je udajne velmi ovlivnitelny. Fakt ale je, ze zrovna Biden, ci jeho syn jsou znacne zapleteni do jakychsi lukrativnich kseftu na Ukraine. USA - NATO uz 8 let delaji s Ukrajinci cviceni. Samozrejme, ze tu situaci vyvolaly. Nebyt toho, a take toho, ze Ukrajinci decimovali ruske obyvatelstvo na zapade Ukrajiny, tak k nim nikdo nenapochodoval. Ty problemy jsou prevazne hausgemacht, pane Kuca.

P. Hák 14.6.2022 21:04

Promiňte, že do toho vstupuju, ale když vynecháme děcka s hlavičkami vymytými propagandou, tak bych řekl, že nenávist u dotyčných byla dávno před válkou. U voličů některých (dnes vládních) stran šlo de facto o povinnost. Válka jen poskytla způsob, jak nenávist otevřeně projevit.

L. Kuča 14.6.2022 19:05

Tak jednak něco podobného příspěvek ani nenaznačuje a neřeší. Tupý Rusák a vznešený Ukrajinec jsou neužitečné zkratkovité konstrukty, neb lidé obojího ražení se najdou na obou stranách. Až na to, že Ukrajinci už se zřetelně vzdalují mentalitě lidí, kteří nadšeně s láskou líbají botu, která je kdykoliv bez okolků nakope do zadnice.

Přečetl jsem si ten příspěvek ještě dvakrát znovu a věcně nenacházím nic podstatného, v čem by se jeho autor zásadně mýlil nebo předkládal neověřitelné legendy. Jakože naše evropská 'propagandyvzdornost' je na poměrně bídné úrovni, tak to, jak se Rus nechá utáhnout na vařené nudli pojmů, jejichž obsah ani nezná, je skutečně děsivé. A ještě to ve jménu stádní jednoty vtloukají do hlavy dětem, které z podstaty věci nejsou s to posoudit, jestli je jim předkládána realita nebo naprosté koniny.

D. Laurencikova 14.6.2022 19:55

Nasim detem, kterym se vypravi, ze nas do desiti let sezehne ohen kvuli clovekem zpusobenem oteplovani podnebi a ktere si muzou dokonce vybirat sve pohlavi, se teprve vali sruby do hlavy a ony take nemuzou posoudit, jestli to jsou naproste koniny, nebo realita.

Ja nevim, kolik vy osobne znate Rusu a Ukrajincu a jestli to hodnoceni mate z vlastni zkusenosti. Ja nekolik Rusu znam. Jednak mam ruske kolegyne, a pak ruske zname z drivejsich jobu a ze sousedstvi. Ujistuji vas, ze se jedna o naprosto normalni, inteligentni, vtipne a mile lidi, ktere neutahnete na "varene nudli pojmu, jejichz obsah ani neznaji". Znaji napadne hodne pojmu, mozna vic nez jejich nemecti kolegove. Ale to neni zadny kumst.

H. Lukešová 14.6.2022 20:00

Tak u nás (v ČR) situace zašla už tak daleko, že ruští a běloruští studenti mají zakázáno studovat tzv. strategické obory. Přijde mi to rasová diskriminace, aby něčí původ byl důvodem k zamítnutí přijetí ke studiu či do zaměstnání.

D. Laurencikova 14.6.2022 20:07

To samozrejme JE rasova diskriminace! Tady nasi "demokrati" kritizuji trisku v oku bratra a nevidi tram v oku svem vlastnim...

L. Kuča 14.6.2022 20:21

Jo, s těmi nebezpečnými, zcela nevědeckými progresivistickými idejemi máte pravdu, taky už jsem si říkal, že bude třeba děti proti nim obrnit a naučit je, že stát na straně pravdy je nekonečně důležitější než zapadnout do společnosti, do party nebo dosáhnout na nějaké výhody. (Já s tím potíž nikdy neměl, mám opačný problém, musím spíš vědomě krotit svůj vypjatý nonkonformismus, bez racionální kontroly až křečovitý a neprakticky přepálený.)

Ohledně Rusů, já Vám nevím. Mnoho těch, co mají vlastní názor už je nejspíše mimo Rusko, i když počáteční protiválečné demonstrace naznačovaly, že ještě nějací na místě zbyli a zachraňovali pověst národa, co to šlo, i za cenu postihu R^ Já bohužel z postsovětského prostoru znám spíše ty, kterým kdyby Puťka řekl, že mají za ním běžet po čtyřech pozpátku a mňoukat u toho, tak to snad udělají, protože Vůdce se prostě nemýlí. Ale zeptejte se jich na definici fašisty a budou chvíli tupě civět a pak prohodí něco v tom smyslu, že nejspíš budete nějaký emerický přisluhovač. Pravda, věděl bych i o těch, co to 'nežerou', ale ti už většinou hovoří lépe česky než rusky.

D. Laurencikova 14.6.2022 20:34

Ja neverim v chytre a hloupe narody, ale na hloupe a chytre lidi. A takovi se najdou v kazdem narode.

M. Vaněk 14.6.2022 18:38

Už máte zase nakoupeno? A pijete vodku, nebo stylově whisky, či se jen do němoty opíjíte splaškama ze staropramenu či dalších zahraničních pivovarů...?

J. Karza 14.6.2022 17:06

Hvížďala se musel něčím sjet:-)

K. Filip 14.6.2022 16:21

Dnes Hvížďala- slabý.

H. Lukešová 14.6.2022 16:14

Válka na Ukrajině není černobílá, tvrdí papež

Podle papeže Františka není válka na Ukrajině černobílá, mělo by se na ni nahlížet komplexně a hledat i její příčiny. Papež to řekl v rozhovoru s jezuitskými novináři, který dnes zveřejnil deník La Stampa. Hlava katolické církve v něm spekuluje, že válka možná mohla být nějakým způsobem vyprovokována, či se jí dalo zabránit. Papež rovněž znovu kritizoval zvýšený prodej zbraní a ocenil také statečnost Ukrajinců, kteří brání svoji zemi a bojují o přežití.

„Vidíme brutalitu a zuřivost, s jakou tuto válku vedou jednotky, zejména žoldáci používaní Ruskem. Ale nebezpečí je v tom, že vidíme jen ty hrůzy, a ne to, co je za touto válkou, která snad mohla být nějakým způsobem vyprovokována, či jí mohlo být zabráněno,“ řekl minulý měsíc papež několika editorům evropských kulturních jezuitských časopisů. „Registruji také zájem o testování a prodej zbraní. Je to velmi smutné, ale v podstatě to je to, co je ve hře,“ dodal.

Papež také uvedl, že na současné události by se nemělo hledět stylem „Červená Karkulka“, tedy že Karkulka byla dobrá a vlk zlý. „Je to globální záležitost, velmi komplexní a provázaná,“ dodal. Řekl také, že před válkou hovořil s jedním šéfem státu, jehož nejmenoval, a ten podle papeže vyjádřil obavy z chování NATO. „Zeptal jsem se ho proč? A on mi odpověděl: Štěkají u bran Ruska a neuvědomují si, že Rusové jsou imperiální a nedovolí žádné zahraniční mocnosti se přiblížit,“ uvedl papež.

„Někdo může říct, že jsem proputinovský. Ne, nejsem... jednoduše jsem proti redukování komplexních věcí na dobro a zlo, aniž by se hledaly příčiny a zájmy, které jsou velmi složité,“ řekl papež. Rusko se podle něj přepočítalo, když si myslelo, že „vše skončí za týden“. „Narazilo na statečný lid, národ, který bojuje o přežití,“ dodal...........

https://cnn.iprima.cz/valka-na-ukrajine-neni-cernobila-neberme-ji-jako-pohadku-o-cervene-karkulce-rekl-papez-110477

T. Novy 14.6.2022 16:23

Jj, vrah i oběť musí mít stejná práva.

Tvl, progresivní woke papež, to je hustý.

J. Černý 14.6.2022 16:37

Co se dělo na Ukrajině po puči na Majdanu? Tak to začalo.