3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

UKRAJINA: Hrozí zemi rozpad?

Nejen oběti ukrajinského násilí, ale i čerstvé zprávy o tom, že správní budovy v některých částech západní Ukrajiny padly do rukou demonstrantů, ukazují závažnost situace. Je třeba najít politické řešení, aby konflikt dále neeskaloval a nevedl k faktickému rozštěpení země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.1.2014 14:42

I po tomto "jaru" přijde kocovina

Podpora "sil", které pouličním násilím, barikádami a obsazováním úřadů reagují na kroky demokraticky zvolené vlády přesto, že očividně nemají žádný (společný) realistický program, je přinejmenším hloupost. Opravdu chce někdo takovéto "síly" vzít do EU?.

Protože v "zelené" euro-krizi se potácející EU není schopná Ukrajině (ani její západní části) nabídnout ani suroviny (paliva), ani peníze, které nezbytně potřebuje, je verbální podpora ukrajinských nacionalistů nejenom hloupost ale politický hyenismus, který se nápadně podobá např. EU-podpoře "palestinců" nebo vyprovokování Gruzie do nesmyslné války proti Rusku....

S. Landa 27.1.2014 22:12

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Vy také věříte každé ptákovině. Kdepak v tisku jste to objevil? V Haló novinách? Nebo jste čtenář Zvědavce?

E. Heusinger 27.1.2014 19:26

Žijete v bludech

Ukrajina i Bělorusko byly členy OSN od jejího založení.

J. Sládeček 27.1.2014 18:57

Ukrajina by se měla

rozdělit, to by bylo vhodné řešení.

K. Frejlach 27.1.2014 18:55

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Aby to bylo kompletní, doplňuji údaje o onom žoldnéři z Běloruska, který je médii označován jako "běloruský aktivista", rovněž byl v Kyjevě kýmsi zastřelen. Šlo o Michajla Michajloviče Žižněvského, který uprchl po svých násilných trestných činech z Běloruska už v roce 2005.

K. Frejlach 27.1.2014 18:48

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Poněvadž se vyskytly námitky ke mnou uvedenému žoldnéři arménského původu zabitém v Kyjevě, opisuji o něm podrobnosti uvedené v tisku a všem dostupné. Jedná se o Sergeje Nigojana, který sice přijel do Kyjeva z Dnětropetrovské oblasti ale byl arménského původu a členem teroristické organizace Asala (Tajná armáda pro osvobození Arménie), jednalo se o přívržence radikálního islámu.

J. Charvát 27.1.2014 18:41

Re:

Ale, najednou chytrá jak Wikipedie?

I. Pujman 27.1.2014 16:11

trochu historie

Dnes už si nikdo nevzpomíná, jak vlastně Ukrajina jako státní útvar dostal své hranice. To totiž v 50.letech Nikita Chruščov potřeboval do OSN prosadit "svobodný stát Ukrajinskou sovětskou socialistickou republiku" jako "samostatného" člena OSN a tak se rozhodl a od kancelářského stolu vytvořil hranice, které dnes všichni berou jako málem od boha dané. Vlastně postupoval jako u nás komunisti, když nakreslili nové hranice krajů a okresů v 60.letech minulého století. Nikita tak blahosklonně přidal k historickému území Ukrajiny celý jihovýchod včetně pobřeží Černého moře, aniž by se kdokoli tam žijících Rusů a ostatních národností ptal, jestli chtějí žít v Ukrajině, nebo v RSFSR. A je krásně vidět, že hranice nepokojů toto "přidané území" nezasahuje. Což podle mne značí jen jedno - do budoucna se toto území, ať už jakýmikoli cestami, vrátí do hranic Ruska, ale vznikne tam obrovské ohnisko nacionalistického napětí. Alternativa - vznik jakéhosi nového Kosova vzhledem k tomu, že Rusko není Srbsko, nebude podle mne možné. Snaha dnešní ukrajinské vlády, ať už jakkoli zkorumpované, ale i vedení opozice udržet Ukrajinu v dnešních hranicích bude podle mne marná, protože pro západní státy i muslimský svět bude výhodné oslabit Rusko zdlouhavým a znovu a znovu oživovaným konfliktem (viz Palestina) na jeho západních hranicích. Peníze a bojovníci za "správnou věc do posledního Ukrajince" potečou proudem, to se vsaďte. Bojím se, že alternativa klidného vyřešení jako třeba v případě dělení Československa, patří v tomto případě do říše snů. Máme se v Evropě na co těšit....

D. Streit 27.1.2014 16:10

Je to právě naopak!

EU je žhářem, nemůže hasit!

http://streit.blog.idnes.cz/c/393626/Zhar-nesmi-hasit-EU-nemuze-byt-mediatorem-na-Ukrajine-Spis-armada.html

V. Novák 27.1.2014 15:06

Taky se samozřejmě nedozvíme o policistovi,

kterého banderovci z UPA přepadli a zavraždili před ubytovnou. A chlubí se tím.

F. Lesniak 27.1.2014 15:00

Pane Roučku,

pokud se fo tohoto konfliktu vloží takoví lidé,  jako vy,  tak to nemůže dopadnout dobře.

M. Prokop 27.1.2014 14:48

Pyskouna Roučka

na Ukrajinu, ať jim to tam po socialisticku vysvětlí!

E. Heusinger 27.1.2014 14:31

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Tyto tři národnosti jsou pravděpodobnější.

V. Novák 27.1.2014 14:15

Ta se přece opakuje neustále. A proč by ne, když tolik lidí

na geblsárny skáče? Dnes Ukrajina, včera a předevčírem Sýrie, ještě před tím Libye...

Dočteme se v "našich" novinách, že američtí specialisté (po ruských a OSN) došli k závěru, že chemické zbraně v srpnu v Sýrii, kvůli nimž málem šly USA do trestné expedice, nemohly být vypáleny z armádních posic? zajímá to někoho?

Geblsí se o něčem jiném...

V. Novák 27.1.2014 14:11

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Američan a muslimský aktivista?

Francouz a muslimský aktivista?

Němec a muslimský aktivista?

...

S. Landa 27.1.2014 13:52

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Šlo o Arména a muslimského aktivistu si vymyslel...

E. Heusinger 27.1.2014 13:51

Re: Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Armén a muslimský aktivista? Tomu se mi nechce věřit. Nešlo o Azerbajdžánce?

K. Frejlach 27.1.2014 13:46

Žoldnéři jako třetí strana událostí na Ukrajině

Ze tří oboustranně uznaných obětí událostí v Kyjevě jeden účastník nepokojů spadl z jakéhosi ochozu a zabil se, další dva byli zastřeleni. Kým, když policie nepoužívá zbraně? Z těch dvou zastřelených je jeden, který je v médiích označován jako "běloruský aktivista", ve skutečnosti devět let v Bělorusku hledaným zločincem, který se v Bělorusku dopouštěl násilné trestné činnosti. Druhý zastřelený je Armén, muslimský extrémista. Kde se tam v Kyjevě vzali? A kdo je platil? Určitě pouze ze vzduchu nežili.  A hlavně, kdo je zastřelil? Z uvedených faktů lze snadno vydedukovat, že se jednalo o najaté zahraniční žoldnéře. Dále z toho lze odhadnout, že si tamní ozbrojené mafie, u nás v médiích nazývané "opozicí", mezi sebou střelbou vyřizují účty. Tím nekci popřít to, že i mezi "opozicí" v Kyjevě mohou vyskytovat jinak slušní, nespokojení lidé, ale ze samotného Kyjeva jich ale bude strašně málo. Jádrem demonstrantů v Kyjevě jsou totiž nacionalisté z Haliče (tak to bylo i při "Oranžové revoluci"), kteří do Kyjeva zajíždějí a opět se do oblasti Lvova vracejí načerpat síly a trvale tam v Kyjevě působí extrémisté - žoldnéři ze zahraničí. Ti jsou schopni čehokoliv. Činitelé a někteří poslanci EU se značnou měrou přičinili o rozdmýchání konfliktu na Ukrajině. Vždyť splnili své předcházející výhružky, že budou po nepodepsání dohody o přidružení Ukrajinou, tam podněcovat nepokoje. Ostatně mají bohaté zkušenosti z Běloruska, kde se před dvěma lety jimi podporovaná "opozice" snažila bezprostředně po volbách dobýt sídlo Ústřední volební komise. Je to u evropských představitelů hra s ohněm. Pod tlakem ze západní Evropy Janukovič s nutným zásahem váhá, i když k němu vyzývá ukr. parlament. Nechce sankce a zbavit se možnosti dalšího jednání s EU. Myslím si, že ti poslanci EU, kterým ještě zbyl rozum, by měli tlačit na své méně rpzumné kolegy, na představitele EU a na některé evropské státníky, aby svého nebezpečného a nerozumného jednání vůči Ukrajině zanechali. Už je k tomu nejvyšší čas.

P. Papež 27.1.2014 13:34

Roučkovi

Roučkovi docházejí v EU peníze, že se musí živit takovými bláboly a radami, které už stokrát proběhly tiskem a všemi médii? Ukázka  blbosti EU a jejích zásTUPCŮ.

E. Heusinger 27.1.2014 13:27

Re: ten, kdo vyvolává válku

Ještě se dozvíme, že tam Putin poslal četu horských myslivců.

E. Heusinger 27.1.2014 13:22

Re: ten, kdo vyvolává válku

Opakuje se propaganda a la Jugoslavie?

A. Novák 27.1.2014 13:15

ten, kdo vyvolává válku

musí počítat s obětmi. Proč u nás nezjistíme z médií, že mrtví byli zastřeleni loveckými zbraněmi, které policie nemá?

E. Heusinger 27.1.2014 12:37

Re: Mimochodem - toho si pan EUposlanec asi ještě nevšiml,

S Banderovci do Evropy. Muhehe.

V. Novák 27.1.2014 12:24

Re: A co takhle, pane poslanče evropský, přestat ty násilníky

Mýtus o "Masakru na Národní" je bolševický?

Ajajajaj! Zdá se, že špatně olizujete prst a ještě hůře vyhodnocujete směry! Možná byste se mohl obrátit na nějakého čokla, ti prý mají vrozený kompas. Otázka je, zda politický - ale to už je detail...

V. Novák 27.1.2014 12:22

Mimochodem - toho si pan EUposlanec asi ještě nevšiml,

ale jádrem demonstrantů už dávno nejsou nějací proevropští demokraté, ale nacionalističtí chaoti.

Z vůdců opozice není událostmí smýkán jedině Oleh Ťahnybok - nácek, který vůbec po EU netouží. Jeho parta tak nejvýš po kusu Polska. Samozřejmě bez Poláků. Kličko, natož Jaceňjuk se už jenom snaží neztratit stopu...

J. Boleslav 27.1.2014 12:17

Re: Prázdné plky, nic víc.

Přesně tak, p. Rouček zřejmě ničeho jiného není schopen.

V. Novák 27.1.2014 12:15

Re: Tak proč se, můjtyrysekolenatej!, ta EU tak rozhořčuje,

flek!

re!

tuty!...

M. Sedláček 27.1.2014 11:54

Prázdné plky, nic víc.

Z. Švrček 27.1.2014 11:51

Mr.Rouček zase v záchvatu evropského fanatismu

Asi nemám špatný dojem, soudím-li, že hrůza na Ukrajině souvisí velice velmi s neutěšenými hospodářskými podmínkami, frustrací z vývoje vnitřní politické scény po rozpadu sajuzu. Z toho pocházejí také nafouknuté naděje a vize, jak by to bylo krásné po vstupu do EU. 

Představím-li si opravdu stav, kdy země, či její část (po občanské válce) vstoupí do EU a tam najednou zjistí, že po odtržení od sovětského socíku a letitém pokulhávání v samostatnosti, se ocitli v jiném socíku, s jinou tváří ale na stejných principech a že je s eurem čeká podobná cesta, jakou si prošli před vstupem do EU, tak to beru jako nepovedený vtip prováděný občas historií těm, kteří se nedovedli poučit. I my patříme žel mezi ně.

E. Heusinger 27.1.2014 11:47

Re: Tak proč se, můjtyrysekolenatej!, ta EU tak rozhořčuje,

Ale kdeže. Šlapete v tom jako veverka v bubínku.