5.3.2024 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

UKRAJINA: Hrozí zemi rozpad?

Nejen oběti ukrajinského násilí, ale i čerstvé zprávy o tom, že správní budovy v některých částech západní Ukrajiny padly do rukou demonstrantů, ukazují závažnost situace. Je třeba najít politické řešení, aby konflikt dále neeskaloval a nevedl k faktickému rozštěpení země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 27.1.2014 9:59

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 27.1.2014 9:58

Uživatel požádal o vymazání
J. Mrázek 27.1.2014 9:47

Odporný realisto !

...:-( ...

V. Novák 27.1.2014 9:41

A co takhle, pane poslanče evropský, přestat ty násilníky

fedrovat, co? Proč EU nedokázala nabídnout Ukrajině to, co jí nabídlo - a z části už i zrealizovalo - Rusko? Jestiže ukrajinské náklady na připojení Ukrajiny k EU, samozřejmě zahrnující rozpad (nejen) ekonomických vazeb s Ruskem, byly vyčísleny na 160 G EUR, proč se EU plácala někde u příslibu - velmi podmíněného - 610 M EUR? Proč EU aspoň neslíbila, že ruskou ekonomiku Ukrajině nahradí?

Proč MMF podmiňoval svou naprosto nedostatečnou půjčku kolem 100 M USD podmínkami, které by většinu Ukrajinců - včetně těch, co blbnou na Majdanu - uvrhly do bídy? Proč EU nenabídla okamžitou půjčku 15 G USD, které Ukrajina nutně a rychle potřebovala, aby nemusela vyhlásil default?

Mně tak nějak karta ukazuje, že na to EU nemá... Že pokud ji rozhodilo Řecko, se svou zanedbateknou ekonomikou a pár miliony lidí - nemá na podporu ekonomiky 40 M státu, jehož ekonomika navíc je silně nesynchronizovaná s EU, zato je napojená na Rusko.

Jenže vy to víte, pane EUposlanče. Byl jste to vy, kdo tady psal, jak Rusko nesmí... a musí... platit vstup Ukrajiny do EU, jinak se dopouští vydírání. Kdopak to vydíral, pane? Rusko nemusí. Pokud EU chce Ukrajinu v EU, bude to taky EU platit! Včetně nás, ovšem bez vás - vy si těžko snížíte solidárně plat, že?

V. Novák 27.1.2014 9:28

Líto... NÁS by vám mělo být líto, protože

MY budeme platit jako mourovatí, abychom Galičinu s Kyjevem (zvané též Banderovščina) udrželi při životě...

V. Novák 27.1.2014 9:25

Dělicí čáru lze zjistit velmi snadno -

viz mapa volebních výsledků z prezidentských voleb. Dělicí čára začíná u Černého moře západně od Oděsy a vede na severovýchod, míjí jižně Kyjev a napojuje se na ruskou hranici. Západně a severněji je samá žlutá, východně a jižněji samá modrá (Janukovyč).

Ale co bude EU dělat s 20 M Nikolů Šuhajů bez surovin, průmyslu a dokonce i větších přístavů, to je ve hvězdách... Vše zmíněné je totiž v té proruské části, která zbytek Ukrajiny živí.

S. Netzer 27.1.2014 9:12

"FLUSTRACE"

Doporučovala bych, držet se osvědčených českých synonym, entelygente.

P. Lenc 27.1.2014 8:42

Re: Vidím to podobně.

Rád bych to tak také viděl, ale nechci strašit, spíše to vypadá na občanskou válku.Nemluvě o tom, že mnoho Ukrajinců se domnívá, že EU je nějaký ráj, který dokáže dělat ze dne na den zázraky.A následná flustrace může být hodně nebezpečná.

E. Heusinger 27.1.2014 7:33

Ukrajine se nerozpadne,

kde chcete dělat dělící čáru?

Pouze autonomní Krym se vrátí k Rusku a tím bude napraven Chruščevův komunistický zločin.

K. Frauknecht 27.1.2014 7:10

Vidím to podobně.

A nevím, které části Ukrajiny mi bude víc líto.

R. Gramblička 27.1.2014 6:40

Ať se rozpadne a co?

Chtějí západní ukrajinci do EU? Mělo by jim to být umožněno. Chtějí východní zůstat v područí ruska. Taky by měli mít tu možnost. Jak to vyřešit? Rozdělěním státu. Jiné řešení není.

E. Vašátko 27.1.2014 5:18

I kdyby byly nové volby, tak to Ukrajině nepomůže.

Ani EU by se neměla příliš do spolku s Ukrajinou hrnout. Na jedné straně 7 miliard Euro dluhu u Rusů, přímá závislost na plynu a naftě, polovina hospodářství s Ruskem propojená a kdoví jaké vojenské pakty - s přijetím asociačních dohod s Evropou obrovské výdaje na podporách, nemocné hospodářství a řada dalších problémů. Demonstrace, které jsou dnes proti Janukovičovi mohou být zcela opačného směru, pokud Ukrajinci zjistí, že se po podpisu as. dohod prakticky nic nezmění ani za pár let. Nevidím rychlé řešení.

P. Khail 27.1.2014 2:57

Re: Toto je prostě žvanění, ona totiž situace je vyhrocená

Omluva: s 3. větou.

P. Khail 27.1.2014 2:55

Re: Toto je prostě žvanění, ona totiž situace je vyhrocená

Vaše 1. věta je v rozporu s 2. větou.

J. Podhradsky 27.1.2014 1:00

Jenom drzy bruselsky zvanil

muze mluvit o sankcich. Jestlize je clenstvi v eurozone a EU to prave orechove, potom by se tam zeme mely hrnout a nebylo by potreba jim vyhrozovat sankcemi.

P. Vaňura 27.1.2014 0:19

Toto je prostě žvanění, ona totiž situace je vyhrocená

Z VENKU Ukrajiny. Je těžké vyjednat kompromisní postavení Ukrajiny mezi EU a Ruskem. Ať už se vláda rozhodne jakkoliv, polovině lidí se to nebude líbi!