Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

UKRAJINA: Hrozí zemi rozpad?

Nejen oběti ukrajinského násilí, ale i čerstvé zprávy o tom, že správní budovy v některých částech západní Ukrajiny padly do rukou demonstrantů, ukazují závažnost situace. Je třeba najít politické řešení, aby konflikt dále neeskaloval a nevedl k faktickému rozštěpení země.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

29. 1. 2014 14:42
I po tomto "jaru" přijde kocovina

Podpora "sil", které pouličním násilím, barikádami a obsazováním úřadů reagují na kroky demokraticky zvolené vlády přesto, že očividně nemají žádný (společný) realistický program, je přinejmenším hloupost. Opravdu chce někdo takovéto "síly" vzít do EU?.

Protože v "zelené" euro-krizi se potácející EU není schopná Ukrajině (ani její západní části) nabídnout ani suroviny (paliva), ani peníze, které nezbytně potřebuje, je verbální podpora ukrajinských nacionalistů nejenom hloupost ale politický hyenismus, který se nápadně podobá např. EU-podpoře "palestinců" nebo vyprovokování Gruzie do nesmyslné války proti Rusku....

0 0
možnosti
JS

J. Sládeček 703

27. 1. 2014 18:57
Ukrajina by se měla

rozdělit, to by bylo vhodné řešení.

0 0
možnosti
IP

27. 1. 2014 16:11
trochu historie

Dnes už si nikdo nevzpomíná, jak vlastně Ukrajina jako státní útvar dostal své hranice. To totiž v 50.letech Nikita Chruščov potřeboval do OSN prosadit "svobodný stát Ukrajinskou sovětskou socialistickou republiku" jako "samostatného" člena OSN a tak se rozhodl a od kancelářského stolu vytvořil hranice, které dnes všichni berou jako málem od boha dané. Vlastně postupoval jako u nás komunisti, když nakreslili nové hranice krajů a okresů v 60.letech minulého století. Nikita tak blahosklonně přidal k historickému území Ukrajiny celý jihovýchod včetně pobřeží Černého moře, aniž by se kdokoli tam žijících Rusů a ostatních národností ptal, jestli chtějí žít v Ukrajině, nebo v RSFSR. A je krásně vidět, že hranice nepokojů toto "přidané území" nezasahuje. Což podle mne značí jen jedno - do budoucna se toto území, ať už jakýmikoli cestami, vrátí do hranic Ruska, ale vznikne tam obrovské ohnisko nacionalistického napětí. Alternativa - vznik jakéhosi nového Kosova vzhledem k tomu, že Rusko není Srbsko, nebude podle mne možné. Snaha dnešní ukrajinské vlády, ať už jakkoli zkorumpované, ale i vedení opozice udržet Ukrajinu v dnešních hranicích bude podle mne marná, protože pro západní státy i muslimský svět bude výhodné oslabit Rusko zdlouhavým a znovu a znovu oživovaným konfliktem (viz Palestina) na jeho západních hranicích. Peníze a bojovníci za "správnou věc do posledního Ukrajince" potečou proudem, to se vsaďte. Bojím se, že alternativa klidného vyřešení jako třeba v případě dělení Československa, patří v tomto případě do říše snů. Máme se v Evropě na co těšit....

0 0
možnosti
EH

27. 1. 2014 19:26
Žijete v bludech

Ukrajina i Bělorusko byly členy OSN od jejího založení.

0 0
možnosti
FL

F. Lesniak

27. 1. 2014 15:00
Pane Roučku,

pokud se fo tohoto konfliktu vloží takoví lidé,  jako vy,  tak to nemůže dopadnout dobře.

0 0
možnosti
MP

27. 1. 2014 14:48
Pyskouna Roučka

na Ukrajinu, ať jim to tam po socialisticku vysvětlí!

0 0
možnosti
KF

27. 1. 2014 13:46
Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Ze tří oboustranně uznaných obětí událostí v Kyjevě jeden účastník nepokojů spadl z jakéhosi ochozu a zabil se, další dva byli zastřeleni. Kým, když policie nepoužívá zbraně? Z těch dvou zastřelených je jeden, který je v médiích označován jako "běloruský aktivista", ve skutečnosti devět let v Bělorusku hledaným zločincem, který se v Bělorusku dopouštěl násilné trestné činnosti. Druhý zastřelený je Armén, muslimský extrémista. Kde se tam v Kyjevě vzali? A kdo je platil? Určitě pouze ze vzduchu nežili.  A hlavně, kdo je zastřelil? Z uvedených faktů lze snadno vydedukovat, že se jednalo o najaté zahraniční žoldnéře. Dále z toho lze odhadnout, že si tamní ozbrojené mafie, u nás v médiích nazývané "opozicí", mezi sebou střelbou vyřizují účty. Tím nekci popřít to, že i mezi "opozicí" v Kyjevě mohou vyskytovat jinak slušní, nespokojení lidé, ale ze samotného Kyjeva jich ale bude strašně málo. Jádrem demonstrantů v Kyjevě jsou totiž nacionalisté z Haliče (tak to bylo i při "Oranžové revoluci"), kteří do Kyjeva zajíždějí a opět se do oblasti Lvova vracejí načerpat síly a trvale tam v Kyjevě působí extrémisté - žoldnéři ze zahraničí. Ti jsou schopni čehokoliv. Činitelé a někteří poslanci EU se značnou měrou přičinili o rozdmýchání konfliktu na Ukrajině. Vždyť splnili své předcházející výhružky, že budou po nepodepsání dohody o přidružení Ukrajinou, tam podněcovat nepokoje. Ostatně mají bohaté zkušenosti z Běloruska, kde se před dvěma lety jimi podporovaná "opozice" snažila bezprostředně po volbách dobýt sídlo Ústřední volební komise. Je to u evropských představitelů hra s ohněm. Pod tlakem ze západní Evropy Janukovič s nutným zásahem váhá, i když k němu vyzývá ukr. parlament. Nechce sankce a zbavit se možnosti dalšího jednání s EU. Myslím si, že ti poslanci EU, kterým ještě zbyl rozum, by měli tlačit na své méně rpzumné kolegy, na představitele EU a na některé evropské státníky, aby svého nebezpečného a nerozumného jednání vůči Ukrajině zanechali. Už je k tomu nejvyšší čas.

0 0
možnosti
EH

27. 1. 2014 13:51
Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Armén a muslimský aktivista? Tomu se mi nechce věřit. Nešlo o Azerbajdžánce?

0 0
možnosti
PP

27. 1. 2014 13:34
Roučkovi

Roučkovi docházejí v EU peníze, že se musí živit takovými bláboly a radami, které už stokrát proběhly tiskem a všemi médii? Ukázka  blbosti EU a jejích zásTUPCŮ.

0 0
možnosti
AN

27. 1. 2014 13:15
ten, kdo vyvolává válku

musí počítat s obětmi. Proč u nás nezjistíme z médií, že mrtví byli zastřeleni loveckými zbraněmi, které policie nemá?

0 0
možnosti
EH

27. 1. 2014 13:22
Re: ten, kdo vyvolává válku

Opakuje se propaganda a la Jugoslavie?

0 0
možnosti
VN

27. 1. 2014 12:22
Mimochodem - toho si pan EUposlanec asi ještě nevšiml,

ale jádrem demonstrantů už dávno nejsou nějací proevropští demokraté, ale nacionalističtí chaoti.

Z vůdců opozice není událostmí smýkán jedině Oleh Ťahnybok - nácek, který vůbec po EU netouží. Jeho parta tak nejvýš po kusu Polska. Samozřejmě bez Poláků. Kličko, natož Jaceňjuk se už jenom snaží neztratit stopu...

0 0
možnosti
EH

27. 1. 2014 12:37
Re: Mimochodem - toho si pan EUposlanec asi ještě nevšiml,

S Banderovci do Evropy. Muhehe.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz