28.1.2020 | Svátek má OtýlieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


TEROR: Na západní frontě není salaamVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 28.3.2016 10:21, přehled diskusí

Výrok :
Autor: M. Koutný Datum: 26.3.2016 8:34

nezněl, že každý terorista BYL muslim, ale že každý terorista JE muslim. Ten přítomný čas je podstatný. Poslední významný teroristický útok, který neměl islámské kořeny, bylo vypuštění bojového plynu v Tokijském metru sektou Óm šinrikjó v roce 1995(!!!). Všechny další takové události padají na vrub muslimů. Diskutovat snad lze jen o Breivikovi, tomto daru z nebes pro všechny sluníčkové demagogy, ale jeho čin postrádal řadu rysů, kterými je vymezován terorismus (organizovanost, zcela náhodný výběr obětí atd.) a spíš se blížil kategorii "šílený střelec". Kromě něho pak už lze dohledat jen pár útoků fanatických křesťanů, většinou příslušníků okrajových sekt, na potratové kliniky, se souhrným počtem obětí řádu jednotek. Toť vše.

Takže: Ne každý muslim je terorista, ale (téměř) každý terorista je muslim.

Kromě toho:
Autor: M. Koutný Datum: 26.3.2016 8:42

je ještě dobré porovnat si reakci příslušníků komunity, z níž útočník pochází. Dovedete si představit, že by kdokoliv ukrýval Breivka (pokud by se mu po činu podařilo uprchnout), byť by třeba souhlasil s jeho myšlenkami? A že by to byla dokonce celá komunita, například rodná obec?

Atentátníci z Paříže byli po týdny a měsíce ukrýváni muslimskouk komunitou v Moelenbecku. Jak je možné, že to žádný z těch mírumilovných a integrovaných muslimů neohlásil na policii? A prosím, neurážejte zdravý rozum tvrzením, že o nich nikdo nevěděl.