22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

UKRAJINA: Oč jde v tomto konfliktu

Probíhající válečný střet na východě Ukrajiny je provázen dokazováním nebo u jiných popíráním ruské angažovanosti v tomto konfliktu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Baldova 21.6.2015 4:57

Re: Neúplný pohled autora

Ale Pepanku  Vyskociluv  hop hop a sestak je na ceste   cha

Z. Baldova 21.6.2015 4:53

Re: Souhlas,

A   Kaniokova zvolila  Chocholouska

Z. Baldova 21.6.2015 4:51

Re: Bravo!

PRESNE!!!!!!!!!!

P. Dvořák 21.6.2015 3:49

Re: slova "hegemon" a "hegemonie" byla ve velké oblibě

A to dokazuje co? Úplně stejný prd, jako že dnes jsou omílaná slova "islám", "unie" nebo "uprchlík". Nemusí jít jen o učitele čehokoliv.

Vlastně možná to, že se dnes tato slova nepoužívají, dokazuje, že žádný hegemon neexistuje. Což je velice špatné.

J. Kanioková 21.6.2015 2:07

No... po všem šílenstí, které už víc než rok probíhá..

Dva úředníci Kyjeva - Defekt na Donbase - http://la.indymedia.org/news/2015/06/268547.php

Onishchenko (velitel "Tornádo") - http://colonelcassad.livejournal.com/2094586.html

J. Jurax 21.6.2015 0:45

Re: Do kamene tesat

No, s tím tesáním do kamene bych ještě počkal ...

J. Vintr 21.6.2015 0:31

Re: Jde o hegemonii?

Vzpomínám si z dob studií (skoro čtyřicet let nazpět), že slova "hegemon" a "hegemonie" byla ve velké oblibě u učitelů "marxáku" ...

B. Hamáček 21.6.2015 0:20

Re: Do kamene tesat

Ono bohužel, ať se nám to líbí nebo nelíbí je to tak.

B. Hamáček 21.6.2015 0:17

Re: Jde o hegemonii?

Soudím dle vyjadřování mnohých jedinců ( zejména na Novinkách, ale i na Psu) , že školení VUMLu pokračuje ještě s větší intenzitou než v minulosti.

S. Landa 20.6.2015 23:45

Re: S většinou argumentace v článku nesouhlasím,

Koukám, že jste vyloženým expertem na Ukrajinu. Zvláště docela vstřícné návrhy separatistů mne pobavily... :-)

J. Václavíková 20.6.2015 23:29

Re: Bravo!

Neustále ty lži opakují, opakují, ale pravdou se nestaly.

J. Vintr 20.6.2015 23:09

Re: Jde o hegemonii?

Člověče, co to hulíte za svinstvo? A kam to chodíte na školení? Vždyť VUML už pětadvacet let neexistuje.

J. Jurax 20.6.2015 21:45

Re: A Rusko

Máte velmi osobitý pohled na ruskou historii obecně a vznik ruského státu specielně.

Slyšel jste někdy třeba o Kyjevské Rusi a o tom, že Rusko existovalo jako stát celá staletí před vyvražděním carské rodiny v roce 1918?

J. Jurax 20.6.2015 21:31

Re: Do kamene tesat

No, nemohu se ubránit dojmu, že autor některé aspekty krize opomněl a jiným přiřadil jinou váhu, než ve skutečnosti možná mají.

Ovšem kdo s autorem nesouhlasí, je ruský agent, že ano.

Pozoruhodně shodné s rétorikou doby již víc než čtvrtstoletí minulé - kdo nejde s námi, jde proti nám a pan Mach mu ještě vulgárně vyčiní. Ovšem tehdy to byli agenti amerického imperialismu a nadávalo - poněkud uhlazeněji - Rudé právo.

I. Mertl 20.6.2015 20:52

Bravo!

Obvyklí rusofilové nebo snad moskevští propagandisti se jako obvykle seřadili nad jednoduchým, srozumitelným a nezpochybnitelným článkem, aby dokázali to, co se nám jejich sorta lidí snaží bulíkovat již skoro století. Čest jejich práci!

J. Kanioková 20.6.2015 19:03

:)))))

J. Kanioková 20.6.2015 19:02

Souhlas,

k tomu měl vést Majdan, k jednání se zástupci všech regionů. Jednat, jednat, jednat.. Jenže Kyjev zvolil sílu a krev..

J. Kanioková 20.6.2015 19:00

Jak nikdo.... občané žijící na konkrétním území

nemají nejmenší právo na cokoliv ?

Tak jako BV, tak Ukrajina - hranice byly šity horkou jehlou..

Ignorovalo se etnické složení, třebas např. Kurdové - přes 30 mil. lidí, a pořád se to neřeší.

Prostě kvalifikace těch, kteří volili hranice a neptali se tamních lidí, čemu ti dávají přednost, tak to je bída! Nezajímá je, co se bude dít za pár desetiletí. Jaké vzniknou odstředivé síly, animozity. Nějaká předvídavost, to je to poslední, čím si lámou hlavu !

I. Teren 20.6.2015 18:11

Re: S P.C. Roberts-om opatrne

Obvinia Vas a jeho z z podpory ruskeho imperializmu a roznych konspiracii. A pritom ten pan bol clenonom Reaganovej vlady a otcom reaganomiky.) Zrejme ma vedomosti ako svet bezi.

K. Janyška 20.6.2015 17:58

Ruskoběluruskoukrajinský trojnárod je anomálií, kterou je

nutno respektovat. Není pravda, že momentální  vedení Ukrajiny má podporu obyvatel  území, zvaného Ukrajina. To území je slepencem, který  bude rozebrán nebo podřízen vyšší autoritě nebo relevantním  skupinám lidí, které tam žijí.  Trvat na tom, že sovětské čáry na mapě pod názvem Ukrajina jsou platné, je směšné. Vnitřní tlaky a názory obyvatel jsou jiné. To je vodítko pro urovnání. Nic jiného. A zvenčí zasahovat do tohoto zvláštního reje, který byl uvolněn rozpadem SSSR a který vede k novému uspořádání je špatné a dokonce nelegitimní... Dzp.

K. Janyška 20.6.2015 17:56

Re: K situaci na Ukrajině.

Vykopl ho dlouholetý Putinův zhrzený kamarád... Dzp.

K. Janyška 20.6.2015 17:55

Re: Jde o hegemonii?

USA jsou vskutku neosobně a přiroteně povolány lidským světem k obraně civlizace a civilizovaných. Kdo jiný... Dzp.

L. Kubeš 20.6.2015 17:55

Výstižný a logicky napsaný článek !

B. Hamal 20.6.2015 16:56

Jde o hegemonii?

US publicista P.C.Roberts přichází s jinou verzí: Vyvolen historií, Washington se cítí být vyjímečnou a nepostradatelnou zemí a nárokuje si právo a odpovědnost za uvalení své hegemonie na svět. Podle neokonzervativní doktíny musí zabránit vzestupu jiných zemí, které by americkou moc mohly omezit. Fundamentální výzva US unilaterální moci přišla s Putinem. Washingtonu se podařilo spustit na Ukrajině puč, kterým byla svrhnuta demokraticky zvolenoá vláda, a zničit tam demokracii dříve než mohla zakořenit. Demokracie na Ukrajině pro Washington však nic neznamená, chce se jí zmocnit aby vytvořil bezpečnostní problém pro Rusko. A sankcemi proti "ruské agresi" zlomil rostoucí ruské ekonomické a politické vztahy s Evropou. Obával se, že tyto vztahy by mohly podlomit jeho ovládání Evropy. Sankce jsou v protikladu s Evropskými zájmy, nicméně evropské vlády se US agendě přizpůsobily. Evropa jako  kolekce vazalských států Washingtonu, umožňuje mu tah za světovou hegemonií do té míry že může být zavlečena do konfliktu s Ruskem kvůli "krizi" vytvořené Washingtonem. V Americe je Putin démonizován, je to nový Hitler, usilující o obnovu sovětského impéria. Vpadl do Ukrajiny, chystá totéž do baltských států a Polska. Je hrozbou na úrovni eboly a Islámského státu. Někteří konzervativci věří, že preventivní nukleární válku lze vyhrát: K čemu jsou nukleární zbraně, když nemohou být použity? Armagedon lze odvrátit jen když Rusko a Čína přijmou rovněž status vazalů. Je naděje, že pokud Washington bude evropské vazaly příliš tvrdě tlačit do konfliktu s Ruskem, budou klást odpor a přinuceny vést nezávislou zahraniční politiku, a místo hegemonie Washington prosazovat evropské zájmy. .To by agresivitu Washingtonu omezilo. Svět by se stal bezpečnějsím a lepším místem pro život.

Více viz:  http://www.paulcraigroberts.org/2015/06/19/paul-craig-roberts-address-international-conference-europeanrussian-crisis-created-washington/

J. Kanioková 20.6.2015 16:40

S většinou argumentace v článku nesouhlasím,

od počátku tvrdím, že je to problém ukrajinsko-ukrajinský.. Od počátku se mělo jednat a brát v úvahu názory a priority VŠECH tamních regionů. Jenže místo jednání Kyjev zvolil silové jednání. Majdan byl bod 0, od kterého se odvíjí všechna ta hrůza na Ukrajině. Z Kyjeva znělo jen jedno - buďto poslechnete, nebo.. není divu, že se to pak už vyvíjelo a pokračuje. Dnes je Ukrajina v podstatě v krachu..

Separatisti nedávno zveřejnili docela vstřícné návrhy, které uznávaly východní části jako součást Ukrajiny. Oficiální Kyjev ovšem nereagoval a bylo jen pár hlasů, že se separatisty se jednat nebude..

Současný Kyjev si asi ještě pořád myslí, že tvrdým přístupem může ještě něco zachránit. Myslím, že na obou stranách roste počet střízlivějících, kterým dochází, že by se měli na Ukrajině nějak sami srovnat. Protože jinak vychází jen 2 varianty – buď jich bude v té opotřebovací válce čím dál méně, nebo se tak zadluží, že se z toho svrabu už fakt těžko kdy dostanou. Už ani Západem tolik nezní téma Ukrajina.. ačkoliv zrovna čtu - Welcome to Dnipropetrovsk Senator John McCain and your delegation. - http://jdem.cz/bsfpt4

Neonacistické strany, před kterými EP Ukrajinu varoval, jsou dnes součástí vládní koalice (4 ministři), Porošenkovým poradcem je Gorbulin, dlouhodobě a za všech režimů jedna z nejvlivnějších figur ukr. bezpečnostní politiky. Fantasta, šílenec.

J. Kanioková 20.6.2015 15:33

Naprosto souzním..

J. Kanioková 20.6.2015 15:31

:)))

J. Kanioková 20.6.2015 15:27

Velký souhlas, pane Heincle,

od různých známých slyším prakticky shodné informace, zážitky. A k Vašemu argumentu - "názor na dosavadní samostatné ukrajinské vlády a presidenty", všichni známí uvádějí jako největší žáby na prameni tamní "oligarchy".

P. Mach 20.6.2015 15:20

Opravdu ale opravdu nikdo nepochybuje, že bys

po mnohahodinovém vysilujícím snažení dokázal sesmolit odstaveček z prstu vycucaných hovadin, který byl měl o řád nižší gramatickou a stylistickou úroveň než autorův článek. Předřečník má samozřejmě pravdu - do kamene tesat.

P. Mach 20.6.2015 15:16

Jediný kdo tady očividně lže jsi ty.

Skutečně jen vylízaný rusácký kretén může statisíce uprchlíků, které vyhnala válka rozpoutaná kremlem házet na hrb Ukrajině. O tzv. zárukách gorbačovovi nemluvě - ty nikdy neexistovaly a ani existovat nemohly. Varšavská smlouva a sssr se rozpadly samovolně, nikoli na gorbačovův příkaz, takže stěží mohl požadovat zároky. TO že tehdejší přestavitelé NATO ani žádné záruky poskytovat nemohly, vzhledem k tomu, že samozřejmě tito představitelé uznávali právu bývalých kolonií rusácka na vlastní politickou a vojenskou orientaci vylízaný rusácký poskok asi nepochopí nikdy. Mimochodem kreténe, ukrajinských nacionalistů se ruské obyvatelstvo na východě Ukrajiny bát nemusí, protože jich jen dohromady pět a půl na rozdíl od těch rusáckých nácků, kterých jsou statisíce. http://www.armadninoviny.cz/rusky-pravoslavny-extremismus-a-neonacismus.html