28.2.2021 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

TEROR: Na západní frontě není salaam

Západní Evropa (k níž pro tyto účely řadím i ČR) má v živé historické paměti čtyři teroristické kampaně. Vedle současné, islámské, tři autochtonní, neislámské - kampaň IRA na britských ostrovech (tu známe hlavně z tvorby U2), kampaň ETA v severním Španělsku a kampaň RFA v Německu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 28.3.2016 10:21

Re: Průhledný trik!

On ještě nějaký jiný evropský národ zažil úděsné trauma mnichovské zrady? Zrady jediného demokratického a tehdy prozápadního státu minimálně z celé střední Evropy? Vzhledem k němu se divím, že komunisté nezískali aspoň 80% hlasů! My jsme nebyli prodáni (i s hrdinnými Poláky) "západem" Stalinovi? Od kdy je rozumné aby národ spáchal sebevraždu? Takže buďte tak laskav a uberte páru!

J. Skála 28.3.2016 7:58

Re: Všichni teroristé

Všichni mimo některé.

M. Prokop 28.3.2016 0:00

Re: Průhledný trik!

"Nijak jsme se nepodíleli ani na zločinech kolonialismu ani na neokolonialismu budovatelů "zelené" multikulturní (promuslimské), politicko-korektním náboženstvím ovládané (nekřesťanské) říše, která nás chce zcela pohltit a dříve nebo později muslimskými imigranty zaplavit!"

Zato zde dost lidí mělo podíl na zločinech komunismu (tak ostudné výsledky, jako volby roku 1946 nebyly nikde ve světě), takže "uberte páry".

B. Hamáček 27.3.2016 23:55

Re: Všichni teroristé

Kdo podporuje finančně palestince mimo jiné ???

B. Hamáček 27.3.2016 23:54

Všichni teroristé

měli nebo mají nějaké zázemí a nějakou podporu . Jednak finanční, materiální a odbornou a druhak politickou. Pod rouškou národně osvobozeneckého hnutí, případně pomoc "utlačovaným" se bohatě dostávalo z nejmenovaných zemí , zejména z jedné .

B. Rybák 27.3.2016 22:58

Průhledný trik!

Autor nás pro účely svého článku "laskavě" zahrnuje do západní Evropy, bohužel jenom proto, aby mohl i pro nás naředit muslimský terorismus terorem ETA, IRA a dokonce i RAF!

Chci zdůraznit, že naše ČSR, stát TGM by nikdy, tedy ani kdyby ho němečtí nadlidé brutálně nezničili by nemusel bojovat proti nějaké své ETA nebo IRA, protože obě byly pokračováním rozpadu kdysi mocné a brutální říše španělské nebo britské!

Vůbec už nemluvě o rudém teroru po r. 1970 v Německu, který pokračoval tam, kde byl m.j. A. Hitlerem přerušen! Svůj dvourychlostní stát jsme dokázali bez jediného výstřelu rozdělit a vztahy s ním pozitivně rozvíjet!

Nijak jsme se nepodíleli ani na zločinech kolonialismu ani na neokolonialismu budovatelů "zelené" multikulturní (promuslimské), politicko-korektním náboženstvím ovládané (nekřesťanské) říše, která nás chce zcela pohltit a dříve nebo později muslimskými imigranty zaplavit!

S žádným z těchto zločinů jsme nikdy neměli nic společného a proto oprávněně požadujeme nemít nic společného s jejich následky (s náklady na jejich odstranění)!!!

K. Janyška 27.3.2016 21:37

Re: Tak, a je to zase venku. Už kolem sta let se Církev svatá

Hayekovo dílo je jen pro vyvolené, jen pro, lidi s mimořádnou intelektuální výbavou... Dzp.

Z. Rychlý 27.3.2016 21:31

Re: Tak, a je to zase venku. Už kolem sta let se Církev svatá

Tentokrát musím souhlasit. Církev svatá, která si do čela zvolí utopického komunistu, totálně zblbla.

Měl byste poslat papežovi výtisk Hayeka s vaším podpisem, ať se trochu vzdělá.

Z. Rychlý 27.3.2016 21:27

Nějak mi uniká,

co tím chtěl autor sdělit.

Jako že současné teroristy nemám spojovat s islámem ?? To je přece tak evidentní, že jen totální blb*c by si toho nevšimnul.

K. Janyška 27.3.2016 21:19

Tak, a je to zase venku. Už kolem sta let se Církev svatá

podílí jednou z nejvýraznějších měr na jednom z největších zločinů lidstva na sobě samém, na prosazování tzv. sociální spravedlnosti. Tedy paradoxně na pokusu poslat Boha, který prý podle ní lidský svět stvořil, neboť stvořil člověka i s jeho nerovnostmi a chybami, do háje a lidský svět zařídit spolu se socialisty po svém, podobrosersku. Tedy tak, aby cesty do pekla byly ve skutečnosti a podle letité zkušenosti dlážděny těmi, co možná největšími, kameny dobra, jako obvykle a ještě více.

Dnes papež František vyhlásil znovu, že utečencům není dopřáno v jejich zemích sociální spravedlnosti, respektive, že v jejich zemích je sociální nespravedlnost. Co tím myslí tito lidé ? Myslí snad spravedlnost, tedy stejné zacházení před zákonem se všemi ? Kdepak, to by přece řekli. Oni myslí socialistický systém, který jediný rozděluje prý spravedlivě hmotné i nehmotné statky a příležitosti. To přece chtěl i Marx, Lenin, Hitler a ostatní zvrhlíci. Dějiny tzv. sociálních sporů a válek jsou dějinami boje za tzv. sociální spravedlnost, ve skutečnosti největší nespravedlnosti, jakou si lze jen představit. Chce ji každý, který je buďto úplně hloupý nebo naopak, ví přesně o co jde a slouží ďáblu, tu skrze tuto nerealizovatelnou a nedostižnou fata morgánu. Skutečná spravedlnost totiž přívlastků stejně, jako demokracie a jíné, čistě technické, systémy, nezná.

Tak, a co teď ? Nic. Musí se čekat až lidstvo zmoudří, tedy vzdělá se. Do té doby poteče krev. Potoky krve. I zásluhou Církve svaté... Dzp.

M. Prokop 27.3.2016 20:58

"VÍCE NETŘEBA!"

Jako že už byste i vy seděl nebo taky visel?

M. Prokop 27.3.2016 20:56

Re: Tak jsem čekal,

Zeman možná ví, ale na jeho voliče bych zu moc nespoléhal.

P. Vaňura 26.3.2016 21:38

A jaké řešení máte Vy, vašnosto.

Doufám, že alespoň méně pitomé než Merkelová.

Řešení muslima Tamerlána by pochopitelně také fungovalo, podobně jako řešení asyrského krále Sinacheriba (je znám i z Bible). Ale asi by se Vám také nelíbilo.

Jakékoliv řešení, na které se zmůže Brusel povede jen ke zhoršení situace, protože válka má svá vlastní pravidla a kdo jedná proti nim, zahubí miliony vlastních lidí.

J. Brunner 26.3.2016 14:52

Autor

se dost distancoval od populistů a hlupáků, ale trochu k těm druhým spadnul.

P. Janos 26.3.2016 13:55

Tak jsem čekal,

že nám autor v článku objasní v čem se Zeman mýlí, když už mu z nějakého důvodu věnoval první odstavec. Ale zbytek článku je naopak dokazováním toho, že má zeman pravdu. Jinak pane autore, Zeman i většina jeho voličů ví, že tu byla nějaká IRA a RAF, jediný kdo je nakonec za hlupáka jste vy.

R. Veselý 26.3.2016 13:14

Re: Jak zabránit terorismu? Vyberte někoho, jako byli

Že voni jsou pořádnej debil, Vaňura?

F. Kusák 26.3.2016 12:54

Re: Pozoruhodné

No, je to takový článek o ničem. Už jen to označení "autochtonní" stojí za rozbor. Jinak většina z nás, kteří si občas něco přečteme, resp. o něčem přemýšlíme, celkem dobře víme jaký rozdíl je mezi terorizmem který páchají muslimové a jiným, a naopak, co je spojuje. Já k výkladu nepotřebuji ani M. Zemana ani T. Richtera.

K. Kovář 26.3.2016 12:24

Autor vlastně řekl: Abych vám řekl, víte já vám nepovím!

Pravda je ta že nám vyhlásilo muslimáctvo válku, sice náboženskou ale válku! Taky požadují aby jsme jim jí profinancovali (Turecko) docela dost drze! Takže buď vymlátí muslimové nás a nebo my vymlátíme muslimy! Kecičky okolo nemají cenu co by se za nehet vešlo! Šílenci jako Merkelová to do smrti nepochopí takže by se měl velmi brzy konat jejich pohřeb!

P. Vaňura 26.3.2016 10:35

Jak zabránit terorismu? Vyberte někoho, jako byli

Heydrich a Berija a dejte jim v boji proti muslimskému terorismu VOLNOU RUKU a armádu s policií k dispozici.

VÍCE NETŘEBA!

M. Koutný 26.3.2016 8:42

Kromě toho

je ještě dobré porovnat si reakci příslušníků komunity, z níž útočník pochází. Dovedete si představit, že by kdokoliv ukrýval Breivka (pokud by se mu po činu podařilo uprchnout), byť by třeba souhlasil s jeho myšlenkami? A že by to byla dokonce celá komunita, například rodná obec?

Atentátníci z Paříže byli po týdny a měsíce ukrýváni muslimskouk komunitou v Moelenbecku. Jak je možné, že to žádný z těch mírumilovných a integrovaných muslimů neohlásil na policii? A prosím, neurážejte zdravý rozum tvrzením, že o nich nikdo nevěděl.

P. Maleček 26.3.2016 8:38

Evropský a islámský terorismus srovnávat nelze

No ono srovnávání evropského a islámského terorismu má jednu základní vadu. Ten evropský byl a skončil, zatímco ten islámský je a bude. A taky to, že ti evropští teroristé byli fanatici nemající oporu v náboženství, zatímco ti islámští naplňují hlavní požadavek svého boha - šířit islám vždy a všude i za cenu fyzické likvidace nevěřících.

A to je hodně jiné kafe.

M. Koutný 26.3.2016 8:34

Výrok

nezněl, že každý terorista BYL muslim, ale že každý terorista JE muslim. Ten přítomný čas je podstatný. Poslední významný teroristický útok, který neměl islámské kořeny, bylo vypuštění bojového plynu v Tokijském metru sektou Óm šinrikjó v roce 1995(!!!). Všechny další takové události padají na vrub muslimů. Diskutovat snad lze jen o Breivikovi, tomto daru z nebes pro všechny sluníčkové demagogy, ale jeho čin postrádal řadu rysů, kterými je vymezován terorismus (organizovanost, zcela náhodný výběr obětí atd.) a spíš se blížil kategorii "šílený střelec". Kromě něho pak už lze dohledat jen pár útoků fanatických křesťanů, většinou příslušníků okrajových sekt, na potratové kliniky, se souhrným počtem obětí řádu jednotek. Toť vše.

Takže: Ne každý muslim je terorista, ale (téměř) každý terorista je muslim.

J. Pražák 26.3.2016 8:32

Chybí na konci zdůraznit, že

v dnešní době již ETA, IRA a RAF ukončily ozbrojený boj, takže dnes již platí slova Zemana, uvedená na začátku. Terorista=muslim.

Pokusil by se autor navrhnout jak islámskému terorismu zabránit? Je to jednoduché a čím dříve se to vyřeší, tím méně evropské krve poteče.

P. Lenc 26.3.2016 7:35

Re: Pozoruhodné

Předběhl jste mne.Ten autorův myšlenkový rozpor je opravdu pozoruhodný.

M. Červeňák 26.3.2016 1:26

Pozoruhodné

Autor nejprve označí Zemana za manipulátora a jeho příznivce za hlupáky. Následně však po mnoha historicko-politologických piruetách dospěje ke stejnému závěru jako Zeman a jeho "hlupáci"...