25.3.2023 | Svátek má Marián


UKRAJINA: Praví fašisté proti neexistujícím fašistům

14.6.2022

Jak známo Vladimír Putin zdůvodňuje invazi odnacifikací Ukrajiny. Před několika dny vypracovaný důvěrný dokument, který vydala německá Bundesnachrochtendienst, BND, tedy Spolková informační služba, však uvádí, že právě ruská armáda posiluje svou armádu začleněním fašistických pravicových extrémních ruských uskupení. Výňatky z důvěrného dokumentu, který dostala řada ministerstev, zveřejnil zpravodajský časopis Der Spiegel.

Podle důvěrné zprávy v řadách ruské armády proti Ukrajincům bojují minimálně dvě fašistická uskupení: příslušníci tzv. Ruské císařské ligy a skupiny, která si říká Ruština. Toto zjištění považují němečtí zpravodajci za absurdní. V dokumentu jen chybí čísla, z kterých by bylo zřejmé, jak jsou tato uskupení veliká.

(převzato z Blog.aktualne.cz se souhlasem redakce)

Autor je novinář a spisovatel

Ví se však, že Ruská císařská liga je fašistickou paramilitantní odnoží Ruského imperiálního hnutí, které se aktivně podílelo již na obsazování Krymu a nyní se účastní i bojů na Ukrajině. Dokazuje to text telegramu šéfa Ruské císařské ligy Denise Garijeva z února 2022, v němž stojí: Bezpochyby jsme pro likvidaci separatistických subjektů na Ukrajině!

Podle dokumentu BND jsou v tomto uskupení lidé s vojenskou praxí a absolventi magisterského studia školícího střediska s názvem Partyzán, které sídlí v Petrohradě. Spolkové informační službě se nepodařilo zatím zjistit, zda o jejich účasti bylo rozhodnuto po konzultaci s vedením ruské armády. Potvrzeno ale je, že Garijev v těchto bojích padl a dva jeho spolubojovníci byli těžce zraněni.

Uskupení s názvem Ruština se rovněž nejpozději od března bojů na Ukrajině zúčastnilo a to společně s tzv. Wagnerovci, tedy soukromou ruskou armádou již v letech 2014 a 2015. Tato skupina byla pojmenována podle podplukovníka Dimitrije Utkina, bývalého člena GRU, tedy Hlavní správy rozvědky, kterému se přezdívá Wagner: na klíční kosti má vytetované nacistické symboly organizace SS. Wagner a jeho jednotka je spojována přímo s blízkými spolupracovníky Vladimíra Putina, zejména s miliardářem Jevgenijem Prigožinem. Členové této skupiny, kteří bojovali i v Syrii a v občanské válce v Libyi, podle BND se při všech zásazích chovali velice brutálně a drželi se zásady: Zajatce nepotřebujeme! Zadrženého dezertéra v Sýrii mučili: nejprve ho bili kladivem a později mu uřízli ruce i hlavu a tělo spálili. Zároveň se o jednom z velitelů ve zmíněném dokumentu hovoří jako o sadistovi, což je doloženo záběrem na sociálních sítích, na němž zabijí štěně a druzí dva jsou tam vyfotografování s nacistickou vlajkou a při nacistickém pozdravu. Oba tito muži navíc v březnu verbovali do bojů nové muže. Záměr byl vytvořit speciální batalion na podporu proruských bojovníků. Jeden z těchto mužů Alexander M. je v Rusku známý jako vojenský korespondent ruské státní televize První kanál.
V prosinci 2021 sankcionovala Evropská unie některé činitele Wagnerovy skupiny za destabilizaci Ukrajiny.

(převzato z Blog.aktualne.cz se souhlasem redakce)

Autor je novinář a spisovatelJ. Kostelanský A pak že AZOV-ci nejsou nacisté... 20:50 14.6.2022
K. Křivan Díky !!! Link by nebyl ? 20:57 14.6.2022
J. Berka 21:08 14.6.2022